» »

Telemach digitalna tv, Pomoč!!

Telemach digitalna tv, Pomoč!!

««
6 / 37
»»

Tom-Cat ::

Sem snemal par programov hkrati in je eden od njih ostal "zakodiran" - ima pred imenom znak "$". V navodilih pise da ga lahko rocno odkodiramo na naslednji nacin (v slovenskih pise isto) :

If you want to descramble the recorded programs in specific time, follow the below guidelines.
Push DVR list key button on RCU Select a program that you want to record.
Push blue key for edit mode and select descramble.

Ampak v mojem "Edit" meniju (ki je pod modro tipko) nimam te opcije za odkodiranje. Vedno so samo tri opcije, ne glede na izbrano datoteko...
Je komu to uspelo ? Odkodirati program potem ko se je posnel ?

Chessman ::

balts in ostali, ampak, če TV sama ne preklopi formata, kaj pa ročni preklop na 16:9, to pa dela?

Ročni preklop deluje vendar problem ročnega preklopa je da izgubiš vertikalno resulucijo in posledica tega je slabša slika. Drugi problem ročnega preklopa je da moraš v primeru preklopa na drugi program spet prestavljati ker drugi program ponavadi ni v istem formatu kot prvi, podobno se zgodi tudi ko prideš do reklamnega bloka kateri se oddaja v formatu 4:3.

Chessman, najbolj da se odjaviš in greš na drugega ponudnika, ker je tam toliko boljše.
Včeraj ko je bila na sporedu F1, je bil na POPTV preko UPC digitalne sheme format 16:9. Res ne štekam kaj vi delate, da vam ne dela.

Ti pa si prvo malo preberi kako izgleda pravi 16:9 format, ker če ne ločiš kaj je 16:9 in kaj je 4:3LB potem ne moreš trditi da si imel 16:9 pri ogledu formule.


Drugače pa če želite na TV videti kaj se zgodi če je pravi format 16:9 vklopite TV ročno na 4:3 (nekateri TV imajo poimenovano ta način tudi kot "IZVORNO") Vsi programi kateri delujejo pravilno vam bodo pri takih nastavitvah avtomatsko sliko preklopili čez cel ekran, slika je v tem primeru brez črnih robov (razen v primeru doloćenih Kino filmov kateri imajo razmerje še večje od 16:9, pri njih ostane črni rob še vedno).

MadMicka ::

Če sem prav razumel: MarkI je napisal, da se zgolj signal o formatu (VSS informacija v 23. vrstici teleteksta) izgubi, zato TV ne naredi preklopa. Če je tako, potem dejansko pride signal v formatu 16:9 in bi ročni preklop moral sliko pravilno prikazati.

MaRkI ::

balts ... to ne bo držalo
POP TV recimo ne oddaja v 16:9 full frame, ampak v leterbox načinu...to pomeni, da ti TV v nobenem primeru ne bo preklopil 16:9 ampak bo uporabil funkcijo zoom, kar pa lahko narediš tudi ročno...slika ostane popolnoma taka kot je oddajana...pravijo, da ima preveč ljudi še 4:3 TV sprejemnike in bi v tem primeru dobili popačene, stisnjene face...

Chessman ::

1. WSS signal se oddaja zraven 4:3LB slike v tem primeru ima slika z črnimi robovi vertikalno resolucijo 576 linij, torej se reselucija dejanske slike brez črnih robov zmanjša nekje za cca. 1/3. Posledica tega je slabša slika.
2. V primeru da se oddaja 16:9FF slika pa je vertikalna resolucija brez črnih robov 576 linij. V tem primeru potem digitalni sprejemnik prikaže sliko v takšni obliki kot je primerna za TV na katerega je priklopljen.
3. Če komu ne deluje preklop na 16:9 s pomočjo signala WSS na analogni shemi (problem Triera MB) pa so krivi pri kabelskem operaterju ker signala ne vzamejo iz zraka s pomočjo oddajnikov ampak ga za analogni sistem kabelske pridelajo iz signala DVB-C. Ker na DVB-C varijanti ne deluje pravilno preklop na 16:9 se napaka posreduje tudi naprej na analogno shemo.

