» »

Olimpijske igre Peking 2008

Olimpijske igre Peking 2008

«
1
2 3

dzinks63 ::

Svetovni in olimpiski rekordi padajo kot domine. Športniki so v zadnjih štirih letih naredili veliko. Največ se dogaja v plavanju. A so res toliko bolj pripravljeni kot vsi do sedaj ali pa imajo tekstilni materiali res tako velik vpliv? Ali se lahko nadejamo veliko rekordov tudi v atletiki in v ostalih športih.

Zelo oddaljeni se zdijo rekordi Sergeja Bubke (614 cm) in Mike Powella (8,95 m) ter Javier Sotomayor-ja (245cm), pa še kar nekaj legendarnih bi se našlo. Sicer pa šport napreduje na vseh področjih, pilijo se tehnika in moč. Meje človeškega telesa se še vedno pomikajo navzgor. Ali bo sploh kdaj dosežen limit, zgleda da ne.
  • spremenil: dzinks63 ()

Zeberdee ::

1. Razni ginekologi delujejo povsod, ujamejo jih le ko gre za bicikel.
2. Materiali
3. Profesionalizacija športa. Spitz je baje v olimpijski sezoni delal kot računovodja, 6 ur na dan.

Odin ::

Pa jo imamo srebrno medaljo!

dzinks63 ::

Sara se je res fenomenalno izkazala, izplačal se je njen in vseh ostalih dolgoletni trud. Kar ne moreš verjet od kod povlečejo vso to moč iz sebe. S to osvojeno srebrno medaljo je dala vsem našim še dodatno vzpodbudo in upamo, da bodo osvojili še kakšno medaljo.

LeXani ::

Bravo Sara !!
Čas prve prijave 04.11.2005

El Nino ::

Vsaj zastonj si nisem ure naštimal ob 4h :D pol sem pa še lahko nazaj mirno zaspal... Bravo Sara!

Utk ::

Se vidi, da je to en geekovski forum :)

Meizu ::

Zakaj pa g33kovski? Sej ni nič narobe če pohvalimo dobre slovenske športnike, ali pač?

PacificBlue ::

Poleg tega mislim, da g33ki nimajo časa za šport...ali pa je to mogoče nova vrsta?:P

Sicer pa bravo Sara!! Zdj pa še upam, da bo Sari sledil še kakšen športni/k/ca.

gzibret ::

Ontopic.

Eno so novi materiali. Drugo so dovoljeni in nedovoljeni dopingi. Tretje pa so avtogeni treningi (meditacija), ki jih včasih v večini niso izvajali.
Vse je za neki dobr!

Ted ::

Mislim, da v športu napreduje tudi stroka. Način kako se trenira, katere mišice se razvija, kako se dela na kondiciji, moči, eksplozivnosti predvsem pa tehnične značilnosti (zamahi, hidrodinamika, tudi kopalke) so v plavanju ključni in mislim da gre tu iskati glavne odgovore za svetovne rekorde.
Mah...

imagodei ::

Predvsem pa mislim, da noben izmed teh res vrhunsko vrhunskih športnikov ne bo dočakal zdrave visoke starosti (v primerjavi s svojimi vrstniki). Me zanima, kdo od njih bo pri 100 letih, če jih bo sploh doživel, tako vitalen kot Leon Štukelj?

Okvara sklepov, hrbteničnih diskov, ponavljajoče se mikro (in makro) poškodbe mišic... Dovoljena in nedovoljena kemija menda odlično vplivata na srčne mišice...

Super, da se meje premikajo navzgor, sploh za krvi in solza željnih gledalcev resničnostnih šovov. Dlje, hitreje, višje... Ko športniki, sploh kaki smučarji, pri 35 letih zaključijo kariero, so invalidi, za katerimi je vsaj nekaj operacij.

Beh, to sploh ni več šport.
- Hoc est qui sumus -

Utk ::

Zakaj pa g33kovski? Sej ni nič narobe če pohvalimo dobre slovenske športnike, ali pač?


Zato, ker ko pride ven nov AMD/Intel je v pol minute 3 strani komentarjev, tu pa pade kolajna s svetovnim rekordom, pa nikogar sploh ne zanima. Pa cele OI nasploh.

STASI ::

Ontopic.

Eno so novi materiali. Drugo so dovoljeni in nedovoljeni dopingi. Tretje pa so avtogeni treningi (meditacija), ki jih včasih v večini niso izvajali.


