» »

Stabilen mali tih...

Stabilen mali tih...

bosmla ::

Pozdravljeni

Potreboval bi nasvet. Sestavil bom racunalnik za 24/7 delovanje na katerem bo namescen XP (ali pa mogoce kak linux?) uporabljal pa ga bom za:
- ftp,
- P2P,
- internet,
- obcasno pa se kaksno nezahtevno igro.
Mora bit:
- zelo stabilen (za non stop delovanje),
- tih,
- malih dimenzij
- ter seveda poceni (max cca 200€ plosca + procesor + napajalnik).

Gledal sem recimo "Little Valley" do micro ATX plosce...

Sedaj bi seveda vas prosil za nasvet glede:
- plosce (procesor)
- napajalnika (malih dimenzij in tih)
- trdega diska
- lahko tudi kaksnega malega ohisja...

Hvala.

PS Ce je na forumu kaksen iz rac. trgovine, ki bi bil zainteresiran za izdjo nekaj racunov (100 - 200 € v dalsem obdobju) na firmo, kateri bi bili normalno placani - pozneje pa bi na sesteto vsoto vzel nekaj (recimo prenosnik) privat (rabil bi pa garancijo)... (Sef mi dolguje pa si je izmislil, da bi me tako izplacal...)
Posljite na ZS.

jest10 ::

Vzemi:
Intel CELERON DUAL CORE E1200 39€
Asrock CONROE1333-D667 44€(microATX, grafika že na plati, nekaj lahko tudi navijaš, samo kaj več kot 333MHz FSB ne boš prišel))
Napajalnik LC 420W LC6420 29€
Disk pač nekaj 250 ali 320GB(mogoče celo 2,5", če še velja ta akcija)
Če ti integrirana grafika ne zadostuje, vzemeš še recimo Club 3D ATI RADEON PCI-e HD3650 za 62€

Cene so iz Funtech

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

bosmla ::

Za napajalnik bi rad nasel nekaj manjsega od standarnih disk pa je lahko 3,5" samo mora delovati tiho in stabilno...

bosmla ::

Neverjetno... cez 100 vas je pogledalo in nic?

racunalnicar ::

Z jest10 se kar strinjam, razen Intel CELERON DUAL CORE E1200 mi ni všeč.
Imel sem jo in jo še imam v starem računalniku, ki je komaj da še uporaben. Ti ga ne priporočam.
Drugače pa se mi zdi vredu računalnik

Dami ::

Neverjetno... cez 100 vas je pogledalo in nic?

Smo gledal bolj če bo kaki pametn odgovor kot pa da bi nasvete dal. 8-)

Anyway, hočeš met tiho, poceni in stabilno zadevo hkrati bi pa še igre igral. Vse te 4 zadeve ne grejo najbolje skupaj.
AMD varianta pomoje pride ceneje pa verjetno je tudi zanesljiv. Za server bi sam sicer vzel kako intelovo matx plato in najcenejš c2d (ne celeron), vendar je intel nesposobn pri integrirani grafiki, ki za kaj več kot 2d ni sposobna. Mam sam server z g965 plato in ni driverjev za win2003. Cooler pol zamenjaš za nekaj velikega in tihega. Napajalnik kak corsair (ne poznam kakih posebno malih, ta je vsaj tih) in wd 320 ali 640gb disk (pri 320 pazi da je to nova serija z 1plato).
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

jest10 ::

Z jest10 se kar strinjam, razen Intel CELERON DUAL CORE E1200 mi ni všeč.
Imel sem jo in jo še imam v starem računalniku, ki je komaj da še uporaben. Ti ga ne priporočam.
Drugače pa se mi zdi vredu računalnik

Si ti siguren, da imaš v STAREM računalniku CELERON DUAL CORE E1200? Glede na to, da je ta procesor zunaj šele par mesecev:P To niso tisti stari, zanič Celeroni, kot so bili nekoč.

