» »

Ko restrartam računalnik se procesorski ventilator ugasne

Ko restrartam računalnik se procesorski ventilator ugasne

BloodyShadow ::

Pozdravljeni.

Imam novo matično ploščo Gigabyte GA-M56S-S3 AM2 in nov procesor AMD X2 4800+.
Imam sledeč problem. Ko restartam računalnik se ob takojšnjem ponovnem zagonu ventilator na procesorju ugasne...in ne deluje.....če pa računalnik ugasnem, in zopet prižgem pa deluje normalno. Ima mogoče kdo kako idejo kaj bi lahko bilo?

LP Miha

Snegec ::

Če je temperatura procesorja ob ponovnem zagonu manjša od nastavljene kjer je potrebno hlajenje, je logično, da se ventilator ne vrti. A pa se ti prižge, ko zaženeš karkoli zahtevnejšega ali ostane mrtev?

Preveri pač napajanje v tem primeru. Ali pa najprej preizkusi, da izklopiš avtomatsko nastavitev prilagajanja hitrosti ventilatorja glede na temperaturo procesorja.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.

R33D3M33R ::

Zanimivo. Imam GA-M55S-S3 in se mi ob zagonu ventilator najprej zavrti, nato ustavi in nato spet normalno vrti naprej. Si poskusil počakati malo dlje, verjetno se bo spet zavrtel.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

BloodyShadow ::

V BIOSU sem nastavil da ko doseže temperatura 60 stopinj mi začne piskati "alarm". Ter tudi ko se ventilator ustavi oz ne obratuje mi piska "alarm". Če računalnik restrtam.....se ventilator po zagonu ustavi...in tudi ko pride v windowse se ne začne vrteti amkpak še vedno stoji....računalnik moram ugasniti in znova prižgati potem pa dela. Kje pa lahko nastavim da ventilator obratuje nonstop 100%?

LP Miha

R33D3M33R ::

Aha, to je pa čudno. Jaz bi jo za vsak slučaj nesel na servis.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Snegec ::

V BIOSU sem nastavil da ko doseže temperatura 60 stopinj mi začne piskati "alarm". Ter tudi ko se ventilator ustavi oz ne obratuje mi piska "alarm". Če računalnik restrtam.....se ventilator po zagonu ustavi...in tudi ko pride v windowse se ne začne vrteti amkpak še vedno stoji....računalnik moram ugasniti in znova prižgati potem pa dela. Kje pa lahko nastavim da ventilator obratuje nonstop 100%?

LP Miha


BIOSu izklopiš avtomatsko upravljanje vrtljajev. Pač, se bo vent vrtel skos. Vsaj moral bi se.

Sicer ne vem zakaj nastavljaš, da ti piska pri 60 stopinj, dokler ne pride do 90 si še vedno v čisto prijetnem območju :) Vsaj poleti, razen če imaš klimo na 15stopinj naštimano za sobo z računalnikom.
Snegec & Snežinka, mala potepinka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čuden zvok prenosnika po čiščenju

Oddelek: Pomoč in nasveti
10929 (596) solatko
»

Ventilatorji se ne ugasnejo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5110681 (9272) inbox
»

računalnik piska med igranjem igric

Oddelek: Strojna oprema
121514 (1272) BorutK-73
»

Samodejni "Shutdown" ob prenehanju delovanja ventilatorja

Oddelek: Programska oprema
101241 (1087) Poldy
»

Ventilator v napajalniku; kontrola vrtenja da/ne?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61147 (1040) Microsoft

Več podobnih tem