» »

volcano 7+

volcano 7+

n0_body ::

mam volcanota 7 ki se mi zdi dost glasen pa me zanima ce jema kdo kako idejo kak bi ga utisu

Firebat ::

mene isto zaniuma kako bi tt vulcano 7
zmansu hitrost obratov ali pa ga saj kaj utisav
vem da ima 7+ za obrate stimat u biosu 7 pa tega nima
a se da dobit kak program ya fan stimamt mam plato abit kx7

Clemento ::

kupi si fane mate za stelanje stevila obratov venilatorja!
majo ga pri mlacomu!
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Jst ::

Jst sm par dni nazaj dobil volcanota 7 od enga kolega in ga dal na celerona 600, ki že celo življenje dela na 927 Mhz. Čudi me pa to, da se vsi pritožujejo zaradi glasnosti, meni pa dela z 2800 do 3000 obrati, čeprav je sistemska temperatura 32 stopinj (vsaj tako pravi bios). Na TT site-u pa piše, da pride do 5000 obratov pri 35 stopinjah.

Upam, da bo vedno ostal pri svojih 3000 obratih.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

dela ::

na volcanota 7 (brez plusa) lahko daš navadn 8x8 cm ventilator. Nevem kake bojo temperature povem pa ti da bo tiho ko miš...

Joze_K ::

Jap tudi moj Vulcano je bil glasen - pa so se gospa pritožili - sem moral nesti nazaj - pa vzeti ZALMANA tihega, inu je zadeva pri hiši spet OK :P

Firebat ::

falc a je res pol vulcano 7 tisji ce das gor 8x8 .vent kok stane.
jez mam xp1700+ navitga na 1800 stopin ma pa ukol 54
kva ce bi dal gor zalmana kok bi blo pol stopin

Dr_M ::

jst bom pa tkole reku, nekaterim bi blo treba brisat accounte zaradi dezinformiranja in nategovanja folka. ;( ;( ;(

dela ::

ja sej volcano 7 že ma 8x8 venta gor samo je dokaj hiter in glasn... če bi dal enga navadnega gor sem 100% da bi bil veliko tišji.Če bi dal zalmanov vent. gor bi bil pač tih kot zalman. samo glede temperature pa nevem kolk bi bla višja...

Boeing ::

hja, sem dal na navadnega V7 gor navadni vent... temperature so ble dost višje (od uča rečem ene 6, 7 stopinj), je bil pa res neslišen...
idealno bi blo dva navadna venta gor dat preko nekakšnega adapterja... pol bi pa rulalo 8-)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

the_unborn ::

Boeing; jap, z navadnim ventom je kar posteno vroce, je pa neslisno. kaj pa ce bi dal enga na druzga?:D sicer pa vi k mate razne masine po delavnicah na easy nardite en alu adapter pa je.

SmoKey ::

Yest mam Volcana 7 pa je lahko IBER glasen če hoče, sam mi pa kar dobr hladi kompa.

Zanima pa me če je Volcano 7+ kej tišji - vem da je iz bakra tko da to je itak zakon pa še kerga se bl splača vzet : 7+ ali ZALMANA (tudi iz bakra) ?8-O
Živalsk vrt iz silicijeve doline

MasTTer ::

pred par dnevi sem si ravno kupil volcanota 7+ in vam povem, da seka..... jaz mam v tej pasji vročini max 10 stopinj več od sobne temperature.. to je okoli 38C, max je pa blo 41C, tak da tale stvarca seka!! resda pri montiranju skoraj živce zgubiš.. lahko pa tudi plato ali cpu (to je še slabše) vendar se splača >:D >:D
Pri high je tam okoli 6000 obratov.. to je kot da bi imel v sobi turbino od letala...pri medium ima 4500rpm... malo glasnejši od navadni ventilatorjev.... pri low pa se vrti pri 3000rpm.. ali 3500rpm, nevem točno.. je pa skrajno tih... pri temperaturi pa je pri vsakem ene par stopinj razlik.... resda imam 5 sistemskih ventilatorjev.... vendar je ql 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MasTTer ()

sharp ::

Ej a se ta hladilnik dobi z regulatorjem vrtljajev al ne?:\

tha_man ::

Jaz sem dal tud na Volcano7 Zalmanov vent na silent mode (2200 rpm), pa se je temperatura dvignila samo za kakih 5 stopinj, kar je čist kul, glede na tihost sistema. No, res sem dal še dva dodatna Zalmana na ohišje, kar pa na glasnost nima nobenega vpliva saj delujeta na 1500 rpm. Zalmanov ventilator je veliko tišji od Volcanovega že pri enakih obratih, kaj šele pri nižjih.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

peci ::

Jst sem pa zelo zadovoljen s volcano-m 7+, pa se kupil sem ga za 6.950 sit v Tech Trade Centru, kjer mi je prijazna gospodicno pomaga izbrati pravo resitev za moj procesor.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TT Silent Tower ali Zalman CNP6000-Cu (cilj je tišina)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241899 (1358) js
»

Zalman 6000cu OEM

Oddelek: Kaj kupiti
191485 (1152) AtaStrumf
»

TT volcano 7+ --> 6500 rpm --> 46 C

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141101 (784) Sycroft
»

Za vse lastnike Volcano 7+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
402141 (1414) Coinbird
»

Volcano 7 Silent Viking

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171353 (774) Dj-Prah

Več podobnih tem