» »

Kateri *BSD?

Kateri *BSD?

atlet ::

Pozdravljeni!

Mene zanima, kateri os mi priporocate! FreeBSD ali OpenBSD. Lahko mi tudi napisete, zakaj bi se odlocili za katerega in katere prednosti ter slabosti imasta. Trenutno uporabljam Linux-e, zdej bi pa rad preizkusil se *BSD...

Lp

IceIceBaby ::

Verjetno nobenega nebos res potreboval, ker ce bi ga bi vedel katerega izbrati. Tako da ce hoces preizkusat in malo brskat po sistemu preizkusi oba. Jaz openBSD se nisem imel na masini, mel pa sem ze freeBSD in ubistvu je vse skupaj zelo podobno linuxu, na prvi pogled.
OpenBSD naj bi bil najbol secure OS v default razlicici.

atlet ::

V cem se pa razlikujeta?

Gh0st ::

Jst sem probal FreeBSD, pa je res 100% UNIX, ker ima neke svoje oznake in komande, k se mi jih ne da učit...

Drugač je pa FreeBSD pod isto licenco kukr Linux (GNU/GPL), OpenBSD pa je high-end enterprise system.
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

IceIceBaby ::

OpenBSD je prav tako kot linux in freebsd zastonj. V cem je pa razlika pa ne vem, ga se nisem probal. Verjetno je kernel isti samo da je drugac urejen vse skupaj. Si mi pa dal dobro idejo in se ga bom spravil downloadat.

atlet ::

ze vidim, da se bom tesko odlocu, katerega bi sprovu. Bom mogu kr oba. :))) Se pr Linux-ih se ni tolk tesko odlocit, katerega si namestis gor. Samo ena moznost je al Slackware, ce mas pa cas si pa sam vse prevedes in dela kot je treba. :)))) Kot vem, pravijo, da Linux nivec za "Hekerje" in da se sedaj odloajo za *BSD. Sicer je manj podprt kot Linux, vendar mislim, da se ga da lih tko naucit kot vsak drugi OS. Kako imate pa kaj izkusnje med Lunux-om in *BSD-jem? Kateri se vam zdi boljsi? Glede varnosti, stabilnosti. Ce gleamo podprtost, je Linux dosti bolj podprt kot ...

simon ::

*BSD-ji so pod BSD licenco in ne pod GPL. BSD licenca skoraj nima omejitev, vsakdo lahko kodo spremeni in jo ni dolzan dati na voljo drugim, kot je to pri GPL. To je prav prislo Microsoftu, ki je uporabil njihovo TCP implementacijo za svoje operacijske sisteme.

Drugace pa so najbolj znani odprti BSD-ji:
FreeBSD: cim boljse performanse na intelovi platoformi
OpenBSD: maksimalna varnost
NetBSD: velika prenosljivost
Darwin: osnova MacOSX

Gh0st ::

simon:
Zakaj sem potem jest gledal OpenBSD licenca za enterprise podjetja stane 250$? al neki tazga....:\
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

andper ::

Osebno ti priporocam OpenBSD.

Pred tem sem sicer na serverju imel Slackware linux, ki se mi je zelo dopadel. A kasneje sem se zaradi ciste radovednosti odlocil presedlati na *BSD.
Sprva sem poskusil svojo sreco s FreeBSDjem, s katerim pa sem imel kar nekaj tezav pri konfiguraciji mreze, tako da sem hitro obupal in se odlocil preizkusiti se OpenBSD. Le-tega imam sedaj namescenega ze kake pol leta in sem z njim zelo zadovoljen, kajti zaenkrat funkcionira brez problemov.

Konkretno zakaj se mi zdi ta sistem boljsi od ostalih, ti tezko razlozim. Mislim, da je najboljse, da zadevo preizkusis sam in tako vidis ali ti zadeva res ugaja ali ne.

LP :)

simon ::

Gh0st: verjetno si gledal BSD/OS
(http://www.windriversystems.com/product...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: simon ()

atlet ::

Stratus, si me preprical. Bom sprovu kr OpenBSD in bom vidu, kako se bo obnasu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OpenBSD praznuje 20 let

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
138946 (6173) opeter
»

Kratek uvod v FreeBSD (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Operacijski sistemi
51464253 (27991) Prospekt
»

Server OS

Oddelek: Operacijski sistemi
51626 (1492) 'FireSTORM'
»

Odkrita varnostna luknja v privzeti namestitvi OpenBSD

Oddelek: Novice / Varnost
194151 (3086) poweroff
»

Operacijski sistemi[splosne izkusnje] (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
605924 (4818) LordWorm

Več podobnih tem