» »

Telemach digitalna tv, Pomoč!!

Telemach digitalna tv, Pomoč!!

««
36 / 37
»»

mat xxl ::

Silver je izjavil:

Kaj se da mogoče tele CI Conax kartice kaj poheklat? Verjetno morajo biti v vsakem primeru sprogramirane pri operaterju?

Trenutno nimam dodatnega sprejemnika a razmišljam o nadgraditvi paketa, ter nakupu dodatne CI kartice. Vse programe se da kako odklenit?


Da se jih multiplicirati iz ene do 8 pol skupaj znotraj stanovanja v dometu 8 do 12 m.

scipascapa ::

kako gledati v tujini?

mat xxl ::

Total TV

gregyk ::

mat xxl je izjavil:

Silver je izjavil:

Kaj se da mogoče tele CI Conax kartice kaj poheklat? Verjetno morajo biti v vsakem primeru sprogramirane pri operaterju?

Trenutno nimam dodatnega sprejemnika a razmišljam o nadgraditvi paketa, ter nakupu dodatne CI kartice. Vse programe se da kako odklenit?


Da se jih multiplicirati iz ene do 8 pol skupaj znotraj stanovanja v dometu 8 do 12 m.


Kako?

scenic16 ::

KTr1sk ::

scenic16 je izjavil:

verjetno kaj takega ...

http://www.aliexpress.com/store/product...


uau tole bi pa bilo zanimivo, če bi delalo in ali je možno, če bi ugotovili da se kartica uporablja na več napravah hkrati? je že kdo tukaj ki ima kaj podobnega doma? hvala
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Spc ::

scenic16 je izjavil:

verjetno kaj takega ...

http://www.aliexpress.com/store/product...

Lepo lepo, pa še vse podpira: Conax, Cryptoworks, MediaGuard, Viaccess

Z tem se da fajn prihranit na telemachu.
:)
 

mat xxl ::

Ker sem jaz s tem začel ....... tole http://shop.smartwi.net/smartwi-lite-wi...

kje pa , ja pri nas v slo po enaki ceni tule vidite kje točno : http://smartwi.net/distributors/

Pa vse razlage najdete tu, le domet je morda malo manjši, ......

Twixz ::

36 strani je malo preveč za pobrskat po odgovoru, zato vprašam tule:

Starim sem namontiral TV, vstavil kartico od Telemacha direktno v TV nosilec (ki je bila prej v škatli za TV) in zdaj programe zazna, piše pa da so zakodirani (vsi digitalni, analogni so pa kul).

Kaj lahko storim?

KuntaKinte ::

pusti na enem zakodiranem 15 minut,če se slika ne pojavi jih pokliči,da ti resetirajo kartico

BorutK-73 ::

Pusti TV vklopljen, najbolje na zakodiranem programu cca pol ure.

ethelred ::

Imam Sony KDL-43W809C na katerega sem imel najprej priklopljen digitalni sprejemnik in je vse delalo ok. Nato sem sprejemnik zamenjal za kartico in so se začeli problemi. Na vsakem kanalu mi slika kocka, zmrzuje ipd. Še posebej na HD kanalih.

Poskusil sem naslednje:
- menjava kartice in modula z drugo
- priklop tvja na drugo vtičnico
- čiščenje kontaktov na kartici
- ponovno iskanje kanalov

Nič od naštetega ni pomagalo. Televizor je star en mesec. Ima kdo kakšno idejo?

"Opinions are like assholes... everyone's got one
and they all stink" (Brandi Kangiser)

jusv ::

http://chat.telemach.si/ ali klic v klicni center.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

BorutK-73 ::

Jaz bi še preveril antenski kabel od vtičnice in do tv-ja.

Yossarian ::

BorutK-73 je izjavil:

Jaz bi še preveril antenski kabel od vtičnice in do tv-ja.

