» »

Zaščita proti streli

Zaščita proti streli

Blisk ::

V trgovini lahko kupiš zaščito proti streli, pa me zanima kje lahko dobim zaščito proti streli za LAN omrežje.
ALi pa zaščito proti streli za LAN preko elektrike, brez da bi oslabil signal.

Vsaka ideja je dobrodošla.

Probal sem tudi zaščito proti streli za ADSL ki ima rh45 konektor pa ne dela.

Runnagain ::

Malo se ozri za belkinovimi modeli SurgeMaster, ki imajo tudi LAN zaščito.
Poglej tu:
http://www.mimovrste.com/artikel/215001...

Lp, Runnagain!!

Blisk ::

jaz iščem tako samo z eno vtičnico in ethernetom.
Samo tale belkin mislim da nima za LAN pač pa je tisto za ADSL, ker sem že spraševal v trgovini pa so rekli da belkin nima za ethernet ampak samo za ADSL.
Imam pa doma za ADSL pa za ethernet ne dela.

Runnagain ::

Ta ima za LAN kot tudi ADSL (dva različna vtiča).

AngelOfDeath ::

Zaščita proti streli ne obstaja, mogoče strelovod.
edit: Slovnica

Runnagain ::

Itak da ne, sam keš pa dobiš povrnjen (mislim keš za skurjeno napravo, ki je bila na belkina priključena) (sicer po večjih mukah, ampak vseeno).

Zgodovina sprememb…

sakkra ::

Za Lan omrežje naprimer v bajti ne rabiš zaščite. Če maš kable po zraku med bajtami potem bi mogoče rabu. Za ADSL zaščititi je prinas rešitev samo izklop. V Lj so pa kabli podzemni in s tem nimajo problema. Sam pa videl v Telekomovi centrali, da nimajo nič posebnega - nekaj odvodnikov na vsakem štukanju in deljenju kablov v centrali, v omaricah na štangah pa tudi to ne. Pa jim stvar kar špila, tako da je redko kaj skurjenga. Nam pa ob vsaki streli zazvoni analogni telefon in če ne bi imel modema sklopljenega bi vsako tako zvonenje pomenilo skurjen modem.

fabrskd ::

Zaščita proti streli ne obstaja, mogoče strelovod.

Je tako!!!! Nima smisla k enkrat seka seka!
Screw you guys i'm going home!!!

Azrael ::

Še nekaj praktičnih nasvetov: prenapetostne zaščite za telefonsko, ADSL, VDSL linijo

Glede Belkina: natančno preberite drobni tisk, tako da ne upat preveč. Osebno imam raje Iskra zaščite, Belkin sem odpikal, ko sem prvič videl kakšna je vsebina škatlice in kaj v resnici "nudi" v primeru skurjenih naprav.
Nekoč je bil Slo-tech.

darkolord ::

No v Belkinovem drobnem tisku ni nič takšnega, kar bi močno oviralo povrnitev škode...

Grey ::

A bi mi znal kdo povedat, kakšna napetost in kakšen tok stečeta po žicah, ko vanje udari strela? Je to neposreden prenos - kolikor ima strela voltov in amperov = v žici ali je kako drugače?

darkolord ::

Če udari direkt, pol ja :)

Azrael ::

@darkolord

Ne vem, če so kaj spremenili, takrat, ko sem se odločal za nakup je bilo pri Belkinu tako:

Besedilo sestavljeno kot od neke zavarovalnice, kjer krijemo vse, razen malega morja izjem, kar pa krijemo pa gre skoti nova sita.

Skurjeno robo pošlji k nam na IIRC Nizozemsko (na lastne stroške, ne stroške Belkina), da ocenimo koliko je skurjena in odračunamo amortizacijo, za poškodbe med transportom seveda ne odgovarjamo.

Naprave je bilo treba poslati kompletne, ne samo uničeni/poškodovan rezervni del/ komponento, torej cel TV, PC, hladilnik...

Pri PC je bil še dodateh hakeljc. Moral je biti kompleten, tudi diska nisi smel vzeti ven.

Če si že poslal, skurjena komponenta ni bila ocenjena kot skurjena, ampak samo kolikšen % jo je skurjene, npr matična, da je skurjena npr 10%, čeprav je ni bilo več možno spraviti v delujoče stanjei. Seveda je bila upoštevana tudi amortizacija in na koncu si dobil kak % nabavne cene.

In ko so ti tako naračunali do kolikšnega zneska si upravičen, si lahko spet plačal pošiljanje nazaj ali pa reciklažo. Če nisi hotel plačati, so lepo odračunali od zneska priznane škode Običajno je bilo potem znesek, ki ti je ostal enak točno 0.

Seveda pa so si vzeli tudi možnost, da preverijo ali je kaj narobe pri tebi doma, da zaščita ni delala, kot bi morala. Med drugim je bilo zelo striktno določeno koliko naprav na katero zaščito in kakšna spajanja zaščit so dovoljena, tako, da je večina odpadla že tam

In tako je bil takrat to kritje samo poceni reklamni trik. Če se je kaj spremenilo, pa kar z besedo (in predvsem besedilom tega kritja ) na plan.

@Grey:

Kvarkadabra
OMFG - Vse o strelah, praktičnega
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaščita računalnika, polnilcev, proti strelam

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
328145 (7604) jebiveter2
»

Prenapetostna zaščita!!

Oddelek: Kaj kupiti
305504 (4631) Tomson
»

Zaščita pred strelo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
638893 (7295) AngelOfDeath
»

UPS in zaščita proti streli

Oddelek: Kaj kupiti
434266 (3400) jype
»

Protinapetostno varovalo?

Oddelek: Kaj kupiti
171392 (1175) Good Guy

Več podobnih tem