Chessman ::

balts ... to ne bo držalo
POP TV recimo ne oddaja v 16:9 full frame, ampak v leterbox načinu...to pomeni, da ti TV v nobenem primeru ne bo preklopil 16:9 ampak bo uporabil funkcijo zoom, kar pa lahko narediš tudi ročno...slika ostane popolnoma taka kot je oddajana...pravijo, da ima preveč ljudi še 4:3 TV sprejemnike in bi v tem primeru dobili popačene, stisnjene face...



PopTV večino oddaj oddaja v formatu 16:9FF, vendar je potrebno ločiti signal katerega oddajajo preko analognih oddajnikov in ostale digitalne oblike. Analogni signal se preden gre na oddajnik prekodira v obliko 4:3LB+WSS, v digitalnih oblikah (DVB-T, DVB-C, IPTV) pa se oddaja v formatu 16:9FF

Problem nastane ker se operaterji potrudijo ta 16:9FF signal spraviti do gledalcev.

MaRkI ::

Chessman
POP TV nobene oddaje ne oddaja nikomur v 16:9FF! Lastno produkcijo in športne prenose imajo v 16:9, vendar zadeve prekonvertirajo v 4:3 LB+WSS. Vsi operaterji - kablaši (analogni, DVB-C), IP TV, DVB-T in analogni oddajniški sistemi, dobijo signal v 4:3 LB+WSS. To pomeni, da v nobeni varianti, za enkrat še ni možno sprejemati pri končni stranki 16:9FF. Operaterji pošljejo naprej kar dobijo - to pomeni, da tudi WSS informacijo. Glede na to, kar so mi povedali se WSS informacija nekje na poti izgubi - zadevo urejajo, tako operaterji kot POP in naj bi zadevo v kratkem uredili.

Tom-Cat ::

Kar mene pri tem pseudo-16:9 nacinu (4:3LB - letterbox) najbolj moti je to, da se podnapisi dodajo v spondji del zaslona kjer je crni rob (sprejemnik pac misli da je normalen 4:3 program). Potem raztegnes sliko s pomocjo ZOOM opcije na tv-ju in polovico podnapisov ne vidis. Saj ne da podnapise potrebujem, raje gledam zadeve brez njih, ampak je zelo motece ce podnapisov ne mores izklopit na dolocenih programih... :(

balts ::

MaRKi: uvodoma, ko smo načeli debato o Popu in 16:9 sem omenil, da vem, da ne gre za pravi 16:9 format in, da nebi sedaj šli v to debato, ker je debata slonela bolj na tem, zakaj tisto kar pač oddajajo na analogni ni enako temu kar je na DTV. Ja prav imaš, ni pravi 16:9 in vsak TV preklopi na svoj zoom, ampak vseeno, preklopi in črni robovi se odmaknejo, pač boljše to kot 4:3. Nikoli pa mi ni TV preklopil na pravi 16:9. In slika se je zaradi tega tudi delno poslabšala, ker je prišlo do nekega raztega, je bilo pa brez popačenja. No upam da uredijo čimprej...

kakorkoli gledati letterbox v 4:3 je kar malo podlo. Dejansko za pristaše nativne resolucije na 16:9 ekranih ne ostane kaj dosti od vidnega polja.

balts ::

A mi lahko kdo prosim tukaj nekaj še objasne. Imam Digitalni L paket, kjer je razširjena DTV shema + Handan 6000.
Ker imajo za moje pojme malce čudno politiko na UPCju me zanima naslednje:

oni pravijo:
Če želite Hadnan 7000 (slednji me zaenkrat zanima zgolj zaradi HDMI izhoda kot zaradi HD programa), vam naročnino povišamo za 6 eur,
vi pa dobite Handan 7000 v uporabo.

Torej, jaz dobim dodatni STB, 6000ko pa obdržim. In plačujem 6 eur več, ker mi s tem uvalijo HD paket. 6000ke pa sploh ne potrebujem.

V mojem primeru je takoo, da snemalnika praktično ne rabim. Rad bi lepše menuje, in če je stvar ready za HD tudi ok, nenazadnje enkrat bo več programov. Sedaj me pa zanima:

A nebi bilo bolj logično da nabavim na svojo pest en DVB-C HD STB, za kakih 150eur, vtaknem svojo kartico in adijo?
Tako se mi naročnina nebi spremenila, HD programi so pa itak nekodirani.

