» »

najbolj uspešen slovenski smučar

najbolj uspešen slovenski smučar

marijancek ::

v vikipediji sem prebral da naj bi bil peterka drugi najuspešnejši zimski slovenski atlet. zdaj pa me muči ker se ne morem spomniti kdo bi bil prvi?

jype ::

Bojan Križaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

marijancek ::

ne more biti ker ima peterka enkrat več zmag.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Bržkone šteje to, da ima Križaj višjo skupno uvrstitev (2. mesto v svetovnem pokalu).

errhec ::

Tina a Maze??

Sice pa ne piše da je drugi najuspešnejši ampak:

V karieri je osvojil 15 zmag za svetovni pokal, kar ga uvršča ne le med najuspešnejše zimske športnike, temveč kar med najuspešnejše slovenske športnike nasploh.
dd

Meizu ::

Čaki, zmagal je 15x in sodi med top šit športnike? Pa kaj mamo mi sploh kej pametnega al nimamo res nič... Razn Leona Štuklja so vsi fičfiriči.

jype ::

Meizu> Razn Leona Štuklja so vsi fičfiriči.

Rajmond Debevec je fičfirič?

Da Miroslava Cerarja sploh ne omenjamo, ane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Mercier ::

Nekoč sem naletel na podatek, da ima Križaj, izzevši Stenmarka, pozitiven izkupiček ena na ena z vsemi. Najbrž zgolj za slalom, če sploh drži?

Smurf ::

jype je izjavil:

Bržkone šteje to, da ima Križaj višjo skupno uvrstitev (2. mesto v svetovnem pokalu).

Peterka ma 2x 1. skupno mesto v svetovnem pokalu

Goran's Blog ::

Slovenija glede na velikost in število prebivalcev je ena najuspešnejša država na svetu v športu.
Ne smemo pozabit da jih je res veliko:
Primož Peterka,Bojan Križaj, Mateja Svet,Tina Maze,Petra Majdič, Sara Isaković,Špela Pretnar, Nataša Bokal, Primož Kozmus, Dejan Zavec, Mitja Kunc, Robert Kranjec, Leon Štukelj, Miro Cerar, Borut Petrič, Mitja Petkovšek, Vasilij Žbogar,Rajmund Debevec, Dejan KOšir, Aljaž Pegan,Matic Osnovnikar, Špela Pretnar itd...

Vsekakor bi lahko omenili pred Primožom Peterku Tino Mazej saj ima več odličij in vsega.
Je pa res da ne moreš primerjati dveh različnih disciplin.

Lion29 ::

Meizu je izjavil:

Čaki, zmagal je 15x in sodi med top šit športnike? Pa kaj mamo mi sploh kej pametnega al nimamo res nič... Razn Leona Štuklja so vsi fičfiriči.


omg, upam, da si uporabljal sarkazem
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

marijancek ::

bral sem wikipedia angleško verzijo, ne slo. križaj in maze imata več stopničk kot peterka, najbrž bo eden izmed njiju.

bosmla ::

Tudi Rok Petrovič je bil tudi dober

off
Ne mesat sem kaksnega Rajmunda Debeveca - strelanje ni ravno pravi sport (se manj pa "zimski atlet" kot je tema) je bolj nekje kot pikado - no pri pikadu je potrebno se razmisljat in obvladat cist malo matematike pri streljanju pa samo sredino cilas...>:D

Goran's Blog ::

bosmla je izjavil:

Tudi Rok Petrovič je bil tudi dober

off
Ne mesat sem kaksnega Rajmunda Debeveca - strelanje ni ravno pravi sport (se manj pa "zimski atlet" kot je tema) je bolj nekje kot pikado - no pri pikadu je potrebno se razmisljat in obvladat cist malo matematike pri streljanju pa samo sredino cilas...>:D


Če misliš, da je ciljanje samo sredine enostavno pa pojdi in preveri bi te rad videl!

shinko ::

Pred tem pa prelaufaj nevem koliko kilometrov, nato pa v par sekundah umiri telo in roko, da boš zadel v tarčo. Bi te rad videl...

Kenpachi ::

Wat. A pri streljaštvu laufajo kroge :)
Zaraki Kenpachi.

Tear_DR0P ::

shinko je izjavil:

Pred tem pa prelaufaj nevem koliko kilometrov, nato pa v par sekundah umiri telo in roko, da boš zadel v tarčo. Bi te rad videl...

sej Debevc nč ne teče :) pa tist smajli tam je bil z razlogom - po mojem.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

ThinkPad ::

Absolutno gledano (ne samo "zimski" atleti) ni dvoma. Najboljši ima v zbirki 30 kolajn z največjih tekmovanj, od tega kar 16 zlatih, dva naslova olimpijskega prvaka, štirje naslovi svetovnega in deset naslovov evropskega prvaka. Tolk za motivacijo "zimskim" atletom.

