» »

GeForce 9800 GT ali Ati Radeon hd 4850

GeForce 9800 GT ali Ati Radeon hd 4850

«
1
2 3

spyder ::

Kupujem grafično kartico za ceno do 180€....zanima me katera od teh dveh je boljša in zakaj, katero se bolj splača kupit....lahko predlagate tudi kakšno drugo....imel pa bi približno tako dobro kot je 8800gts ali malo boljšo...
hvala že vnaprej...

$%&/() ::

9800GT je enaka 8800GT, tako da je izbire pomoje očitna.

4850 all the way.

dzinks63 ::

9800gt ni zanimiva, je pa toliko bolj 9800gtx+

M-XXXX ::

9800GTX+ nudi podoben preformance kot 4850 le da je 50€ več:D

spyder ::

zakaj je pa 9800GTX+ cenejša kot 9800GTX???
pa zanima me še katera je boljša od teh dveh....vrjetno je dražja boljša...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spyder ()

Myrel ::

Hm, osebno priporočam 9800GT, iz lastnih izkušenj.

AapocalypseE ::

9800GT je ista kot 8800GT edino da podpira 3-way sli, tak da brezvezn nakup oz. čist nateg. Nvidia res nevem kaj si bo še vse zmislila.
Priporočam 4850 iz lastnih izkušenj. :D

dzinks63 ::

Ni več tako velike razlike v ceni, GF 9800GTX+ je zelo padla cena, sedaj je razlike le še za 27€ - HD4850 138€, 9800GTX+ 165€

spyder ::

tukaj na tej strani elektronika piše da ima 9800gtx+ DDR2 pomnilnik??....vsepovsod drugje pa piše da ima ddr3...se niso to mal zmotl pr elektroniki??
prosim če še povete kater ja boljša 9800GTX ali 9800GTX+ ??? po ceni nej bi bla bolša 9800GTX...ampak una ima pa plus zraven...ni mi čist jasno..
oprostite ker tk težim, ampak zdej pa že 2 mesca iščem grafo...

$%&/() ::

9800GTX+ je boljša - narejena v manjšem proizvodnem procesu ter z višjimi frekvencami jedra ter pomnilnika, prav tako pa ima nižjo ceno, ker naj bi bila konkurenca Radeonu 4850.

9800GTX je pa dražja, ker jo trgovine hočejo prodati po starih cenah.

spyder ::

torej sta 9800GTX+ in hd 4850 podobno dobri....mislim da bom vzel 9800GTX+....hvala vam za pomoč

tilinho20 ::

In zakaj 9800GTX+??? Če je 50eur dražji???

spyder ::

ker so mi vsi predlagali da je geforce boljši....js sm jim reku da mi na forumih usi predlagajo hd 4850....ampak so usi rekl da je geforce bolši za igre....drgač pa sploh ni 50€ dražji.....zdej spt nevem ka nej nardim...jao

M-XXXX ::

Daj povej kdo je to govoril? Vsakega 2x po glavi pa še enkrat vprašat!

tilinho20 ::

hehe :)
skidoo600: 4850 kupi. Tiste tvoje kolege pa jim dej en headshot.

Myrel ::

ja pametn je pa bo vzel bolj kvalitetno firmo, čisto prav, kar 9800gtx+ vzami ;) nebo ti žal, pri atiju ti bo definitivno žal ;)

jest10 ::

ja pametn je pa bo vzel bolj kvalitetno firmo, čisto prav, kar 9800gtx+ vzami ;) nebo ti žal, pri atiju ti bo definitivno žal ;)

Dej pejta z X45 malo na luft, da se forum odpočije od vajinih neslanosti.

OChack ::

torej sta 9800GTX+ in hd 4850 podobno dobri....mislim da bom vzel 9800GTX+....hvala vam za pomoč

vidm da maš preveč denarja, dej ga še men mal,
4850 podpira DX10.1, ...kaj to pomeni? novejše igre bojo delale hitreje......ob enem pa bo ob prihodu dx11 že delno podpirala nekaj funkcij (dx11 vsebuje tudi dx10.1 funkcionalnosti) kar pomeni 30% pospešitev ob vklopljenem AA
očitno tvoja logika ni v najbolšem stanju......in dražje ni vedno boljše :)
tkole zgleda recimo če igra podpira dx 10.1 oziroma nekoč dx11, nvidia pa samo dx10:

Int€l inside, IDIOT Outside

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OChack ()