Nocejo pa recimo menjati da bi dal nazaj 6000ko in vzel 7000ko, in bi placeval samo razliko v ceni (2 eur).

Cudna je njihova politika.

MaRkI ::

balts
no samo, da se strinjava :) - upam, da bo urejeno čim prej - tudi meni gre na živce, da ni avtomatskega preklopa in moram zadevo stalno nastavljat...

Če ne želiš doplačat za Handan 7000, ti je najboljše, da si kupiš svoj HD box ali pa celo TV z MPEG-4 dekoderjem...recimo Sony Bravia ima že vgrajen DVB-C sprejemnik MPEG-2 in MPEG-4 in lahko gledaš vse brez dodatnih škatel, pa še enega daljinca se znebiš...res pa je tudi, da bo UPC sigurno, prej ko slej zakodiral vse programe...

TomCat
Programi, ki imajo podnapise "zapečene" v sliko, v večini niso v 16:9 formatu...ampak so samo pretvorjeni iz 16:9 v 4:3...potem pa poknjejo gor podnapise

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MaRkI ()

Chessman ::

MaRkI
POP TV nobene oddaje ne oddaja nikomur v 16:9FF! Lastno produkcijo in športne prenose imajo v 16:9, vendar zadeve prekonvertirajo v 4:3 LB+WSS. Vsi operaterji - kablaši (analogni, DVB-C), IP TV, DVB-T in analogni oddajniški sistemi, dobijo signal v 4:3 LB+WSS. To pomeni, da v nobeni varianti, za enkrat še ni možno sprejemati pri končni stranki 16:9FF.


Nevem sicer od kje tebi informacije o tem da ne oddajajo nič v 16:9FF formatu, Jaz sem moje dobil od osebe iz masterkontrole na POPTV. On trdi da od septembra dalje oddajajo določene vsebin v pravem 16:9FF formatu. Je pa res da imajo še nekaj starega materijala katerega so nabavili še preden so začeli z oddajanjem v 16:9FF, Ta je na žalost v obliki 4:3LB, nov materijal katerega nabavljajo na novo pa imajo izključno v obliki 16:9FF katerega tudi oddajajo.

Tukaj imaš zadnji komentar iz POPTV-ja.

Trenutno imamo samo še nekaj starih 4:3LB vsebin in vsak dan več 16:9FF ;-) In tako se vsak dan kaj predvaja v 16:9FF in to vedno več, tako na POPu kot Kanalu A in kmalu tudi na Pika TV

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Chessman ()

balts ::

MaRKi: Naj zaklene.. ne mislim goljufat ceprav se potemtakem da, ker so kanali odklenjeni.
Ja očitno je najbolje vzeti svoj BOX, ki tudi tebi ostane, kaj potem narediš z njim tvoja stvar. No kakorkoli smeši me to, da oni nebi vzeli v račun 6000ko ampak bi mi kar dodali še enega zraven. Torej jaz z dvema ostali pa brez, ker so zaloge pošle.. heh. Hočem rečt, lahko bi malo razširli ponudbno in recimo ponudili HD sprejemnik za tiste, ki zelimo samo hdmi izhod, zakodirali HD programe in to je to. Zanimivo je tudi to da je sam sprejemnik cenejši od 6000ke. No ja, marsikaj bi lahko. Treba se je pač sprijazniti s tem kar mamo.

Glede škatel in daljincev pa nameravam nabaviti Harmony One. Baje zelo dobro dela in vse aparature, ki jih sedaj imam vključno s Handani, so podprte.
Tako bi problematiko gruče daljincev elegantno rešil. Sedaj pa mi tisti en daljinc več od ostalih 5 ne teži kaj preveč, zmeda je tako ali tako ze :)
Moj Tv pa nima DVB-C tunerja.

Gledam malo DVB-C tunerje in tale 2 sta mi zanimiva: (seveda če kupujem zase vzamem HD)...
Morda kakšen nasvet? Če se komu da še kaj pogledat v tej smeri?

Philips DCR 5000
Kaon-660 HD

PS. Sem ze kupoval na technikdirekt, večinoma je roba cenejša, večkrat pa tudi taka ki je v slo sploh ni!
Preverjeno dobro poslujejo in pošiljajo v slo za 22eur (če bo koga zanimalo kdaj, morda...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: balts ()

pumaxx ::

MaRKi:

Gledam malo DVB-C tunerje in tale 2 sta mi zanimiva: (seveda če kupujem zase vzamem HD)...
Morda kakšen nasvet? Če se komu da še kaj pogledat v tej smeri?