Za server bi sam sicer vzel kako intelovo matx plato in najcenejš c2d (ne celeron),

Dati več kot 2x višjo vsoto denarja, za malo večjo zmogljivost? Za to kar naj bi se ta sistem rabil, je tale Celeronček čez glavo dovolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

aiko ::

Jaz bi vzel tole:
1.Plata Asus, na kateri bi dal gor večji chipset hladilnik, kajti se zelo greje
2. Procesor
3.Napajalnik boš težko našel manjši
4.Disk WD
5. Izogibaj se AsRock plat, če želiš imeti mir in stabilnost. So namreč "cheap" plate. Tu mi bo kdo ugovarjal, ampak to je dejstvo.

jest10 ::

Se že javljam:P
Imam 2 Asrock plati(včasih sem imel 3) in imam mir in stabilnost. In to kljub navijanju.

x45 ::

Dosti boljša izbira od celerona e1200 je athlon X2 4400 brisbane G2 - zelo hladen , plošča npr Asus M2n SLI NForce 560 ( pasivno hlajen čip ), napajalnik 420 w LC

cena tud šije intela : 55 + 45 + 16 = 116 eur !!!

solo.si

jest10 ::

Dosti boljša izbira od celerona e1200 je athlon X2 4400 brisbane G2 - zelo hladen , plošča npr Asus M2n SLI NForce 560 ( pasivno hlajen čip ), napajalnik 420 w LC

cena tud šije intela : 55 + 45 + 16 = 116 eur !!!

solo.si

Od kdaj je že 39+44(Funtech)+16(SOLO)=99€ več kot tvojih 116€?

P.S. Malo nižje je tema, zakaj se v SOLO ne kupuje:P

x45 ::

no amd sistem je dost boljši poglej si cpu in ploščo....
pa ne bo navijal- da ne boš pozabil spet.
solo je ok kar mam jas izkušenj. so pa enake cene na nakupi.net

bosmla ::

To kar je aiko predlagal izgleda dobro...

Ima kdo kaj izkusenj s temi napajalniki?

Ali pa vzamem tole ohisje - upam da bo 200w dovolj? Ce ne pa kaj takega?

x45 ::

ta drugega obvezno

gorilla ::

bosmla izogibaj se drugega ohišja (LC power 2039MB oz. 2039MBS) kot hudič križa! Jaz sem ga kupil in morem rečt da je to verjetno najbolj neumno ohišje kar sem jih kdarkoli videl. Ne vem ali pri LC poweru nimajo možganov ko delajo ohišja ali kaj... Ohišje se popraska za vsak drek, zunanje 3,5" enote (DVD) sploh ne moreš privijačit, pod nujno moraš uporabljat tisto zunanjo masko za DVD enoto, znotraj ohišja je samo en (1) prostor za disk, in to zgleda kot ena 3x8cm ploščica z dvema luknjama, kamor naj bi "pričvrstil" trdi disk. Če si znate predstavjat, disk visi v bistvu samo na eni bogi ploščici. Pa sploh je montaža enot težavna. Res, raje daj par € več pa nabavi nekaj spodobnega!

x45 ::

glede na izbor ki si ga ponudil ma prvo prešvoj+h napjanje.... rabiš vsaj 420W... ohišje pa kero pap češ... dobr je met air duct pa stranske reže bo tišje zarad manj vročega zraka noter.

bosmla ::

No predlog za ohisje - ali pa en mali napajalnik...

Jakka ::

Ko tole berem, se vprašam, zakaj pe ne bi za to delo uporabil nek starejši prenosnik in zunanji disk na usb (če je tisti v prenosniku premajhen / zunanji disk brez dodatnega napajanja)?

Ustreza vsem kriterijem. Tih, majhen, lahko laufa 24/7, lahko ga imaš na wlan-u (mobilni server :)), monitor in ostalo imaš že zraven. Ko si zaželiš igre ga odpreš in igraš na njem, zadaj pa še vedno lahko tečejo "serverske" stvari.
Pa tudi kakšen bi se za 200€ našel, mogoče malo več. Bil bi popolnoma sposoben za tisto, kar bi počel z njim.

