» »

Kolonizacija Marsa!?!

Kolonizacija Marsa!?!

1
2
3

sidd ::

Ni dovolj energije na dovolj majhnem prostoru z zadovoljivim nadzorom da bi mi kam kr tak prlezli.
Če res ne odkrijemo kaj iz ZF, je Thomasova variianta way to go zgleda.
Glede na razvoj robotike pa bojo zgleda roboti lepo potovali okoli. Tisti kup kovine prenese večje pospeške ko človek pa kakšna radiacija ga ne zmutira v kak kup nesnage :)
no idea for signature
signed
I

edge540 ::

Kakšna kolonizacija Marsa, raje naj ta denar porabijo za razne telekomunikacijske/navigacijske satelite v Zemeljski orbiti, to še zna biti uporabno. Če je že treba kaj gor poslat.

Valentin ::

Še dobro, da takšno razmišljanje ni v osnovi človeške narave.

Predpostavljam, da so nekateri približno tako nergali v srednjem veku, ko se je Kolumb odpravljal proti Ameriki.

Verjetno pa bi s takšnim razmišljanjem že naši predniki izumrli nekje v prazgodovinski Afriki, namesto da bi poselili naš planet.

Thomas ::

Osvajanje Marsa je kvečjemu analogno hipotetičnemu srednjeveškemu prizadevanju, da ukrotijo jate labodov ali gosi in jih vprežejo za letenje človeka.

Takrat ni bilo misliti, da je drugačno letenje sploh možno. Kot se zdaj nekaterim zdi, da lahko edinole konoliziramo Mars.

Oba projekta sta pa enako mimo in je bilo dobro/bi bilo dobro, da se jih nihče ne loti.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Valentin ::

Saj jaz ne navijam ekstra za Mars. Lahko je tudi Luna. Ali pa Rame od Clarka. Ali pa protokolske nanosonde.

Samo treba je začet delat na tem. Da se človeštvo čim prej razprši po vesolju. Edino tako imamo možnost preživetja na dolgi rok...

imagodei ::

Ah no,

kljub temu, da je osvajanje Marsa z večih gledišč povsem nekoristno, se bo to gotovo zgodilo. To bo pač vmesni korak k drugim, bolj oddaljenim svetovom.

Zakaj bi osvojili Mars? Razen zato, ker "ga pač lahko"? Zato, da bodo znanstveniki lahko preučevali vplive globokega vesolja na človekovo fiziologijo. Zato, da bodo lahko testirali nove pogone in ostale tehnološke rešitve. Verjetno bo tudi potrebno kakih ducat nesreč, preden bomo razvili zanesljiva plovila za premagovanje večjih razdalj.

To pač potrebujemo, če želimo kdaj prileteti do Jupitrovih lun ali (v oddaljeni prihodnosti) do bližnjih zvezd.
- Hoc est qui sumus -

strictom ::

Tisti doom 3 scenarij se mi zelo dopade. Ena ogromna in neizmerno bogata firma začne pošivljati folk na Mars in tam razvijat orožja brez kakeršnih koli oviranj s strani zakona in morale.

Potem pa to replikira na zemlji in prodaja.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

edge540 ::

>>Tisti doom 3 scenarij se mi zelo dopade. Ena ogromna in neizmerno bogata firma začne pošivljati folk na Mars in tam razvijat orožja brez kakeršnih koli oviranj s strani zakona in morale.

Tega si še Savdijci ne morejo privoščiti, ko celemu svetu pijejo dolarje :)

sidd ::

Samo tisti doom 3 scenarij ma eno malenkost al ne? Da so pač našli nek star teleport? Al kaj hudiča je že blo tisto...V bistvu pa mora samo dostava materiala v orbito postati dovolj cenena, potem se bo že tud ker bučman na mars spravil (ker se bo lahko) :)
no idea for signature
signed
I

podbevna ::

Thomas kako kmalu pa misliš, da bo "full nano", na nivoju, ki je potreben za predelavo Marsa v surovine?

Govoriš o desetletjih, stoletjih ali x tisoč letih?

edge540 ::

Po nekaterih ocenah naj bi zadeva špilala že pred 2050. Bomo videli.

Thomas ::

Jaz mislim takole. Če bi bila ful nano odvisna od človeških raziskovalcev, potem so še desetletja, če ne stoletje pred nami, da se bo stvar čisto zares začela. A od takrat naprej, je vsako rezanje Marsa na milijardo delov ali kar na atome - malenkost.