Najprej to, kot je bilo pri meni.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

ethelred ::

Zaključek zgodbe: menjava delilnika je rešila vse probleme :)

"Opinions are like assholes... everyone's got one
and they all stink" (Brandi Kangiser)

crespo_cloud ::

Digitalni sprejemnik CISCO dvb imam povezan na LG smart tv. Do tu vse ok. Rad pa bi na tv-ju gledal tudi HBO on demand. Zato sem povezal še TV z utp kablom na lan. Sedaj pa mi preko sprejemnika pravi, da ni internet povezave...

KuntaKinte ::

mislim da moraš cisco vezati na internet preko coaxa

Ales ::

crespo_cloud je izjavil:

Digitalni sprejemnik CISCO dvb imam povezan na LG smart tv. Do tu vse ok. Rad pa bi na tv-ju gledal tudi HBO on demand. Zato sem povezal še TV z utp kablom na lan. Sedaj pa mi preko sprejemnika pravi, da ni internet povezave...

Čakaj... če imaš HBO on demand kot del paketa, potem ti ni treba dodatno povezovati TV nikamor. Samo na daljincu od CISCA klikni na VOD gumb in v meniju izberi HBO on demand. Vse upravljaš preko Telemachovega set top boxa, torej prek CISCA, zadeva deluje na katerikoli na CISCO povezani televiziji, ni treba da je smart TV.

Če pa bi rad smart TV povezal na internet in katerekoli vsebine gledal neposredno z neta, odpri drugo temo za to, to nima neposredne veze s Telemachom.

smacker ::

Ciscota moraš z UTP kablom povezat na TV port na modemu. Pol dobiš podatke o TV sporedu, časovni zamik, VOD,... Glej da v pravi port na modemu vtakneš. Če maš več kot 1 TV, rabiš switch (na modemu je samo en port namenjen TVju). ;) Za več info pa pokliči tehnišno pomoč.

KuntaKinte ::

pri meni je dal neko škatlo na coax pri razdelilcu,cisco ni vezan na noben modem

Daniel ::

Da malo premaknem tole temo. Tisti, ki ste razmeroma novi naročniki Telemacha. Zanima me, če v primeru, da vzameš CAM modul je tale CAM brez kartice, da ima že vgrajene naročniške podatke ali dobiš navaden CAM modul z kartico ali celo samo kartico (imam dovolj svojih modulov), ali je to vse skupaj že na pairing, da je obvezno uporabiti njihov modul?

Veron ::

Dobiš CAM + kartico.

Če imaš svoj modul (ki ustreza njihovim zahtevam), je dovolj da vzameš samo kartico. Ampak v primeru dodatnega TVja ti bojo enako računal, če vzameš samo kartico ali oboje.

Daniel ::

Kakšne pa so njihove zahteve? Imam Conax module Technicrypt CX in pa SMIT ter Neotion CAM. Vem, da se dodatno računa.

Veron ::

To pa nevem, imamo 2x njihov Conax, nikoli niti pogledal kaj točno je.
Sem imel včasih svojega, pa sem ga prodal, ko so rekli, da ni nič ceneje, če imaš svoj Conax, da oni računajo kartico, Conax ali box ti pa pripada zravn.

Daniel ::

No meni je najbolj važno, da lahko uporabim samo kartico, da je sistem brez pairinga. Hvala za informacije. Če ima pa še kdo kakšne drugačne izkušnje pa naj kar napiše.

zamotsloteh ::

Ci vmesnik?
Ob nakupu novejšega TV- Samsung- in vstavitvi starejše Conax kartice (Telemach) v režo so se začele težave z sprejemom programov. Naključno so se začele pojavljati motnje v obliki napisov; storitev ni na voljo, kodiran program, ni vstavljen CI modul (conax kartica) ob vklopu je začel igrat radio namesto da se prikaže slika itd. Včasih je po nekaj časa tv potem deloval BP do preklopa in ponovno čudno obnašanje, brez neke logike. Posumil v kartico in nabavil novejši tip kartice nič bolje. Na drugem tv obe delta BP. TV na servis kjer so zamenjali matično ploščo in konektorsko povezavo med modulom in ploščo in zagotovili da je TV izpraven (hardversko) in da naj ga ne vozim več na servis zaradi teh napak. Naredil čez 30 slik in deset videov o teh dogodkih. Terenski tehnik od Telemacha prinesel čez deset kartic in nobena ni delala BP na tem TV-ju. Uglavnem eno veliko s....je z tem conax moduli ki ne delajo v skoraj nobenem TV ju na našem tržišču. Preizkus v Bingbangu na drugih tvjih in povsod večje ali manjše težave (Philips najmanj). Ima še kdo take težave z modulom Conax od Telemacha in mogoče tudi kakšen nasvet za odpravo le teh.
LP jest.