Sara baje ni uporabila novih materialov, ampak je plavala v "starih" kopalkah.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

gzibret ::

> Predvsem pa mislim, da noben izmed teh res vrhunsko vrhunskih športnikov ne bo dočakal zdrave visoke starosti

Se strinjam. En znanec iz Žiri (žirov?) je bil dvigovalec uteži. Sedaj ima tako slabo hrbtenico, da ne sme dvigniti niti gajbe pira več.
Vse je za neki dobr!

jrtjtejtt ::

Meni so najbolj fascinantni gimnastičarji. Ti ga pa res najebejo, kolikor sem poslušal komentatorja trenirajo cele dneve, razen takrat ko spijo in jejo. Pa mnogobojci, tam se ubija na krogih izvaja nemogoče, pol še pa na konja, eno minuto se suče na rokah. Gledaš posnetke, vsaka mišica na roki se pod obremenitvijo pokaže.

Daliborg ::

hehe...se strinjam z CrniE-jam ....jaz imam naprimer kar velik za povedat (bom skrajsu), kar se splosnost OI tice. Kar se mene tice so kitajci dalli piko na i, kar se kitajskih "pofejkanih" stvari tice. Mi je kar celjust dol padla ko sem zvedel da so puncko ki je pela niso prikazal, in da so virtualen ognjemet prodajal. Sicer gledano overall so se kar potrudil. Kar se samih "slovenskih" sportnikov tice pa kapo dol sem kar presenecen nad vsemi rezultati, če odmislimo nepripravljene oz. na silo not povlecene.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

BigWhale ::

Se strinjam. En znanec iz Žiri (žirov?) je bil dvigovalec uteži. Sedaj ima tako slabo hrbtenico, da ne sme dvigniti niti gajbe pira več.


Saj, ce je slovenec, potem dokler lahko flaso piva dvigne, bo se ok... ;>

gruntfürmich ::

jst pa spremljam nogomet (brazilijo), pa badminton bi tut gledal če bi bil kje prenos:8)
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mavec ::

jst pa spremljam nogomet (brazilijo), pa badminton bi tut gledal če bi bil kje prenos:8)


Si pogledal na MMC, če prenašajo?

El Nino ::

In še ena medalja je padla :D bravo Lucija Polavder!


P.S.: mater že ona ni glih elegantna, samo ko so pa prišle zraven na zmagovalni oder še japonka in kitajka je bla pa ona manekenka zravn :D

PaX_MaN ::

To je pa tako, ko imaš 78+ kategorijo. 120+ kil, po tamalem. Zdaj jo pa s štiridestimi kilami manj premakni, če moreš.

gruntfürmich ::

jst pa spremljam nogomet (brazilijo), pa badminton bi tut gledal če bi bil kje prenos:8)


Si pogledal na MMC, če prenašajo?

mmc = rtv slo?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Marc` ::

Določene stvari, ki se ne prenašajo na tv, prenašajo na njihovi spletni strani.
Tukaj imaš spored, rabiš pa windows media player ali real player.;) So pa ti prenosi brez komentarja.
Edit: Tukaj je pa direkten link do prenosa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Marc` ()

LeXani ::

Upam da dobimo jutri vsaj še eno medaljo..dvojec, četverec..
Čas prve prijave 04.11.2005

mavec ::

jst pa spremljam nogomet (brazilijo), pa badminton bi tut gledal če bi bil kje prenos:8)


Si pogledal na MMC, če prenašajo?

mmc = rtv slo?



Sem pozabil dodat. To je to, ja.

jrtjtejtt ::

Kaj dela Bolt. Nemoreš verjet. Ta leti po zraku. Vsa čast, ker car!!!!!!!!!

Utk ::

Jap...ampak za tako leteti je redbull premalo.

mojsterleo ::

danes bolj slab dan nasih, cetrto in sesto mesto je vse kar so spravli skup veslaci. baje je bil kriv veter.

drugac pa judoistke so nas spet presenetile, fenomenalno je bilo videt slovenijo na stopnickah skupaj s sportnima velesilama japonsko in kitajsko.

whatever ::

Jap...ampak za tako leteti je redbull premalo.

+1 podpis pod tole. dodaten komentar ni potreben.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

bond007 ::

Malo čudno je res, da postavi WR z tako lahkoto - dela grimase, zravn pa še nekaj brunda in se tolče po prsih še pred ciljem. In to je WR v eni glavnih in bolj konkurenčnih disciplin, ki jo že praktično 100 let laufajo. Če bi laufal na polno bi pomoje bil blizu 9,5s. Vsaka čast takemu dosežku, če je človek res čist. Itak ga bojo (in so ga verjetn že) pretestiral v nulo, pa se bo vidl.

