» »

Zdej ko mam NTFS...

Zdej ko mam NTFS...

trilko ::

Prej sem mu win XP na fat32 sistemu, zdej sem pa formatiru pa se enkrat vse nalozu ampak na NTFS. Opazam eno veliko razliko... pri fat32 mi je veliko hitreje kopiral zadeve (disk-disk, cd-disk, itd...). Pri NTFS to vse skupaj traja ful casa. A je to res a mam jest samo kej narobe nastiman???
  • premaknil: andrej ()

DMouse ::

Poglej kolk maš velike clustre... le-ti ne smejo bit 512bajtni, ampak 4kbajtni.
Pa Drive Indexing Service si izklopi če ga ne rabiš (menda pomaga).

andrej ::

glede na to da na na novo formatiral potem bi moral met 4 KB clusterje.

trilko ::

A lahko se poveste kje se to nastavlja?

CaqKa ::

em zdaj vidim da imam moznost da nastavim clusterje na 64k max.. kaj ce si naredim eno particijo kjer imam samo velike datoteke tam 64kb clusterje.. ali bo potem kopiranje potekalo hitreje.. pa zanima me še kje obstaja kaki patch za hitrejše kopiranje velikih datotek.. ker kolko sem slišal je to samo omejitev softvera da snema tak počasi

andrej ::

cluterje lahko samo spremenis ob formatu.
kopiranje bo teoreticno hitreje.
patcha ni, ker to ni problem. To je pac feature NTFS-ja. Pocasneje je pri kopiranju manjsih datotek, ker je vec overheada. Pri kreiranju datoteke na NTFS se naredi bistveno vec stvari kot pri FAT (security, itc). Ce mas velike datoteke potem tega ne opazis, ce pa mas veliko malih datotek pa ze lahko opazis.

Gh0st ::

Defragmentacija diska ful pomaga. Disk mora pri kpiranju, premikanju in pisanju ter iskanju iskat prazne sektorje, če pa maš ti disk ful raztrošen oz. fajle, potem ti bo veliko cajta mlel. Nekdo je že omenil da pri NTFS naredi veliko več stvari, ker je to user-level security in se potem za vsak fajl nastavljajo varnostne nastavitve.

Ko sem jest prvič formatiral disk, mi je delal celo noč, potem sem ga čez tri dni spet, in čez en tedn spet in čas ki ga je porabil je biu vendo manjši. Sem pa opazil tudi razliko v hitrosti.
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

andrej ::

hm, to pri formatiranju je res cudno. To nebi smel tak dolgo formatirat...:\

||_^_|| ::

Gh0st: A si mogoče mislu "defragmentiral"?

andrej ::

ja res zgleda, da je mislo defragmentacijo ne formatiranje:D

CaqKa ::

to je res malo weird kar je napisal. sem mislo že prej replyat pa sem reko da bom malo počako.. mogoče spet nimam o čem pojma :>

Gh0st ::

emmm.....:D
aja --- ja seveda sem mislu DEFRAGMENTIRAT!
Peesmo zadne cajte sploh nevem kje mam glavo!
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

AngelOfDeath ::

mogoče na vratu ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NTFS in removable USB diski?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141820 (1428) Pyr0Beast
»

FAT32 ali NTFS (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
706809 (5270) Mavrik
»

FAT32 ali NTFS

Oddelek: Programska oprema
233198 (2792) andrej
»

Clusters v Partition Magic?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81187 (1112) R@C@
»

NTFS v FAT32

Oddelek: Zvok in slika
101957 (1773) andrej

Več podobnih tem