» »

Ati HD3850 512MB DDR3 AGP Problem

Ati HD3850 512MB DDR3 AGP Problem

d3n!5 ::

Imam omenjeno graficno kartico. Kot vidite na sliki ima graficna takt pomnilnika 1656 Mhz. Ko sem pogledal na Ati control panelu mi pa kaze da imam takt pomnilnika manjsi za tocno 50% kot bi moralo biti torej imam 829 Mhz.
Kaj naj storim da bo graficna delovala optimalno ?

Ali je mogoce krivo to da je v biosu nastavljeno na 256 Mb Graficnega pomnilnika ceprav ga ima graficna 512 Mb. Kako naj to resim saj lahko v biosu nastavim na maksimalno 256. Bios je najnovejsi za maticno asrock p4i65g.

Prosim pomagajte prosiiiimmm....
[IMG]http://i37.tinypic.com/13zwpat.jpg[/IMG]
  • spremenil: d3n!5 ()

Tomaz Eruj ::

Maš prave driverje?

Drgač pa maš v CCCju levo "ATI Overdrive" kjer lahko nastaviš GPU in pa Memory clock.

d3n!5 ::

Mam originalne driverje katere sem dobil ob graficni.
V ati overdrive lahko gres le do 950 Mhz graficna pa naj bi bila tovarnisko 16--....

Rippy ::

Mislim, da je to uredu, nobena grafična nima 2000mhz ali podobno na RAM-u. To je DDR frekvenca, dejanska SDR frekvenca je polovico manša.

Volta ::

Ali je mogoce krivo to da je v biosu nastavljeno na 256 Mb Graficnega pomnilnika ceprav ga ima graficna 512 Mb.

V biosu se lahko nastavlja le koliko dodatnega rama iz računalnika bo namenjenega dodatnemu grafičnemu ramu, če ga slučajno zmanjka v kaki požrešni igri, tako da ne skrbi. Tisto nima nobene zveze s tem, koliko rama imaš "vklopljenega" na grafi.

logout ::

Ta nastavitev v biosu je vezana na vgrajeno graficno na plosci in nima nobenega vpliva, ce uporabljas dodatno graficno kartico. Ne vem od kod ideje, da se to pristeva k ramu na dodatni grafiki.

L.p., Kloko

Volta ::

Ta nastavitev v biosu je vezana na vgrajeno graficno na plosci in nima nobenega vpliva, ce uporabljas dodatno graficno kartico. Ne vem od kod ideje, da se to pristeva k ramu na dodatni grafiki.

Vem, da se upošteva za integrirano grafično kartico, vendar če se upošteva to zanjo, bi se moralo tudi za vsako drugo, bodisi ima lasten ram ali pa ne. Saj če dodaš 256mb rama k 0 mb ali k 512mb se v vsakem primeru količina rama na grafični poveča za 256mb. Če se motim me popravite, oz. probajte obrazložit, kaj je s to logiko narobe.

LP

R33D3M33R ::

Tista količina pomnilnika v biosu je mogoče AGP Aperture Size?

Pa tisto z dodajanjem rama neintegrirani grafični ne bo šlo. RAM na samostojni grafični je namreč precej hitrejši od tistega, ki ga vgradiš na matično ploščo. To je eden izmed razlogov, da integrirane grafične ne slovijo po hitrosti.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Zgodovina sprememb…

bibip ::

Vzemi dol atitool.
http://www.techpowerup.com/downloads/43...
Ti bo več pokazal kot ATI CCC. Če ti tukaj kaže rame na 829 Mhz, se nehaj sekirat, ker je potem vse v redu. Drugače jih pa nastavi na to vrednost.
Rame kaže na 1/2, ker je zunanjih x2. Torej 829 x2 = 1656.
Pa še to. Ne navijaj preveč preko 829.

Volta ::

Pa tisto z dodajanjem rama neintegrirani grafični ne bo šlo. RAM na samostojni grafični je namreč precej hitrejši od tistega, ki ga vgradiš na matično ploščo. To je eden izmed razlogov, da integrirane grafične ne slovijo po hitrosti.

OK, razumem :) Nisem bil prepričan o tem, tak da hvala R33D3M33R.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj imam samo 3GB namesto 4GB rama? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8919729 (9814) bobi1992
»

Tezava z startom

Oddelek: Strojna oprema
401870 (1194) Ales47
»

Pomoč pri hp

Oddelek: Pomoč in nasveti
101209 (1048) Zheegec
»

Grafika v prenosniku???

Oddelek: Kaj kupiti
214107 (3527) M@73Y
»

Ali je to vse kar zmore moj Računalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151937 (1591) novi

Več podobnih tem