» »

Prenosnik...

Prenosnik...

Matty ::

Takole...

Ko sem prestel svoj budget, sem z veseljem ugotovil, da si lahko privoscim enega prenosnika (yiippe), ki ga tudi rabim.

Nakup v Sloveniji odpade, predvsem zaradi nerazumljivih cen. V postev prideta tako Avstrija in Italija ter potem sverc-komerc.

Kaj imam v izbiri? Dell-a (Inspiron serija 4000) v Avstriji, ki bi ga lahko dobil preracunano v SIT za okoli 420k sit skupaj z Mwst. (14 TFT, C600, 64Mb, 5Mb diska, ... - pri nas stane toliko z ekranom 12 TFT in 32Mb RAMa) ter Gericom, ki pa pride nekoliko vec (30k SIT), ima pa 14TFT, PIII800, 64Mb, 10 Mb diska,...

Vem tudi, da notebooki niso to kot obicajni racunalniki, da jih ne mores kar sraufat in sam popravlat stvari. Zato me zanima tudi (predvsem) kvaliteta in tudi servis.

Vase mnenje?

Aja... Ker me sedajle ni bilo 6 tednov v Sloveniji nimam najnovejsih info. Vendar sem slisal govorice, da se za racunalnisko opremo ne placuje vec carine. Kar pomeni, da ce je to res, in ga uvozim legalno (v avstriji vzamem Mwst in pri nas placam davek) me bo prislo kaksnih 15k SIT vec (se zmeraj ceneje kot v SLO).

Se to... Kako je z operacijskimi sistemi? Rad bi mel gor Win2k, sam slisal sem da so predvsem pri Dellu ogromni problemi z driverji... Al pa ce bi kupu Gericoma in WinMe pol pa sam dal Win2k...
:|:|

andrej ::

Definitivno kupi Dell-a, ce racunas na dober servis/podporo in razmisljas tudi malo o prihodnosti.

Matty ::

andrej... kako je pa z Win2k? (oni kao prodajajo Win2k prilagojene svojim notebookom... je to mozno?). Verjetno bi moral dokupiti se 64Mb RAMa in 10Gb disk. Kar pomeni, da bi me skupaj prislo okoli 450k sit...

In kaj pravis C600? PIII odpade cenovno, saj bi najmanj mocen PIII podrazil Dellovo konfiguracijo za vsaj 5000 Silingov. AMD tukaj odpade, saj sem slisal prevec slabega o njih v notebookih, pa se Dell ma sam Intela.

Vse skupaj bi pa rad imel vsaj kaksno leto, saj to ni majhna nalozba... :D

andrej ::

Jaz poznam ljudi, ki prisegajo na Dell in nocejo met cisto nic drugega... Dell so kvalitetni, ampak nisem nic slisal, da bi meli kaksne probleme z driverji...Glede na to da so velika firma bodo porihtali zadevo
Za w2k bi blo fajn ce bi mel se zraven 64 MB RAM-a, ja. Ampak nic skrbe jaz ti lahko to zrihtam poceni, ker mam 64 MB na strani, tak da ce bos rabo povej...

andrej ::

up, prej sem spregledal, da ma samo 5 GB placa. To mora obvezno bit vec - 10 GB je dobra mera, ker diski za prenosnike niso ravno poceni, 5 GB pa je zlo malo, ze danes, kaj sele jutri... Na AMD procesorje v notebookih pa kar pozabice, ce hoces me dobro in hitro stvar. Priporocam seveda P3, ampak bo za silo tudi celeron ok. Je pa res, da je notebook nalozba zato se ti na zacetku splaca dat malo vec (sem v roku 1. leta nabavo 2 tak da vem kak je to)..Dell res namesca w2k ze na prenosnike, prilagojeno pa ne pomeni nic drugega kot da nudijo support pa da majo driverje za w2k...

Matty ::

andrej... pa je ta RAM standarden za vse prenosnike, al rabs met za vsak model svojga??? (kar bi znalo bit drago in neekonomicno).

