» »

Intel Little Valley D201GLY2

Intel Little Valley D201GLY2

1
2
3

Matek ::

Nope, nimam pametnih naprav za kaj takega.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

slawc ::

Bom jaz, samo da dobim vse potrebno (upam, da jutri).
LP, Slawc

Matko ::

Na hitro lahko porabo izmeriš kar z UPSom. ;)

slawc ::

Se hitreje z watt-metrom.
LP, Slawc

Matko ::

končno pri nas

AGT za 69€
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m...

Dr_M ::

jest razmislam o nakupu tele nove platke za p2p masinco, ki bi delala 24/7. a kdo ve za ksno mejhno ohisje, pa da ne stane celo bogastvo. tm do ene 50€, mogoce mal vec, ce ma napajalnik.
edit: nujno more met za prostor za 3.5" disk.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

PaX_MaN ::

Nekaj takega, mogoče?

Dr_M ::

ni slabo :) hvala.

sm tut jest najdu enga link
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PaX_MaN ::

Hm, sodeč po temule plata ni kompatibilna z Morex ohišji.
EDIT: pa dejansko tisto Foxconnovo ohišje podpira mini ITX plate? Ker na uradni strani piše, da ima samo za micro ATX...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Grimlord ::

Little Valley je kompatibilna s standardom micro atx, zato tudi paše v vsako navadno ATX ohišje.
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

PaX_MaN ::

Heh, pa res! Dabest! :D

PrimozR ::

Plata je MiniITX. FOra je, da Intel tega standarda (nasploh ITX) ne priznava, saj ga je ustvarila VIA. Uradno je GLY(2) MicroATX.

balocom ::

Kje v Slo je to možno dobit? (Cena: nižja, boljše je=)
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

PaX_MaN ::

AGT

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

bojsi ::

Intel je naredil še eno majhno revizijo - D201GLY2A.

Razlika je v aktivnem hlajenju, saj ima CPU ponovno ventilatorček.

Uradna stran: klik.

Grimlord ::

A zdaj pa bojo naredili petsto verzij te male doline. Svašta...

Mislim, da je še vedno boljša verzija brez venta.
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

PaX_MaN ::

Raje namontiram en 14cm ventilator, da hladi cel shebang - proc, nb, sb in ram.

iso2000 ::

Ali mi lahko nekdo, ki že ima matično pove, če podpira nestandardne ločljivosti,kot jih imajo 16:9 LCD tv-ji?

LP

Dr_M ::

PaX_MaN: in kje se da dobit ksn 14cm ventilator? tko, za max 10€. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

PrimozR ::

12 je čez glavo... Sicer bi pa lahko nardil namesto hakeljcev luknje in all in one orenk hladilnik. Pač čez celo plato. Plac je tako da ne vidim problema.

PaX_MaN ::

Dr_M: tukaj :D

Dr_M ::

PaX_MaN: pa se postnina, pa je ze vec. :D no ja, zalman ma 12cm po dobrih 5€, kar bi blo povsem dovolj.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Ratsum666 ::

Zadeva (northbridge) se blazno segreva (res tam okoli 80 stopinj) in mam občutek da zadevca na momente postane rahlo neodzivna sm pa najdu en hladilnik iz ene epoxove plate k se enkratno prilega tem kljukcam pa je zelo podoben originalnem hladilniku procesorja na "mali dolinci", probov sicer še nism kolk shladi upajmo da čim prej. Drgač pa super plata.:)

SepoX ::

Tudi jst sem tole zadevico privoščil staršem za novo leto. Moram rečt, da sem navdušen nad njo. Dobil sem jo za 55€ in je glede na performanse res ranga kakega athlona xp 3200+.
720p video AVC kodek prebavi brez težav, procesor je obremenjen nekje med 85-90%. Za office in srfanje po netu je pa moči za vrh glave. Če ne rabiš grafe za špile, je tole res best buy.

Ratsum666 ::

Kje si jo pa dobu tolk pocen, če smem vprašat?

