» »

Kter notebook kej priporocate?

Kter notebook kej priporocate?

vuce ::

Beri naslov topica!

andrej ::

ma o prenosnikih je debata vsak teden. malo preberi prejsnje poste.

je pa veliko odvisno od:
- zakaj rabis prenosnika
- kaj ti je najbolj pomembno - hitrost, teza, delovanje brez stroma
- kako pomembna je cena - kolko si pripravljen dat/

vuce ::

Rabim za programiranje, 3D modeliranje, cim hitrej po moznosti! Baje so dellovi najbol tko mi je en sosolc reku... Ja prpravlen sem dat tm ene 0.5 MSIT.

andrej ::

za tak denar bos tesko najdo high-en prenosnik za 3D modeliranje..

Dellovi so kar dobri. Dobis veliko za ceno, ampak izdelava sami prenosnikov pa je podn. Sem mel prej Siemensa in Compaqa, pa jima Dell v izdelavi ne seze do kolen. Ce te malo povrsna izdelava ne moti potem so delli dobri. Malo poglej cenike. Samo kot sem reko, high-end model za tak denar ne dobis.

vuce ::

A ti kej ves kje bi lohk dobu kaksen cenik al kej tazga? A kerga posebi (ne sam proizvajalca) priporocas? Jes sm neki gledu enga dellovga 1.2 GHz, geforce 2, 256 MB rama za 450 cukov. Kaj kej mens?

R0K ::

Ahem.

Tazga za 3D modeliranje res enboš dobil za 500k sit. Lahk začneš sanjat na 700k.
Prenosnikov je več dobrih. Maš Della, Compaqa, HP, Simens, Toshiba.

Jets sm mel na kolenih že velikra Toshibo Satellite 7200 (al kir model je že). Prenosnik lahek, k par listov papirja, dela pa za en kurac. Čeprav je mel notr Celerona 800, pa GF2, 40gb, disk, 128MB, mi Winsi 2k niso delal za nikamo. Na zunaj pa full lep in lahek.

To so vse moje izkušnje z laptomi :>

Sicer pa za modelrinje nabavi P4 1.4, 512 DDR rama (se že, da zdj dobit), 40gb disk. Bil je pa od HPje, in tak full lep. Kromiran. Sam mal večji in težji. Batrija je bla pa od 4-5h.

Moje skormno mnenje.

govno ::

pristajam na dellu ...

andrej ::

jaz mam podobnega della, samo z malo vec rama, 15" LCD. DVD+RW, itd. kot sem prej reko je dober, samo izdelava ja malo bolj tak tak.

Tomi ::

Kaj pa pomenijo tele povezave?
metrodusa.blogspot.com

T(he) Boss ::

Kaj pa gericom X5?

tha_man ::

Jaz malce gledam za modeli Dell Inspireon 4100 in HP Omnibook XE3.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

R0K ::

Jest si mam pa 'mogoče' namen kupit nov laptop, vendar bo to bojl 'family' naložba in nebo čist moj. Sam rabim pa neki, k je bolj pocen. Pa more bit vse 14.1' (1024), 20GB, bi blo fino, da ima vsaj Celerona 1GHz, 256MB, lohk tut grafično, ki bi jemala sistemski ram. Bi blo pa fajn, da bi bil takšen, ki bi imel dobre možnosti nadgrajevanja. Čim bolj pocen za ene 300k sit.

R0K ::

Sicer pa me zanima še nekaj.

Tak čist ena primerjava. Kupo bi laptopa firme HP in maš seveda več modelov. Rečmo, da imajo vsi isto baterijo oz. akumolator. Kak dolg mi bo deloval Mobile P3 1GHz kako dolgo pa navad P4 1.6GHz?!

Hvala

tha_man ::

Mobilni P3 z ustrezni chipsetom ki v popolnosti podpira Speedspet bo z istim akumulatorjem deloval vsaj 2x dlje od navadnega P4.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

R0K ::

Aha. Hvala za informacijo.

Sicer pa smo se doma odločil, da 'bomo' nabavl (ker jest res nimam zle 500k sti v žepu) HP Omnibook XT6200. Cena je okol 500k sit (odvisno kje bomo kupl in kašne bo cena potem konc poletja-jesen).

Ima pa za moje pojme zlo dobre specifikacije. Pa baje je tut izdelava zlo dobra. Ima sicer P4 mobile (trenutno so v slo samo 1.4 verzije...drgač pa obstajajo vse do 1.9), 256DDrama (max. 2048 (2x1024)), 30GB disk, pa vrjetno bom uzel 'combo' paket DVD/CD-RW, ker še nism zasledil, da bi to crkvalo. Sicer pa imam itak eno leto garancije.

Moti me edino grafika, ki bi pomojem za tak zaslon (1600x1200/85hz) lohk bla boljša. Notr je Ati mobile 32MB. Jets bi hotu GeForca2 GO predvsem zarad drajverjev, da mi nebi pol kaj sralo. Sam nevem če se bo dalo dobit.

Mogoče ima kdo ta laptop? Alpa tut če ga nimate, napište kako mnenje oz kak se vam zdi.

Uporabljen bo pa predvsem za programiranje takšno in drugačno in za multimedio.

R-S-LoVe ::

Kratko in jedrnato! => PEJDI SI GA V TUJINO KUPT, prej pa še kakšen test preberi, pa kupi si takšnega, k ima vgrajen pekač. Najbolj važno pa ti je zdržljivost baterije.

andrej ::

ni res. vsak uporanik ima svoje potrebe. Pri nekaterih baterija ni tak pomembna. Recimo meni sploh ni. :D

b ::

Jaz sem pred kaksnim letom in pol kupil HP Omnibook 6000 in moram rect, da je
to overall dalec najboljsi laptop s katerim sem imel priloznost dlje delat.
Odlicno izdelan, dobra tipkovnica (med drugim bloody Fn key ni tam kjer mora
bit levi Ctrl :-), 14.1", nazalost brez aktivne matrike, ampak to me ni toliko motilo.