XS!D3 ::

Bi prej rekel, da je TV sranje, če igra radio namesto, da bi televizijski program predvajal, ker dvomim, da to povzroči modul, ki samo dešifrira stream. Jaz še v noben TVju (Sony, Samsung, LG in Philips) nisem imel problemov, tako ne vem, če ravno drži, da modul ne dela na noben televizorju na tržišču. Je pa tudi res, da so dajali različne module v različnih časovnih obdobjih (mislim, da imam dva feferona in enega z integrirano kartico, pa tudi nek X modul kupljen na eBayu mi deluje BP), ampak če prav razumem, ste probali različne (ali ste dejansko menjali samo kartice, ker enkrat pišeš o kraticah, drugič o modulu).

KuntaKinte ::

Zakaj pa ne vzameš sprejemnik,če so s kartico problemi,pa niti ogleda za nazaj ni

Spc ::

Jaz sem si kupil svoj CI modul (technisat) DVB-C sprejemnik ki so mi ga dali pa sem zamenjal z conax kartico.
Tako imamo doma 3 conax kartice, CI module pa smo kupili na ebay-u za 10€.

Zadeva deluje brez napak.
 

zamotsloteh ::

Bolj detajlno; imam dve Conax kartici , eno starejšo (6 let) in novejšo (par mesecev) pa z nobeno Samsung TV ni deloval kot mora, starejši Philips brez problemov. Se pravi da tisto kar dobim od Telemacha- Conax kartico_ in jo vstavim v režo (CI vmesnik) v TV-ju ne dela kot bi pričakoval, plačujem pa dodatno 3€ na mesec?
Tisto da začne igrati radio in da ne zazna CI kartice je najbrž res okvara samo jo na servisu ne upoštevajo. Sem bil toliko "tečen" da sem vrnil TV in dobil denar nazaj.
XS!D3. Novejša kartica od Telemacha (po zagotovilu Telemachovega terenskega tehnika "TOP" kartica) v nobenem TVju ne dela OK, preizkusil v Big Bangu kjer imajo Telemachov kabel več tipov TVjev in v nobenem ni delala BP.
Bom naše na prostem tržišču kakšno kartico da to preizkusim kot predlaga Spc.
Zakaj bi jemal še en sprejemnik če je že v TVju, pa dva pilota itd.. Za nazaj je EON na prenosniku.
Hvala in LP

XS!D3 ::

zamotsloteh je izjavil:

Bolj detajlno; imam dve Conax kartici , eno starejšo (6 let) in novejšo (par mesecev) pa z nobeno Samsung TV ni deloval kot mora, starejši Philips brez problemov. Se pravi da tisto kar dobim od Telemacha- Conax kartico_ in jo vstavim v režo (CI vmesnik) v TV-ju ne dela kot bi pričakoval, plačujem pa dodatno 3€ na mesec?
Tisto da začne igrati radio in da ne zazna CI kartice je najbrž res okvara samo jo na servisu ne upoštevajo. Sem bil toliko "tečen" da sem vrnil TV in dobil denar nazaj.
XS!D3. Novejša kartica od Telemacha (po zagotovilu Telemachovega terenskega tehnika "TOP" kartica) v nobenem TVju ne dela OK, preizkusil v Big Bangu kjer imajo Telemachov kabel več tipov TVjev in v nobenem ni delala BP.
Bom naše na prostem tržišču kakšno kartico da to preizkusim kot predlaga Spc.
Zakaj bi jemal še en sprejemnik če je že v TVju, pa dva pilota itd.. Za nazaj je EON na prenosniku.
Hvala in LP