Big Poppa ::

Je kdo s to ploščo že nalagal kakšen clarkconnect ali kaj podobnega?Prepozna integrirano mrežno normalno?

Ratsum666 ::

Jest mam naložen smoothwall 3.0 pa zadeva brez problema prepozna mrežno (sis), laufa BP.

profii ::

kako je pa z grafiko na tejle litte valley? bi delale preproste igrice kot je recimo secon life?

iso2000 ::

Mene zanima, če je kdo probal dat gor kakšen raid kontroler - ali ima zadeva opcijo bootat s takega kontrolerja? Mogoče lahko kateri izmed zadovoljnih lastnikov preveri v biosu, kaj je pod boot možnostmi?
Hvala in LP

iso2000 ::

No, ko ni noben nič povedal, sem ta čas že dobil platko in lahko potrdim, da kljub temu, da v BIOSU ni explicitno možnosti, da boota "from other devices" mi je s prastarega Promise ULTRA 100 TX2 PATA kontrolerja zbootala normalno. Tako, da pričakujem podoben rezultat tudi ob uporabi raid kontrolerja...
Ali lahko kdo od lastnikov pove koliko se kaj greje ta plata, če ni dodatnih ventilatorjev v ohišju - oziroma ali mislite da bo laufala normalno, če jo zaprem v predal brez dodatnega zračenja?

LP

profii ::

iso2000 a lahko poveš kako je to kaj grafično zmogljivo? ker zgleda ni več živih v tej temi:D

iso2000 ::

Se opravičujem, ampak nimam še delujočega sistema gor postavljenega. Tako da ne morem še nič komentirati glede grafike. Ko bom zadevo pripeljal tako daleč, bom sigurno ka več napisal. Sedaj se moram lotiti ohišja :-) Pa tudi mi še manjka nekaj komponent za sistem kot sem si ga zamislil.

LP

Ratsum666 ::

folk, dejte povedak kašna ohišja ste nabavl al pa naredl za tole platko, predvsem me zanimajo mini atx (ampak res MINI), pa THPC pa tut MINI-itx kompatibilna z mini atx standardom.:\

Ratsum666 ::

Uups mistejka mejka, HTPC je pravilno se opravičujem.

iso2000 ::

Hja, jaz imam šele idejo, pa kot napisano, nabiram komponente počasi. Napajalnik je najbolj problematičen, ker zasede precej placa - omislil sem si Micro ATX napajalnik: http://www.cwt.com.tw/english/2_product...
Samo je tole hudičevo draga reč! No, je pa kar fajn, ker prilagaja obrate glede na temperaturo, pa moči bo dovolj. Sedaj iščem slot-in slim optično enoto (verjetno e-bay), potem prideta še dva diska sata v raid, pa smo zmagal. Ohišje bom pa sam delal, ker imam specifične zahteve glede velikosti in položaja komponent.

LP

Ratsum666 ::

http://www.izishop.net/store.php/show/v...

jest pa sm gledov tale napajalc, je dobra cena pa majhen napajalc.

Sc0ut ::



mini-box m200 m300

Ne vem, kako je z dobavo pri nas.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

jest10 ::

Kako je pa kaj s tem procesorjem/plato in navijanjem? Se da kaj početi v BIOSu, ali le programsko?
Je kdo že kaj poizkusil?
Ker bi vzel zadevo za očeta, čez namontiral en 8cm ventilator priključen na 5V in navil do kake 2GHz, če bi šlo.

PrimozR ::

Uf, pozabi, to bi blo že prek 300 MHz FSBja. Celeroni imajo včasih že z dobim hlajenjem težave priti prek tega. Ta pa ima še slabo napajnje, itd. Pa še hlajenje je tako bogo da je joj. Itak je pa 1,2 GHz za sufanje in podobno čez glavo dovolj.

Predvidevam pa, da je možno le softwersko.

mtosev ::

In kaj oce dela da nebi zadostovala default frekvenca?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Urc ::

Naslednje vprašanje pričakujem: "Kako se naredi Voltmod?"