Ni pa to nikakor tisto kar isce kdorkoli je zacel ta thread. Masina ma 128M RAM-a,
10G disk, p3 600, 4x4 CD-RW (ki pa ni za pretirano uporabo, pac kadar je nujno)

Jaz sem ga uporabljal za delo (I do networks :-) in pac nisem potreboval nekih hudih
performans, ne takih ne drugacnih, zato me bedna Mach64 graficna niti ni motila. Bolj
mi je bil pomemben vgrajen ethernet (3com minipci card) in serijski port za strikanje
po routerjih (ja, tega eni prenosniki dandanes nimajo vec). Nazalost je zraven mrezne
karte vgrajen se Winmodem, ki na zalost deluje samo pod RedmondWare-om.

Battery time: 4ure ali vec, z dodatno baterijo pa seveda bistveno vec (nisem imel)

Kakorkoli, masina mi je crknila in je se nisem nesel na servis (nekaj v zvezi z graficno),
ker sem prelen, pa tudi garancije ni vec :-)

Izkusnje imam z HP, IBM, Compaq, Gericom, raznimi no-name notebooki in ce bi lahko
izbiral se enkrat, bi izbral HP-ja. Na zalost pa bo HPaq ukinil Omnibook serijo na racun
jebenih bivsih Compaq-ovih notebookov. Fuj in fej.

Kolega, ki je bil lani na Ottawa Linux Symposiumu (strogo tehnicna prireditev)
je bil edini s Compaqom. Vecina je imela HP-je in IBM-e. Hackers know :-)

Moj naslednji notebook bo verjetno kaksen IBM-ov, ker so mi tudi precej vsec,
samo pravi model je treba izbrat.

lp,
Borut.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: b ()

R0K ::

Hmm..men se pa nekak zdi,d a so IBMovi precenjeni. Sploh za to kar dobiš.

Proci niso nevem kak novi, dodatna oprema predraga, cena močno previsoka za to kar dobiš. Pomojem ima še nekak najboljše razmerje cena/kakovost/specifikacije Toshiba sploh če gledamo leptopa sam za domačo rabo. Pocen pa dobr.

Ej, a mi lohk prosim poveš kako je pa kaj z Gericomi. Sej vem, da jih vsi grajajo ampak to so stare izkušnje. A je z temi novimi modeli kaj bolje? Ker so zloo ugodne cene pa še zlo lepo izgledajo.

RiNC ::

ROK:
A si ti vido Gericoma ze v zivo? Meni se ne zdijo nic kaj lepi. Da ti pa povem da ti novi modeli niso niti malo boljsi od prejsnih zato si ga kar odmisli. Je res da dobis dosti za malo denarja, samo ... Pa se to da je zdaj poleti tako vroce, verjetno ne rabis masine ki te bo grela :D . Jaz sem tud precej casa razmislal o Gericomu, pa sem pol cez mejo kupil Compaqa.

Na kratko: samo Gericoma ne!

misko ::

doma imam dva notebooka hpjevga xe3 in ipcja highnote
edini stvari, kjer je hp boljši od ipcja sta miška in tipkovnica, ki se pri ipcju kar dobro upogiba
to, da bi bil ipc glasnejši, ker nima mobilnega procesorja sploh ne drži, pa tudi baterija drži dve uri pri veliki obremenitvi

JJ ::

Kaj pa kje bi se dalo dobit za okol 450k?
minimalno naj ma 256MB ram-a, 20GB, dobro grafično (ATI Mobile M6) pa CD-RW-brez DVD-ja, ker ga nerabm.
Notebook pa rabm za programiranje, gledanje filmov pa za igranje FRPjk.

Zdaj pa naj mi kdo kaj pametnega predlaga...

zigadr ::

Gericom ... hmmm ... sam imam IBMa, pa je prijatelj kupil enga Gericoma za pol denarja manj, sicer tudi malček slabše specifikacije, ampak ne pol slabše. Pa vam jest povem, da če bi šeenkrat kupoval, pa ne bi kupil tistega Gericoma. Ma ko pogledaš stvar je ko ena igračka, ne zgleda čist nič trpežno, displey zanič (bled).
Sej IBM tut pravjo, da, vsaj za tak denar, ni najbolš, ampak jest sm zadovoljen z njim. Zunanji izgled ima meni najboljši od vseh. Neki Compaqi in Toshibe, k ostali pravjo, da ful ql zgledajo ... jah ql ... pa maš komandice za predvajanje CDja pa so vsi nekej zaobljeni pa to ... no, men to ne sede glih najbl. IBM ... črn in pravokoten, a ne škatlast kot kakšen Gericom.
Preizkusil sem tudi že enga ultra mini HPja pa se mi je zdel ok. Tudi Dell je ql.
Čez IBM imam samo eno veliko pripombo ... kje hudiča je Windows Key?!??! Pa mogoče tut tanovi to že majo, samo dvomim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri prenosnik je pravi zame? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14916216 (7177) Seb4
»

Kupujem dober prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
313960 (3383) partysound
»

prenosniki

Oddelek: Strojna oprema
131247 (1084) andrej
»

Firme prenosnih računalnikov...

Oddelek: Kaj kupiti
161694 (1437) Pithlit
»

Optimalno kuplen NOTEBOOK !

Oddelek: Kaj kupiti
362070 (1587) Jeronimo

Več podobnih tem