» »

Procesor se je prilepil na hladilnik

Procesor se je prilepil na hladilnik

djamshy ::

Zgleda, da mi je crknil procesor pa sem ga hotel zamenjati.

Odklopim hladilnik, hočem potegniti procesor dol s hladilnika pa se še premakne ne. Kot bi ga termalna pasta prilepila gor. Sem prižgal pc da bi segrel zadevo,ampak crknjen procesor se glih ne segreje :)

Preden vzamem šraufciger in polomim zadevo :( vprašam za nasvet, če se je že komu zgodilo kaj takega?

A naj probam s fenom, sam se bojim do kolk lahko segrejem zadevo?

Lp,
C64 - legend!

KoMar- ::

Ne vleči pravokotno, ampak postrani oz. v stran.

Han ::

Za kakšen procesor gre?

mihec87 ::

poskusi tudi zavrteti procesor, nekateri so zadeve dajali tudi v vrečko ter skrinjo zamrznit za neki časa čeprav se je to počelo bolj z grafičnimi karticami

Tomay ::

En p4 procesor sem odrezal z zobno nitko. Amapk to deluje samo če je dovolj prostora med proc. in hladilnikom. Drugače pa lahko probaš malo segret fen...
Vsekakor pa procesor poizkusi zavrtet. Po mojih izkušnjah veliko bolj pogosto crkavajo plate, kot pa procesorji.
Voodoo 4Ever

Pyr0Beast ::

Segrej s fenom pa z rokavico dol oz. ga vrti levo desno in gor dol.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

hotlips ::

Nared tko kt so ti ostali svetoval, probi mal hladilnik levo/desno zavrtet, lahko tud v drugačnemvrstnem redu :) Se sploh nebi oglasil, samo ko se je men glih kakšen mesec nazaj neki podobenga zgodil. Sicer sem menal hladilnik na procesorju (amd x2 4200+ s939), ki sem ga pred kakšnim letom zamenjal. No in ker sem se zelo potrudil (se mi zdi da more bit tukaj razlog), da sem namestil resno tanko plast termalne paste (artic silver se mi zdi) se mi je hladilnik tolk "napopal" (vakum?) na procesor, da ko sem potegnil za hladilnik sem skupaj s hladilnikom iz plošče poteknil tudi procesor, kljub temu, da je bilo procesorsko podnožje zaprto :O Samo potem nisem mel kakšnih težav z samim procesorjem, mal levo/desno in je šel zelo lepo dol. Odprl procesorsko podnožje, ustavil procesor, zapru zadevo, gor zopet na najtanjše napacal termalno pasto, nov hladilnik in vse je blo ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotlips ()

Pyr0Beast ::

AS5 kar lepo drzi. Samo termalni cigumi, katerega so limali pri bivsih P4kah je bil grozen. Odtrgal procesor iz podnozja na podoben nacin. (Zamisli si danes, ko tega ne mores vec storiti pri novejsih socketih [:D] )
In ja, videl sem tudi odtrgane sockete iz matičnih plošč [>:D]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

djamshy ::

segreto s fenom - odstranjeno. hvala za pomoč
C64 - legend!

T-Majo ::

Jaz sem ga pa na silo dal vlekel hladilnik dol (šlo je za enega amdja x2 4x00+ verzijo) pa sem še processor dol vtrgal. ...in potem se dolgo ravnal pine. Spoh je bil problem ker je šlo za nov hardware. Ampak še zdaj dela ok. Hvala bogu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ločitev procesorja in hladilnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
152275 (1708) SloSlayer
»

Matična zviti CPU pini (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7313001 (10555) solatko
»

Pomoč/nasvet: VRM heatsink in Arctic Cooling lepilo

Oddelek: Strojna oprema
121073 (967) lonewolf_
»

Problem z pasivnim hladilnikom na ICH8

Oddelek: Pomoč in nasveti
6794 (731) jeryslo
»

S čim odstranit ostanke lepila z aluminij ohišja

Oddelek: Loža
104013 (3403) McBoby

Več podobnih tem