Pač, ideja. :)

PrimozR ::

x45 zakaj za vraga SLI čipset za server???? Vzameš mATX plato z integrirano grafično pa ti vsaj ni treba nabavljat dodatne grafe. Ker nazadnje ko sem preverjal večina sistemov brez grafe ne laufa. Za serverske stvari pa je integrirana še celo overkill.

PaX_MaN ::

- ASUS osnovna plošča M2V-MX
- SEMPRON LE-1100 EE BOX
- APACER RAM DDR2 PC5300, 667 MHz, 1GB
- LC POWER ohišje 108G, MIDI, 350W
- Diskov po želji.

Če boš res špilal samo "nezahtevne" (ie. ne potrebujejo kaj več od integrirane grafike) igre, bi moralo zadostovati.

x45 ::

tale plaošča je kvalitetna zdeva ne ( asus , full atx ) pa ugodna.

Drgač vzemi 780g ploščo pa si spet zmagal.

PrimozR ::

Za karkoli kar ni namenjeno (resnemu) gamingu je integrirano the way to go. Ker je že itak sama plata cenejša od ostalih boljših, manjša (ni treba tako velikega ohišja), ni treba grafe (manj elementov ki kurijo štrom in dodatno šparanje). Tko da ja, integriran je the way to go. Za ta namen pozdravljam Fusion procesorje (grafični čip v procesorju) ampak le, če bodo še naprej delali klasične stvari za nas entuzijaste.

opeter ::

Kot je Maticek napisal, raje priporočam tole ohišje: LC Power 2019MB. Je dosti kvalitetnejše.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

x45 ::

na AGT imaš 780g ploščo asusovo dobra zadeva. če ti je lahk še vedno dodaš grafiko in se obe dopolnjujeta integrirana in dodana ( atijeva seveda ). dodatno maš phenom support na plošči če čez kako leto daš gor quada.

bosmla ::

Takole nekako:
ASUS M3A78-EMH HDMI (malo drago ampak BOMBA)
Procesor athlon X2 4400 brisbane G2 (razen ce je kaj hladnejsega)
ohisje LC Power 2019MB (bo 350w dovolj?)
WD disk (nek tih?)
pa se 1GB poceni rama.

jaz sem sicer na zacetku mislil sam narediti ohisje pa me je pomankanje malih napajalnikov odvrnilo...
za igre se ne sekirat - sem mislil kaksne karte in podobno ce je potrebno zraven njega prezivet kaksno urico.

tisto s prenosnikom tudi ni slaba - kaj pa ce vzamem Asus EEE + zunanji disk? A ta mali EEE lahko laufa non stop (seveda priklopljen na strom)?

x45 ::

350 w bi mogoče še šlo, če pa ne bo ok potem je to vzrok....

Jakka ::

Vsak prenosnik lahko laufa 24/7 na napajanju. EEE bi lahko bil ok, sposoben je dovolj (za tvoje potrebe ne rabiš dvojedrnega procesorja), samo lahko bi bil premajhen, predvsem zaslon. Mogoče kaj večjega, rabljenega za podoben denar. Pa kul je, ker imaš monitor, tipkovnico in miš že zraven, velik plus.

Se mi zdi ta rešitev še najenostavnejša in najtišja, mogoče tudi cenovno najugodnejša. Majhna atx ohišja so draga, komponente tudi zahtevajo nekaj denarja, pa si nato praktično na istem. Najverjetneje z glasnejšo in bolj požrešno zadevo.

Koliko pride zgornja konfiguracija?

opeter ::

LCPower ohišja serije 2019 imajo po novem 380 W-ni napajalnik.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Grimlord ::

Za to kar si napisal v prvem postu, uporabljam Little Valley 2. Zadeva je čist ql. :)
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

bosmla ::

Tudi jaz sem tako mislil na zacetku.

Kako je s stabilnostjo?
Kateri OS?
Kaksen napajalnik/ohisje?

Grimlord ::

Stabilno? Dokler ne zmanjka elektrike oz. je potrebno naložit kakšne popravke.