Ko govoriš o Conax kartici torej misliš Conax modul, ki se vstavi v CI slot? Ker kartica, je samo smart card, ki se običajno vstavi v Conax modul in vsebuje ustrezne ključe. Kartice ne moraš kar kupit na prostem tržišču, ker je vezana na tvojo naročnino. Lahko pa kupiš Conax modul, v katerega se vstavi ta kartica (če nisi dobil modula, ki ima kartico integrirano).

zamotsloteh ::

Stara kartica od Telemacha ima še dodatno kartico za plačljive programe, nova pa zgleda da je lahko brez te druge kartice za odklepanje. S tem nimam problemov. Problem je preklaplanje kanalov, se kažejo čudna obvestila brez veze kot; kodiran program , storitev ni na voljo, ni CI kartice itd po nekaj časa pa se le spelje in pokaže izbrani kanal. To je problem pri teh karticah od Telemacha.
LP.

XS!D3 ::

Ok, torej je govora o Conax modulu, ne o samih karticah. Čeprav če ste testirali samo te integrirane, niste sprobali kaj dosti razčlnih modelov (nevem če sploh imajo več kot en tak model, medtem ko je običajnih malo morje, vprašanje samo če jih še dajejo strankam). Jaz sicer na Sonyu nisem imel problemov s tem integriranim modulom, ni nikoli karkoli štrajkal.

MadMen ::

zamotsloteh je izjavil:

Bolj detajlno; imam dve Conax kartici , eno starejšo (6 let) in novejšo (par mesecev) pa z nobeno Samsung TV ni deloval kot mora, starejši Philips brez problemov. Se pravi da tisto kar dobim od Telemacha- Conax kartico_ in jo vstavim v režo (CI vmesnik) v TV-ju ne dela kot bi pričakoval, plačujem pa dodatno 3€ na mesec?

In če povlečemo logične zaključke, je tukaj Telemach kriv, ne? /s
Skratka, pozanimaj se direktno na Samsung podpori kateri tip modula ti priporočajo za ta model TV.

KuntaKinte ::

seveda,pa tv v prafaktorje,zlepit spet skupaj,menjat 54 kartic,ena bo že delala,
ker 2 daljinca,to pa je groza,v bistvu pa sploh ne rabiš 2 daljinca,
ker lahko tv programiraš na daljinca od boxa.

mat xxl ::

zamotsloteh je izjavil:

Stara kartica od Telemacha ima še dodatno kartico za plačljive programe,
LP.


Sem precej tovrstnih težav že reševal, navadno pomaga kontakt spray za CI modul in ffini brusni papir za kartico.

Bi pa želel kako sliko od gornjega posta stara kartica ima dodatno kartico ??????? Ni mi jasno o čem pišeš , 1 kartica sestavljena iz dveh ali.... sliko prosim.

Glede CI modulov so pa še določene finte tudi za papričico... se da nadgadit FW Ci modula in marsi kaj še, je pa dobro, da je modul samo za 1 sistem odkodiranja v našem primeru Conax in ne za več sistemov ......

Samsungi imajo radi tovrstne težave sam sem imel primer, da se kartica NI mesečno nadgrajevala in je potem "sralo" kot ti navajaš, ko sem dal kartico v drug TV, da jo je upgradal z novim certifikatom za nov mesec, naenkrat ni bilo več težav.

KuntaKinte je izjavil:

seveda,pa tv v prafaktorje,zlepit spet skupaj,menjat 54 kartic,ena bo že delala,
ker 2 daljinca,to pa je groza,v bistvu pa sploh ne rabiš 2 daljinca,
ker lahko tv programiraš na daljinca od boxa.


To je neumno sodobni TV ji imajo po več tunerjev, več enakih hkrati in imaš tu veliko več možnosti.....