Zeberdee ::

Bojan Križaj je prvi športnik, ki je jugoslovanski zimski šport (smučanje) dvignil na nivo svetovnega pokala. 8 zmag, kar 33 stopničk, 1 srebo iz polvelikih tekmovanj, 1 mali kristalni globus.

Mateja Svet ima kar 5 medalj z "polvelikih" tekmovanj, 1 medaljo iz velikih tekmovanj, 1 kristalni globus. 7 zmag, 22 stopničk. Po mojem mnenju osebnem mnenju je večja od BK.

Tina Maze ima 11 zmag, 2 olimpjski medalji, 3 iz polvelikih tekmovanj in skupno 37 stopničk. Po mojem mnenju je to vredno približno enako kot M.Svet, mogoče malo več.

Primož Peterka ima eno medaljo z olimpijskih iger, 1 iz velikih tekmovanj 15 zmag, 34 stopničk in dva velika kristalca. Največ.

Petra Majdič ima 24 zmag!, 48 stopničk, 1 iz velikih tekmovanj, 2 iz polvelikih tekmovanj in je pred Tino.

1. Peterka
2. Majdič
3. Maze

trnvpeti ::

prvo se gledajo olimpijske igre(to je extremno tezko osvojit), zlato, srebro, bron

Goran's Blog ::

trnvpeti je izjavil:

prvo se gledajo olimpijske igre(to je extremno tezko osvojit), zlato, srebro, bron

Točno tako olimpijske je težje osvojit.

JC Denton ::

Mogoče so olimpijske medalje več vredne, ker so OI vske 4 lete. Zame, pa je boljši športnik tisti, ki ima bolje rezultate v celotni karieri. Več skupnih zmag, kristalnih globusov, novoletnih turnej, itd.

jype ::

bosmla> strelanje ni ravno pravi sport

Sej smučanje tut ni, sam obrneš se na dol po bregu, pa gas.

bosmla ::

jype je izjavil:

bosmla> strelanje ni ravno pravi sport

Sej smučanje tut ni, sam obrneš se na dol po bregu, pa gas.


Nisem hotel naprej ker ni ravno to tema ampak naj bo:
Probaj najt definicijo sporta v tem: stoj ali lezi popolnoma pri miru ne dihaj, rahlo premakni kazalec. Se opravicujem vsem ljubiteljem strelnega orozja vendar je to bolj opis za kaksnega, ki dokazuje da ni v komi kot pa sport.

TOP ::

Na Petra Mankoča se pa tud nobeden ne spomni ki še sedaj drži v lasti svetovni rekord.

jype ::

bosmla> Probaj najt definicijo sporta v tem: stoj ali lezi popolnoma pri miru ne dihaj, rahlo premakni kazalec.

130 strelov zapored na 50 metrov oddaljeno tarčo, kjer je center širok 1 centimeter. Je kr težko razumet, dokler ne stojiš enkrat pred 50m oddaljeno tarčo in niti približno ne vidiš dovolj dobro, da bi sploh vedel, kje je center.

TOP> Na Petra Mankoča se pa tud nobeden ne spomni ki še sedaj drži v lasti svetovni rekord.

Debevc ma dva svetovna rekorda že 20 let.

onitam ::

bosmla je izjavil:

Tudi Rok Petrovič je bil tudi dober

off
Ne mesat sem kaksnega Rajmunda Debeveca - strelanje ni ravno pravi sport (se manj pa "zimski atlet" kot je tema) je bolj nekje kot pikado - no pri pikadu je potrebno se razmisljat in obvladat cist malo matematike pri streljanju pa samo sredino cilas...>:D


Rajmond Debevec je legenda v strelskem športu. Najdi mi enega drugega slovenskega športnika, ki je vzornik tolikim tujim športnikom. Zaradi njega je strelstvo postalo narodni šport.
Ko bi vedel, koliko drugih športnih dejavnosti dopolnjujejo ta šport... bi rekel, da je nogomet kar nekaj - se ukvarjam sam s tem.

Da ne bo kdo rekel, da gledam postrani druge športe... ampak se mi zdi strelstvo od večine narobe razumeto... vsem se zdi ''enostavno''. Pri nogometu tudi nemoreš videt prvič v življenju žogo in takoj iti igrat finale lige prvakov.
bleh

Meizu ::

Definitivno streljanje zahteva svoje. Mogoče indoors ravno ne, ampak ostrostrelci na pravem bojišču nimajo zastojn leta in leta treninga, da lahko z vsaj 50% verjetnostjo zadanejo tarčo na kilometer razdalje.

jype ::

"Indoor" streljanje je težje.

