» »

Ali je to vse kar zmore moj Računalnik?

Ali je to vse kar zmore moj Računalnik?

novi ::

Komponente:
Abit VA6 + Slot1 na pga 370 adapter + Celeron 900@1024 ; vodilo 115MHz+ 256+128+64Mb SDRAM 133MHz + Gforce 2GTS pro + HD fujitsu 20Gb. +…

V 3Dmarks sem dobi 1373točk L! Neglede na kakšni resoluciji sem imel 800*600 ali 1600*1200 ?!
V igrah naprimer MOHA mi dela zelo počasi, neglede na katiri resoluciji imam ali katere vizualne učinke mam vklopljene? Stvar se ne zatika samo dogaja se čisto počasi; Če špilamo v lanu se da igrat, če nas je v sobi max 7, pol pa že začne počasi puško obračat! Ista pesem je pri need for speed; neglede na katiro resolucijo vklopim mi dela enako počasi?

Kje je problem te počasnosti? Koliko pomeni razlika v AGP 2 napram 4x.

Se bi dal še kje kej pohitrit?

Ps.: Driver-ji, detonatorji, bios update je bil tudi narejen.
Ps2.: Op sistem je XP.

ssokec ::

Dej zadnje detonator driverje 41.09
Poglej, da nimaš v nastavitvah detonator driverjev vklopljeno mehčanje robov
(antialiasing 2x dej na brez).
Probi pogledat v biosu ali imaš nastavljeno na cas 3 daj na cas 2 oz če imaš 3-3-3 nastavi na 2-2-2 ram timinge.
Dej probi sam z enim ramom recimo z 256 MB ostala dva dej ven pa pol probaj..
Mislim,da hahko ta proc brez težav naviješ (al pa mal povečaš voltažo)
na FSB 133 mhz 9*133...al pa še več
jst sem mel celerona 800@1232 8x154MHZ na cas3,pa je delal brez napak.
Pa instaliraj program
4 way memory interleave:probi najti z www.google.com (mislim, da se imenuje "venabler").
Če pa hočeš ostati na tem fsb 115 pa lahko tudi v BIOS-u nastaviš memorijo na hostCLK + 33 tako da imaš prepustnost
spomina 115+33=148 MHZ,mogoče boš moral takrat dati z cas 2 na cas 3 oz 222
na 232 ali pa 333(kombiniraj).
Zdej če imaš kakšen RAM ki je že star ga dej ven mislim da ti bo bolje delalo če
maš samo 256MB (oz +128MB Rama) .
Mislim da s tem boš imel potem v 3dmarku
od 3000 do 6000 točk.
AGP 2x proti AGP 4x mogoče 1%-5% hitreje
tud če ostane na AGP 2x ni panike.
In še opozorilo:če ne veš o čem govorim in kaj delat v Biosu,probi najti nekoga ki to bolj obvlada.
Veliko uspeha...pa povej če je kaj boljše, k z VIA čipseti je hudič

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ssokec ()

novi ::

Naložil nove detonatorje nastavil na:
Mipamp stopnja podrobnosti: Najboljša zmogljivost
Protipotujitev - Izklopljena
Neiztropno filtritanje - izklopljeno
Mehčanje robov pa ne najdem.
V biosu nastavil, kot si rekel pustil notri 256MbRam.

3DMarks rezultat 1496.

To se ni to to, ali pač?

Sem naložil venabler_v012, igirce delajo občutno hitreje, samo se vedno zastekajo, tudi 3DMark, naredi samo prvi test, pol pa ven vrže, zakaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: novi ()

jest10 ::

Imaš naložene gonilnike od plate?
Pa z gf2 ne pričakuj čudežeu. Še posebej če ima grafična sdram.Pa tudi na računalniku ga imaš
Jaz sem imeu z mx200 1265 pik, sedaj jih imam 6480 z radeon 9000pro. Imam pa TB 1Ghz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

ssokec ::

A si nastavil FSB +33 ali si navil procesor na fsb133mhz (9*133) in memorijo na 133mhz

Link za venabler:
http://www.georgebreese.com/net/softwar...
http://www.georgebreese.com/net/softwar...

iz igrc in 3dmarka te meče ven zaradi tega ker imaš preveč navit ram probi dat na cas 3(sam te bo mal koštal pr hitrosti) ali pa zmanjšaj FSB .Ali pa mogoče moraš mal povečat voltažo na procu(sam pol bi najbž zamrznilo igre in 3dmark,če bi mel premal voltaže).Povej kako imaš sedaj navit procesor in pa ram in voltažo na CPU?

maš pa en dober program ki ti napiše do koliko na bi navijal ram pri cas2 po cas3,jahko sprobaš za vse tri rame pa vidiš kateri je slabši oz boljši.
imenuije se "aida32" in ga lahko najdeš na googlu
pol greš pa na motherboard in zavihek SPD na najdeš te hitrosti za vsak ram posebej

drugače sem imel plato podobno s takim chipsetom le da je bil C800@1200 pa je blo z GF2 MX 2500 pik najmanj.Tko da sem predvidevu,da bi ti mel od 3k..6k pik
to 1400 pik je mal...sam ne se preveč zanašat na 3dmark bolj glej da ti štili delajo boljš taki kot so UT2003 demo ljer je bolj realna slika in ima svoj benchmark.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ssokec ()

BoO ::

če nimaš obvezno naloži via 4 in 1

novi ::

Juhu sem že na 2218! Ja sem mogel dat ram na 3! Zdej se ne obeša več. 4 in 1 imam naloženo!