Utk ::

Šprinterji se itak filajo s vsem živem, samo da vse ni prepovedano, vsega ne testirajo, niti se vsega ne da najt.

mihajlo carr ::

jutri še mešana štafeta za plavalce. bo američanom uspelo? kaj bo plaval phelps?
vrstni red pri mešani štafeti je: delfin, hrbtno, prsno, svobodno(kravl)
GA-P35-DS3, E2180@3.2GHz, Sapphire 2600XT OC@750/800mhz, WD4000AAKS,
2Gb DDR2 800MHz@4-4-4-12, Xigmatek S1283@mx-2, HKC580W, Chieftec Giga GX-01B

dzinks63 ::

Svetovni rekord Bolta - video, 9,69s/100m, tole je res neverjetno, tako kot pravi reporter, zadnjih deset metrov že slavi zmago, kot da je iz drugega planeta, neverjetno,... športniki premikajo gore, rezultate, vse višje, ...

gruntfürmich ::

tale usran mmc mi sesuva mozillo;(
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

na tem kurčevem youtubetu si še posnetka bolta ne morm pogledat. kaka beda od bede...
se pa zato dobi tole (za dovolj hitre):
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mojsterleo ::

se ena bronasta medalja, tokrat rajmond debevec z malokalibrsko pusko v trojnem polozaju. res izredn finale, kjer je glavni kandidat za medaljo american emmons totalno zasral svoj zadnji strel in se uvrstil na 4. mesto, za debevca. neverjetno!

BlackHole ::

Res prava tragedija Emmonsa. Potem ko je v Atenah z zadnjim strelom ustrelil napačno tarčo, je zdaj naredil še tole neumnost. To pa verjetno ni več naklučje. Bravo Rajmond, kljub vsej "sreči".
LP Marko

Utk ::

Zanimivo ja. Ponavadi naši tako kiksnejo, ne pa da profitirajo iz tega. Sploh Debevc.

jest10 ::

Malo čudno je res, da postavi WR z tako lahkoto - dela grimase, zravn pa še nekaj brunda in se tolče po prsih še pred ciljem. In to je WR v eni glavnih in bolj konkurenčnih disciplin, ki jo že praktično 100 let laufajo. Če bi laufal na polno bi pomoje bil blizu 9,5s.

Dečko je pameten. Laufa z rezervo, da bo lahko na mitingih postavil še par rekordov in pobiral denar,

mojsterleo ::

jep, po olimpijadi bosta se en al dva atletska mitinga, kjer bo lahko mal kesa nabrau za WR-je. ampak sej usi tko delajo, poglej sam jeleno isinbajevo. vsakic k rab dnar, dvigne WR za 1 cm. :)

skuby ::

Nogomet na OI j krneki kr ne igrajo tisti najboljši igralci to pa zato ker jim klubi ne dovolijo

BlackHole ::

Ne vem, če to spada sem, ampak zakaj ne morem spremljat prenosov preko interneta RTVslo. Zgleda, kot da moj IP prepozna kot številko, ki ni slovenska. Se da kaj naredit tukaj?
LP Marko

gruntfürmich ::

Nogomet na OI j krneki kr ne igrajo tisti najboljši igralci to pa zato ker jim klubi ne dovolijo

igrajo, igrajo. sicer par asov manjka, vendar pa vsaj vidiš sveža lica ki bodo in ki že krojijo današnji nogomet.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

hamax ::

Dajmo Kozmus!!!

jrtjtejtt ::

Bolt ma dolge noge ko strela. Če jih lahko tak dolgin premika zelo hitro, pol je pač to brzina na kvadrat. Šprinterja take konstrukcije se jaz ne spomnem, pa dolgo spremljam atletiko. Mogoče Carl Lewis, sam mislim da ni mel takih nog.

Kozmusu pa dobr kaže!!!!!!!!!

hamax ::

Slovenija z zlato medaljo!!!

kmetek ::

ZLATAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Ejsi_Disi ::

AAAaaaaaaaaa, zlataaaaaaaaaa!!
Rock n' roll ain't noise pollution!

mavec ::

Čestitke Primožu. ;)
Zavidanja vreden dosežek.

«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tina Maze 2. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15945733 (35510) WarpedGone
»

najbolj uspešen slovenski smučar

Oddelek: Loža
467826 (6578) bajsibajsi
»

Kozmus in njegove želje/zahteve (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20317036 (11441) lurker
»

Primož Kozmus svetovni prvak! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1099245 (7077) hamax
»

OI Atene 2004 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1147848 (5811) MEDENA

Več podobnih tem