Vendar, ful nano ne bo prišla od človeka, pač pa od stroja. Ful nano je samo problem kvantne kemije in nič drugega. Zapletena matematična uganka, nič več in nič manj.

To bomo pa rešili v naslednjem desetletju skoraj gotovo, predvsem z intenzivno uporabo kompjuterske mehanike.

Odtlej bo kosanje Marsa, Jupitra ali Sonca - povsem možno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Utk ::

Jah, potem bomo rabli še stroje, ki bojo naredili genocid nad zelenci, drugač ne bo nič :)

Thomas ::

Zelence moramo ignorirati, tako kot je NASA v svoji herojski dobi ignorirala Indijance, ki so trdili, da na Stari Materi Luni ne dovolijo pristanka.

Racionalnost mora spet zavladati, sicer bo iracionalnost še res triumfirala.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

PacificBlue ::

elence moramo ignorirati, tako kot je NASA v svoji herojski dobi ignorirala Indijance, ki so trdili, da na Stari Materi Luni ne dovolijo pristanka.

Racionalnost mora spet zavladati, sicer bo iracionalnost še res triumfirala.



Indian Message To The Moon

When NASA was preparing for the Apollo project, they did some astronaut training on a Navajo Indian reservation.

One day, a Navajo elder and his son were herding sheep and came across the space crew. The old man, who spoke only Navajo, asked a question which his son translated. "What are these guys in the big suits doing?"

A member of the crew said they were practicing for their trip to the moon. The old man got all excited and asked if he could send a message to the moon with the astronauts.

Recognizing a promotional opportunity for the spin-doctors, the NASA folks found a tape recorder. After the old man recorded his message, they asked the son to translate it. He refused.

So the NASA reps brought the tape to the reservation where the rest of the tribe listened and laughed but refused to translate the elder's message to the moon.

Finally, the NASA crew called in an official government translator. He reported that the moon message said, "Watch out for these guys; they have come to steal your land."


In imeli so še kako prav. Thomas tvoja naravnanost k "materializiranemu racionalizmu" ni racionalizem, ampak neumnost. Pojem spoštovanje narave, ti je verjetno tako daleč kot meni zgoraj omenjeni "racionalizem".

Edit:typo

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

Narava je smetišče elementarnih delcev. Bozonov, fermionov ... . En ogromen kup, nametan kar v en dan. Sem in tja so nastali vzorci, ki so nam všeč in jih bomo ohranili in še izboljšali.

Še vedno je pa Narava samo to kar sem rekel - odlagališče. Sebe gledam kot na smetiščnega muca, ki misli postati prav mitski tiger. Na lepo pospravljenem.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Azrael ::

@PacificBlue

In kaj je ta mistični pojem "spoštovanje narave"? Bi bil lahko malo bolj specifičen?

Jaz ta pojem razumem kot nekaj izjemno pomalastičnega, čisto vsak si ga lahko razlaga po svoje.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Thomas ::

Tile tipčki kot Blue, imajo osnovne pojme nerazčiščene. Ampak namesto da bi bili tiho, so nenormalno glasni in zagovarjajo ravno vsak kamen, da je bil ravno prav postavljen, preden ga je prijel človek.

Zdej je pa vse narobe, ko ga je.

To je IMHO ena taka psihoza, ki bi se ozdravila najbolje na ta način, da bi mu dali iskusiti leto dni Evrope takoj po koncu zadnje ledene dobe, ali še med njo.

Potem bi videl, kako je človeška civilizacija pravi blagoslov. Celo fevdalizem iz leta 1200, v primeri z "naravnim stanjem", ki ga bi ga silno težko preživel. Večina ga ni, prav dolgo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

PacificBlue ::

Hehe ok. Odgovarjam obema. Kar se danes dogaja v svetu, intezivno izkoriščevanje zemljinih zakladov(predvsem iz strani velikih pohlepnih koorporacij) ne bo ostalo brez posledic..O kakih posledicah govorim? Lahko jih vidite in občutite že danes..nekateri pravijo temu klimatske spremembe..Thomas ti si govoril o nekakšnem neurejenem smetišču, kot prispodobo za naravo..ne vem al se hecaš, ampak smetišča jaz vidim drugje, kot posledico človeškega nenormalnega onesnaževanja narave..recimo čiste pitne vode je vsak dan manj..potem intezivna sečnja pragozdov, ni čudno da se kakšen Popocatépetl kdaj zbudi in od jeze izbruhne..Če mi verjamete da je Zemlja kot živo energetsko "bitje" se da potem veliko stvari razložit..mal jo vzdražiš tu in tam mal eksplodira..Seveda je to zelo posplošeno.