Philips DCR 5000
Kaon-660 HD

PS. Sem ze kupoval na technikdirekt, večinoma je roba cenejša, večkrat pa tudi taka ki je v slo sploh ni!
Preverjeno dobro poslujejo in pošiljajo v slo za 22eur (če bo koga zanimalo kdaj, morda...)


Si pomislil na CONAX?

balts ::

Sem, sej mata CI.

Chessman ::

v primeru da dodaš zraven CI-Conax kartico se ti cena modela dodatno poviša za cca. 50-60€. Drugače pa že dalj časa gledam za modelom technisat digicorder HD k2, kot vidim ga prodajajo tudi pri tehnikdirektu.

balts ::

Hmm, rahlo draga zadeva. Ne upraviči mojeg nakupa, izgleda pa fajn!
Gledal sem Technisat že, tisti s HDMIjem (brez HD), ugoden vendar pa nakup necesa kar ne podpira HD mislim, da ni ravno pameten.

Kaj pa tale? A ima kdo izkušnje s kakim Homecastom?
Homecast HC 5101

MaRkI ::

Chessman
Očitno ta oseba v masterkontroli ne ve kaj oddajajo...to bi bila možna razlaga...jaz sem dobil info od njegovega šefa :)...in še "tehnično" pojasnilo; če bi oddajali v FF, potem bi bile face na 4:3 TV sprejemnikih stisnjene - pa niso. Da pa ne bi izpadel negativec, ti lahko pritrdim, da imajo vedno več vsebin v FF, vendar jih na izhodu masterkontrole oddajo v 4:3LB - vse, zaenkrat...in ko bo čas primeren, bo šlo ven v 16:9 in tudi HD...baje že proti koncu leta...

16:9FF oddajajo recimo ZDF, VOX, itd...in tam tudi lepo preklaplja na "wide", pri POP-u pa bo preklopilo na "zoom", ko bo seveda informacija prišla do končnih uporabnikov DTV-ja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MaRkI ()

MaRkI ::

pumaxx
Načeloma naj bi vsi MPG-2 DVB-C set top boxi delovali, dokler so programi nekodirani...za sprejem HD mora DVB-C set top box podpirati MPG-4 dekodiranje...UPC uporalja CONAX conditional access - rešitvi sta dve: ali že originalna podpora za CONAX in potebuješ samo UPC smartcard, ali pa CI slot, kamor vtakneš PCMCIA CONAX conditional access modul in v njega UPC smart card...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MaRkI ()

pumaxx ::

Seveda še deluje zaenkrat. Po novem letu (po mojih informacijah) bodo pa tudi "free" kanali zaklenjeni. Sam uporabljam različne sprejemnike (dreambox DM500, DBOX 1 in 2 ter DVB-c Cinergy 1200 PC kartico) in na vseh dela BP. Bo pa j.ba ko bodo zaklenjeni ker noben ne prebavi CONAX kartice razen DM500.

MadMicka ::

Hm, zdej sm nabavil digitalni paket, pa ne vem, kako naštimat prav TV. Kanali preko STB mi delajo kot je treba, preko TV pa so pomešani - zvok iz enga kanala, slika iz drugega, če je to mogoče :), pa še slika sicer čista kot solza, se nenehno počasi premika iz leve v desno in okoli. Težko je razložiti. Se pravi, ko štimam nastavitve na TV, izberem, da imam vklopljen npr. v AVS2 STB? In ko mi išče kanale, katero opcijo naj izberem pal-bg? Hja, mal se bo treba pomatrat zgleda

No, zdej sm vse zrithal. Edinole tista huda zelena luč na STB me mot, pa jbm kable, če EURO scart dobr notr vtaknem, se mi atenski kabl za out mal iztakne, al pa obratno, pa še dva EURO scart cabla ne morem dat prikjučiti na ta j... STB, ker oba gledata na levo... bo treba it kupt nov kabl.