Koncentracija, potrebna za vrhunske rezultate, je primerljiva s koncentracijo, potrebno za izvedbo popolnega programa umetnostnega drsanja - le da so kriteriji bistveno trši, ker se pri streljanju meri izključno odstopanje od centra tarče, ki se ga ne da prinest okoli.

Strelci tudi redno fitnesirajo, ker morajo biti sposobni izjemnega mirovanja. Za vrhunskega strelca pulz 30 ni nič strašno posebnega.

Meizu ::

Da je indoor streljanje težje od streljanja na premikajočo tarčo kilometer, dva stran? Dvomim.

Edit: Upoštevat moraš še dejavnike kot so veter, temperatura, višina... Vse šteje tam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

jype ::

Meizu> Da je indoor streljanje težje od streljanja na premikajočo tarčo kilometer, dva stran? Dvomim.

Je, ker pri indoor streljanju v 120 poizkusih praktično ne smeš zgrešit več kot za 5mm.

(Seveda pa gre za drugačne vrste obremenitve in znanja.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

ThinkPad ::

Debevec bi lahko bil z naskokom naš najboljši športnik ever... Koliko let pa tekmuje? Blizu 25.

Jaz se ga predvsem spomnim po tem, da to ni človek za velike tekme a la Jakov Fak. Koliko priložnosti je šlo po zlu? Mnogo preveč. Bil je 5x na OI. Imel je izjemne rezultate, a na največjih tekmah se nekako ni izšlo. Sicer pa kapo dol pred vsemi dosežki.

onitam ::

Eno je šport, drugo pa ti gre za življenje ali smrt. Je pa tudi res, da pri športnem streljanju se tekmuje kdo naredi najmanj napak v xx strelov, razdalja je fiksna, edini faktor pri malokalibrskem orožju je veter pa temperatura, samo se gre za milimetre. Pa še razlika med kako .50cal bareto pa .22 MK je tudi velika :D
bleh

jype ::

ThinkPad> Debevec bi lahko bil z naskokom naš najboljši športnik ever... Koliko let pa tekmuje? Blizu 25.

V športnem streljanju ni skoraj nikogar, ki bi to dosegel. Že če tekmuješ sam s seboj se težko koncentriraš tako dolgo, na OI je pa verjetno še malce težje.

Nesta ::

Pozabil ste se na svetovne prvake in ostale sampione:
Rok Benkovic, Franci Petek, Rok Petrovic, Jure Franko, Urška Hrovat, Ivo Daneu(svoj cas dalec najboljsi Evropski kosarkas), Jure Zdovc, Jure Košir ipd.....

Nesta ::

Pa seveda še Luka Špik in Iztok Čop ki je eden teh ki je dosegel VSE kar se v sportu doseci DA!

ThinkPad ::

jype je izjavil:

V športnem streljanju ni skoraj nikogar, ki bi to dosegel. Že če tekmuješ sam s seboj se težko koncentriraš tako dolgo, na OI je pa verjetno še malce težje.


No, priložnosti je bilo kar nekaj.
Sicer je pa to indoor streljanje v bistvu oponašanje stroja, ki mu 1000x ni problem zadeti v polno, ko je nastavljen. Ostali pogoji so v dvorani stalni. Človek se pa mora sam vedno znova ponastaviti. Zgleda podobno, kot podiranje kegljev, ali meti žoge na koš z vedno iste točke. Razlike so verjetno le v toleranci, ki še omogoča poln zadetek.

jype ::

ThinkPad> Sicer je pa to indoor streljanje v bistvu oponašanje stroja, ki mu 1000x ni problem zadeti v polno, ko je nastavljen. Ostali pogoji so v dvorani stalni. Človek se pa mora sam vedno znova ponastaviti. Zgleda podobno, kot podiranje kegljev, ali meti žoge na koš z vedno iste točke. Razlike so verjetno le v toleranci, ki še omogoča poln zadetek.

Ja, točno tako. Namesto v treniranju napora je finta v treniranju mirovanja.

jype ::

Glede smučarjev smo se itak že zmenili, ko je nekdo zatrdil, da od Štuklja (ki ni smučar) nimamo nobenega pametnega športnika (pri čemer je pozabil na Cerarja in Debevca, ki sta IMHO Štuklja oba presegla).

Nesta ::

Kar se smucarjev tice ste jih se FUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUl pozabil :)
Jaz sem jih samo par nastev par postov visje in nekateri izmed njih so dobili Olimpijsko medaljo (Jure Franko, Jure Kosir)... ko smo ze pri uspehih na OI :)

ThinkPad ::

Za "Kdo je najboljši zimski atlet" se je najprej treba zmenit za kriterij "najboljši".
Ponavadi šteje prvo OI, nato SP, pa vse ostalo. Nekdo je že rekel, da zanj en kekec, ki se mu posreči OI zlato, sicer pa nič drugega, ni boljši od modela, ki nima OI medalje, ima jih pa nekaj iz SP, pa nekaj končnih zmag in desetine posamičnih. Kdo je zdak boljši?

cekr ::

Nesta je izjavil:

Kar se smucarjev tice ste jih se FUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUl pozabil :)
Jaz sem jih samo par nastev par postov visje in nekateri izmed njih so dobili Olimpijsko medaljo (Jure Franko, Jure Kosir)... ko smo ze pri uspehih na OI :)



Franko je bil mogoče AS vendar ga je izdalo zdravje.