Ve pa vsak za sebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

jusv ::

zamotsloteh je izjavil:

Stara kartica od Telemacha ima še dodatno kartico za plačljive programe, nova pa zgleda da je lahko brez te druge kartice za odklepanje. S tem nimam problemov. Problem je preklaplanje kanalov, se kažejo čudna obvestila brez veze kot; kodiran program , storitev ni na voljo, ni CI kartice itd po nekaj časa pa se le spelje in pokaže izbrani kanal. To je problem pri teh karticah od Telemacha.
LP.



Imam Samsungov TV pa nobenih težav... ker pod TV nimam nobene omarce in nočem gledat nobenih kablov, se mi zdi rešitev s karticami idealna rešitev.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

miko22 ::

Mam težavo, ki je ziher rešljiva, pa mogoče zna kdo svetovati.
Sem naročnik telemacha. Vse deluje odlično.
Trenutno imam eno tv priklopljeno preko Cisco PD3121 direkt na koaksil, net pa itak gre na modem.
Žal je v hiši samo do dnevne sobe koaksilec, tako da ne morem priklopiti druge tv na dodatni komunikator.
Če bi zadeva šla preko utp, bi bilo super, saj imam utp potegnjen po celi hiši.
Torej, kako spraviti signal koaksilca brez vlečenja kablov? Mogoče telemach ponuja kako možnost druga naprave da ne rabim priklopit na koaksilca?

rognaj ::

mat xxl je izjavil:

Samsungi imajo radi tovrstne težave sam sem imel primer, da se kartica NI mesečno nadgrajevala in je potem "sralo" kot ti navajaš, ko sem dal kartico v drug TV, da jo je upgradal z novim certifikatom za nov mesec, naenkrat ni bilo več težav.


Imam 2 TV (Samsung in Sony), v obeh nova CI modula (brez dodatnih kartic).

Občasno mi Sony preneha dekodirati kodirane programe. Če zamenjam modula med TV, na Samsungu normalno deluje. Kot da se CI modul ne uspe nadgraditi.

Enkrat sem celo dobil napako: "Pairing of your TV and your CI+ Module failed. Error code: 17"

Do sedaj sem uspel ugotoviti, da če izključim TV iz 220V in odstranim CI modul ter ga ponovno vstavim, se TV uspe "povezati" s CI modulom in normalno dekodira programe.

Ali je kaj narobe s TV ali s kartico (v Samsungu obe delujeta bp).

alexz ::

torej imaš ti tale D3CAM

https://telemach.si/televizija/oprema

ta modul ima dekodirno kartico že vgrajeno

če imaš z njim probleme vprašaj na TM če ga lahko zamenjaš za conax kartico + ci modul

MadMen ::

miko22 je izjavil:

Mam težavo, ki je ziher rešljiva, pa mogoče zna kdo svetovati.
Sem naročnik telemacha. Vse deluje odlično.
Trenutno imam eno tv priklopljeno preko Cisco PD3121 direkt na koaksil, net pa itak gre na modem.
Žal je v hiši samo do dnevne sobe koaksilec, tako da ne morem priklopiti druge tv na dodatni komunikator.
Če bi zadeva šla preko utp, bi bilo super, saj imam utp potegnjen po celi hiši.
Torej, kako spraviti signal koaksilca brez vlečenja kablov? Mogoče telemach ponuja kako možnost druga naprave da ne rabim priklopit na koaksilca?

Ja, nujno potrebuješ napeljan kabel do druge TV. Edina alternativa je lahko EON Smart TV, če tvoj paket to podpira(in prav tako tvoja televizija).

mat xxl ::

rognaj je izjavil:

mat xxl je izjavil:

Samsungi imajo radi tovrstne težave sam sem imel primer, da se kartica NI mesečno nadgrajevala in je potem "sralo" kot ti navajaš, ko sem dal kartico v drug TV, da jo je upgradal z novim certifikatom za nov mesec, naenkrat ni bilo več težav.


Imam 2 TV (Samsung in Sony), v obeh nova CI modula (brez dodatnih kartic).

Občasno mi Sony preneha dekodirati kodirane programe. Če zamenjam modula med TV, na Samsungu normalno deluje. Kot da se CI modul ne uspe nadgraditi.