Indijanci( in sploh vsa ljudstva, ki živijo v tesnem stiku z naravo) imajo veliko modrost(i). In ta modrost je da smo mi del narave, ne pa da bi morali biti mi NAD naravo( ta stric Darwin je res mal zjebal vse skupaj)..to se nam bo vedno maščevalo...Poglej jih recimo kako srečni so..brez vse te nepotrebne navlake, ki ji mi pravimo "tehnologija" in se zaradi nje ne počutimo kaj preveč srečni..Mi uporabljamo tehnologijo da bi nadzorovali naravo(zdaj je že prišlo tako daleč, da nadzorujemo sami sebe)..Ampak narave se ne da nadzorovati..lej kolikrat nam je to že pokazala..in o tem spoštovanju narave jaz govorim.

P.s: In Thomas jaz sem že doživel naravo na zelo pristen način oz. jo tudi doživljam. In to tudi tam kjer sploh ni civilizacije. Veš kako lepo je..aja ne veš. Vzamem nazaj.

WarpedGone ::

>> In to tudi tam kjer sploh ni civilizacije. Veš kako lepo je

Ja, zelo lepo je, ko nimaš niti papirja da bi si rit obrisal ...
Zbogom in hvala za vse ribe

krneki0001 ::

Hehe ok. Odgovarjam obema. Kar se danes dogaja v svetu, intezivno izkoriščevanje zemljinih zakladov(predvsem iz strani velikih pohlepnih koorporacij) ne bo ostalo brez posledic..O kakih posledicah govorim? Lahko jih vidite in občutite že danes..nekateri pravijo temu klimatske spremembe..Thomas ti si govoril o nekakšnem neurejenem smetišču, kot prispodobo za naravo..ne vem al se hecaš, ampak smetišča jaz vidim drugje, kot posledico človeškega nenormalnega onesnaževanja narave..recimo čiste pitne vode je vsak dan manj..potem intezivna sečnja pragozdov, ni čudno da se kakšen Popocatépetl kdaj zbudi in od jeze izbruhne..Če mi verjamete da je Zemlja kot živo energetsko "bitje" se da potem veliko stvari razložit..mal jo vzdražiš tu in tam mal eksplodira..Seveda je to zelo posplošeno.


Kake klimatske spremembe? Nobenih klimatskih sprememb ni videt, tako neurje kot je bilo v kamniku par tednov nazaj, se zgodi parkrat vsako leto v sloveniji, pa smo zelo majhni, drugje še večkrat. Ves co2, ki ga spustimo v zrak ni niti procent od tistega, kar lahko in kar spušča narava v zrak (mogoče si kdaj slišal za kak vulkan, pa to ni nič nenavadnega - to je čisto naravno). Nehej nakladat bedarije, pa malo manj verjemi medijem. Poanta je v tem da so 100 let nazaj taki kot ti vedeli mogoče kaj se je zgodilo v sosednji vasi in so napovedoval katastrofo, pred 50 leti se je to razvedlo do naslednjega večjega mesta pa so spet napovedoval katastrofe, danes pa nas vsakodnevno obmetavajo s tem kakšna katastrofa se bo zgodila tako da to ni nič novega - ampak katastrof še vedno ni.
Le kje so?

Zgodovina sprememb…

username ::

Indijanci( in sploh vsa ljudstva, ki živijo v tesnem stiku z naravo) imajo veliko modrost(i). In ta modrost je da smo mi del narave, ne pa da bi morali biti mi NAD naravo( ta stric Darwin je res mal zjebal vse skupaj).
'Modrost' vseh 'naravnih ljudstev' skupaj ni omembe vredn v primerjavi z dosežki zahodne civilizacije. BTW, pridevnik 'zahodna' je v bistvu redundanten, ker vse ostale niti niso civilizacije, temveč zgolj malo bolj sofisticirani barbari.