Ohišje mam klasično midi ATX, ker se mi je valjalo okrog. Napajalnik prav tako, LC Power 550W.

Postavitev sedaj izgleda enako, le da je notri D201GLY2.
 Little Valley 1

Little Valley 1



Furam pa Windows XP Pro.

Glede napajalnika in ohišja vem da sta overkill, ampak tak to je, če ti leži nekje doma. :)

Za ohišje+napajalnik pa čakam na eno malo zverinico od Akase
 Akasa Enigma

Akasa Enigma


Akasa @ CeBIT 2008
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Kibby ::

A ta Akasa se ze da dobit? Res zgleda 1a...

Grimlord ::

Če bi se, bi že vedel.
Tako da trenutno še ne, upam pa da kmalu. Bom malce podrezal naše. ;)
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

bosmla ::

Kaj pa TA ohisja???
Koliko W pa je potrebno za Little Valley 2, disk 2,5" in slim DVD rom?

PrimozR ::

100 W je čez glavo. Zadeva laufa na PicoPSU, najmočnejši model le-tega je 120 W. Uporabljeni pa so tudi šibkejši (80 oz. 60 W IIRC).

bosmla ::

Ja sprasujem zato ker na tej strani ponujajo izredno mala ohisja vendar povecini s 60W napajalnikom...

Grimlord ::

Z 3,5" ATA diskom, eno 5,25" CD-RW enoto in 550W napajalnikom, mi sistem z D201GLY2 pod obremenitvijo požere nekaj čez 60W.
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

PrimozR ::

Pa odbiješ eno pest W zaradi neučinkovitosti napajalca pri tako majhni obremenitvi si pa tam. PicoPSU oz. vsak tako 'šibak' napajalec bo precej bolj učinkovit pri takih vatažah.

Grimlord ::

PIP, točno to je bil moj point. :)
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

racunalnicar ::

no amd sistem je dost boljši poglej si cpu in ploščo....
pa ne bo navijal- da ne boš pozabil spet.
solo je ok kar mam jas izkušenj. so pa enake cene na nakupi.net


S trgovino SOLO nimam izkušenj vendar poznam razmere glede na temo, ki je na Slo-techu. Imam pa izkušnje s trgovino nakupi.net. Kupil sem že veliko stvari in do sedaj so vse delale. Nič nisem vračal, zato ne vem, kako je s tem.

racunalnicar ::

Z 3,5" ATA diskom, eno 5,25" CD-RW enoto in 550W napajalnikom, mi sistem z D201GLY2 pod obremenitvijo požere nekaj čez 60W.


Zanima me, kje lahko vidiš, koliko W požre računalnik?

koyotee ::

P=U*I mogoče :\
vzameš v roke inštrumente in pomeriš
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

PrimozR ::

Kupiš kill-a-watt - zadeva, ki jo vštekaš v vtičnico in kmp vanjo, pa ti pokaže porabo v W.

racunalnicar ::

Kolk pa ta zadeva stane?

Grimlord ::

44,50 EUR
Sem pa prepričan, da se da dobit kakšno bolj osnovno varjanto, bolj poceni.
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

racunalnicar ::

Hvala!!

Rokic ::

Da si malček sposodim temo.
Zanima me kakšno plato priporočate. Zahteve so pa naslednje:
- micro ATX
- AM2+ podnožje
- stabilnost (ne mislim pa navijat)
- vgrajena grafa (HDMI mi ni pogoj, ker po nekaj mesecih bo prišla druga grafa notr)

Hvala in LP

PrimozR ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov računalnik za server- čim ceneje

Oddelek: Kaj kupiti
81814 (1508) Stra
»

Intel Little Valley D201GLY2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1078390 (5645) balocom
»

Bitka varčnih: Intel Atom in VIA Nano

Oddelek: Novice / Matične plošče
496653 (4624) JIM22
»

Najcenejse hladne komponente

Oddelek: Kaj kupiti
261621 (1176) bosto
»

čim manjša matična

Oddelek: Strojna oprema
111154 (1153) slovencl

Več podobnih tem