» »

LCD ugasne po 15 s

LCD ugasne po 15 s

zk_eu ::

Zanima me, če se je kdo soočil s kakšnim podobnim problemom. Namreč LCD se mi po 15 ugasne, tak koda bi dobil ukaz, za izklop monitorja v windowsih...Lučka pa še gori, koda je prižgan...

Zanimivo je, da, ko ga ugasnem in spet prižgem, spet dela, vendar samo 15 s... In tudi, ko spremenim resolucijo ali osvežim namizje se sam prižge, nato pa spet ugasne...

Prosil bi, če je kdo seznanjen s kakšno rešitvijo, monitor je Proview 17' widescreen, garancije več nima, kej več nebi mogel povedat, ker je nalepka šla dol. nima pa nobene oznake...

Hvala LP
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Pyr0Beast ::

Če vtakneš/iztakneš konektor, s katerim se prikaplja na grafično kartico, zažne delati ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ST-777 ::

Morda odpovedujejo kondenzatorji v napajalniku monitorja. Ko so hladni, nekaj časa delajo, nato se segrejejo in začasno odpovedo. Zamenjava kondenzatorjev ni draga.

zk_eu ::

Če vtakneš/iztakneš konektor, s katerim se prikaplja na grafično kartico, zažne delati ?


da...
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

zk_eu ::

Morda odpovedujejo kondenzatorji v napajalniku monitorja. Ko so hladni, nekaj časa delajo, nato se segrejejo in začasno odpovedo. Zamenjava kondenzatorjev ni draga.


A mi lahko poveš katerega odstrani oz. zamenjat, ker nimam glih največje izkušnje s tem, vse verjetno ne, evo tukaj je slika...
 LCD

LCD



Hvala LP
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

#000000 ::

Če je na matični zanič kondenzator je ponavadi na vrhu napihnjen včasih celo odprt, verjetno je tukaj isto.

Kolko časa imaš ta monitor ? Ker mi eni kondiji delujejo kod da bi jih kdo malo zabil nazaj, no ja mogoče samo zarad slabe svetlobe.

zk_eu ::

malo več kot leto in pol, samo meni noben ne deluje napihnjen :)

Ajja, da bijih kdo zabil nazaj bolj težko, sem pa ga že res da odpru prej, ko se problem začel pojavljat, ampak nič premikal.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

#000000 ::

Ne jest sem mislu da si ga kupil pred kratkim in jih je kdo zabil samo da proda :) Jest sem zadnjič dobil tak računalnik kjer so bili zabiti (zravnani vrhovi kondenzatojev)

zk_eu ::

Ne ne, je pa res da nisem prvi lastnik, ampak sem dobil LCD od kolega zastojn...
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

ST-777 ::

nx7400, na sliki ni videti, da bi bili kondenzatorji okvarjeni, ker ni nobeden napihnjen. Morda pa je problem tvojega monitorja v neonski žarnici, ki od zadaj osvetljuje ekran.

Skyman ::

Probaj dobit kaksen drug monitor da vidis kako on funkcionira

zk_eu ::

ga mam, z grafično ni nič narobe, če si to mislil, imam sedaj priklopljen drugi monitor, dela super..., sem probal tudi on pokvarjen monitor na drugem računalniku isti šmorn...
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

zk_eu ::

fantje mislim, da ima ta monitor napako v vezju, tako, da hvala vseem vseen za pomoč

LP
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Monitor ugasne

Oddelek: Pomoč in nasveti
81390 (1185) Blinder
»

Monitor utripa po zagonu

Oddelek: Strojna oprema
348071 (6369) ZigaZiga
»

Menjava kondenzatorjev - LCD monitor

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
193772 (3402) GrimReaper
»

XP freez

Oddelek: Pomoč in nasveti
8822 (651) All
»

resetiranje PC-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
5658 (658) urosh

Več podobnih tem