» »

Zanima me mnenje o ideji

Zanima me mnenje o ideji

webfreak ::

Pozdravljeni!


Nedavno sem dobil preblisk o "zanimivi" (mogoče tudi ne) opciji na strani. Ker ne vem kaj pa si bodo mislili ljudje o tem sem se odločil, da malo povprašam preden naredim kaj podobnega.

Ker se mi ne da še enkrat tipkat bom dal kar link do moje novice -> KLIK


Kot sem napisal tam me zanima kako bi vi rešili problem s kraji. Naj naredim pač za določen kraj ali pa nekako pridobim "povprečno" vreme. Kaj o tem mislite vi?

Ziga Dolhar ::

Klik!

MONITOR

Background illumination

Jun 10th 2004
From The Economist print edition


Consumer electronics: Could everyday household furnishings be the unobtrusive information-display devices of the future?




The market is up—or it's mild outside

IT IS an experience often likened to drinking from a fire hose. The proliferation of broadband internet connections, cable-news channels and mobile phones has made it easier than ever to access all the information you could possibly want. But technologies to filter this information when you are busy, and give you just the information you actually need, have not kept up. Ambient Devices, a start-up company spun out of the Massachusetts Institute of Technology, is taking a novel approach to solving this problem. It has devised a subtle way to embed the display of information in a range of household objects that would not look out of place in a funky furnishings catalogue.

It sells a frosted-glass orb, for example, that can change colour in line with a stockmarket index, and a glass brick that pulses and changes colour to indicate the weather. And in August it will launch the Dashboard, a desktop ornament with three large meters that resembles a retro-styled stereo. Each meter can be set to display one of a range of variables, from the pollen count to sports scores to the weight of traffic on a particular route. As with Ambient's other products, the meters are updated every few minutes over a national wireless network.


The problem with existing information-display systems, says David Rose, the firm's chief executive, is that they provide too much detail and are too intrusive. By mapping information on to visual clues that can be taken in at a glance, Ambient's products are intended to provide an unobtrusive alternative. “There's a fallacy that more details are better,” he says. “What you actually want is awareness first and details on demand.” Mr Rose has one of his firm's weather bricks in his hall so that he knows which coat to wear, for example. He knows to wear a particular coat if the brick is dark blue, and to carry an umbrella if it is pulsing. But he does not need to know the exact details of the forecast to make this decision.

Filtering information in this way makes sense, says David Lewis, a psychologist who advises aircraft-makers on cockpit design, since trying to process too much information is a source of stress and can lead to mistakes. “Taking a burden off people may free up their thinking capacity to make more decisions and consider more options,” he says.

The Dashboard will offer a wider range of information sources than any of Ambient's previous products, including forecasts for skiers, sailors and fishing enthusiasts. But even that is not enough for some people, who are creating custom data feeds using a developer kit. One would-be parent is using an orb to track his wife's fertility; another user is tracking the energy use in his Manhattan apartment relative to similar apartments, to see if he is being an energy hog. There are even plans to link orbs to satellite-tracking devices carried by family members, so that their loved ones can see how far they are from home.

For his part, Mr Rose is experimenting with the use of ambient information in business, using an orb to track daily sales. The Dashboard can also be configured to monitor the volume of traffic to a corporate website. And the company has installed motor-driven windmills to display the relative performance of five sales teams at a financial-services company: the more they sell, the faster the windmills spin.

But Ambient Devices expects the greatest demand for its products to come from money-rich but time-poor consumers. “The cost of your attention is what is at a premium here,” says Mr Rose. The firm has licensed its technology to consumer-electronics firms including Sony, Samsung and Philips, and will launch a desktop weather station in conjunction with Radio Shack, an American gadget retailer, this summer. It also plans to enable its devices to work in Britain later in the year, using a radio network provided by O2, a mobile-network operator. The company believes its novel approach to information display has a bright, but unobtrusive, future.
https://dolhar.si/

Microsoft ::

Sej ne, da bi se hvalil, sam do tele ideje sm jst prsu kak mesec nazaj.

Btw, nism je SE (LOL) patentiral, tako da jo lahko mirne volje uporabis.:P

In dosti drugih stvari podobni tej je se...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

root987 ::

Glede pomankanja podatkov - morda lahko najdeš koga ki bo enkrat na dan glede na vremenske napovedi nastavil sheme za prihodnje dni za največje slovenske kraje - morda se lahko zmeniš tudi z vremenskim inštitutom da ti naredijo to oz. ti pošljejo napovedi direktno na mail, kjer jih nato sparsaš. Da boš imel pravilno shemo za vsake rovte, raje ne sanjaj. Opcija izklopi pa kar lepo naj bo...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Kaufmann ::

Ne spoznam se tolk na programerske zadeve ampak pomoje bi se dal to preko Vremenko-ta uštimat in imaš 20 minutno osveževanje podatkov:), ki se pretvorijo na tvojo stran v željeni obliki. In za vsak kraj imaš enga vremenkota odprtga, tisti ki pride na tvojo stran pa samo klikne na kraj ki mu je najbližji...
ni podatka

Microsoft ::

tisti ki pride na tvojo stran pa samo klikne na kraj ki mu je najbližji...

To je zelo user ne-frendli.:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

webfreak ::

Jp se strinjam!