Pa teletekst mi pri TV lepo razdeli ekran na dva dela, preko STB-ja pa to ne gre. No vsaj PIP dela :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Alexius Heristalski ::

Ni DVB-C, ampak ko ste že načeli razpravo o 16:9 - POPtv je danes začel testno oddajati v DVB-T v pravem 16:9 formatu (full frame, kot ste že omenili). Program ni del multipleksa A, temveč oddajajo z Ljubljanskega gradu na kanalu 47, kjer so prej imeli HD test.

edit: V multipleksu A imajo še vedno 4:3 letterbox.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

balts ::

No lepo, naj začne še zares oddajat na DVB-C, pa bo.

faradej ::

Pozdravljeni.
Sem nov na tem forumu. Prosim za pomoč.

Imam Telemachovo digitalno TV. Imam sprejemnik CV-7000, ki je preko HDMIja povezan na televizor. Zadeva solidno deluje. Imam pa tudi PC na katerem teče Vista Media Center, ki je tudi povezan na televizor prek drugega HDMI in tudi ta zadeva lepo funkcionira.

Sedaj pa bi rad namesto CV-7000 uporabil ATI TV WONDER DIGITAL TUNER in ga povezal na PC, saj je le-ta združljiv z Media Centrom.
Vprašanje je: ali ATIjev tuner (ki sicer ima vgrajen CableCARD) podpira pametno kartico, ki sem jo dobil od Telemacha ?

Na Telemachovemu supportu so mi dejali, da mora tuner podpirati nek CONAX 7 protokol dekripcije. O tem sem seveda spraševal tudi ATIjev support, pa mi niso nič pametnega odgovorili. Po netu sem iskal povezavo med CableCARD-om in CONAX-om, pa spet nič pametnega...

A ma kdo kakšno idejo kako ugotoviti ali bom z ATIjevim tunerjem lahko dekodiral Telemachove digitalne signale ...

Hvala za vsakršno pomoč.

Aleš

Slowenc ::

Ali vidiš na tunerju kratico DVB-C? Če ne, potem pozabi na to.
Skiny gate.

Tac20 ::

Pri nas smo vzeli Trojček XXL+ paket s 24/2 netom, digitalntno tv in telefonom.

Net so sicer prišli postavit in telefon so prenesel številko, za digitalne sprejemnike pa so rekli, da jih je zmanjkalo in da jih dobijo po 15. oktobru, kako jim je to uspelo tudi nevem.

Internet mi dela večino časa 6mb/2mb, sm klicu tja mi ne znajo nic pametnega povedat zakaj je tko, kokr je. Prvi dan priklopitve je celo vleklo 22/2. Zdaj pa ne dela več, na speedtestu mi pokaze tole:

 test

test



Še malo bom počakal, pol pa nevem kaj bom naredil:)

PARTyZAN ::

Uporabljaj slovenske speedteste in ne tuje.

V-i-p ::

Bayte: greva po vrsti. Na modem priključi samo eno računalo in to direktno, brez ruterja vmes in podobne navlake. Ugasni vso programje, ki uporablja internet, odsankaj na stran www.speedtest.si in povej rezultat?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Tac20 ::

Vse to sem storil, stestiral in dela s 7mbits.

Tam so mi sporočili da je neka okvara v omrežju, ampak nevem kako je okoli tega in da so dali naprej, vendar mi ne znajo povedati kdaj bo odpravljena, oh ja.

gregyk ::

Uporabljaj slovenske speedteste in ne tuje.


Kaj je pa po tvojem narobe s speedtest.net? Da ti prišepnem: pri testiranju uporabljaš strežnik v Ljubljani ali v Mariboru, torej če si želiš tako razlagati je to tudi 'slovenski' speedtest. Do sedaj mi je vedno dajal bolj točne rezultate kot pa speedtest.si (pa redno testiram).

V-i-p ::

gregyk: načeloma bi moral ti imeti prav, ampak žal ni tako. Že marsikateri uporabnik je spoznal, da mu speedtest.net pokaže veliko nižje rezultate, kot jih pokaže speedtest.si in ne me vprašat zakaj, ker ne vem :)

P.S.: kako kaj tvoja linija, predvsem vikendi me zanimajo?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: V-i-p ()

gregyk ::

gregyk: načeloma bi moral ti imeti prav, ampak žal ni tako. Že marsikateri uporabnik je spoznal, da mu speedtest.net pokaže veliko nižje rezultate, kot jih pokaže speedtest.si in ne me vprašat zakaj, ker ne vem :)

P.S.: kako kaj tvoja linija, predvsem vikendi me zanimajo?


