» »

ČE VAM GRE HRUP VENTILATORJEV NA ŽIVCE, Je TU REŠITEV!!!

ČE VAM GRE HRUP VENTILATORJEV NA ŽIVCE, Je TU REŠITEV!!!

MrAs ::

Vam je dovolj brnenja računalnika in "nategovanja" trgovcev s tako imenovanimi neslišnimi hladilniki, ki pa vseeno potrebujejo ventilatorje?
Na srečo obstaja rešitev. Naredil sem zadevco, ki glede na temperaturo procesorja krmili hitrost ventilatorja. Ko bo procesor normalno obremenjen prav zares ne bo nobenega hrupa, ko pa ga boste pognali do konca, bo moj regulator zaznal povišanje temerature, zato bo povečal hitrost ventilatorja.
Zadeva je zelo enostavna za montiranje in nastavljanje, primerna pa za vse procesorje, ker vi nastavite hitrost pri maksimalni obremenjenosti, napravca, pa bo sama zmanjšala hitrost, ko se bo procesor ohladil. V Celju vam jo lahko vgradim jaz.

In še cena: Material stane ca. 3000Sit, menim pa da si za trud tudi jaz zaslužim 2000Sit, toko pride vse skupaj nekje 5000 Sit, kar je še vedno dosti manj kot samo dober hladilnik, verjamem pa da boste bolj zadovoljni.


Če imate še kakšno vprašanje lahko dobite vse informacije na:

070 217 388
MrAs@email.si

Matek ::

Sicer bi bla ponudba za silo, če ne bi bilo zunaj zastonjskega progčamška speedfan, ki naredi točno to, kar naredi tvoja napravica, a je brezplačen in ne zavzema prostora v ohišju.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

G[e]c ::

:D

borchi ::

edino, da speedfan ne dela na vseh platah :-(
l'jga

Cosmo ::

Link za tiste, ki niso pripravljeni odsteti par jurjev za nekaj kar lahko sami naredijo ceneje:D :D
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

MrAs ::

Ja zaka pa misliš da sm jz to delu?
Menda ne zarad veselja, ampak zarad tega, ker plata ne podpira seed fana:(

Sicer pa ne zavzame velik placa, je pa res da je 5 tisočakov kr dost, sam kot sm napisu, material je 3000 Sit.

Clemento ::

Ne hvala!!! Za toliko si naredim za vrtljaje stelat + stikalca za posamezne ventilatorje in si vse skupaj vgradim v en plac za cederom!:D
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

MrAs ::

To s stikalci spredi ni najbolj pametn. Sem tud to že probu:) Pa se mi je računalo kr naprej neki sesuvalo, pa sem ga na nov pognal pa je spet delo normaln, pri naslednjem zagonu se je spet.
Pa še hrupa se ne rešiš, sej lahk daš na full male obrate, pa ga poženeš mal bol, pa ga lahk za pol minute prešaltaš na večjo hitrost, pol pa spet nazaj;(
Beda.
No sej jz pa res nobenga ne sili, da ne bo kdo kej mislu. Kirmu gre hrup tko na živce kot men mi bo že dal tista 2 tisočakaza delo:P

tha_man ::

Ne kužim jaz najbolj te zadeve... fora je v tem, da prilagaja hitrost glede na temperaturo proca? Saj to npr. Volcano 7 še sam počne (bolj ali manj uspešno :\ ).

msmiha ::

Tako napravo bi se dalo narediti tudi cenje. Za okoli 1000 SIT. Potreboval bi pa samo en PIC in pa temperaturni senzor.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

DJroky ::

Kot je že rekel msmiha bi se zadevo dalo izvesti zelo ceneje. Ne vem kako si ti delal da pride material 3000 sit. Malo pretiravaš ali pa kupuješ v daleč najdražji trgovini.
Smisel nakupa take zadeve pa je drugo vprašanje, ker se pri hrupu ne pozna niti pol toliko kot pri temperaturi. Če bi imel zračno hlajenje imam raje za malenkost glasnejši računalnik in s tem manj vročega!!!
Če mene vprašaš nesemisel.

Asgard ::

vse skupaj te stane 1000 sit ne pa 3 tisoc sit !!

MrAs ::

Ja sej si ga lahk sam nardiš za jurja, če dobiš material za tako ceno. Ne pa pol jamrat, in govorit da je v kurcu zadeva, da se čip pregreva pa take...

msmiha ::

Zagaj bi se ti pa čip pregreval. Mislim kake fore maš to:\
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Jux ::

MrAs pejd raje svoje sranje prodajat na bolho, tam k folk nima pojma ne pa tle k se folk spozna in takoj vid da jih poskusas na mehko nategnt.

Cya
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

DJroky ::

Jux: dobro povedano!!!

MrAs ::

Veš ka ti povem, mogoč boš tud ti kdaj v finančni stiski in boš probu folk "na mehko nategnit", čeprav mislim da bi ga večina poskusla na "trdo".
Lahk bi pustil človeku kej na pošten način zaslužit, ne pa da še tisti ko bi mogoč kupl berejo vaše nesmisle in ni pol nč.
Sama foušija:\

Cosmo ::

Komponente za izdelavo iz cenika Ic-elect (www.ic-elect.si)

0780004401
TR IRFZ 44 (MOS-N-FET 60V 35A) TO-220
218,53 SIT

2830018005
POT. ROT. LIN. 10 KR - ő6mm
168,16 SIT

2250009001
UPOR NTC 10K
72,46 SIT

Par zic ima vsak doma oz. so zastonj ce prosis v trgovini..