Enkrat sem celo dobil napako: "Pairing of your TV and your CI+ Module failed. Error code: 17"

Do sedaj sem uspel ugotoviti, da če izključim TV iz 220V in odstranim CI modul ter ga ponovno vstavim, se TV uspe "povezati" s CI modulom in normalno dekodira programe.

Ali je kaj narobe s TV ali s kartico (v Samsungu obe delujeta bp).


To je težko ugotoviti, če zamenjaš modula Z KARTICAMI MED SABO, SE ENAKO DOGAJA ?

rognaj ::

Ko se mi je to prvič zgodilo, sem zamenjal kartice med TV in je "nedelujoča" iz Sony-a normalno delala na Samsungu in tista iz Samsunga je normalno delala na Sony-u.

Očitno je problem pri "uparjevanju" kartice in TV. Ko "forsiram" povezavo z zamenjavo kartice ali izklopom TV iz 220, se "normalno" poveže in deluje...

Sumim TV (Sony) vendar kako servisu pokazati napako?

Veron ::

Opažam, da z ledi preklop med kanali vse počasnejši. Predvidevam, da zaradi HD kanalov in močnejše enkripcije ali se motim?

TV je že od začetka isti

mat xxl ::

Rognaj, nikakor, dokler v nulopiko ti ne veš tega, sem imel sam na Samsungu tak primer , TV z bilo kakim modulom, vsaj 5 testiranih ni odklenil Telemach kartice za nadaljnji mesec, sem jim to dokazal, prinesel sem jim več modulov, so izbrali Papriko za test in 3 zaklenjene CI kartice Telemacha, tv v 2 urah ni odklenila niti 1 od 3 , vsakič 2 ure z vsako, nato so jo dali z istim modulom v svojo TV Samsung je odklenilo v 10 minutah.

Potem so se odločili menjati celo plato in težav ni več bilo.

Veron več je odvisno od TV ja in CI modula (ne kartice) najhitrejše so za Telemach papričice pa to tiste z samo 1 odkodirnim ( ne več sistemov) sistemom v tem primeru Conax in ne vse v enem modul kartica, tisto je šele počasno.

barocco ::

Imam Cisco 4682DVB in Tv Philips 50PFH400988.Nisem neki znalec opreme za TV ipd. sem, pa kot vsako leto razmišlju o menajvi z CI kartico,če se izplača.
Sem na telemachu okoli od 2004 mam paket Gold Trojka Extra
Zanima, me kaka je dejanska razlika v letu 2018 razen ( En dlajinec,manj kablov) med Ciscotom in CI kartico??
Ali so težave ,je slika boljša so kaki izpadi napram Ciscotu
Ali priporočate CI kartico ali, naj raje ker ni težav(razen 2-3x letno izpad vsega vsaj v LJ- center) in ostanem na Ciscot-u..

Če,je slika boljša ,lepša ni nekih težav in preklop veliko hitrejši, sem razmišlu o menjavi drugače ne.
Kaka so vaša mnenja??
RangerVIII|6700k|Corsair16GB|
Msi1070|pm961|BX5001TB|RM650x|H100iv2|

Daniel ::

Kako bo slika boljša, če je isti vir signala?

modelno1 ::

S Cisco-m imaš ogled za nazaj, s kartico pa ne.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

mat xxl ::

S kartico imaš pa EON, pa še nekaj možnosti na SLO 1 in 2 za ogled nazaj....
««
36 / 37
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektro turnšek in digitalna TV

Oddelek: Omrežja in internet
4413419 (6991) yanz
»

digitalna kabeelska tv dvb-c izkušnje (cablestar2)

Oddelek: Pomoč in nasveti
208384 (4023) predrag000
»

digitalni sprejemnik (DVB-C) za TV

Oddelek: Zvok in slika
3418355 (9829) mysterio
»

Digitalna televizija!

Oddelek: Pomoč in nasveti
286839 (5362) robotek87
»

RTV SLO HD na Telemachu

Oddelek: Zvok in slika
328050 (6952) Alexius Heristalski

Več podobnih tem