Očitno bo najbolje ostati pri univerzalnem designu ;(

njok ::

Dobra ideja!

Lahko pa prikazujes vreme na tvoji lokaciji.

root987 ::

Men se to ne zdi user ne-friendly. Default: Ljubljana, kar nekje jasno pokažeš, vsem registriranim uporabnikom pa ponudiš možnost izbire glede na kraj bivanja.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Gandalfar ::

Microsoft: in kako mislis zaznavat od kod je user?

Microsoft ::

in kako mislis zaznavat od kod je user?
Edino zaznavanje, ki bi ga jst uvedel, je zaznavanje, iz katere drzave (verjetno) je. V Winsih lahko nekje nastavis nek local (ali tem nekaj odobnega) in ko gres na Microsoft Help, ti nekatere stvari ze kar v Slovenscini ponudi.
No, to je bolj za izbiro jezika, nevem, mogoce bi lokacijo (drzavo) lahko tudi zadel.

Sicer je pa moja ena izmed teh idej zelo podobna tej, vendar je dost enostavna za recimo celo Slovenijo.

Enostavno naredi tako dinamicno strani, da ti prikazuje samo dan/noc. Problemcek je lahko samo pri tem, da je med poletjem in zimo dost velika razlika, kdaj je dan in noc. Premik ure za eno naprej/nazaj pa mislim, da ne bi bil problem.

Tako, ko prides na stran ob 2:01, kot jst zdele, je skor sigurno po celi Sloveniji tema. Naj bo tema(stil) temu tudi primerna. Ko bom pol prsu se enkrat ob 10:00, bo pa tudi v vsaki gmajni ze dan. Naj bo takrat 'dnevna' tema(stil).

In to 'idejo' (al kak naj to imenujem) mislim vdelat v naslednji projektek. Sicer glih tolko, da se recimo gumbi pobarvajo na crno ali pa belo. Ampak pojnt bo bolj v tem, da ujames princip.

Ce pa ti to bolj obvladas, ap kr cel stajl nared temu primernega.;)

Pa potem se lahko dodas recimo eno stvar, ki bi bolj prsla parv v ZDA, ampak vseeno. 25. v decembru je tist bozic. Americani nori na ta praznik. No, lahko bi naredil stran, ki na tist vecer, ko bozicek nosi darila naokoli, da je na strani neka slika, kako se bozicek voz po strehi, recimo.
Potem, drug dan zjutraj, pa sliko, kako odleti iz hise, ker je darila oddal.

Dobra stran tega bi bla, da bi pac blo avtomatsko. Pa se mi zdi, da bi vsaj malo vtisa pustilo na uporabnikih. Ce ne drugega, da gredo se mal v trgovske centre, pa darila nakupijo.:P


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

root987 ::

Eh, takšne spremembe so tolk redke da se jih lahko čist fino na roko naredi. To že počne Google, vendar vsako leto za drugačne praznike, čeprav jih majo nekaj stalnih (npr. božič). A čeprav je isti praznik, je vedno druga slikca.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Tody ::

mah to je bedno. Jest bi popizdu če bi slo teh bil recimo ponoč črn (defolt skin) in podnevi bel. Mislim da bi me ta stran zelo malokrat vidla... Medtem ko bi vreme bilo lepše narejeno oz je bilo lepše predstavljeno.Recimor za sonce ena lepa pokrajina in za dež neki bolj sivga.

Microsoft ::

Tody, odvisno, kako je predstavljen 'dan' in 'noc'. Ce je to tako, da ti v glavo neki sajna, utripa, krici, ... potem to res ni zeljeno.

Jaz sem si to predstavljal drugace. Recimo, da imas belo ozadje. Potem pa v desnem zgornjem kotu trikotnik, velikosti 5x5x7 centimetrov. In, ce je dan, je naresan recimo nek majhen soncek, s tem, da barva postaja vse bolj bela, ko se oddaljuje od kota desno zgoraj.

LOOOL
Skrajno amatersko, samo za predstavo pa upam, da bo.



by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

pitagora ::

kako bi pa izgledalo ko bo snežilo a bo vse belo:D
no salo na stran. po moje je tole malo zgreseno ker moras upostevati da nekateri pac nocejo slabega vremena se na spletu, ce je ze zunaj.
pa se nekaj ideja ni slaba za razmisljanje in kreiranje teh skript samo na sirso prebivalstvo pa ne vem.....
toliko
lahko pa malo razmisliš kako bi naprimer ce ze želiš to z vremeno ustvarit, kako prikazat sonce zadaj in potem se zarki prelivajo skozi crke, refleksija odsevi itd....
a ce bi pa strele sekale bi pa pagu tudi bilo tako?
lp pitagora

root987 ::

tolk dobesedno to ne smeš narest ker brez velike porabe bandwidtha to, afaik, sploh ni izvedljivo, poleg tega pa še usability trpi (kar pa ne sme nikdar). itak moraš pa še narest nek gumb ki vse skupi takoj disabla ter si to zapomni za vse veke.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ranljivost v AMD Ryzen procesorjih (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
555393 (487) Mr.B
»

Skripal (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13129774 (15523) Pac-Man
»

Mobilci in programska zaščita zanje

Oddelek: Mobilne tehnologije
163832 (3417) Chev
»

Palladium!?!

Oddelek: Loža
121786 (1589) andrej

Več podobnih tem