Skupaj: 459,15 SIT

Torej si za delo, ki ne traja vec kot pol ure zaracunas 4540,85 SIT.:\ To pa da cloveku mislit...


I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

McHregec ::

Vam je dovolj brnenja računalnika in "nategovanja" trgovcev s tako imenovanimi neslišnimi hladilniki, ki pa vseeno potrebujejo ventilatorje?

Khm MrAs to pa izgleda kot, da ti nas še ti nateguješ poleg trgovcev. Jasno pa je, da skoraj vsak hladilnik potrebuje ventilator. Pač računalnik zvočno izoliraš in to je to.
Destroyer Of The Worlds.

MrAs ::

Hvala za informacijo o tej trgovini. Kje pa to je oz. a pošljejo tud po pošte, ker te cene so pa res nenormalno nizke, tko da skor težko verjamem. Bom pa pogledu:)

perci ::

Na Vodovodni, malo naprej od Reala, če gledava iz Podmilščakove; drugač pa poglej tut v HTE na Roški, ki je tut elektro štacuna

Matek ::

MrAs, sam ne mi rečt da si v Conradu kupoval.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

msmiha ::

Tudi v Conradu ni tako drago :\.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Jux ::

MrAs: navaden sprevendeajoc lopov si.... rajs bej z foruma kot da sprobavas na nas prijeme tipa: "u, sploh nisem vedu da zraven moje bajte prodajajo tolk pocen". Mislm ce si ze tak HABIR da delas super turbo regulatorje, bi clovek pricakoval da vsaj ves koliko stanejo deli.... Pa ne poskusaj se zmazat ven, ker bos spet nalagal eno velko buco, rajs pobegni v svoj duplek!
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Storm ::

Mislim, kak folk ste vi. Noben nima pojma o ničemer. A mislite da peka 1 kg kruha košta 400 sit. Tip je dal lepo ponudbo in če ne mislite kupit, ga ne zaničujte. Men pa mogoče to prav pride in sem pripravlen tipu dat 5k zato da ne bo hreščalo. To je isto ko bi Mobitel reku da Simobil goljfa ker računa klic več kot naprimer oni. Naj se stranke same odločijo.8-O

Jux ::

Strom: nic me ne moti da MrAs to prodaja. Samo naj potem ne laze koliko stane doticna stvar in prikaze sebe kot Marijo Terezo, ki nam dela uslugo. Naj lepo pove. Zadeva stane 5k sit, od tega sam poberem 4k sit (ce ze gre to omenjat).
kot drugo mi gre pa na kurac ta topshop pristop k ponujanju artiklov. Pismo, sej nismo naivni in vemo kaj je to termo regulator.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Jux ::

sploh pa tale izjava zmaga: "... in 'nategovanja' trgovcev..." > isto tudi samo pocne.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

MrAs ::

No se je vsaj en pametn človk najdu:\
Hvala Storm!

Vsem ostalim pa sam neki še pol pa ne mislim nč več pisat. Vsi vete kak je če je človk brez dnara, da takrat marsikej proba.
Dejte se raj za svoje probleme brigat. Sem zadnjič izpostavu eno vprašanje zaka mi UDMA5 ni delu pa sem dobu samo en odgovor, al tle na Slo-techu menda še to ne, ko je pa treba kirga zatolč se pa vsi oglaste in spravte na enga reveža:|

Pejte vsi v k****

Lep pozdrav!

DJroky ::

Kdo bo šel v k**** bi se dalo pogovarjati. Vse kar smo povedali je to, da se zadeva da narediti ceneje, ker imajo člani slo-techa pravico zvedeti. Če pa že pišeš koliko pride material pa napiši vsaj pošteno ali pa sploh ne omenjaj. Če pa bo kdo hotel kupiti pa tudi prav. Tako da tile odgovori niso nič proti tebi, ampak proti tvojemu pristopu. Če neko zadevo ponudiš jo pač ponudi. Samo pričakuj da se bodo oglasili vsi ki vejo da se da narediti ceneje, ker pač tako je... Slo-tech je skupnost (prijateljev), ki si med sabo delijo nasvete, ideje (tudi take kako najceneje...) in ravno to se vidi tukaj. Tukaj se folka NE NATEGUJE. Nategovanje je to da se zlažeš o tvojih stroških in ne to za koliko prodajaš. To je tvoja stvar.

Boeing ::

Če se boste obkladali z raznimi izrazi južnega izvora in kogarkoli kamorkoli pošiljali (razen po sendvič, to bi šlo 8-) ) bom temo zaklenil.
LP
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

msmiha ::

Saj maš zvezdice Boeing kaj se pritužuješ:\.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Boeing ::

msmiha: zvezdice gor ali dol... kultura mora biti !
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hlajenje za x2

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
341581 (1255) bajker
»

2x 120mm ventilator na ohišju (katerega)?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
472337 (1631) goba

Ce hocete res poceni RES dobro pa ne preglasno hlajenje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1607028 (4662) TESKAn
»

OBloge za utišanje ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241561 (1081) SaS
»

volcano 7+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151204 (860) peci

Več podobnih tem