In če ti znanost + razum (tebi v tem primeru ta pojma predstavlja Darwin) pomeni nekaj zgrešenega - potem si pač zgrešil.

intezivno izkoriščevanje zemljinih zakladov(predvsem iz strani velikih pohlepnih koorporacij)
Vsak pameten človek si želi, da bi bilo čimveč pohlpnih korporacij, ki bodo lahko v miru čimbolj 'izkoriščevala' (sic) naravna bogastva - ki so sama po sebi povsem brez vrednosti, dokler ne pride mimo dovolj tehnološko razvit človek, ki a) jih je sploh v prvi vrsti sposoben pridobivati ter b) iz pridobljenega izdelati kaj uporabnega za ljudi.

, ni čudno da se kakšen Popocatépetl kdaj zbudi in od jeze izbruhne.
Nisem vedel, da skupki staljene kamnine lahko bolehajo za čustveno-psihološkimi težavami...

Poglej jih recimo kako srečni so..brez vse te nepotrebne navlake, ki ji mi pravimo "tehnologija"
Brez grde tehnologije jim 80 % otrok pomre pred 5. letom starosti - res, to mora biti strašno veselo.

Ampak narave se ne da nadzorovati.
Zaenkrat. Pa tudi to še pride. Upam da čimprej.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

PacificBlue ::

Ja, zelo lepo je, ko nimaš niti papirja da bi si rit obrisal ...


Hehe..rit so si že brisali od pamtiveka..:)

krneki0001 ::

Ja, zelo lepo je, ko nimaš niti papirja da bi si rit obrisal ...


Hehe..rit so si že brisali od pamtiveka..:)


Nekateri ja, večina pa si je še danes ne briše. Že v sloveniji take ljudi vidiš, kr kdaj kako staro ciganko glej - da noge narazen se uščije in userje sred ulce in gre naprej, kot da se ni nič zgodilo.

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

Nekateri ja, večina pa si je še danes ne briše. Že v sloveniji take ljudi vidiš, kr kdaj kako staro ciganko glej - da noge narazen se uščije in userje sred ulce in gre naprej, kot da se ni nič zgodilo.


Pes se tudi userje sred ulice ali parka pa te to niti ne moti?A je človeški drek kj bolj strupen od pasjega?..po mojem še manj..aja no če praviš da je ciganka..maybe..:)lol

PacificBlue ::

@Username

Sj vem, da tebe in še marsikaterega tule gor ne bom mogel prepričat o nasprotnem. Mogoče je celo tako prav. Se bo vsaj kdo naučil kaj.
Ampak vseeno bi omenil, da zahodna civilizacija je velikokrat bolj barbarska kot pa marsikateri indijanec..Lej kakšne psihopate izdeluje naša družba..? Enega so celo pripeljali v Haag nedavno tega..Eden na drugi strani luže jebe cel svet v glavo, in veliko folka je in še bo najebalo zaradi njega..Seveda pa naša vlada temu nikakor ne nasprotuje, zaradi političnih in tudi gospodarskih razlogov od katerega imajo tudi navadni delavci korist..Vse je zelo povezano. Tudi papir s katerim si obrišeš rit.

antonija ::

Ce mi das na izbiro "povezanost z naravo" (kar pomeni nic betona in asfalta, vodovodov in kanalizacije, elektricne in informacijske infrastrukture, komunalne in zdravniske oskrbe, etc.) in pa "izkoriscanje narave" (vse zgoraj nasteto minus pticki in srne pred vhodom v mojo jamo) potem bom vsekakor izbral "izkoriscanje narave". Problem "povezanosti z naravo" je namrec ta, da povprecna zivljenska doba pade pod 25-30 let, stevilo bolezni skokovito naraste, socialni status ljudi se zniza, skratka dobimo sedanje revne drzave v afriki skupaj z vsemi drzavljanskimi vojnami, sekanjem, posiljevanjem, etc.

Druzba ni stroj za izdelavo bedakov... narava je. Za bedaka je vseeno ali zivi v civilizaciji in se gre genocid z moderno vojno, ali pa zivi v vukojebini sredi puscave in se vsak teden odpravi na kaksen pohod posiljevanja, pohabljanja in ubijanja. Edino za civiliziranega bedaka izve cel svet, za naravne bedake pa ponavadi nihce.

