» »

Program za preverjanje temperature procesorja

Program za preverjanje temperature procesorja

manijakk ::

Naj mi kdo pove ime dobrega programa, s katerim v Windowsih preverham temperaturo procesorja in hitrost obratov ventilatorja.

ali3n ::

Motherboard Monitor
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

bkreutz ::

motherboard monitor ne podpira vseh plat. moje epox 112a ne, niti na notebooku toshiba ne zaznava pravilne temp.

če ve kdo še za kak drug program naj pove.

fRiK0 ::

Jaz bi tud kaj nucal ker men kišta zašteka k MBM zalaufam...
Hvala

LP Tadej

~Panter~ ::

Jest osebno uporablam Winbond Hardware monitor, je zlo simpl za uporabo. Upam da bo tale link delovau: Winbond :8)
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

Spajky ::

"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

zigadr ::

Sam uporabljam SpeedFan (http://www.almico.com/speedfan.php) in sem zelo zadovoljen z njim. Vse senzorje ti prepozna že avtomatsko, potrebno je le vpisati, kaj kažejo (pri MBM mi je vse takoj padlo dol, ko sem videl, da moram sam izbrati senzorje). Pa še hitrost vrtenja ventilatorjev se da nadzirat pri določenih ploščah (npr. Abit BD7, sedaj pa imam BE7, pa ne dela to več ;().

kuglvinkl ::

antitrust: greš na stran MBM, potem vidiš v meniju motheboards, izbereš svojega proizvajalca, najdeš oznako svoje plate in v tabeli razbereš, kaj kateri senzor bere.
Your focus determines your reallity

Big_Al ::

Meni je MBM 5.2.1.0 na plati z SIS648 chipsetom ugašal CPU fan. Hvala bogu, da je bil CPU Intel. Zadeva je v bistvu delala BP pri cca 60st C (p4 2.0). A je imel kdo enak problem??

kuglvinkl ::

Hočeš rečt, da ko je bil sistem obremenjen, ti je MBM, ko je bil aktiven, ugasnil vent na CPUju? Torej, če MBM ni bil aktiven se to ni dogajalo?

Po moje bi bilo v redu, da to stvar pojasniš avtorju programa. Kul človek, ki redno spremlja svoj forum in tudi hitro odgovarja.

Izjemno zanimmivo!

Aha, jaz sem še na 5.0.×.×. Ne iz lenobe, pač pa zaradi GFX karte, ki ne prebavlja dobro transparence Dashboarda v novejših verzijah (+ ne bere mi temp. diska, moram uporabljat sešl softw, ki pa se lepo integrira v MBM, izbereš pod sensor 5).
Your focus determines your reallity

Big_Al ::

Tako je bilo to - sestavim sistem, instaliram vse do MBM, ki je ponavadi med zadnjimi svarmi. Ga instaliram, nastavim - dela. Kaže lepe nizke temp. Restart - samodejni zagon MBM, preverjam neke zadeve - alarm zaradi temp. na CPU. Aha - najverjeteje napačno nastavljen senzor ali kaj podobnega hmmm, ne gre in ne gre. Ma najverjetneje ga MBM kaj serje. Pogledam temp v BIOS-u, nad 60. OPA!! Odprem kišto - vse OK!! Zaženem winse in s tem tudi MBM, ventilator utihne. Ga že rahlo sumim. Če MBM samo zaprem ne pomaga. Uninstall MBM - zadeva spet dela BP.

Overlord ::

A obstaja kaj podobnega za merjejnje temp za Radeon8500le?

Boško ::

Jst bi pa sam vprašu, če 40G WD 7200rpm ima temperaturni senzor al ne! Ker men je ne pokaže v MBM, bivši maxtor mi pa jo je!!

Sorry, ker je mal mim, pa seeno hvala!

L.p.

ali3n ::

Boško: preveri v Biosu, če imaš enejblan SMART...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Dr_M ::

WDji zgleda da nimajo senzorja,ker par kolegov ma WDje 80gb in nobenmu ne dela to, men z maxtorjem pa dela.mam pa se 2 ibmja s katerima pa tut ne kaze temp.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kuglvinkl ::

Preizkusi HDTemperature od PalickSofta. Ta se namreč izjemno lepo integrira v MBM, izbereš senzor 5. Pa preizkusite z WDji in poročajte. Url je http://www.hddtemperature.com

Khm, zalaufite tole. Trdi, da vam preizkusi, če imate v disku podprto branje temperature: klik
Your focus determines your reallity

Boško ::

Moj WD nima teperaturnega senzorja!!

;((

L.p.

Overlord ::

Torej se, da s katerim programom merit temp na 8500LE, ali je potrebno to postoriti z lastnoročnim dodajanjem senzorja?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programi za merjenje temperature (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
10234130 (11345) BaRtMaN
»

MBM in diagnostiččni LED zaslonček na EPoXovih ploščah

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
102550 (2316) DjTonic
»

Čudne temperature?! (Epox8rda+ & MBM)

Oddelek: Navijanje
171230 (1056) OwcA
»

Čitalec XP temperaturne diode (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
905855 (4580) Jux
»

?? Temperatura grafične

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
262215 (1829) mmisv

Več podobnih tem