» »

Protinapetostno varovalo?

Protinapetostno varovalo?

N-E-O ::

Potrebujem nekaj kvalitetnega, da bo mojo računalo, tv, dvd... varno pred udari strele in ostalimi problemi, ki se lahko sprevržejo v katastrofe. Imel sem namreč grenko izkušnjo in res želim nekaj dobrega. Priporočajte!
Follow the white rabbit.

OnTheMic ::

Na področju teh zaščit že dolgo kraljuje Belkin, ki na priklopljene aparature daje celo garancijo, če ob udaru strele kljub zaščiti kaj crkne. Kako je s tem, moraš sicer vedno prebrat še droben tisk, ampak dejstvo je, da ima Belkin trenutno najkvalitetnejše zaščite na tržišču:
KLIK !

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OnTheMic ()

AngelOfDeath ::

Edina 100% varnost je izklopit naprave

Good Guy ::

jst mam tko ena zaščita gor prkloplena 2 razdelilca mam ob vsakem vremenu pržgan komp ttu če full seka grmi itd.

mam garancijo če mi kljub temu kaj skur mi to vrnejo čist novo !!!
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Azrael ::

Pri Belkinu je potrebno prebrati ves drobni tisk in potem izveš, da si s to "garancijo" ne moreš nič pomagati.

Cifre, ki jih obljubljajo so tako: Oni postavijo kakšna je vrednost skurjene naprave (amortizacija, koliko je fuč), iz skrujene napravo ne smeš posegati (npr iz računalnika ne smeš vzeti ven disk), pošiljaš k njim na lastne stroške, če slučajno skurjeno stvar še hočeš nazaj, spet sam plačaš poštnino...

Skratka nateg, same zaščite pa ne konstrukcijsko, ne kako drugače ne odstopajo iz sivega povprečja.

Najboljša zaščita ki deluje je da se naprave fizični izklop iz omrežja. To je mišljeno tako, da potegneš kabel za elektriko, telefon, LAN... iz tiste naprave pred nevihto ali kadar te ni doma.
Nekoč je bil Slo-tech.

Good Guy ::

azrael ti nateguješ jst sicer nimam belkina mam surgemaster ma reset tipko za varovalko če slučajno trešči

glede garancije je pa tko do vrednosti ne vem 5000 evrov ti vrnejo vse kar presega morš foknt stran če je to vse kar ti suri
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Azrael ::

@rovtar:

Kričeč napis na spletni strani in škatli je samo informativen in limanice za naivneže in butce, ki temu verjamejo...

Beri drobni tisk, seveda v celoti in če slučajno misliš, da je tam notri nekaj tebi v prid, se gladko motiš.

Sploh pa ni problema, ko ti bo skurilo tvojo drago računalniško opremo, želim podrobno poročilo, kako so ti skurjeno robo (pre)plačali, zmenjeno?
Nekoč je bil Slo-tech.

Good Guy ::

mi jo ne bo tko da lahko kar čakaš
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Highlag ::

Rovtar
Azrael ti hoče samo pomagat in postavit na realna tla.
Se popolnoma strinjam z Azralelom.

Popolne zaščite ni. Najbolje je vse naprave fizično odklopiti.

Uspešnost zaščitne naprave je zelo odvisna od lokacije, kjer se nahajate. Pri nas recimo kar se spomnim ni še nikoli strela skurila ničesar ne meni ne mojim bližnjim in dalnim sosedom.

Enostavno strele ne sekajo pri nas. Sekajo v naselje par Km stran, kjer je že večkrat istim ljudem skurilo sve mogoče. In to ne enemu. Menda je zadnjič trgovec od hiše do hiše prodal toliko zaščit, da je moral it vmes še v skladišče po novo zalogo:D

In enkrat sem lepo čez okno videl strelo v smeri naselja, meni pa tebi nič meni nič skoraj isti trenutek crkne kabel modem. Očitno je motnja potovala dvobe 2Km preko množice kabeljskih ojačevalcev in tudi zaščit proti streli, ki jih imajo vgrajene ti ojačevalci oziroma omarice.

Toliko o zaščiti.

Drug primer: Kolega na zaščiti za telefonsko centralo ob vsaki nevihti menja varovalke, ki jih skuri, ko se vklopi zaščita. In to se dogaja skoraj vsak mesec.

Včasih zaščita deluje in opravi svojo funkcijo. Ni pa to nujno. Če strela useka dovolj blizu ni zaščite ki bi zdržala.

Bratranec je doživel bližnje srečanje ko je strela usekala v hišo. (Hvala bogu ni bil doma)
Večino električne napeljave je vrglo iz zida, eno predelno steno je prestavilo 5cm, vse naprave, ki so bile priključene na omrežje so bile uničene. Dobro da je imel zavarvano.;)
Never trust a computer you can't throw out a window

N-E-O ::

No jaz, ki sem odprl to temo, pa imam izkušnjo, da mi je sredi noči lepo skurilo skoraj novo grafično kartico... bilo pa je jasno nebo, ne duha ne sluha o kakšnem grmenju, uničilo mi je tudi štedilnik, zato še zdaj razmišljam ali naj grem na štrik al se naj sprijaznim (kar bo težko).
Skratka vsekakor sem pripravljen narediti dobro investicijo v zaščito, četudi ni 100% - je pa definitivno boljše kot nič. V mojem primeru namreč ne bi noben v tistem času izklopil računalnika, saj je iz neznanega razloga prišlo do "bohvekaj".
Follow the white rabbit.

AngelOfDeath ::

nabavi si en UPS z zaščito pred temi nevšečnostimi če maš dobro ozemljitev se še da kaj pred to priklopit verjami pa da nič ni 100%

AngelOfDeath ::

@rovtar ko bodo te napravce za par jurjev zdržale direktn udar strele si bom tudi jaz kupil eno
zaenkrat so samo pred prenapetostjo le to pa se "malo" razlikuje od direktnega udara

Good Guy ::

kok ste .....

pa kva če mi skur zaščito pa komp itak mi vse vrnejo
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Buggy ::

Kaj pa kaksna zascita ze v notranji ali zunanji el. omarici (govorim za individualno hiso), kjer bi imel tako zascito za celotno napeljavo po hisi? Morda kdo ve za kaksno resitev v tej smeri?

Zheegec ::

pa kva če mi skur zaščito pa komp itak mi vse vrnejo

Ravno to ti hočejo dopovedati, da boš imel velike težave pri tem (pa še trajalo bo), pa še na svoje stroške boš pošiljal, vrnili pa ti bodo (če ti bodo) toliko denarja, za kolikor bodo ocenili da je tvoja že rabljena roba vredna, ne pa toliko kot je znesek na tvojem računu za komp...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Good Guy ::

ja jst sm se lepo zmenu mam vse podpisan, v primeru da škoda preseže 5000 eurov si morm zbrat kar mi vrnejo
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

AngelOfDeath ::

@rovtar kje si te to kaj podpisal ?
maš kakšne papirje kje jih je možno videti ?:)

Good Guy ::

pojdi v harvey norman jih lepo praši kar hočeš tudi to
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaščita pred strelo - strelovod (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
6717408 (6030) jype
»

Prenapetostna zaščita!!

Oddelek: Kaj kupiti
305398 (4525) Tomson
»

strele in izklapljanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
636718 (4901) klemenSLO
»

Zaščita pred strelo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
638603 (7005) AngelOfDeath
»

Zaščita telefonske linije

Oddelek: Pomoč in nasveti
102130 (1964) Azrael

Več podobnih tem