FOX news FTW!!
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

krneki0001 ::

Nekateri ja, večina pa si je še danes ne briše. Že v sloveniji take ljudi vidiš, kr kdaj kako staro ciganko glej - da noge narazen se uščije in userje sred ulce in gre naprej, kot da se ni nič zgodilo.


Pes se tudi userje sred ulice ali parka pa te to niti ne moti?A je človeški drek kj bolj strupen od pasjega?..po mojem še manj..aja no če praviš da je ciganka..maybe..:)lol


Pes se userje tam kjer mu lastnik to dovoli. In če je neumen lastnik, ki psa ne pelje na velik travnik, da bi se tam zlaufal, potem se pes userje tam koder lahko, pa če je to cesta je pač cesta.

username ::

Sj vem, da tebe in še marsikaterega tule gor ne bom mogel prepričat o nasprotnem.
You can say that again. Kajti eni pač znamo razmišljati in ne padamo na razne iz riti potegnjene Mother Earth bluze.

.Eden na drugi strani luže jebe cel svet v glavo, in veliko folka je in še bo najebalo zaradi njega.
Kdo na drugi strani luže pa bi to lahko bil?
Chavez? No ja, mnogi njegovi državljani zaradi njega res najebejo- ampak malo pretirano je reči, da Hugo cel svet jebe v glavo - nič bat, toliko pa spet ni pomemben, je zgolj mala (barbarska) riba ki se malo repenči in vrti gobec.. >:D
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

username ::

Problem "povezanosti z naravo" je namrec ta, da povprecna zivljenska doba pade pod 25-30 let
Točno - in še to samo za tiste posameznike, ki nekako preživijo najbolj nevarna otroška leta.

skratka dobimo sedanje revne drzave v afriki skupaj z vsemi drzavljanskimi vojnami, sekanjem, posiljevanjem, etc.
Celo še huje. Današnji Afričani, ameriški Indijanci ipd. imajo precej boljši standard kot njihovi predniki pred stoletji, preden jih je "okužila zahodna civilizacija". Današnja barbarska ljudstva so deležna precejšnjih količin tehnologije od Zahoda - ta tehnologija je pač že vsem znana in so je deležni vsi, a pred par desetletji jo je morala najprej razviti zahodna civilizacija, sicer te tehnologije sploh ne bi bilo...
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

OChack ::

Narava je smetišče elementarnih delcev. Bozonov, fermionov ... . En ogromen kup, nametan kar v en dan. Sem in tja so nastali vzorci, ki so nam všeč in jih bomo ohranili in še izboljšali.

Še vedno je pa Narava samo to kar sem rekel - odlagališče. Sebe gledam kot na smetiščnega muca, ki misli postati prav mitski tiger. Na lepo pospravljenem.


ko bo tebe enkrat resno nekej zvil boš pa drgač mislu :)
Int€l inside, IDIOT Outside

PacificBlue ::

Dej username ne bluzi. Če bi vedel kaj o indijancih in njihovemu standardu ne bi nikol rekel kaj takega.Mal si poglej statistične podatke koliko alkoholikov je med indijanci, koliko število posilstev se dogaja, koliko je brezposelnih.. in to povsod od Amerike do Nove Zelandije. In veš zakaj? Ker jim je zahodna civilizacija uničila življenje kot so ga poznali. Vzeli so jim zemljo, jih napodili v rezervate, taborišča..Pa se celo jim opravičujejo zadnje čase, kot so se v Avstraliji domorodcem recimo..Pa kj jim to zdj pomaga. Takšno razmišljanje kot ga imaš ti je zelo nevarno. In dokazi zanj ležijo veliko kje.

WarpedGone ::

>> Takšno razmišljanje kot ga imaš ti je zelo nevarno. In dokazi zanj ležijo veliko kje.

V čem meriš to nevarnost?
Da te drugače vprašam: kaj misliš zakaj so se kitajci, indijci, afričani pa še kdo tako zelo namnožili zadnje čase? Misliš da kej pogosteje seksajo? Da vsačsih so enkrat, pa se jim potem ni več dalo? Ma jok, včasih so seksali vsaj enako mnogo, le da kakih 90% produktov tega športa ni dočakalo niti par let. Je mati narava vzela svoj krvavi davek.