Myrel ::

hitreje? meni se zdi da glih počasneje, če nimaš procesorja sposobnega procesirati dx 10.1, za vsako ko je višji dx, je procesorju težje, tak da ne pametuj, pa malce poglej, pri cod2 naprimer, kolko fps maš na dx 7 rendering, pa kolko maš na 9.0c, pa potem govori, directx pomeni le zgolj bolj kvalitetne in napredne osvetlitve ter realne efekte, in s tem ko je igra bolj realna, logično da jo upočasni, premisli preden pišeš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Myrel ()

spyder ::

ja zdej je tk...eni pravjo da nej uzamem hd 4850 (tut sam sm najprej tto mislu)....drugi pa da je bolš geforce....res nevem več...enkrat sm že tik pred tem da atija uzamem ampak potem mi rečejo da igre delajo boljše na geforcu.....nevem ka nej zdej...

jest10 ::

Definiraj "igre boljše delajo"
Madonca no, če ne verjameš nam, si pa poglej teste, ki jih je polhen internet. Pa boš videl, katera grafična se bolje obnese.

dzinks63 ::

Našel si pa res najbolj nemogočo primerjavo ATI HD 4850 vs GF9800GTX+ . Še malo kontra.




Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Pentium ::

Če maš dovolj denarja, si privošči 9800GTX+, če pa hočeš podporo DX 10,1 in malo nižjo ceno, potem vzemi Radeona HD4850. Drugače sem že jaz ves čas na NVidii in bom pri njej tudi ostal, ker z njenimi grafami nisem imel še nobenih problemov, nasprotno drži za AMD (ATI). Če bi jaz kupoval bi brez kakih večjih pomislekov vzel 9800GTX+.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pentium ()

OChack ::

moja primerjava vsebuje DX10.1 ki ga nvidia ne podpira in poanta tega je koliko s ebo poznala razlika v prihodnih igrah vključno z dx11
kot vidš v 3d mark vantage 9800+ puši , gonilniki ki podpirajo fiziko niso oddobreni iz strani futuremarka, poleg tega bo ati podpiral physic in havoc, medtem ko nvidia samo pysics,......no crysis oz far cry2 ne bo podpiral nobenega od teh dveh
Int€l inside, IDIOT Outside

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OChack ()

dzinks63 ::

Ko bodo igre zunaj za dx11, bodo te sedanje kartice že zastarele, za sedanjost so pa kar dobre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

OChack ::

hitreje? meni se zdi da glih počasneje, če nimaš procesorja sposobnega procesirati dx 10.1, za vsako ko je višji dx, je procesorju težje, tak da ne pametuj, pa malce poglej, pri cod2 naprimer, kolko fps maš na dx 7 rendering, pa kolko maš na 9.0c, pa potem govori, directx pomeni le zgolj bolj kvalitetne in napredne osvetlitve ter realne efekte, in s tem ko je igra bolj realna, logično da jo upočasni, premisli preden pišeš.

očitno nimaš pojma kaj dx10.1 je, ni samo neka dodatna razsvetljava, ampak tudi pristop k AA
Int€l inside, IDIOT Outside

OChack ::

ja zdej je tk...eni pravjo da nej uzamem hd 4850 (tut sam sm najprej tto mislu)....drugi pa da je bolš geforce....res nevem več...enkrat sm že tik pred tem da atija uzamem ampak potem mi rečejo da igre delajo boljše na geforcu.....nevem ka nej zdej...

odvisno kaj igraš in kaj misliš igrat. že samo računsko je 4850 superioren z 1Tflops v primerjavi z manj kot 800 Mflops pri 9800+
Int€l inside, IDIOT Outside

spyder ::

mislim igrat cod4, race driver grid, far cry 2....pa še kej...

OChack ::

dej mi en cenik pokaž kjer majo 9800+ zadevco, ker če stane blizu 200€ pol še mal stegn pa raj 4870 uzameš, jst trenutno nobene na slovenskem ceniku ne najdem
lahko pa pri elektroniki za 175€ uzameš sapphire toxic ki je sicer best buy, ampak po moje več kot 160€ ni vredna trenutno (v nemčiji okoli 150€)
Int€l inside, IDIOT Outside

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OChack ()

bibip ::

Poglej malo na spodnji link.
i3DSpeed, June 2008
http://www.digit-life.com/articles3/i3d...

spyder ::

http://www.elektronika.si/product_info....
npr. tuki jo maš...ni glih bliz 200€....za 4870 pa nimam keša...

OChack ::

pa še 6€ poštnine pa si tm, raj še počak kakšn tedn ali dva da se šola začne, bojo spet popusti go to school :), men se 27€ več za 9800+ mal škoda tdi, ker cenovno je 20% dražja, hitrostno pa niti ne, denar je pa tvoj

tista lestvica je kr kul, v visokih resolucijah in fsaa je kr gut tale radeon, verjetno ga kupm čez kak mesc
Int€l inside, IDIOT Outside

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OChack ()

spyder ::

hah pa sm spet pri 4850...zdej se vrtim u krogu...najprej sm biu pri 4850 potem pri 9800GT, nato 9800GTX, potem 9800GTX+....sedaj pa smo spet pri atiju....tukaj ste mi v večini predlagali hd 4850....tako da bom potem prišparal 30€ in uzeu 4850...