Bom videl tale vikend, ko se grem malo bolj pozanimat kako in kaj je s tem Dellom, rok dobave, in podobno...

Tomi ::

Zakaj pa hočeš ravno novega? Povprašaj andreja po naslovih, kjer lahko kupiš rabljene stvari, in s tem prihraniš marsikakšen tolar.. Saj so nekje naslovi, vendar se jih ne spomnim, andrej je pa itaq lokalni notebook master;)
metrodusa.blogspot.com

Matty ::

tomi... rabljenega Della se v Sloveniji ne splaca kupit. Zakaj? ker npr. najcenejsi model 3800 stane okoli 420k sit (+ 19% davka). Model, ki sem ga jest gledal v AUT stane v Sloveniji blizu 500k sit + davek. Kar pomeni. Npr. podoben "rabljen" model me bo v Sloveniji prisel toliko kot nov v Avstriji... mogoce par tisoc tolarjev ceneje...

Vglavnem, v Sloveniji so popolnoma nerealne (previsoke) cene za novo in rabljeno (!!!) racunalnisko opremo. Sicer pa, ce bi jest prodajal kaj, bi tud zelel, da vrednost cim manj pade... (ko sem videl, kaksne marze ima eden od uvoznikov doticnih notebookov v Sloveniji me je kar minilo kupovati pri nas...sicer pa Della lahko kupis v AUT (ali ITA ali na Irskem, kjer jih sestavljajo) in ga brez carine uvozis v SLO, placas samo DDV - ker je narejen v EU - pride te se vedno 10-15% ceneje kot ce bi ga kupil v SLO - in to je tista "slovenska" marza)



Se to... vem da je andrej lokalni notebook, microsoft in se kaj master... zato sem najbolj veselim njegovih info, ki so zelo uporabne. Vem tudi, da andrej prodaja enga prenosnika za 350k sit (mislim da je C366, ... vsaj prodajal ga je predno sem sel za nosom po svetu decembra), vendar bi za razliko 70k sit krepko premislil katerega prenosnika kupiti in bi se verjetno odlocil za novejsega (in mocnejsega) Della... Notebook za mene ni zadeva, ki bi jo kupoval vsako leto (kot Andrej :D), tako da...



Na univerzi v Maribor imajo zanimiv projekt (notebooki za studente). Sicer ne vem, ali se lahko prijavis tudi ce studiras v LJ, majo pa zelo znizane Compaqe in HP... Povezava... hp

andrej ::

RAM-i so vecinoma standardni, ceprav ti hocejo podvalit svoje. Recimo pri nas za mojega compaqa pride 64 MB RAM-a 60k +ddv. PReko weba pa lahko pri crucial dobim 128 MB ceneje! V bistu so standarni pazit mores samo ali so PC66 ali P100. Mam jaz 128MB modul za siemensa, ki je na 66 Mhz, ker je pac Celeron. Na compaqu mam P3 in rabi PC100 module, PC66 pa ne delajo... Drugace pa so rami kar standarni.Jaz jih zlo rad kupujem preko ebay-a. Tak sem lani dobo 128 MB RAM-a za manj kot 200 DEM:D
mojemu notebooku je cena ze padla na 300k. Ravno ga mam na bolha.com in sem dal zraven 128 MB RAM-a , tak da zdaj ponujam notebook y 192 MB za 300k.
Drugace so cene pri nas res ubijalske, je pa Compaq naredil izjemo. Imajo posebno akcijo za Armado E 500 z P3 600, 128 MB RAMA, 14" TFT, 10 GB diska, CD, 8 MB grafika z TV out, itd za 500k + ddv. To je zlo poceni, ker v nemciji ta model stane cez 7k DEM. V bistvu gre za corporate model, ker lahko vse ven vzmees od disketnika do CD-ja in das noter drugi disk ali pa kar 3 baterije itd...
Drugace je studenstki racunalnik na MB fakulteti kar zanimiv, ampak nimajo nobenih pametnih modelov, tisti, ki pa so OK pa so kar dragi - kljub popustu...