Jaz pri sebi vem da mi speedtest.net daje bolj točne rezultate kot speedtest.si (ki včasih pokaže npr. samo 6Mb, ko v istem trenutku speedtest.net pokaže 23Mb).

P.s.: čaka te zasebno sporočilo

faradej ::

Hvala Slowenc. Na žalost škatle še nimam pri sebi. To je pač moje pre-sales poizvedovanje. Sem pa poslal na ATIjev support novo vprašanje, kjer jih sprašujem ali njihov tuner podpira DVB-C...

Tomo Slo ::

Rabim pomoč.
Imam Lcd Samsung serije 6 ki podpira "samo" DVB-T. Ima pa zraven CI režo za katero v navodilih piše, da dekoder dobim pri kabelskem ponudniku. Se pravi če pri Telemachu dobim Conax modul, bi mogoče lahko direkt digitalno tv gledal?
Upam da,ker mi je res mimo dodatno škatlo zraven imeti pa dodatnega daljinca.

Na uradni strani mi je tole pisalo za CI:
In einigen europäischen Landern können Pay-TV-Sender über DVB-T empfangen werden. Für die Entschlüsselung ist eine Karte des Anbieters erforderlich. In Deutschland werden bisher noch keine Pay-TV-Programme über DVBT-angeboten, sondern nur über Digital-Kabel (DVB-C) oder Digitalen Satellitenempfang (DVB-S). Dafür wird eine Set-Top-Box benötigt, die in der Regel beim Anbieter bezogen werden kann.

Se zahvaljujem za odgovor
0:)
Tomo

gregyk ::

Rabim pomoč.
Imam Lcd Samsung serije 6 ki podpira "samo" DVB-T.


Si kar sam že odgovoril na svoje vprašanje. Ne bo šlo, ker tv ne podpira DVB-C.

Chessman ::

Rabim pomoč.
Imam Lcd Samsung serije 6 ki podpira "samo" DVB-T. Ima pa zraven CI režo za katero v navodilih piše, da dekoder dobim pri kabelskem ponudniku. Se pravi če pri Telemachu dobim Conax modul, bi mogoče lahko direkt digitalno tv gledal?
Upam da,ker mi je res mimo dodatno škatlo zraven imeti pa dodatnega daljinca.

Na uradni strani mi je tole pisalo za CI:
In einigen europãischen Landern können Pay-TV-Sender über DVB-T empfangen werden. Für die Entschlüsselung ist eine Karte des Anbieters erforderlich. In Deutschland werden bisher noch keine Pay-TV-Programme über DVBT-angeboten, sondern nur über Digital-Kabel (DVB-C) oder Digitalen Satellitenempfang (DVB-S). Dafür wird eine Set-Top-Box benötigt, die in der Regel beim Anbieter bezogen werden kann.

Se zahvaljujem za odgovor
0:)
Tomo


Žal tvoj TV podpira samo DVB-T, CI reža služi za priklop ustreznega dekodirnega vmesnika, prav si sklepal da je to CONAX modul katerega dobavlja UPC. Žal pa v tvojem TV-ju omenjena kartica nima nobene funkcije. Saj potrebuješ prvo DVB-C tuner, žal ga tvoj TV nima. Druga varijanta pa bi bila da bi UPC začel oddajati signal preko sistema DVB-T, kar pa se na žalost tudi ne bo zgodilo. Tako v vsakem primeru potrebuješ posebaj STB.

Oni del besedila v nemščini pa nevem ali si ga prilepil za to da drugim posreduješ informacijo ali zato da tebi nekdo točno razloži kaj tam piše.

Torej za uporabnike kateri ne razumejo nemško še razlaga v matičnem jeziku. Pa ne se prosim obešat na slovnično pravilnost prevoda ker nisem ne slovničar ne germanist)
V nekaterih evropskih državah je možen sprejem plačljivih programov preko DVB-T signala. Za odklep teh programov je potrebna kartica katreo dobite pri ponudniku. V nemčiji se dosedaj še niso ponudili plačljivi programi preko sistema DVB-C, za programi v sistemu DVB-C in DVB-S pa je potreben STB.

