» »

Kateri procesor izbrat

Kateri procesor izbrat

tvirusboy ::

Zanimam se za nakup procesorja do sedaj sem imel AMD ampak vidim da je Intel bolši, zato me zanima ali naj kupim:
Intel Core 2 Duo E8500 ali Intel ® Core 2 Quad Q6600

Glede na to, da ima Duo frekvenco 3166MHz, Quad pa 2400MHz,.... cena pa je dokaj enaka


LP

M-XXXX ::

Zelo odvisno za kaj boš uporabljal- če boš za aplikacije, ki uporabljajo 4 jedra se definitivno splača Q6600

tvirusboy ::

Računalnik uporabljam za domačo uporabo in predvsem za igre!

Vuli ::

Pol E8500, ga boš bolje izkoristil.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Ryker ::

Jaz se tudi odločam med E8500 in Q9400, zanima me pa, ali se splača dati tistih 80 evrov več za Q9400 ali ne. Računalnik bo predvsem družinski, hudih gamerjev doma ni, še vedno pa vmes komu zapaše kaj zašpilati, tako da igre čist izključene vseeno niso. Je pa faktor pri izbiri tudi nakup za prihodnost, da ne bodo že po 2, 3 letih Windowsi počasni, ko bo npr. kdo imel naenkrat odprtih več programov (pa s tem ne mislim kaki AutoCAD ali pa drugih grafičnih, ampak čist "normalne" programe).

Adrijan0 ::

Ryker, za tako nit e8500 ne nucaš. Q9400 je zate preveč. Če bi že rad štiri jedrnika uzami kak q6600.

Ryker ::

Saj jaz se zavedam, da mi bo trenutno takšen procesor več kot zadostoval oz. bi mi že kak slabši, ampak kot pravim, rad bi sestavil dobro kombinacijo, ki bo tudi še par let kot treba, ne pa da bom že čez 3 leta popizdil, ko se bodo začeli kazati znaki počasnosti sistema že pri osnovnih operacijah. Odgovor še vedno isti ali to kaj spremeni?

jest10 ::

Osnovne operacije so zate kaj?

Ryker ::

Uporaba Firefoxa z recimo deset zavihki, v katerih je več YouTube videov, prižgani MSN, Skype, v ozadju delujoči anti-virusni programi plus še par start-up programov, morda odprt kakšen program na podlagi Jave, odprt Word, Winamp, itd. Rad bi, da mi v takih okoliščinah še čez par let vse dela kot treba, brez čakanja pet, deset sekund na preklop okna. Trenutno je namreč računalnik star 7 let in pri tem se sicer zavedam, da bo brez nadgrajevanja čez 7 let isto kot je zdaj, ampak vseeno bi rad, da računalnik drži, kar se da dolgo. Pri tem pa se seveda tudi ne bi rad nenormalno skeširal, ampak ker je družinski računalnik, pač starši verjetno ne bodo nadgrajevali vsako, sestra pa tudi glih ni v računalništvu, da bi sama gledala, kaj treba nabaviti, ko mene ne bo doma.

Wrop ::

Ryker, za navadno uporabo bo verjetno dovolj E8500. Tudi za več let.
Za moje pojme pa se dragih komponent ne splača kupavati(razen če denarnico ne moreš spraviti v žep). Sam imam Athlon X2 3800+ že skoraj dve leti. Takrat je bil okoli 40000 Sit torej okoli 160 €(najcenejši dvojedernik). Sedaj že malo peša, zato ga imam namen zamenjati do konca leta. Sedaj bi za ta denar dobil že skoraj štirijedrnika. Res, da nimam najboljše robe, ma za ta denar pa dela vseeno dobro, pa čeprav manj let.

Ryker ::

OK, nekak sem se skoraj dokončno odločil, da potem Q9400 res ne nabavim, se mi zdi, da se potem bolj splača zdaj kupiti kaj cenejšega pa čez 2, 3 leta, če že, kupiti za to razliko + par deset evrov procesor, ki bo boljši od Q9400. Me pa zato zanima, kake so sploh prednost Q6600 pred E8500? Za slednjega vem, da je boljši v igricah, ampak ker niti jaz niti sestra nisva hardcore gamerja in se, če že kdo igra kako igrico, zadovoljiva tudi z nekoliko nižjo ločljivostjo od najvišje, me zanima, ali je še kaj drugega, kar bi prevagalo tehtnico? Kaka je razlika pri "nezahtevnih" aplikacijah, če maš jih odprtih recimo ful - ali v tem primeru Quad kaj pomaga, čeprav programi še niso pisani za 4-jedrnika?

