» »

GeForce 9800 GT ali Ati Radeon hd 4850

GeForce 9800 GT ali Ati Radeon hd 4850

1
2
3

spyder ::

prosim če mi povete v kateri spletni trgovini se najbolj splača kupit grafično.....povejte če imate kake slabe izkušnje.....drgač pa sam mislim kupit pri agt ali pa pri mimovrste...

Infinity ::

zanimiv bi blo vidt "fajt" med x45 in Myrelom >:D 1. za nVidio drugi za AMD/ATI :D I just say epic :))

Dej folk začnite razmišlat. Mel sm oboje in nVidio in ATI in se mi zdi d ni blo omembe vrednih težav ne z enim ne z drugim. Mogoče je bilo malenkost več je....a z nVidio ampak kot pravm ni omembe vredn :)

Trenutno pa bestbuy ATI HD4850.

Edit: js ne pri mimovrste ne pri AGT nism meu težav, osebno pa preferiram AGT

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Infinity ()

tilinho20 ::

Infinity: Bestbuy je zdej 3850. ;) (sej vem kako si mislu glede tega).

DJ MartiNi ::

Mislim da je povsem nepotrebno favorizirat enega ali drugega proizvajalca. Kupi se tisto, kar se tisti moment najbolj splača (ta moment je ATi). Po tem vzorcu se večina ravna na tem forumu in prav je tako. Ne vem pa zakaj bi zaradi tega nekateri imeli prepih ali pa slamo v glavi. Tako besedičenje niti ni na nivoju tega foruma, tako da prosim vse akterje, ki se poslužujejo neprimernega izražanja, da s tem prenehajo.
Ryzen 7 7700/ASRock B650 LiveMixer/2x16GB G.Skill Ripjaws S5 5200/RX 580 8GB
Athlon X2 BE-2400/Foxconn A7DA-S/2x2GB Mushkin PC2-6400/Radeon HD3300

spyder ::

samo nekaj še...oprostite ker tk težim....katero pa uzamem sapphire, gainward, gigabyte ali club 3d?? al je useen....najcenej je drgač gainward....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spyder ()

DJ MartiNi ::

Večina se mi zdi da kar Sapphire kupi. V bistvu pa ni kake razlike. Če boš vzel najcenejšo (Gainward), ne boš nič zgrešil. Je pa res, da je Gainward šel pred kratkim začel ATijeve čipe uporabljat za svoje grafe, vsaj jaz sem ga šele sedaj zasledil na ATiju. Itak lahko vsaka crkne, odsvetoval bi morda samo kak Club3D. Sploh za nVidio.
Ryzen 7 7700/ASRock B650 LiveMixer/2x16GB G.Skill Ripjaws S5 5200/RX 580 8GB
Athlon X2 BE-2400/Foxconn A7DA-S/2x2GB Mushkin PC2-6400/Radeon HD3300

Volta ::

Ban s foruma prosim za uporabnika Myrel.

Myrel - če si prišel na Slo-tech delat sranje in zmanjševati kvaliteto samega foruma s svojimi izjavami, potem te vljudno prosim da odideš na kak drug forum, kjer so uporabniki pametnejši in ne lažejo.

samo nekaj še...oprostite ker tk težim....katero pa uzamem sapphire, gainward, gigabyte ali club 3d?? al je useen....najcenej je drgač gainward....

Kakšna je pa cenovna razlika med Sapphire in Gainward? Če je več kot 10 eur, se pomoje splača kr Gainward vzet, ker je dosti zanesljiva firma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volta ()

Aimée ::

Jaz pa zdaj kupujem nov comp in odločam se izključno med ATI-jevimi grafičnimi ... HD4850 ali HD4870?

+ igra veliko vlogo, če je proizvajalec Sapphire, PowerColor, kdorkoli drug? Ker so (sicer majhne) razlike med cenami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Aimée ()

jureus ::

Pomoje da ni razlike! Pa garancijo tako imajo vse enako. Poglej edino či pri kateri dobiš kaj več v škatli kakšen priključek ali CD, če ti to kaj koristi seveda.

tilinho20 ::

Aimee: Predlagam ti 4850 ker itak čist zadost za večina špilov.