Gapi ::

@Bayte

Men na obremenjeni liniji pokaže tole:

 speedtest.net

speedtest.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gapi ()

atomant ::

No pa da še jaz dodam moj komentar. TV imam preko Triere MB. Pred letom sem kupil digitalca kar pri njih brez obveznosti (KAON-K200). Lepo deluje ampak me moti, ker nima HDMI priključka. Slika slovenske TV pa je porazna, mislim to je blamaža za digitalno TV (kristalno čista slika in zvok, malo morgen).

Definitivno pa se je zadeva podražila ampak se tolažim s tem, da ko bo manj programov v analogni shemi, jih bo več na digitalni. Je pa res, da ima vse svoje meje.

@tom-cat: ja meni tudi še vedno šteka na kanalu 410 MHz.

Očitno so tu gori tudi tipi iz Triere ali UPC-ja, torej eno vprašanje za njih:
A veste, da France 2 oddaja v 16:9 (polnih in ne kvazi 16:9LB) že nekaj časa? Na žalost meni še vedno kaže kot da so na 4:3 in je slika popačena. Določeni nemški kanali lepo avtomatsko preklopijo na 16:9, na France 2 pa moram nastavljat na Super 4:3 (Philips LCD TV), da lahko vidim normalno sliko. Dajte to zrihtajte že enkrat.
lp, S

Tomo Slo ::

Chessman:hvala za prevod. Škoda,da ne gre.
Zelo čudno se mi zdi, da Samsung v nobenem od svojih 70-ih modelov TV ne ponuja DVB-C.
Tudi v najnovejši dražji seriji ne. Zato sem upal da je preko CI kakšna opcija.

Pa še v navodilih je pisalo,da dekoder za CI modul dobim od "cable provider-a"
..sej, itak pol ko bo pri nas DVB-T laufal, bodo kablaši kot npr. Telemach tržili plačljive programe.:\

Tomo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomo Slo ()

mat xxl ::

Ti se kar tolaži v DVB-T ne bodo nikoli nič oddajali, zakaj res vsi tlačijo večinoma samo DVB-T sprejemnike v TV je ne vem, no Sony ima v vseh boljših modelih že cca 2 leti tudi DVB-C sprejemnik, in tako zadeva dela, CI reža pa je namenjena modulu za odklep, ker je sistemov kriptiranj mnogo pač ne morejo dati zraven Tv-ja ene 5 kombo čitalcev, da bi podprli vse, zato pač sam kupiš CI oziroma CAM ali tudi PCMCIA-CAM modul za sistem kriptiranja, ki ga uporablja tvoj operater, za Telemach je to sistem Conax, v ta modul, ki gre v režo TV ja pa potem zarineš še naročniško kartico, no ti čitalci Conax se dobijo tudi z kako dobroto zraven npr odkodirnika MPEG4 ali celo take, ki odklepajo naenkrat za več sistemov. Skratka če nimaš DVB-C tunerja in imaš le DVB-T, pa lahko kupiš anteno jo daš na streho, obrneš na Lj. Grad, kjer testno oddajajo signal za tvoj TV in kak program ali dva boš ujel z DVB-T tunerjema, ali pa npr LASTOVKO TV brez setupboxa samo spet rabiš odkodirnik Conax in njihovo kartico, potem bi pa to z DVB-T delalo za kabelsko pa žel le z C jem C = cable !

No tako napisano bolj za laično javnost , zato mnogim bolj razumljivo !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

Alexius Heristalski ::

Kaj pa ti blodiš? Kakšna Lastovka z DVB-T tunerjem? Lastovka je v sistemu DVB-S, torej satelitska, le da so oddajniki na zemlji. Tudi potrebuješ parabolo, z navadno anteno je ne boš ujel. Prosim, ne nakladaj, če nimaš razčiščenih pojmov.

