» »

prenosnik...

prenosnik...

Matty ::

Zanima me... katere Notebooke priporocate, kje se jih da dobiti (pri nas ali v tujini), cene in podobno...

Seveda neb rad dal celega premozenja zanj... Menda se tukaj bolj splaca enega s FIRMO, kot pa ne... res pa je, da tuki ne bom sraufal kot na mojmu racunalniku... ok, tud verjetno win2k ne vem ce bom lahko poganjal...

kuntek ::

Toshiba je zakon.

OldSkul ::

IBM tudi!!!!!!!!!!!8-O

Medved ::

vsi so zakon in svinjsko dragi , ker jih je zoprno sestavljat , hehe:\

andrej ::

Jaz ravno prodajam 6-mesecev star Siemens prenosnik... (ce te zanima mailaj)...

zdaj seveda iscem novega...

Najboljsa sta Toshiba in IBM, vendar pri njima velik del cene gre na ime. Moras pa tudi pazit an model. Recimo pri Toshibi je zakon serija Tecra, ki je ultra dobra. Mas pa tudi serijo Satelite in Satelite Pro, ki ze nista vec tako vrhunski. Za njuno ceno bi se bolj splacalo kupit kaksno drugi firmo.

Pri IBM je enako - top of the line modeli so nekaj ekstra. Mas pa tudi malo cenejse modele, ki pa niso vec tako ekstra...

Nad Toshibo sem osebno obupal, ker so Tecre enostavno predrage pri nas... IBM ma dobro linijo T20m. Majo par cool modelov za okrog 700k.

Zdaj imam Siemensa, ki me je kar preprical. Najbolj mi je vsec tipkovnica, ki je odlicna. Ce hoces dobro tipkovnico se izogibraj Gericoma in Asusa....

Sam gledam tudi Sony noteboke, ker so novi Vaio modeli ultra cool. Potem je samo odvisno kolko si pripravljen placat...

Torej osebno priporocam:
- Toshiba/IBM - 1. izbor
- Dell/Sony/Siemens - 2.izbor

Ne priporocam pa nakupa recimo Acer, Asus, Kci, in podobno... Vse pa je odvisno za kaj rabis prenosnika in kolko si pripravljen placat...

Mailaj ali pa tukaj postaj pa ti lahko pomagam najt en model za tebe...


OldSkul ::

Ja čist tako je kakor si povedal.Kup si Ibm-a ali pa Thosibo!!!

Loki ::

A ma kdo izkusnje z HPC prenosniki?

Kako je pa z vzdrzljivostjo baterij pri teh modelih?

andrej ::

Jaz sem nobenega HPC-ja nisem imel, samo mislim, da so ti prenosniki kar OEM od Mitac-a, ce se ne motim...

Matty ::

andrej... lahko poves kaj vec o tem Siemensu... specifikacije...

Kaj pa Compaq? Na sihtu ga mamo, pa je (ok, mal starejsi model)... soliden in novi pa so svinjsko dragi...

Moja trenutna moznost placila je samo od 250 do 300k sit (ta trenutek se to prevec)... Za ta denar pa dobis samo no-name variante in po moznosti se slabe... (sicer pa... ce vlozis malo, tudi malo dobis)

p.s.: della pa siemensa lahko naceloma dobim po mal nizji ceni (beri brez marze), sam kaj ko so delli tako svinjsko dragi...

andrej ::

Moj Siemens je:
Siemens Mobile 360:
- Celeron 366
- 64 MB (oziroma 192 MB)
- 6 GB IBM disk
- 13'3 TFT zaslon - aktivno z 1024x768
- 2.5 MB graficna z driverji za win9x, NT4, w2k, whistler, za linux se nisem pozanimal...
- vgrajen disketnik

- vgrajen fax modem

- vgrajen 24x CD-ROM
- vgrajeni obicajni porti - COM, LPT, IR, USB, monitor, tipkovnica/miska
- 2 PC Card razsiritveni mesti

- odlicna tipkovnica za moje pojme...

- ca.8 mesecev star,dobro ohranjen, in v garanciji...
- Win9x SLO - se neodprt...

v bistvu bi ga prodal za 350k. Ce pa si ze omenil, da lahko dobis novega Siemensa oz. Della brez marze se lahko zmenima za deal, pa ti ga dam bistveno bolj poceni!!!8-O
Delli so tudi naceloma dobri, samo pri nas niso tako poznani, v tujini pa jim gre vedno boljse.

Ce te to zanima mi vsekakor mailaj...


Compaq so naceloma dobri, ampak svinjsko dragi. Za denar ko bi dobil dobrega Compaqa dobis tudi dobrega IBM-a in Toshibo, ki pomeni bistveno vec pri notebookih..

pramarko ::

IBM je dal ven neko novo serijo... Ce bi pa malo po revijah polistal, bi videl, da vsi po vrsti hvalijo Tosibo.

Matty ::

andrej... se nekaj ... zelo vazno... mrezna kartica?

vidm da je ni... morm se najprej pozanimat koliko stane...

andrej ::

mrezna kartica ni integrirana, kar je lahko dobra in slaba stran. nekateri najnovejsi in drazji modeli imajo mrezno kartico vgrajeno, vendar ti ta nic ne pomaga ce nimas pracvih driverjev za njo - kar se lahko zgodi pri poceni robi v w2k...