Folk to je odlična plata za pisarniško delo, da maš stabilen, varčen in majhen comp... Ne za navijanje |O

jest10 ::

Kaj pa če bi namesto bedastih vprašanj in pridig raje odgovorili na vprašanje. Jasno, če veste odgovor, v nasprotnem primeru se vam ni potrebno oglašati:\

Urc ::

Mah mogoče moj odgovor ni 100 % točen ker si ne lastim te stvari pa vseeno SetFSB .

Če ti kaj pomaga, z drugimi programi dvomim da boš kaj vzdignil fsb, se opravičujem za ta post že v naprej...

Upam da sem vseeno kaj pomagal, Lp:\

Invictus ::

Škoda da plata nima 1Gb/s LAN. Potem bi bila še bolj primerna za kak RAID-5 NAS s dodatno kartico. 100 Mb/s se mi zdi kar malo prepočasno, čeprav za domačo uporaba bi to kar zadostovalo.
Lahko pa upam na kako novo verzijo :).

Še vedno se mi zdi napajalnik še največji problem. Praktično ne obstajajo moči okoli 120 - 180 W v kakem slim ohišju, kar bi zadostovalo za MINI-ITX projekte, tudi za tiste z veliko dodatne šare.

Pozna kdo poceni in majhno RAID-5 kartico? Ker nekako MINI-ITX plate z RAID-5 še nisem našel ...

LP I.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

lukslo ::

Malo sm brskal po netu in zasledil naslednjo stran klik.
Napajalniki so verjetno isti, kot na sliki, ki jo je podal Scout, ne vem pa ce bi te zadevice delovale na tej plosci.
Tudi sam se zanimam za tole plosco, vazno pa mi je porabi cim manj elektrike.

bond007 ::

SPEEEED ::

Če bo še kdo iskal ploščo ter ohišja sem jaz nabavil tukaj: Mediacar

Intel liitle valley Little valley je najcenejša tukaj

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SPEEEED ()

urosh ::

Zdravo.

Sicer vidim, da je tema malo "zamrla" a vseeno vprašam. Imam tole zadevo (razdrl en stari Subwoofer) lepo zapakirano 1 Tb disk pa 1Gb rama. Zadeva dela fantastično. Imel sem nameščen Windows Home server (120 dni trial - žal poteklo) sedaj pa mam Windows Server 2008. Edini problem (vse dela usper, hitro skratka brez problema), ki je, je ta, da nikjer pri milem bogu ne najdem driverjev, ki bi mi podpirali zvočno kartico :S. Ima kdo kako idejo kje to najti oz. kako zadevo spraviti v delovanje? Na pci nebom priklapljal druge, ker bo gor mogoče TV kartica. Tako da bo potrebno usposobit že vgrajeno zvočno kartico...

Lp

PrimozR ::

Zakaj imaš server OS gor?? Če maš za gledat TV, dej gor XPje, VIsto, XP Media Center. Sicer bi pa AFAIK v Server 2008 morali delati driverji iz Viste. Si mogoče pomislil na Linux? :P

Mavrik ::

Ne dajat na to linux, ker je linux podpora totalno zanič (predvsem je problematičen grafični chipset, ki nima nekih uporabnih driverjev).

Uporabi Vista driverje z Intelove strani... v kolikor nimaš x64 OSa. Če ga maš... potem ne bo nič s tega.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google dodal prevajanje v Gmail

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
94881 (2875) techfreak :)
»

Nov računalnik za server- čim ceneje

Oddelek: Kaj kupiti
81820 (1514) Stra
»

Stabilen mali tih...

Oddelek: Kaj kupiti
473286 (2070) PrimozR
»

Embedded PCji kot firewall za optiko 20/20 ali več

Oddelek: Omrežja in internet
262257 (1505) PaX_MaN
»

čim manjša matična

Oddelek: Strojna oprema
111166 (1165) slovencl

Več podobnih tem