Bom probal še CPU navit na 133MHz da videm kaj bo pol. Mal cvikam, da nebi celerončka skuru, je na default hladilniku.

GP2 ma pa DDRAM gor in sicer 64Mb.

ssokec, če boš kej okol mene hodu se oglas na pir:D .

Če bom še kakšno točko dobil poročam.

ssokec ::

tle je link ta tweakanje nastavitev v biosu oz registrov(ne uničiš BIOSA,ne se bat)
sam preber pa pe probi znajdet..je tudi za tvoj chipset
http://pages.ykt.ru/cool/viatweak/viaha...
http://www.s--l.com/Columns/2001/biostw...
http://www.overclockers.com/tips105/ind...
več linkov je...

glede navijanja po moje,seveda,ga bi lahko navil na 133Mhz BP,če bi mel dost sreče navit tudi na 143*9. sam zgleda da,maš ram 256MB cas3 PC133 pa ti to zavira,probi s tistim prigramom aida32 preverit kateri od treh ramov je kvalitetnejši,čeprav lahko kupiš tudi ram cas2 pr mlacomu ki bi delal pri cas2 tudi 150MHZ fsb cena je okol 12,5 kSit.

dej mi še napiš kako pise v biosu v tistem odseku ko nastavljaš ram na cas2 ali 3 (vse opcije v meniju in njihove nastavitve).Če veš kaj mislim..pa ti povem kako jih nastaviš če je kaj takšnega za izboljšat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ssokec ()

ssokec ::

ne vem teli 4 in 1 so bili pže prej naloženi ali si jih sedaj naložil.Jaz imam izkišnje da so delal originalni driverji,se pravi v WIN XP pro,bolje ali enako,tko da nisem opazu da bi 4 in 1 driverji deal boljš,vsaj na moji plati ne....

novi ::

4 in 1 sem imel že prej naložene! Ko sem jih naložil, pa tudi jaz nisem opazil nobene razlike.

Zdej sem še neki po biosu šaru pa mam mal čez 2200 točk in zaenkrat dela stabilno.

ssokec ::

Probi dat na cas 2 in na fsb 133 in memorijo tudi na133mhz (ne boš skuru proca 100% in memorija bo zdržala na cas2),ker bo hitreje delal kot pa sedaj na 115+33 in cas3.
cas 2 in med cas 3 je razlika od 5% -10%

novi ::

Zdej že neki časa laufam na nastavitvak, ki si mi jih podal zgoraj. 3Dmark 2601Točk, MOHA dela zadovoljivo :D ; se da špilat.

Če RAM navijem bolj se skoz obeša. Tko da je tale 1200MHz zdele nekak optimalno. Pa tudi pridobitev 1227 točk ni tako malo:D .

Če bi šel grafično navijat, bi lahko še kej prodobil?
Grafičn je zdej na 200MHz/350MHz, samo pomoje še zmeri tale ABIT bremza in da nebi bilo nobene razlike, če bi navijal grafo, ali pač.

ssokec hvala še enkrat.

ssokec ::

Zdej odvisno,kaj maš že navito ali še ne?
katere firme je?
Če je nimaš je mozno naviti GPU na 230 mzh
Memory na kartici pa sprobavaš nejkateri majo tudi na 480 mzh pa del a brez problema.Vedno ko spremijaš frekvenco v nastavitvah preveri test v 3dmarku2001
samo tistega "konja ki se vrti" pa če bojo kaki taki "fleši" oz pikice v ozadju.pol mal zmanjši(al gpu ali pa memory).Prodobil boš nekaj pik z navijanjem,je pa res odvisno od celega sitema...lahk da bo velik lahk pa mal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ssokec ()

novi ::

Pri tistem konju mam že od vsega začetka nekaj pikic, ki se čudno svetijo. Sam kartica ni nič navita! Sem rabljeno kupil. A je mogoče da jo je un pred mano mal preveč navil in jo malo uničil?

Pikice so se pojavljale že prej, ko nibl sistem nič navit.;(

Katica je pa Leadtek WinFast 2GTS PRO

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: novi ()

ssokec ::

Če so čudne pikice NA konju pol ni panike,to je na vseh tako,sam da se v ozdju ne pojavljajo.
Drugače je tleadtekovo kartico isti tip,
navill nekdo na gpu 230mhz/ mem 480mhz
tko da se da navit..
Ali si naložil novo verzijo venblerja?
http://www.georgebreese.com/net/softwar...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ssokec ()

novi ::

Tanono verzijo venblerja sem naložil, grafe zaenkrat še ne bom navijal, ker mi dober dela MOHA dela ko šus pa tudi Need For Speed se da vozit.

Aja končal sem pri 3051 točkah:D Več pa mislim, da ne bo šlo, razen ča bom grafično šel navijat. Ram mam zdej 33+ na 2! Samo je not samo 256, ker ostala dva delata probleme.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

do kolk navit celeron 1200 brez dodatnega hlajenja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
764864 (3703) mihamedo
»

video na celeron 300mhz?

Oddelek: Zvok in slika
71112 (1032) Tomay
»

Old School

Oddelek: Strojna oprema
61092 (893) Daedalus
»

3d mark 2001 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1017349 (6222) Doc
»

OC-anje ABIT KT-7A (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
704723 (4045) AtaStrumf

Več podobnih tem