Pravzaprav lahko rečeš da "življenje z naravo" terja kakšno milijardo mrtvih zaradi bolezni vsako leto. Več kot pa še vsaka vojna. Mati narava? Mati?
Zbogom in hvala za vse ribe

gzibret ::

Glede narave sem odprl temo:

Narava vs Tehnologija

Od sedaj naprej podobne debate (ki nimajo veze s kolonizacijo Marsa) tukajle brišem.
Vse je za neki dobr!

innerspace ::

1.st post:
Haha! ..kako hitro misli zaidejo v konflikte:)
Glede marsa pa takole: Ko bo cas, bi ga lahko imeli kot poligon za razvoj umetne inteligence..za videt ce sploh in koliko(kako) je res inteligentna...za videt kam sploh tezimo...kaksne so posledice ´inteligence´ za svet na katerem se ta znajde...

Utk ::

Ja meni tudi ni jasno kaj bi lahko človek na Marsu naredil koristnega v tistem nerodnem oklepu. Naj ostane doma in naj roboti delajo. Pa še cenejše je.

Thomas ::

 Kolonija.

Kolonija.



Če bi hoteli osvajati Vesolje kot bistveno nespremenjeni ljudje, bi naredili iz Marsa kaj takega. Kar bi dajalo ugodno (idealno) podnebje, gravitacijo kot na Zemlji in vsaj 1000 krat toliko površine kot Mars.

Če že.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Jst ::

Kaj pa je sploh to, linkano zgoraj, da bi omogočalo gravitacijo, enako Zemljini?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

gzibret ::

To je pogruntavščina enega slovenca (Hermana Potočnika), kako v vesolju ustvarit umetno gravitacijo. Zaenkrat edina zadeva, ki je izvedljiva in deluje.
Vse je za neki dobr!

edge540 ::

V bistvu velik votel rotirajoč obroč. Zaradi rotacije imaš poljubno gravitacijo, odvisno od hitrosti vrtenja. Razmeroma kul in uporabna stvar, če bi hoteli kje zunaj živeti.

Zero One ::

Saj jaz ne navijam ekstra za Mars. Lahko je tudi Luna. Ali pa Rame od Clarka. Ali pa protokolske nanosonde.

Samo treba je začet delat na tem. Da se človeštvo čim prej razprši po vesolju. Edino tako imamo možnost preživetja na dolgi rok...


Glej, tudi, če nam nekako uspe poseliti celoten sončni sistem, se lahko ena od tisočev zvezd, ki so zadosti blizu, spremeni v supernovo in v parih letih izumre vse življenje daleč naokoli.

Tudi, če nam čudežno uspe poseliti druge sisteme (recimo celotni local cluster), nas še vedno lahko zradira kakšen gamma ray burst oziroma dogodek podobnih razsežnosti. Thomasov Protokol, t.j. upload na ogljiku baziranih organskih računalnikov (človeških možganov) na bolj varne, bolj stabilne in hitrejše anorganske komponente je za dolgi rok še najbolj varna možnost.

Valentin ::

> Thomasov Protokol, t.j. upload na ogljiku baziranih organskih računalnikov (človeških možganov) na bolj varne, bolj stabilne in hitrejše anorganske komponente je za dolgi rok še najbolj varna možnost.

Če boš malo bolj natančno pogledal moj post, boš videl, da sem navedel tudi to možnost.

Zero One ::

>Če boš malo bolj natančno pogledal moj post, boš videl, da sem navedel tudi to možnost.


Samo treba je začet delat na tem. Da se človeštvo čim prej razprši po vesolju. Edino tako imamo možnost preživetja na dolgi rok...


Tole je kontradikcija, se ti ne zdi? Superračunalnik, ki poganja FAI, uploade in protokol lahko fabriciramo iz Jupitra. Ko je enkrat upload končan je kakršnakoli širitev v fizičnem svetu (razen zavoljo potreb po večji računski moči) popolnoma nepotrebna, edini modus interakcije z klasičnim vesoljem bi bil opazovanje in zbiranje informacij.

Valentin ::

> Ko je enkrat upload končan je kakršnakoli širitev v fizičnem svetu (razen zavoljo potreb po večji računski moči) popolnoma nepotrebna, edini modus interakcije z klasičnim vesoljem bi bil opazovanje in zbiranje informacij.

Ja in kaj bo, ko bomo porabili Jupiter? Pa ostale planete in na koncu Sonce?
Poleg tega se moramo širiti tudi zato, da nas ne prehiti konkurenca...

innerspace ::

Vskok v speco temo:

http://www.ted.com/talks/joel_levine.ht...
http://marsairplane.larc.nasa.gov/multi...