Senitel ::

Senitel - meni bi blo logično, da če bi fiziko prestavil na gpu, se bojo fpsji drastično zmanjšali (odvisno od "zahtevnosti" fizike, ki je vpletena). Kar pa ne utegne prijat številnim gamerjem. Razen, če bi imela grafa posebej physx čip in posebej GPU. A tele serije zdej to že majo al ne? Sploh nisem šel pogledat :/

Kaj je point dodajat novo fiksno enoto na GPU? Saj se bo čip že sam zbalansiral, da bo optimalno obremenjen. A če bi tisti ekstra PhysX čip (na GPU-ju, če misliš ločeno, kaj boš naredil s pomnilnikom?) pomenil 24 SP-jev manj na GT200 bi bilo pa to cool?

AapocalypseE ::

Aimée, bestbuy je 4850, lahko pa tudi 4870, če imaš kakšen 650W napajalnik in dovolj denarja. Drugače pa če maš slabši napajalnik pa ni smiselno kupovat še nov napajalnik za 4870. Raje še naviješ 4850 in je to to.

Aimée ::

jureus, tilinho20, hvala. :) bom še premislila glede vsega, ker me malo na stran 4870 vleče DDR5. ^^

aja, pa še nekaj bi rada vprašala ... sem glih prej preletela comtronov prospekt in vidla, da ima en računalniški model dve 4850 vezani v crossfire načinu. kakšne prednosti to prinaša sploh, vezanje grafičnih v SLI oz. Crossfire načinu?

@StreetRacer

v bistvu kupujem cel nov comp po naročilu. :) tako, da se še odločam tudi glede napajalnika in vsega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Aimée ()

AapocalypseE ::

No potem pa, če je dovolj denarja kak 650W napajalnik in 4870. Čeprav ti bo tudi na 4850 delalo vse na max. ampak odločitev je tvoja. :)

Volta ::

Če dajo npr. v Comtronu za 4850 CF not 550W LC-ja, potem je ta isti LC, ki ima dejanske moči okoli 350W, čisto dovolj močan tudi za 4870, ali se motim?

Meizu ::

Senitel - meni bi blo logično, da če bi fiziko prestavil na gpu, se bojo fpsji drastično zmanjšali (odvisno od "zahtevnosti" fizike, ki je vpletena). Kar pa ne utegne prijat številnim gamerjem. Razen, če bi imela grafa posebej physx čip in posebej GPU. A tele serije zdej to že majo al ne? Sploh nisem šel pogledat :/

Kaj je point dodajat novo fiksno enoto na GPU? Saj se bo čip že sam zbalansiral, da bo optimalno obremenjen. A če bi tisti ekstra PhysX čip (na GPU-ju, če misliš ločeno, kaj boš naredil s pomnilnikom?) pomenil 24 SP-jev manj na GT200 bi bilo pa to cool?



Ja meni bi bilo logično da se zadevo nardi kot ima ati recimo HD4870x2 al pa HD3870x2. Kot nek PLX čip vmes za pretok informacij med sabo in z ramom bi pa nardil isto kot pri Atiju. Kompliciram mogoče, sam itak nisem tolko podučen, da bi dejansko delal načrte za grafe, se mi zdi pa to zanimiva rešitev - le se jo sploh da izvest :P

AapocalypseE ::

Dejanske moči ima 406W. Tak isti napajalnik kot ga imam jaz. Nevem, ampak bi mi bilo malo težko dat na ta napajalnik gor 4870. Ta 2x6pin priklop se mi zdi, da kr srka konkretno štrom.

Aimée ::

Veš, na nemškem forumu hardwareluxx sem povprašala, pa mi je eden izmed uporabnikov sestavil konfiguracijo s HD4870 in 425W napajalnikom. Tako, da res ne vem zdaj ...

