» »

Abit se poslavlja od trga matičnih plošč

Abit se poslavlja od trga matičnih plošč

Hexus - Kot vse kaže se bo proizvajalec Abit s koncem letošnjega leta umaknil s trga matičnih plošč. Prve tovrstne govorice so se pojavile že letos maja, vendar jih je Abit takrat zanikal. Po najnovejših informacijah pa naj bi podjetje, ki je od leta 2006 v lasti USI-ja že obvestilo distributerje, da bo s koncem leta prenehal s proizvodnjo matičnih plošč. Vendar omenjena poteza ne pomeni konec samega podjetja, saj se bo le-to preusmerilo v proizvodnjo in razvoj zabavne elektronike, kot so MID (mobile internet device) in digitalnih okvirjev slik.

Več o tem si preberite na Hexus.net

40 komentarjev

FireSnake ::

SLAVA JIM!

Nikoli ne bom pozabil njihove BH6-tke in celerona 300A navitega na 450. Ni nam bilo treba jumperjev prestavljat - kaki luxus :D
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

mtosev ::

G'bye Abit. 8-)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

schurda ::

Škoda. Abitke so zakon!
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

KoMar- ::

Jah, niso več.

mtosev ::

Nikoli ne bom pozabil njihove BH6-tke in celerona 300A navitega na 450. Ni nam bilo treba jumperjev prestavljat - kaki luxus :D


Asus P2B je bila odlicna.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

KandazaR ::

Nikoli ne bom pozabil njihove BH6-tke in celerona 300A navitega na 450. Ni nam bilo treba jumperjev prestavljat - kaki luxus :D


Jep kako smo se takrat lahko smejali lastnikom asusovih plat. No pa da ne pozabim njihove plate nf7s. Res škoda abita.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

Deflector ::

BH6-2 600 Mhz na 950 Mhz oziroma v primeru AlienW(kje so ti ljudje) nekaj čez 1100 Mhz, spomini...

dukenukem ::

čist prov, kukr so mel enih problemov z biosi in temi platami ,zame samo ena šara manj :))

KandazaR ::

Je pa abit edini ki je priznal vgradnjo elektrolitskih kondenzatorjev slabe kvalitete (znano kot capacitator plague) in tudi zamenjal vse plate.
Capacitor plague @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

shubell ::

nikol pozabil best plate k sm jo kdaj kol mel... nf7-s...

SkyX ::

Dobre plate je mel Abit sam mam Abit NF7-S že 4 leta pa še danes lepo dela :)

AmokRun ::

no meni BH6 še kar lepo služi...

Pyr0Beast ::

Slava jim !

BH-6 in BE-6 -> 4 ide kanali ! :o
... pa P2 350@550 mmm
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Riff ::

ja skoda Abit KT7-Raid zakon za duron 650

PrimozR ::

Škoda jih bo :/

Volta ::

No sicer si nisem nikoli lastil Abita, ampak poznam ljudi, ki še danes uporabljajo NF7-S in jim deluje super, tako da je to mogla bit kar kvalitetna firma. Zakaj pa sploh so odnehali?

tilinho20 ::

Jah konkrenca jih je najbrž povozila.

dexterboy ::

Slava jim!
RIP, Abit.
Karkoli sem imel od njih, solid as a rock!
Če pogledam iz sedanje "časovne premice", sem največ igračarskih ur zapravil na VA-6 in celeronu 500. Piz.., pa to je delal ne glede na obremenitev in kaj si priklopil gor, ure in ure pozno v noč.
Pogrešal jih bom...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

subby ::

pa najraj sm mel abitke :(

filip007 ::

Zelo slabe izkušnje sem imel z ABIT...
ABIT KD7 nestabilna
IP35-E nestabilna in čudna matična linux se sploh ne odpre gor

Zero problemas na Intel DP35DP

PaX_MaN ::

Moja KGB-jka, ups, KG7-ka se po slabih sedmih letih še vedno goni. :rulz:

x45 ::

Jah konkrenca jih je najbrž povozila.


kaka konkurenca ( abit je bil itak top ) morje suckerjev ki kupujejo kar jim trgovci svetujejo- to pa je crap al pa propagandistične blagovne znamke, ker tam več zaslužijo.

Isto se danes dogaja napram AMD ju. Tud tule gor maš tipe ki svetujejo nakup celerona ali E2xxx pa dobiš X2 in X3 AMD je ki so boljši cpuji in cel sistem je boljši.

PaX_MaN ::

Ja, "bil". Potem so pa izgubili enega uber BIOS maherja, je šlo pa vse navzdol.
x45, še ne boš odnehal bučk kotalit?

Urajmal ::

Pa tak sem čakal na x48 model :\ Škoda NF7-S je pojedla takrat vse tekmice ...

