» »

Problem z pasivnim hladilnikom na ICH8

Problem z pasivnim hladilnikom na ICH8

jeryslo ::

Pozdravljeni!

Včeraj sem razstavil računalnik in ga temeljito očistil. Ponavadi ga z kompresorjem spiham, obnovim termalno pasto za CPE, north bridge in GPU. Včeraj pa sem hotel obnoviti termalno pasto še za south bridge (ICH8). Matična plošča je Gigabyte GA-965P-DS3 in ima na NB in SB pasivno hlajenje. Problem je, da nisem mogel odstraniti pasivno hlajenje iz SB. Stikala spodaj sem stisnil, tako kot za NB in so šla čez matično, toda kot kaže se je hladilnik dobesedno zapekel z termalno pasto. Naj povem da je računalnik poleti v dokaj vroči sobi, zato čistim in obnavljam termalne paste vsake toliko časa, toda za SB se pa res nisem nikoli pobrigal. Zanima me, kako sedaj dobiti ta pasivni hladilnik iz čipa?. Namreč rad bi dal drugi hladilnik gor + dobro bi bilo če bi obnovil termalno pasto.

Sam sem razmišljal, da bi poskusil z izvijačem, toda problem je najti pozicijo, brez da bi ob tem poškodoval matično ploščo. Izvijač bi porinil ob strani, saj en del pasivnega hladilnika gleda čez čipset in ga dvignil (vzvod). Drugi način je z kombinirkami, torej da bi zagrabil pasivno hlajenje na vrhu ter poskusil potegniti dol. Kar me je strah pri teh dveh načinih so morebitne poškodbe na čipsetu in matični zaradi mehanskih obremenitev. Zato sprašujem tukaj, če obstaja kakšna bolj elegantna rešitev.

Blinder ::

si iščeš delo tam kjer ga ni :)
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

jeryslo ::

Brez skrbi, jaz vem za kaj je namenjen ICH8, toda vseeno mi niso všeč temperature na tem čipu. Tako da prosim za konstruktivne odgovore, ne enovrstičnic.

s1m0n ::

Če ga res hočeš dol odstranit ga malo segrej s fenom bo šlo z lahkoto dol, če ga samo termalna drži ne pa pretiravat :)

bluefish ::

Pa ne puli ga direktno pravokotno ampak ga najprej malce vrti.

jeryslo ::

Hvala za nasvete, bom sporočil jutri kako je šlo.

jeryslo ::

s1m0n je izjavil:

Če ga res hočeš dol odstranit ga malo segrej s fenom bo šlo z lahkoto dol, če ga samo termalna drži ne pa pretiravat :)


No lahko povem sedaj po uspešni odstranitvi da je to res najboljša rešitev + kombinirke. Termalna pasta je bila že kot glazura. Hvala za pomoč!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri cheap CPU cooler

Oddelek: Kaj kupiti
393484 (2630) m0LN4r
»

Procesor se je prilepil na hladilnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
91111 (928) T-Majo
»

Hlajenje LGA755 Core 2 Duo - kateri hladilnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
579720 (7855) Jst
»

Abit nf7-s -Gretje south bridge

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221350 (1018) Grimlord
»

S čim prilepit rebra? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
505532 (4659) sharp

Več podobnih tem