AapocalypseE ::

Jaz osebno bi ti priporočal za 4870 ta napajalnik LINK

DJ MartiNi ::

Napajalnik recimo tale (+ vsaj 6€ stroškov pošiljanja pri elektroniki). Grafično pa HD4850 v Elektroniki ali v AGTju.
Ryzen 7 7700/ASRock B650 LiveMixer/2x16GB G.Skill Ripjaws S5 5200/RX 580 8GB
Athlon X2 BE-2400/Foxconn A7DA-S/2x2GB Mushkin PC2-6400/Radeon HD3300

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

Za 4850 pa res ne rabi napajalnika za 75eur oz. 650W. Če vzameš 4850 je tak napajalnik kot ga mam jaz čisto dovolj. LINK

DJ MartiNi ::

V bistvu je res dovolj že tisti LC Power 550W za HD4850. Sploh če ostali sistem ni ravno hud el. porabnik.
Ryzen 7 7700/ASRock B650 LiveMixer/2x16GB G.Skill Ripjaws S5 5200/RX 580 8GB
Athlon X2 BE-2400/Foxconn A7DA-S/2x2GB Mushkin PC2-6400/Radeon HD3300

Aimée ::

hud elektronski porabnik? ne vem, no. mela bom 640 GB trdega diska, pri procesorju pa se trenutno še huda bitka bije. :/ Q9550 vs. E8400 vs. E8500 vs. E8600 vs. Core i7 ('srednja' verzija)

kaj pravite o tem napajalniku?
be quiet Dark Power Pro P7 650W ATX 2.2

baje, da je dober.

Senitel ::

Ja meni bi bilo logično da se zadevo nardi kot ima ati recimo HD4870x2 al pa HD3870x2. Kot nek PLX čip vmes za pretok informacij med sabo in z ramom bi pa nardil isto kot pri Atiju. Kompliciram mogoče, sam itak nisem tolko podučen, da bi dejansko delal načrte za grafe, se mi zdi pa to zanimiva rešitev - le se jo sploh da izvest :P

Zgrešil si že osnovni point! Zakaj imet dva ločena čipa/enoti? Tudi GPU-ji so še nedolgo nazaj imel vertex shaderje in pixel shaderje. Zakaj imajo danes samo unified shaderje? Po isti logiki, bi bilo boljše imet vertex shaderje, da ne odžirajo resourcev pixel shaderjem in pixel shaderje, da ne odžirajo resourcev vertex shaderjem. Čisto isto je s fiziko.

Meizu ::

Aha. Imaš point ja. Razumem zdaj. Torej kljub omogočenem računanju fizike, naj GPU ne bi bil obremenjen tako, da bi bila opazna upočasnitev, temveč pohitritev, saj GPU lažje in hitrejše računa zahtevnejšo fiziko kot sam procesor?

Urc ::

LINK poglej vse igre in vidiš kolko krat je 4850 nad 98gtx+. Ko se AA in AF vključi v igri padejo dost bolj fpsji pri gtx kot pri radeonu. Škoda edino, da niso mogli stestirat v GRID-u, ker tam pa bi še bla hitrejša od 260GTX. Tak da za mene ostaja boljša 4850 + še kaki overclock in zmaga.

No, ko smo že glih pri tem. Zgoraj sem zasledil link, ki je že bil objavljen na tem forumu, tudi vprašanje je bilo že enx zastavljeno menda. Odgovora pa ni bilo... Torej - prvi graf - flight simulator. Tukaj bi moral nositi krono gx2 ? Zakaj je npr. GTX+ ki velja za navito GTX (pri drugih grafih je GTX+ povsod pred GTX) za GTX???:\

spyder ::

evo hd 4850 sm naroču včeraj pri agt....kako dolgo pa ponavadi hodi??...a sploh nosijo ob sobotah??

tilinho20 ::

A to si dal naročilo preko pošte? Če si, mislim da si se pol opekel.

spyder ::

kajj....zakaj sm se opekel???...na agt.si sm naroču...pa dau sm plačilo po povzetju.....a je kej narobe??

tilinho20 ::

Ja ta TNT je lahko zelo smotan. :| No sej lahko bo tudi ok.

