» »

S čim odstranit ostanke lepila z aluminij ohišja

S čim odstranit ostanke lepila z aluminij ohišja

Vlad Tepeš ::

Upam da sem prav umestil temo.

Zadeva pa je taka, imam en zlo občutljiv ohišje, ki se spraska že če ga brišeš z kako malo bolj grobo krpo, vse je OK samo s kakimi "čudežnimi krpami" podobno kot tiste za šipce očal, no sedaj sem dol odlepu tisto peno za utišanje in ostalo je še kar nekaj lepila gor, ki nikakor noče dol! Ima kdo idejo kako in s čim naj jst to lepilo odstranim?

bluefish ::

brez uporab neke krpe ne bo šlo. Sicer pa je to tako ali tako na notranji strani.
Preizkušena metoda je, da na lepilo zliješ ravno toliko olja, da prekrije madež. Nato počakaš nekaj časa in ga potem lepo počasi očistiš.

lojze8 ::

Poskusi z acetonom. Sicer pa s fenom za lase sušit, segrej in poskusi dol potegnit, vsaka nalepka ki sicer ne gre dol, ne da bi se strgala gre dol s segrevanjem in počasi dol vlečeš.

5er--> ::

nitro razrečilo
Ma da gre dol!

#000000 ::

Nitro al pa triklor etilen

treker ::

Men velikokrat pomaga un poseben bencin za Zippo vžigalnike. Dobiš v trafiki.

Vlad Tepeš ::

Super, hvala za odgovore, sem najdu od akase neko tekočino, ki bazira na nekih citrusih (vonj ma po pomaranči =), v glavnem s tistem namažem, počakam in potem samo obrišem. Kul!

BuBBle.D ::

Točno to sem ti hotel priporočat, samo vidim da si že sam pogruntal. Ta tekočina je v bistvu za odstranjevanje termalnih past, samo očisti vsega vraga. Handy stuff.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

McBoby ::

Imam isti problem z blokiranjem računalnika in ventilator se mi je začel vrteti in hladiti s 100% vrtljaji. Je pa moj prenosni. Prilagam slike, zakaj je možno, da se pregreva. Bolj me pa zanima, kako odstraniti termalno lepilo in za začetek, kako odstraniti hladilno rebro?





Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

BALAST ::

Termalno lepilo lepo odstrani z acetonom in bombažno krpo, hladilnik pa odstraniš tako da vzameš vroč fen in ga kakšno minuto segrevaš ter potem zavrtiš ali pa zdrsaš hladilnik dol.

McBoby ::

BALAST je izjavil:

Termalno lepilo lepo odstrani z acetonom in bombažno krpo, hladilnik pa odstraniš tako da vzameš vroč fen in ga kakšno minuto segrevaš ter potem zavrtiš ali pa zdrsaš hladilnik dol.


Hladilnik sem odstranil, kot si napisal-s fenom. Cca. minuto sem segreval rebro in je kar zdrsnilo s čipa-čip za grafiko.
Ker acetona nimam, sem poizkusil (in stiskal zobe) s Tesarol redčilom. In presenetljivo sem odstranil lepilo z lahkoto z vatiranimi
palčkami in očistil do sijaja. Sedaj moram samo še nabaviti termalno pasto za procesor in termalno lepilo za grafiko-rebro (katere priporočate)?
Prilagam sliko očiščenega čipa.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik je kar naenkrat crknil

Oddelek: Pomoč in nasveti
345668 (4685) solatko
»

geforce gt 440 problem z driverji

Oddelek: Pomoč in nasveti
5544 (473) Evil mind
»

80's frizure

Oddelek: Loža
134955 (2891) guest #44
»

Srečno novo leto!

Oddelek: Loža
332416 (1633) reptilia
»

smeškoti

Oddelek: Omrežja in internet
132997 (1870) mrcina

Več podobnih tem