Košir? Bi lahko bil pa je bil raje pogolten in je šel v najboljših letih menjat opremo(čevlje) in zapravil ves občutek in možnosti za naprej.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Nesta ::

najboljsi je verjetno tisti ki je kombinacija vsega.

Primoz Peterka

-PLUS(ima Olimpijsko medaljo in 15 zmag v svetovnem pokalu in 1 skupno zmago novoletne turneje, 2* zaporedoma zmagovalec v skupnem sestevku)
-MINUS (med kariero imel zeloo velika nihanja, bil tudi clan B ekipe, se zapil ipd..)

Jure Kosir
-PLUS (ima 3 zmage, vekcrat bil 2 in 3 v skupnem sestevku slaloma, ima olimpijsko medaljo)ž
- MINUS (nekaj nihanj v kariero, nikoli ni dobil zlata na velikih tekmovanjih oziroma ni dobil nobenega malega ali velikega kristalnega globusa)

Mateja Svet
-PLUS (ima olimpijsko medaljo, mali kristalni globus, 22 stopnick od tega 7 zmag)
-MINUS (niti ni veliko minusov, kmalu koncala sezono :))

Bojan Krizaj
-PLUS (8 zmag, 33 stopnick, 1 mali kristalni globus, 1 medalja s svetovnega prvenstva)
-MINUS (nima olimpijske medalje (6 nastopov))

Špela Pretnar
PLUS (6 zmag, 1 mali kristlani globus, 13 stopnic)
MINUS (nima medalj z velikih tekmovanj)


Dodati bi bilo potrebno se (Roberta Kranjca, Roka Benkovica, Jakov Fak, Petra Majid)

To so pa potem verjetno vsi ki so top?

Ted ::

Mislim da je pri alpskih smučarjih po uspehih Tina Maze že najboljša v slovenski zgodovini. Ima 3. mesto v skupnem seštevku sv. pokala (letos bo celo 2. mesto), je svetovna prvakinja, ima 2 srebrni olimpijski medalji, ima 11 zmag vseh disciplinah z izjemo superveleslaloma in veliko število mest na zmagovalnem odru. Definitivno je ena izmed najbolj vsestranskih smučark v sv. pokalu in brez konkurence v slovenski zgodovini smučanja - slovenci smo ponavadi blesteli pri slalomu in veleslalomu, morda je kdo izstopal še v kaki drugi disciplini (Mojca Suhadolc). Edina, ki bi Tino Maze lahko "ogrozila" od slovenskih smučark je bila Mateja Svet, izjemen talent, ki je kariero prehitro zaključila.
Glede na zahtevnost športa bi sam pred smučarskim skakanje dal prednost alpskemu smučanju - Peterka je imel izjemne rezultate in uspehe a vse bolj ali manj v 2 letih, Tina pa nas z uspehi razveseljuje praktično celotno športno kariero. Zmagovala je tudi v letih, ko je dosegala bolj povprečne rezultate.
Mah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ted ()

Nesta ::

Ja Tina Maze je se pri zenski konkureci, pozabil sem se Roka Petrovica in Kunca.
V ženski kategoriji pa verjetno pri smucanju prednači slej ali prej Tina Maze, druga pa je Mateja Svet, tretja pa ali pa celo pred Matejo Svet je pa Petra Majdic.
V moški kategoriji pa Primož Peterka (Robi Kranjec) in Bojan Krizaj(Rok Petrovic).

Prihodnost zna biti zanimiva.... Zenske pri smucarskih skokih, Mladinci v alpskem smucanju (letosnji uspehi) in v smucarskih skokih (svetovni prvak Nejc Dezman in tretji Hvala)

trnvpeti ::

Albin Planinc bi morda bil najvisje od vseh.

bajsibajsi ::

trnvpeti je izjavil:

Albin Planinc bi morda bil najvisje od vseh.


Je sah igral na smuceh? O_o

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smučarski skoki (strani: 1 2 3 440 41 42 43 )

Oddelek: Šport
2132308485 (386) Nesta

Zakaj Tina ni vredna nič več kot ostale smučarke in diskriminacija RTV-ja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6813881 (10708) Invictus
»

Tina Maze 2. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15945221 (34998) WarpedGone
»

Primož Kozmus svetovni prvak! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1099164 (6996) hamax

Več podobnih tem