Meizu ::

Sej je kul, sam v najslabšem primeru boš potem dobil zadevo v ponedeljek. Nič sekirat. Sam morš pa pazit - pri tej trgovini nosi pošto TNT. Če bo karkoli delal z grafo kar ne bi smel, al pa da bo škatla kej obtolčena - TAKOJ zavrni pošiljko. Jst sm mel z njimi za okoli 500€ škode že. In se jih ne dotaknem več.

spyder ::

kako pa prevzamem pošiljko če me slučajno ni doma???

AapocalypseE ::

Ti pusti listek in z njim greš potem dvignit na pošto.

spyder ::

ja tk je z navadno pošto...nevem kok je s TNT-jem...no sej mogoč je enak

AapocalypseE ::

Enako je.

spyder ::

hvala vam...če bom še kej rabu bom prašu...

tilinho20 ::

Ti kar. :)

OChack ::

nvidia po atiju, to sploh ni vprašanje

nvidia se ej že podelala v hlače in to krvavo, kar kažejo rdeče številke v dohodkih oziroma izguba.
drugače pa tudi na LC550W napajalniku dela 4850 in celo 4870, sploh ni panike
Int€l inside, IDIOT Outside

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OChack ()

spyder ::

en velik problem mam...včeraj em dobil to grafično (hd 4850) in sem jo danes odprl in hotel vgraditi....sedaj pa je problem da ne gre notri...nek kondenzator ovira da bi grafična šla do konca notri...problem je pa tudi v tem da so mi poslali drugačno hd 4850, ne tisto ki je na sliki....in tista na sliki bi šla notri (ker sem probal s sosedovo)....zdaj pa res nevem kaj naj....pokazu vam bom še slike

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spyder ()

jest10 ::

Vrni. Dobiti bi moral tisto, ki si jo naročil(samo poglej prej, da ne piše ob sliki, da je simbolična)

spyder ::

oprostite prej ko sem napisal da sem probal s sosedovo hd 4850 sem se zmotil....probal sem z hd 3850....no ampak še useeno nisem dobil te ki je na sliki ampak neko drugo...dobite slike zdle....kaj predlagate da nardim ??

TOP ::

Ti ne glej na sliko,ker slika je lahko simbolična,raje povej od katerega proizvajalca si jo naroču in katero si dobu.

FrancBula ::

dobite slike zdle...

kdaj? jutr zjutri?

spyder ::

evo...oprostite ker sm mal zamudu...tole sm dobu http://shrani.si/?2K/hc/4ToNy6RT/screen... ....piše da je sapphire hd 4850 ampak ima nek posebno velik ventilator (sploh tisto ogrodje)...na njihovi strani pa imajo druge slike http://www.agt.si/racunalniska-oprema/g... ....in če prav vidim nikjer ne piše da so slike simbolične...

PolentoZer ::

Pa si ziher da so ti dali pravo karto?

KandazaR ::

OChack ::

če ti kj ni prov jo lahk men prodaš :D mislm d abi mogla bit bolša kot referenčn dizajn in cenejša
Int€l inside, IDIOT Outside

PolentoZer ::

Potem pa tako ali tako ql. Vstavi v kompa in stestiraj :)

IVo ::

Seveda da je 4850... Nova pošiljka ima pač boljši kuler... Od kdaj je to že slabo? ;)

AnWar ::

Pa se lepa karta je....:)
[Asus ROG Strix SCAR III]
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafični čipi prek 1 GHz

Oddelek: Novice / Grafične kartice
323394 (2321) destroyer2k
»

[NVIDIA] GeForce GTX 200 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
24920739 (10988) Jst
»

Kdaj v Sloveniji Nvidia 9800 GTX+ in price drop Nvidia grafičnih kartic?

Oddelek: Strojna oprema
142160 (1865) Vuli
»

Uradni testi Radeona HD 4850 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
6313143 (10201) OChack
»

Informacije o prihajajočih grafičnih karticah

Oddelek: Novice / Grafične kartice
465235 (3429) gruntfürmich

Več podobnih tem