PrimozR ::

Ja, Oscar Wu je pred s939 prestopil k DFIju in dobili smo nf4 Ultra-D in SLI-D. Takrat se je Abitu ZELO poslabšalo, saj do AW9D-MAX niso izdali nobene omembe vredne plošče. Nato pa AB9 Pro, na kateri so proci leteli precej visoko, nato pa še AB9 QuadGT, ki je bila za MNOGE najboljša 965 plata. A je prišla ZELO pozno. Nato je sledila odlična P35 serija (ki je imela za quade mogoče malček šibko napajanje) in tko-tko IX38-QuadGT (ta je pa sploh imela švoh napajanje, max 80 A, s Quadom navitim je pa letelo prek 100 A). Zdej dajejo ven IP45-PRO in IX48-MAX3, ampak vprašanje je, koliko ljudi jih bo kupilo zaradi tehle novic. Škoda, res škoda.

Pred tem obdobjem pa itah BH6 in podobne pa seveda NF7 ter IC7.

WamPIRe- ::

Ja definitivno jih je čas povozil.. Ne morejo izdajat plat pol leta za konkurenco.
Sicer pa ja, BH6 in NF7-S mislim, da so bili njihovi najboljši plati.
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

tilinho20 ::

Ja to so tudi totalno zajebal ko so ploščo X48 izdali pol leta kasneje kot koknurenca (predvsem asus).

sleby ::

edina asus plosca, ki sem jo imel je bila p3b4x z navitim p3 650 @ 900, delalo PB!:)

Saladin ::

Pravkar pišem na ABIT NF7-S rev2.0 v glavnem računalniku (pa sem vse dosedaj preigral, tudi Cryis na njem) ;)
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

dukenukem ::

kar se je dogajalo na abit forumu je tud apn,cele kupe strank z problemi ,ene serije plat so ble zadaj opraskane ......jajca

thezerox ::

Ja, res dobre plošče. Še vedno imam NF7-S 2.0 (te sicer več ne laufam), uporabljam pa še fatal1ty AN8.

LordPero ::

Hja, nekako kot firma so tud meni ql, probleme so pa meli kot vsi.
LordPero

Ashrack ::

imel Abit Kt7 RAID plato na kateri je svical Duron600@950MHz. Verjetno bi sel se vec ampak sem imel za hlajenje samo ubogega Chrome Orba.
Se pa spomnim da so bili veliki problemi z biosi in raid kontrolerjem pri tej plati
....

whatever ::

Jaz gonim NF7 že ene 5 let BP.:)
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

alienfrik ::

ABIT je zakon od kar kupujem Pc vedno kupim ABIt to je moja ze 4 plošča. Trenutno imam ABIT fatal1ty AN8 SLI dve grafični pa trga vse nove igre delajo brez problema. Škoda za ABIT da se poslalvjajo od izdelovanja matičnih plošč res škoda. ABIT JE ZAKON!!! pa naj bo kar bo.

PaX_MaN ::

OMG kuko boš pa pol Abit kupvov k ne bo več prodaju ZOMG!!!!!11111ena

fiore ::

jaz sem imel be6-2 in nf7 pa mi nista zdržali več kot leto. je bla pa za navijat ta boljša :-)

powr ::

bx6, bh6, va6, kx7, nf7s
Mislim da sem naštel vse abitke ki sem jih mel, nekaj modelov tudi po več enakih. Crknila ni pa niti ena.
Res škoda da se abit poslavlja. Meni osebno je bil vedno najboljši in najbolj zanesljiv tako da svaka jim čast.

lovsky ::

Abit BL7 uporabljam brez problemov že 7 let.Od začetka adsl-ja a deluje 24/7 tudi po mesec dni brez resetiranja.Take stabilnosti nisem zasledil pri nobeni drugi matični plošči!
R.I.P. Abit!

krucymucy ::

Imel BH-6 in celerona 300A@4508-)
Namesto za KT7 sem se odlocil za Epox 8KTA+
Od NF7-S je bila pa imo boljsa epox 8RDA+

Se vedno pravim da je skoda, ker vsake toliko so izdelali res dobro plato.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Po pol leta AMD-jevi procesorji še vedno s hroščem (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
5411082 (8214) MrStein
»

Abit že dolgo mrtev, sedaj za njim še spletna stran (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
6016772 (7618) opeter
»

Abit odhaja v večna lovišča (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
698635 (5773) PrimozR
»

ABIT & nVidia - konec ljubezni

Oddelek: Novice / Grafične kartice
62754 (2754) AtaStrumf
»

Pozor, ponaredki!

Oddelek: Novice / Matične plošče
92392 (2392) ||_^_||

Več podobnih tem