Adrijan0 ::

Ryker, noben od teh dveh ni slaba izbira. Brez veze je pa za q9400 dnar metat stran, ker za tisto razliko dobiš nekaj GB rama. Za to kar ti potrebuješ neboš vidu nobene razlike. Tudi če programi niso pisani za quada lahko tečejo vsak na svojem jedru, ampak ti kot pravim razlike neboš opazu.

WamPIRe- ::

Če program uporablja samo eno jedro, ne bo deloval na več jedrih ampak samo na enem. Je pa razlika seveda ko ti laufa recimo 20 takih programov. Čist banalno razloženo: če imaš 2-jedrnika potem recimo na vsakem od jeder laufa 10 programov, če pa imaš 4-jedrnika pa na vsakem od njih 5 programov, kar pomeni hitrejša odzivnost.

Ker je seveda zahtevnih programov (za tvoj primer: FF, winamp, antivirus,...) bore malo, razlika ne bo tako očitna med 2 in 4-jedrnikom kot recimo, če bi poganjal 2,3, ali več programov zahtevnosti razreda AutoCAD...

E8500 je zaenkrat boljši v igrah ker ima višjo frekvenco delovanja posameznih jeder in seveda veliko iger še ne izkorišča več jeder.

Ryker ::

Pa so že kaj napovedani programi, ki bodo pisani za 4 jedra? In kateri naj bi to sploh bili, samo tisti za profesionalno uporabo ali tudi ti navadni (predvidevam, da tudi ti, zanima me le, ali tudi v doglednem času)? Kako očitna pa je sploh trenutno razlika v igricah med obema? Heh, saj vem, da je dosti vprašanj, ampak se mi je včasih res težko odločiti, ne bi rad dal preveč keša in preplačal stvari, ko je ne rabim, ne bi pa se tudi rad čez par mesecev tolkel po glavi, zakaj nisem dal raje malo več.

WamPIRe- ::

Nezahtevni programi pomoje nikoli ne bodo pisani za več jeder saj je popolnoma brezveze (popravte me če se motim) z razliko od raznih CAD programov, programov za video obdelavo, photoshop, ki so odvisni od procesorske moči.
O multi-core-ih in multi-thread-ih je bilo že ogromno povedanega in napisanega tudi na tem forumu tako, da najbolje da malo pobrskaš ;)
Nekaj SMP programov: http://www.denniskarlsson.com/smp/
Če ima kdo kakšno boljšo tabelco multi thread programčkov, pa kr na dan z njo ;)

e-marko ::

Tudi sam bom verjetno izbral C2D E8500 in me zanima kako je z navijanjem le tega? Je potrebno paziti na kakšne oznake ali serije? Je pomembno kakšno plato izberem pri tem? Priporočate kakšen drug model procesorja? Kako je s FSB pri navijanju? Včasim je bilo potrebno paziti na prekoračenje FSB... Je važno kakšen RAM vtaknem v plato?

Od nakupa Athlona XP, ki sem ga navil za 500MHz se nisem poglabljal več v to in mi bo vsak nasvet dobrodošel. Hvala.

LP
...somebody, somewhere...

M-XXXX ::

Glej da vzameš E0 revizijo (trenutno jih ima samo PC plus- ampak E8400) saj E leti VELIKO bolje (moj E8400 gre 4350 stable) Plato vzemi kašno P5Q PRO ali -E
Tukaj se FSB navija in ni takoh problemov kot pri AMD-ju.

x45 ::

ja problemov ni razem miljon bugov in napak pri dekodiranju vide naprimer. gami pa letijo ...
če ti je to važno.