Myrel ::

uzam 9800gtx+ pa si zmagal, nebo ti žal, to ti garantiram, ati se lahko pa po domače povedano poserje proti nvidii.

M-XXXX ::

ati se lahko pa po domače povedano poserje proti nvidii.

ati se lahko pa po domače povedano poserje PO nvidii. :D

spyder ::

ja kdo se zdej po kirmu poserje....lol...

Myrel ::

nvidia po atiju, to sploh ni vprašanje

spyder ::

mah tk ko sm že prej reku...nekateri pravte nvidia, drugi ati...dejstvo pa je da sta si 9800GTX+ in hd 4850 približno podobni po zmogljivostih..(če sm prau razumel)....razlika je le v ceni....malo bom še pogledal in se potem odločil....res pa ne bom več dolgo čakal, ker iščem grafo že 2 mesca...

AapocalypseE ::

LINK poglej vse igre in vidiš kolko krat je 4850 nad 98gtx+. Ko se AA in AF vključi v igri padejo dost bolj fpsji pri gtx kot pri radeonu. Škoda edino, da niso mogli stestirat v GRID-u, ker tam pa bi še bla hitrejša od 260GTX. Tak da za mene ostaja boljša 4850 + še kaki overclock in zmaga.

spyder ::

ka pa je to AA in AF???...vem da se da to v igri nastavit ampak nevem kaj to sploh je....s katerim programom pa se najlažje navije atijeve grafične??

KandazaR ::

Glede na to kaj je nvidia naredila (oz. nenaredila) z serijo G84/86 me osebno še kmalu ne bi mogel prepričati da bi kupil nvidijino grafo.
Tako da bodi pameten pa kupi 4850 ali pa 4870 (če je denar). Nvidija trenutno ne more price/performance konkurirati ATI-ju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

DJ MartiNi ::

Svetujem ti Radeona HD4850. V AGTju se ga da dobit že za dobrih 150€. Je nekoliko boljša od 9800GTX+ ter cenejša. Poleg tega pa naj bi imela nVidia defektne čipe, ki odpovedo v določenem režimu delovanja. Problem naj bi bil segrevanje-ohlajanje-segrevanje-ohlajanje. To je bilo prvotno omenjeno za G86 in G84 serijo, kmalu za tem je bilo pa tudi omenjeno, da so problematične tudi ostale serije. Nisem pa povsem prepričan kako je s temi ostalimi serijami.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Meizu ::

skidoo600 - dam ti sam en nasvet - itak se boš sam odloču kako in kaj. Sam neki pa morš vedet - ne poslušaj Myrela kr je prou malce offroad. Medtem ko vsi zavestno grabimo p/p grafe on vztrajno podzavestno (kaj pa veš, mogoče celo zavestno :P) tolče po dražjih in slabših stvareh.

Sam imam HD4870 (prej imel 9800GTX) in se nvidia trenutno skrije proti Atiju. HD4850 in HD4870 naščijeta večino grafičnih danes na trgu, redke se izmuznejo (HD4870 drži za jajca celo gtx280, tko da...). Definitivno bi ti priporočal HD4850.

Ampak, drži se stran od Myrela, ker je res podoben falot kot pa x45. Mogoče sta pa brata :/ Neee nooo....

Myrel - Kupite nvidio, najbolj kvalitetno firmo, seveda, kaj pa pomenijo tiste novice, da so celotne serije g84, g86 in g92 v kurcu a? Nima to veze... Jst se sploh ne bi sekiral glede tega...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Senitel ::

moja primerjava vsebuje DX10.1 ki ga nvidia ne podpira in poanta tega je koliko s ebo poznala razlika v prihodnih igrah vključno z dx11
kot vidš v 3d mark vantage 9800+ puši , gonilniki ki podpirajo fiziko niso oddobreni iz strani futuremarka, poleg tega bo ati podpiral physic in havoc, medtem ko nvidia samo pysics,......no crysis oz far cry2 ne bo podpiral nobenega od teh dveh

Spet PhysX na Radeonih... Lahko prosim link, kjer si potegnem dol driver, ki bo to delal? Ga ni? Ti smola... Da vse kar lahko človek prebere na internetu je 100% resnica. Dokler ne daš linka, kjer lahko človek sname dol PhysX driver za Radeona samo zip it ok? Tudi dokler ne bo driverjev za Havoka za Radeona zip it.