Drugace pa sem si jaz nabavo Xircom CardBus Ethernet 10/100+modem 56k preko ebay.com zelo poceni. Pri nas bi dal okoli 80k tam pa sem jo dobil za 30k. Mas pa v media marktu PC card mrezne za manj kot 1000 AUT...

Reso ::

Jzst mam gericom celeron600 pa je za ceno cist carski. Sam motjo me winME k so bli ze prej gor nalozeni...

Nabavu sm ga v avstriji da je bil ful cenejs, tko da mam NEM tipkovnco;((Baterija mu tut samo 1 uro zdrzi.. ma pa vgrajen DVD.

andrej ::

Gericom so cool, ampak mam slabe izkusnje z njimi. Sem mel na testu pred casom enega, mislim, da je bil takrat P 200. Problem je bil, da se je segreval kot vrag in da je ob taksni vrocini CPU spustil na 100 Mhz, kar pomeni da je bil vroc in pocasen..
Pri gericomu me je tudi motila skoraj neuporabna tipkovnica, vendar sem opazil, da so danasnji modeli ze nekoliko boljsi, samo se vedno se ne morem znebit malo cudnega obcutka... Res pa je, da so v tujini bistveno cenejsi...

Matty ::

reso... koliko pa stanejo v Avstriji (ce ni skrivnost)



Aja... a pa se ne da WinMe dol vrzt pa dan Win2k gor? Sej ne verjamem, da se v tem prenosnik kaj razlikuje od obicajnega racunalnika... al pa se?

andrej... hvala za ponudbo, verjetno bom se pocakal kaksen mesec, da naberem se kaksen cekincek (12.12 itak grem v tropske kraje za 1 mesec, tako da bom raje pocakal in videl koliko denarja mi ostane...) ... ker zraven bi kupil (in rabil) tudi mrezno, vse skupaj pa bi pomenilo kar financno obremenitev.

andrej ::

ja ni blema Matty. ko bos priso nazaj pa ce bos se zainteresiran povej... meni se tak nikamor ne mudi...:))

Immz ::

Zanima me zakaj v bistvu rabite prenosnike? Jaz sem tudi bil nekoc blazno navdusen, zdej pa, ko sem pri racunalniku skoraj 10h na dan ( sluzba, doma ) se mi zdi sama ideja ze preseravanje.
Samo ne rect, da bi ga na morje vzel:P

andrej ::

zakaj?
Jaz uporabljam notebook kot primarno masino na kateri imam samo programe, ki jih resno rabim - word, etc..

ostale masine so teste in na njih namecem razne programe, ki jih sprobam.

Dobra stvar prenosnika je, da je prenosen - torej ga vzames s seboj. Recimo gres na kaksno konferenco in vzames notebook s seboj z vsemi podatki. Ali imas kaksno predstavitev in vzames samo notebook, namesto kaksne posebne masine. Skratka kamorkoli gres mas vedno vse podatke, ki jih rabis s seboj... Gres na kaksno daljso pot in recimo na letalu/vlaku vmes pogledas maile ali uredis kaksno zadevo, itd..
Prenosniki so izmemno prakticni, ampak seveda samo ce jih potrebujes. Ce samo igras najnovejse igre ali zalis navit sistem potem notebook ziher ni za teber. So pa se na svetu tudi ljudje, ki imajo drugacne potrebe kot ti...8-O

Matty ::

Jest sm ga pa hotu vzet na moje potovanje... da bi lahko tam nekje na juzni polobli treniral najnovejse igrce pa se kaj bi se naslo (mimogrede, lani sem ugotovil, da se v Paragvaju in v nekaterih mestih v Braziliji da dobit ful pocen warez - seveda piratski)... Pa... zraven bi vzel se enga mobilca, da bi lahko mal posto dol pobiral, mail bral, dnevnik pisal... Sej... kaj pa je ena dodatna kista pa tiste 3kg... nic... :D

Da mi pac neb blo dolgcajt hehe
:8)

andrej ::

hja nekdo si pa privosci, kaj?:D

jaz osebno bi dnar za to potovanje raje prisparal, in da ga dodal k notebookicu...:D

Matty ::

hahaha... andrej... mnenja so razlicna...:D
Res pa je, da bi za ta dnar ze lahko kupil prenosnika srednjega razreda...

andrej ::

hja, sto ludi sto cudi:)

gorenc ::

FUJITSUji so zelo precej hvaljeni s strani zelo zahtevnih uporabnikov, res pa je da so malenkost drazji od ostalih.

andrej ::

Mislis Fujitsu-Siemens, ker sta se podjetji zdruzli, s tem pa tudi izdali nove serije prenosnikov, ki imajo lastnosti obeh. So zlo dobri, samo IBM in Toshiba se imata vedno boljsi sloves.
Po eni strani je skoda, da sta se zdruzli, ker so prej sli Fujitsu in Siemens modeli zelo dobro v prodajo. Zdaj pa so zdruzli vse v par linij, kar pomeni, da imamo manj izbire kot prej... Pa tako so mi bli vsec zeleni Siemens prenosniki...:(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri prenosnik je pravi zame? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14916221 (7182) Seb4
»

nakup notebooka (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
515982 (5134) nodes
»

Kter notebook kej priporocate?

Oddelek: Kaj kupiti
221616 (1310) zigadr
»

Kakšen prenosnik?

Oddelek: Kaj kupiti
322588 (2274) andrej
»

Prenosnik...

Oddelek: Kaj kupiti
181642 (1453) PsiHO

Več podobnih tem