Drgač dobiš sodobnejši sistem z AMD jem, pa še vedno boš super hitro igral vse napram sedaj. jas bi si omislil X3 92 eur ali x4 če želiš quada in dobro ploščo AM2+.

jest10 ::

ja problemov ni razem miljon bugov in napak pri dekodiranju vide naprimer. gami pa letijo ...
če ti je to važno.

A še ne boš prenehal z laganjem? Madonca, ostržek bi ti zavidal dolžino nosu

x45 ::

jest ostržek si ti!

vir newegg - o phenomu - user ki je imel q6600 in sedaj phenoma:

Pros: WOW this CPU is blazin fast! easy install runs cool backwards compatible with am2 thats always nice. what cant you love for the price you cant beat this and i have used intel q6600 and this phenom definetly out preforms it no question! dont listen to the fan boys who posted bad reviews because they had nothing else to do this cpu is amazing and faster than the q6600.

Cons: NONE!

Other Thoughts: and just to let you all know there is a huge diffrence between the am2 and am2+ i started with a am2 board the first week i had this then upgraded to am2+ and the diffrece was instantly noticeble the memory controler on the cpu makes a huge diffrence this completed my pc. AMD phenom 9600, dfi lan party 790fx-m2r mobo, 2X HD2900 xt's, 8gb Corsair XMS2 DHX DDR2 800, sound blaster xfi fatality sound card, asus phsyx card.


THE BEST

Pros: THE BEST. KILLS INTEL QUAD. HAD 2 INTELS Q6600. Both went to hell after overheating. The heatsinks and intel heat amount kill their cpus. Im not a hyper active 17 year old overclocker so i could give a rats as.. about how far you can get it up too. Its all bull, for serious incoding and real work other then first person shooter games you need a stable cpu that produces quality products. I ecode hd content non stop, with intel q6600 i could run two instances in real time econding where the temp would go up to 73 degrees. F__k water cooling, if you buy a cpu it has to work with the heatsink it came with, not after you spend 200 more buks on after market trash made for once again 17 year old idiots. If i would clock intel q6600 some, it would give alot of shadowing and sound/vedio ecoding mistakes, making the vedios skip, have alot of black spots and so on. With this cpu, in stock speeds, i run 4 instances with pure perfect results.

Cons: There is erratum, buts its imposible to recreate at home use, unless you run 4 virtual machines. If you have this problem, get the patch or wait till the 9550, however, like i said, this cpu is maxed a good 14 hours a day i have never had a lock up, unlike with my intel quad cores that actually ended up frying.

Other Thoughts: MY SYSTEMs 1 this cpu, msi 790 board, diamond radeon 3870, 6 seagate 1tb drives, cool master case, ULTRA 750w extreme psu. 2 this cpu, msi 790 board, 2 diamond radeon 3870 crossfired, 2 seagate 500 gig sata drives, cool master case, ultra 600w extreme psu

Perfect, my mobo loves it

Pros: its a quad core, its made by AMD, costs almost 1/5th of Intels quads, helps my PC run games better than my athalon x2, enableing cool and quiet 2.0 will allow motherboard to tweak this baby, my MSI K9A2 mobo got this sucker running at 3.5 GHZ but im sure the processor itself is.

Cons: it only starts at 2.2 gHz, not program overclockable,

Other Thoughts: enableing cool and quiet will allow tweaking of individual cores, and i think it allows the processor to go above cpu multi, and HT ratio. all and all im happy. if what i have done really did work then the power to overclocking these babies in in the motherboard, i will do some testing and if i post another message than i will tell you what ive noticed my setup is MSI K9A2, phenom 9500 @ 3.5, MSI nvidia 7900gs 512mb version, corsiar 2GB (1GBx2) @ 800Mhz, sunbeam transformer case, and a Zero therm btf90 92MM cpu cooler with artic cooling MX-2 thermal paste.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupujem nov quad procesor, kateri (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
817454 (5475) x45
»

High-End računalnik (naveza amd/ati)!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
866621 (4673) Vuli
»

Kupujem procesor in plato,mnenja,cene. (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
24413282 (8559) Racunalnik
»

Comp do 300 € (za pisarno, microATX?)

Oddelek: Kaj kupiti
452914 (2363) steev
»

kateri procesor kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
815591 (4094) PrimozR

Več podobnih tem