» »

Prevod besede dashboard

Prevod besede dashboard

postar_si ::

Prevajam eno aplikacijo in me zanima, če kdo ve slovenski prevod za besedo dashboard.
Razlaga v angleščini je naslednja:
The goal of the dashboard is to automatically show a user useful files and other objects as he goes about his day. While you read email, browse the web, write a document, or talk to your friends on IM, the dashboard does its best to proactively find objects that are relevant to your current activity, and to display them in a friendly way, saving you from digging around through your stuff like a disorganized filing clerk.

PaX_MaN ::

Digitalna delovna tabla. Res! Poglej na http://www.islovar.org/iskanje_enostavn...

postar_si ::

Hvala za hitri odgovor.

JesseP ::

Sorry ker obujam temo ampak se vprašanje direktno nanaša kakšen je prevod besedice "Dashboard".

Izdelujem eno administracijo, pa bi prvi strani kjer so raznorazne informacije vseh sklopov (ki jih lahko uporabnik sam prikaže ali skrije kot widgete) dal slovensko ime kot Dashboard.
V misih sem imel "nadzorna plošča", pa bi rad to malo skrajšal al pa eno tako bolj fancy besedo našel.

Hvala :)

carota ::

Google translate pravi "armaturna plošča". :D Osebno bi izbral "nadzorni center".

JesseP ::

Heh, vem kaj translatorji pravijo :) Zanimajo me bolj ideje iz izkušenj...
Sej vem da je neumno take izraze prevajat, ampak mora biti v slovenščini in bo smešno tujko uporabit :)

[D]emon ::

V vecini primerov sem za prevod besede "dashboard" v danem kontekstu zasledil izraz "kontrolna/nadzorna plosca".
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

cortez ::

digitalka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Seznam Airdropov! Free crypto (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
1346153463 (610) smmsmrtn
»

Excel vizualizacijska orodja...

Oddelek: Programska oprema
5881 (770) Gandalfar
»

Microsoft v 10 dneh prodal milijon Kinectov

Oddelek: Novice / Konzole
4110709 (8631) BigWhale
»

Zanima me mnenje o ideji

Oddelek: Izdelava spletišč
151560 (1252) root987
»

Program za preverjanje temperature procesorja

Oddelek: Navijanje
172100 (1775) Overlord

Več podobnih tem