DX10.1... En primer DX10.1 špila (edini?) in zdej bo kar povsod razlika 30%? Kaj sploh veš kaj se dogaja v špilu? Zakaj tak performance? Predvsem pa kaj hudiča ima DX11 tukaj zraven? Bo HD4870 ali 280GTX magično lahko poganjal DX11 featurje (tesselation shaderji)?

jureus ::

Spet PhysX na Radeonih in Geforcih. Mi lahko kdo razloži če bo to sploh uporbno tako dobena pametna igra ne podpira. V prihodnosti si bomo zgleda mogli, da bomo lahko normalno kaj igrali, kupit deset nekih komponent.

Pomoje ne. Pomoje se ta PhysX in Havok in poodno ne bodo prijele.

Glede grafične: zgleda da je res 4850 boljša, škoda edino da pri atiju ne dajo kaj na izgled ker jaz mam odprto kišto, grafična pa ima tako grdo obliko :). Medtem ko Geforci dosti lepši.

spyder ::

evo zdle ste me pa prepričal...če vas je večino za 4850 pol je res boljša....v kateri spletni trgovini se jo pa najbolj splača kupit??...al so use uredu?....sam bi vrjetno kupil pri agt ali pa mimovrste (tukaj je tudi najceneje-140€)...
samo zanima me še kaj pomeni to AA in AF??

Senitel ::

skidoo600:
AA - antialiasing - "mehčanje robov"
AF - anisotropic filtering - boljši način filtriranja tekstur na trikotnikih, ki niso ravno vzporedni z ravnino zaslona (torej tistih, ki "visijo" v globino, tako kot recimo tla).

jureus:
Če bi pogledal malo okrog, bi videl da sta se Havok in PhysX (še prej Novodex) prijela že dolgo preden je komurkoli padlo na pamet, da bi ti dve knjižnici pospeševal na GPU-ju! Edin problem je ker nihče (razen developerjev) še ni slišal za Havok in PhysX, dokler ni Ageia naredila pompa z dodatno kartico z namenom pospeševanja svoje knjižnice (PhysX) in dokler se niso vsi pomembni igralci (Intel, AMD/ATI, Nvidia) zagnali pompa okrog tega.
Obstaja mali milijon teh middleware knjižnic kakršna sta Havok in PhysX za katere ni še "nihče" slišal pa to ne pomeni, da niso uveljavljene. Si že slišal kdaj za FMOD ali pa Bink?
Edino vprašanje pri Havok in PhysX je ali je CPU dovolj hiter za vse kar bi folk počel s fiziko ali pa obstaja kakšna bistvena prednost, če to prestavimo na GPU.
Trenutno je tako, da PhysX ima GPU implementacijo na GeForce-ih, Havok je brez GPU implementacije (je obstajala, in je šla "out the window", ko je Intel kupil Havok; tudi deal z AMD-jem kolikor sem slišal ne vsebuje GPU implementacije). Kljub temu je to samo del spektra, ker ti dve knjižnici tečeta še na: PSP, PS2, PS3, XBox 360, Wii in tudi na vseh PC-jih.

Volta ::

Skidoo600 - tako kot ti je večina rekla, ti bi tudi jaz priporočal 4850, ker je res super grafa za ta denar in pelje 9800GTX+ scat kdaj hočeš. Trenutno je Ati pač hitrejši, ko (če) pa bo nVidia hitrejša bomo pa šli na nVidio. Tukaj se ne gre za neko privrženost firmi ampak enostavno za to, da dobiš za svoj denar največ in to boš, če gledam tvoj post, tudi storil.

Meizu ::

Senitel - meni bi blo logično, da če bi fiziko prestavil na gpu, se bojo fpsji drastično zmanjšali (odvisno od "zahtevnosti" fizike, ki je vpletena). Kar pa ne utegne prijat številnim gamerjem. Razen, če bi imela grafa posebej physx čip in posebej GPU. A tele serije zdej to že majo al ne? Sploh nisem šel pogledat :/

Myrel ::

ja atija noben nebo komentiral sploh, zato ker je že samo po sebi znano da je za kurac, ka pa misliš kdo piše te novice? ati, da bi nvidio dol spravo, bol bogih potez še nisem videl, če bi mele tolko napak te serije, sploh nebi v prodajo še, vsi po vrsti na tem forumu ste bogi v nulo, po eni strani se mi kr smilite.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafični čipi prek 1 GHz

Oddelek: Novice / Grafične kartice
323311 (2238) destroyer2k
»

[NVIDIA] GeForce GTX 200 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
24920230 (10479) Jst
»

Kdaj v Sloveniji Nvidia 9800 GTX+ in price drop Nvidia grafičnih kartic?

Oddelek: Strojna oprema
142102 (1807) Vuli
»

Uradni testi Radeona HD 4850 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
6312827 (9885) OChack
»

Informacije o prihajajočih grafičnih karticah

Oddelek: Novice / Grafične kartice
465148 (3342) gruntfürmich

Več podobnih tem