» »

Nov računalnik za server- čim ceneje

Nov računalnik za server- čim ceneje

MeGreat ::

Kupujem računalnik za server, imam namen procesor downclockati ter upočasniti ventilatorje. Tako da bo čim tišji. Grafična je lahko integrirana, disk že imam (plata mora imeti ATA priključke)

Katere komponente priporočate, ter kje bi jih dobil najceneje
PS. pa če ve mogoče kdo, kje bi lahko dobil tabelo kjer bi pisale porabe procesorjev v vatih ..
  • spremenilo: MeGreat ()

jest10 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

MeGreat ::

nekaj takega ja, samo moti me da je mini ventilator gor in to najbrž v visokih obratih dela.

kaj pa napajalnik npr če kupim napajalnik

pa potem upočasnim ventilator na minimalne obrate, se najbrž ne bo pregrel?? poraba bo itak čisto majhna

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MeGreat ()

Stra ::

Glede na to, da praviš, da bo zadeva služila kot server, predvidevam, da bo prižgana 24 ur? V tem primeru se ti splača malo pogledali kako je kaj z napajalniki. Napajalnik, ki si ga omenil je namreč popoln overkill za plati, ki ju je omenil prejšnji pisec. Npr. Little Falls ne bo šla kaj dosti čez 50W in še to komaj pri polni obremenitvi, tako da se ti splača razmisliti o primernem napajalniku iz stališča efikasnosti/porabe štroma.

Poglej malo na http://www.silentpcreview.com/article60...

Kakšen picoPSU 80W bi v takem primeru več kot zadoščal, s tem da bi prihranil na porabi elektrike in njegovo malenkost višjo ceno s časom amortiziral. :) Če se ti ne da ubadati toliko s tem, poizkusi na eBayu najti kakšen 120 - 200W navaden napajalnik. Nekatere se dobi za pest drobiža.

Vse to seveda pod pogojem, da kaj gledaš na porabo, v nasprotnem primeru pač butni noter prvi napajalc, ki ti pride pod roke. :)

MeGreat ::

hmm ja poraba elektrike recimo da je tudi pomembna ja.
Kaj pa škatla, lahko kar eno staro ohišje vzamem pa notri natlačim? tale strežniška ohišja so draga

Wireless kartica gre v pci notri?
je kakšna tuja trgovina kjer bi lahko naročil(v EU po možnosti)?

Mogoče ve koliko je tale napajalnik na little falls glasen?

Stra ::

Glede ohišja, jaz bi pobral prvo, ki mi pride pod roke in noter zložil zadevo. Če bo zadeva na podstrešju ali v omari. Če bo zadeva nekje na vidiku, bi bilo pa verjetno ok, da je ohišje kolikor toliko estetsko. No, to je bolj stvar okusa, konec koncev.

PCI wireless kartica mora lepo sesti na PCI, ja. :)

Verjetno si imel v mislih koliko je ventilator glasen? Mene je motil. Precej. Ne vem koliko je zate glasno, ampak jaz sem ga takoj odklopil in poleg dal eno tiho 120mm vetrnico namesto njega. Za Little Valley vem, da se jih je dobilo tudi brez ventilatorja, za Little Falls pa ne vem.

Stra ::

Še link za napajalnike, če ti pride v poštev (Anglija):
http://search.stores.ebay.co.uk/Fullspe...

MeGreat ::

Torej
Little valley brez ventilatorja

Tale 60W napajalnik je ok?

kingston 1gb ram

Disk imam doma enega ATA, ali ga lahko priključim gor?

Doma imam pa eno ležeče ohišje staro, pa bi kar notri dal


ps. sem še malo gledal in sem ugotovil da bi za tale napajalnik rabil še vse tiste kable da se priključi diske, matično ipd. torej pride kar drago
Bi bilo možno da bi kupil en pokvarjen laptop pa iz tam napajanje ven vzel? priključki za matično so najbrž ali je za diske kaj drugače?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MeGreat ()

Stra ::

Little Valley ima en ATA priključek, tako da z diskom ne bi smelo biti problemov.

Poleg tistega zunanjega napajalnika boš potreboval še enega, tako je. In pa 60W bi znalo biti malenkost premalo, pametno je imeti malo rezerve. Poglej si porabo na http://blogs.zdnet.com/Ou/?p=934 . (D201GLY je Little Valley.)

Poglej še tole ponudbo iz ZDA, če ti mogoče pride v poštev, je precej ceneje kot pri nas: http://www.mini-box.com/picoPSU-90-powe... .

Glede laptopa ti žal ne morem svetovati nič pametnega, bi ti pa zaenkrat mogoče predlagal, da daj noter kakršenkoli napajalnik uspeš dobiti pod roke (mogoče poglej na Bolho), da prideš skozi čim ceneje, pa boš že potem menjal, če se boš tako odločil in če boš mislil, da bi bila potreba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Stra ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

fotovoltaika, krimilnik in varčen računalnik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
242934 (1743) Pyr0Beast
»

Stabilen mali tih...

Oddelek: Kaj kupiti
473279 (2063) PrimozR
»

Intel Little Valley D201GLY2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1078393 (5648) balocom
»

Bitka varčnih: Intel Atom in VIA Nano

Oddelek: Novice / Matične plošče
496663 (4634) JIM22
»

Varčen računalnik za omrežne servise

Oddelek: Kaj kupiti
212521 (2121) Piranha

Več podobnih tem