In samo za informacijo, v DVB-T oddaja 6 programov po celi Sloveniji, ponekod 7 - na vzhodu še Tele-M in na zahodu Koper. Ljubljanski grad je posebna zgodba, od tam testno oddajajo RTVSLO HD program in POPtv v pravem 16:9 formatu.

zakaj res vsi tlačijo večinoma samo DVB-T sprejemnike v TV je ne vem

Zakaj pa tlačijo analogne tunerje? Najbrž zato, ker je sprejem po zraku vendarle brezplačen in zato so vgrajeni tunerji večinoma za sprejem zemeljskega signala.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

MaRkI ::

Sem govoril s friendom na UPC in pravijo, da so dobili STB-je, snemalnike in ostale pritikline za DTV...

mat xxl ::

Kaj pa ti blodiš? Kakšna Lastovka z DVB-T tunerjem? Lastovka je v sistemu DVB-S, torej satelitska, le da so oddajniki na zemlji.


Se posipam z pepelom, sem mislil, da je Lastovka na DVB-T, ker sem vedel, da so antene na zemlji, no očitno ne drži, ker so na satelitskem sistemu čeprav ni satelita in je "satelitska antena" parabolična na tleh.

MadMicka ::

Hecn, da ura na stb cv-5000 narobe kaže. Spremenit se jo pa zgleda ne da. Al je kak trik? :)

Gapi ::

Ja no včeri smo dobil sprejemnik. Tko da očitno so že prišli sprejemniki.

sulaco ::

mat xxl,
je že kaj znanega od pinosat-a glede CAM z mpeg4........če sem prav razumel, ti še čakaš? ALi že gledaš HD na 32D3000??
LP

backo666 ::

Hecn, da ura na stb cv-5000 narobe kaže. Spremenit se jo pa zgleda ne da. Al je kak trik? :)

Težava je v software-u. Ko bodo nadgradili software, bo tudi ura pravilna. Pogoljufati pa ne moejo, saj bi s tem vsem, ki imajo drugačne sprejemnike ura kazala narobe.

Je pa to samo sistemska ura, ki kaže narobe - EPG dela pravilno - ura je sicer napačna a kaže pravo oddajo.

backo
backo

backo666 ::

MaRKi: Zanimivo je tudi to da je sam sprejemnik cenejši od 6000ke.


Si morda pomislil, da je v 6000-ki 160 GB trdi disk. Disk in elektronika, ki ga poganja, kar precej podraži digitalni sprejemnik.
backo

backo666 ::

@tom-cat: ja meni tudi še vedno šteka na kanalu 410 MHz.


Na 410 nima kaj štekat. V streamu so 4 kanali in bandwidth-a je še ful. Če ti res šteka, je možno:
- povezovalna vrvica od vtičnice do digitalnega strejemnika ni ok
- imaš neko motnjo na tej frekvenci
- imaš smolo in gledaš vedno le takrat, ko je na satelitu težava

Če imaš možnost zamenjaj vrvico, če se da s kakšno malo boljšo - tako za test.

@tom-cat: Očitno so tu gori tudi tipi iz Triere ali UPC-ja, torej eno vprašanje za njih:
A veste, da France 2 oddaja v 16:9 (polnih in ne kvazi 16:9LB) že nekaj časa? Na žalost meni še vedno kaže kot da so na 4:3 in je slika popačena. Določeni nemški kanali lepo avtomatsko preklopijo na 16:9, na France 2 pa moram nastavljat na Super 4:3 (Philips LCD TV), da lahko vidim normalno sliko. Dajte to zrihtajte že enkrat.


Sem preveril in meni France2 sam preklopi na 16:9 (Handan CV-6000 DVR) a ne na vseh TV-jih, ki jih imam.
backo

vevrca ::

Evo tut UPC ga dočaku (končno) neuradni forum UPC-jahttp://upc.rula.net/index.php, zaenkrat bol prazno ker je očitno šele kakšen dan gor... Ampak pomoje da kr bo...
««
6 / 37
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektro turnšek in digitalna TV

Oddelek: Omrežja in internet
4413453 (7025) yanz
»

digitalna kabeelska tv dvb-c izkušnje (cablestar2)

Oddelek: Pomoč in nasveti
208397 (4036) predrag000
»

digitalni sprejemnik (DVB-C) za TV

Oddelek: Zvok in slika
3418365 (9839) mysterio
»

Digitalna televizija!

Oddelek: Pomoč in nasveti
286861 (5384) robotek87
»

RTV SLO HD na Telemachu

Oddelek: Zvok in slika
328080 (6982) Alexius Heristalski

Več podobnih tem