Radi bi poslali letalo na mars. Upam, da res.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Zgodovina sprememb…

atubbuta ::

Thomas je izjavil:

Self replicated nano sonde ti lahko Mars razkosajo in preoblikujejo v habitat, velik za vsaj 1000 Zemelj.


Pa čaki no, saj veš, da to ne more bit, če je manjši od Zemlje.

Pa dvomim, da smo ljudje sposobni programirat te robotke tako dobro, da bi jim ratal.
:)

guest #44 ::

Thomas...te popolnoma razumem, nekoč sem bil zelo podoben tebi po ideološki strani. Nepoboljšljiv ekstremni futurist.

Vseeno pa me zanima, od kje tebi ta prvotna želja po konzumaciji vsega just for shit and giggles?


P.S. Pa upam da si gledal Stargate tam od 4 sezone naprej? Replikatorji so se mi zdeli absolutno najbolj kul sovražnik od vseh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

Thomas ::

Jaz preudarjam in predvidevam, kam ta svet gre, kot se temu reče. Nimam nobene resne intence, da bi podaljšal Bohinjsko jezero do Bleda ali celo do Sotočja, kjer bi potem mogočen slap padal nizdol in poskrbel za lep spektakel. Na Mlinem, na Bledu, bi bil pa spoj Blejskega in podaljšanega Bohinjskega jezera, da bi ladijce lepo vozile sem in tja. Od Zake do Ukanca z ladjo, obale pa nekaj poseljene, nekaj pa divje.

S takimi idejami bi se ukvarjal okoli leta 1900, v zgražanje vseh.

Danes je za kaj takega prepozno. Tako prepozno kot za kolonijo v L5 ali za zasenčenje Venere, pa da vidimo kako se bodo posedli potem tisti oblaki in padli dol na tla, ko bo pritisnil mraz polarne noči. Hujše kot polarne, pravzaprav.

"Žal" bomo v dovolj bližnji prihodnosti imeli fulnano in bodo takšni projekti outdated, saj bo vsak atom imel drugačno in boljšo uporabo. Ozko grlo človeškega dela in delovanja bo odpadlo in našteti projekti bodo premalo zanimivi.

Kar je tudi razlog, da moramo na ven in vse pomašinat. Reci temu ekonomska, tehnološka ali kakšna drugačna nuja, vseeno je.

Tja pač moli taco Veliki Pes.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

energetik ::

Če se iz teh tvojih nanosond lahko razvijejo Replikatorji, potem raje vidim, da jih nikoli ni.

Aja glede prvotnega vprašanja o Marsu:

1.Kdaj bo človek prišel na Mars??
Mogoče v naslednjih 30-50 letih (kakšna nova vesoljska tekma), sicer še dolgo ne.

2.Ali bo to mednarodna misija ali zasebna ?
Bi rekel da mednarodna.

3.Ali je nujna naselitev rdečega planeta?
Ne.

4.Ali bi bilo potrebno ustanoviti kolonijo na Marsu?
Ne, bi bilo pa vsekakor zanimivo. Človeštvo bi se sicer ohranilo ob padcu kakšnega megameteorita na Zemljo, ampak pri kakšni supernovi v bližini ti pa še to ne pomaga.

5.Ali je po vašem mnenju tehnološki razvoj počasen ali hiter?
Na enih področjih hiter, na drugih počasen. Najbolj pogrešam recimo zdravilo proti raku, vsem virusom. Pa recimo možnost, da ti zraste nov ud, če zgubiš prvega. Torej v medicini bi si žele parkrat hitrejši razvoj.

6.Ali ste zadovoljni z današnjo tehnologijo?
Glej zgornje vprašanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Jst ::

>Pa čaki no, saj veš, da to ne more bit, če je manjši od Zemlje.

Že brez nanosond: mars nima oceanov, tako da je površina planeta mars približno enaka kot kopnega na zemlji.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mars One Project (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6411187 (5582) vostok_1
»

NASA gleda naprej proti Marsu

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
175339 (3763) Smurf
»

Odprava na MARS: Mars Rovers: Spirit, Opportunity (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
9011442 (6814) guest #44
»

Voda na Marsu (baje) !

Oddelek: Znanost in tehnologija
142034 (1765) Alec999

Več podobnih tem