Matty ::

andrej... akcija gor al pa dol... se vedno stane za mene, kot koncnega kupca skoraj 600k sit... in zdej pa velja resno razmisliti o tvojem prenosniku... :D Ker za 300k sit... pa pri nas tezko dobis tako zadevo... Aja... kolk je star, pa kako je z garancijo?

andrej ::

he he, na bolhi se bo samo en dan, potem pa ga morem prodas enemu ponudniku, ki se je ze javo...
Star je manj kot eno leto, tak da je se v garanciji do konca februarja, ce se ne motim. Drugace pa dela vse bp.

Matty ::

ufff... v enmu dnevu se morm odlocit... a dam 305k sit al ne... :D

Sem glih pogledal na bolho... hmm... kaksne nore so tm cene drugih prenosnikom... npr. eni prodajajo gericome. Ga gres kupit v AUT, presvercas, pa zasluzis tukaj vsaj 100k sit... no comment...

andrej ::

he he, zanimiva ideja, pogledas v AUT en prenosnik in ga pri nas das lecitirat. Ce ti kdo kupi gres v AUT pa ga kupis pol pa ga prodas i n zasluzis 100k. Zanimivo... Ampak za 600k raje pri nas vzamem compaqa... dober je tudi oglas za tistega IBM, ki nima nic podatkov kupec pa si naj sam poisce zadevo...:D

Matty ::

andrej... za 600k sit (ce bi jih imel) bi tudi raje kupil Compaqa pri nas, kot pa gericoma prek malih oglasov...

Kaksno zverino pa imas ti sedaj?

andrej ::

jaz sem ravno tega Compaqa nabavo in pici fajn - zdaj se samo cakam na dodatni pomnilnik. Edina stvar, ki mi je pri Siemensu bla bolj vsec je tipkovnica. NE vem zakaj, ampak Siemensova tipkovnica se mi zdi enkratna, ker je nekako mehka in zlo fajn za tipkat. Saj sem hoto novega met Siemensa, samo ni blo nobenega pametnega modela, pa Siemensi so zlo dragi pri nas. Compaq pa je mel to akcijo, ki se je zlo splacala... Zdaj se edino razmisljam, da dokupim DVD, ki pa stane pri nas 80k +dd, kar je zaenkrat prevec...

XtX ::

x

StarY ::

0a mogoce kdo ve, kje bi dubu kaksne podatke o tem Compaqu, ki je v akciji??

Mene tud zanima nakup...8-O

Bi pa rabu vsaj 256MB rama. Kok so kaj cene za doplacilo?

andrej ::

za compaqa lahko dobis vec informacij pri katerem koli prodajalcu racunalniske opreme - se posebej pri compaq prodajalcih - naslove mas na www.compaq.si
Drugace ima sistem 64 MB RAM-a samo so rekli, da bodo do novega leta (ki je mimo) dodajali se 64 MB zraven. Ce pa kupujes dodatni RAM pa se ti pri nas absolutno ne splaca. Raje kupi v tujini, ampak tudi tam 256 MB moduli niso poceni. Ceneje te pride ce vzames dva po 128 MB, samo potem zapolnis vsa razsiritvena mesta. Dobre cene so na www.crucial.com
XtX: Toshiba dela zlo dobre modele, samo niso vsi ravno vrhunski... Odlicni sta Portege (zelo lahki in majhni) in Tecra, vendar sta pri nas zelo zelo dragi...

PsiHO ::

glas za toshibo:):)
i fell the need, the need for mhz speed


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri prenosnik je pravi zame? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14916208 (7169) Seb4
»

Kolko bi pršu notebook ?

Oddelek: Kaj kupiti
12997 (798) Matty
»

Notebooki

Oddelek: Kaj kupiti
261320 (1070) Tomi
»

Optimalno kuplen NOTEBOOK !

Oddelek: Kaj kupiti
362068 (1585) Jeronimo
»

prenosnik...

Oddelek: Kaj kupiti
242094 (1892) andrej

Več podobnih tem