» »

Graficna kartica ?!

Graficna kartica ?!

IksPEEkju ::

Imam napajalnik lc 6420, 420 w

3.3 v - 30 A
5 v - 28 A
12 v - 15 A

Zanimajo me naslednje grafične kartice :

http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

ali

http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

ali

http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

in

http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

Torej katero graficno kupit in ce je napajalnik dovol zmogljiv?

Ostala konfiguracija :

amd athlon II x4 620 2.6 ghz box 95 w
asus m4a785td - V evo
samsung spinpoint f3 500 gb 16mb

Za rame se se odlocam.

Hvala za pomoc

Lp

particle ::

Živjo.

Pomagalo bi, če bi še omenil za kaj bi grafično kartico uporabljal.

Lp.

innerspace ::

Jaz bi s tem napajalom vzel 5750.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Blinder ::

Dej poglej če ima tvoj napajalnik dodatno napajanje za grafično. 5750 ima 86W tdp, to že ne gre več skozi pcie vodilo, v to grafično sigurno rabi še vtaknit kabel iz napajalnika, ki pa nevem če ga ima tvoj napajalnik. Jaz imam istega al podobnega pa nima nobenga dodatnega napajanja za grafično.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

IksPEEkju ::

Dej poglej če ima tvoj napajalnik dodatno napajanje za grafično. 5750 ima 86W tdp, to že ne gre več skozi pcie vodilo, v to grafično sigurno rabi še vtaknit kabel iz napajalnika, ki pa nevem če ga ima tvoj napajalnik. Jaz imam istega al podobnega pa nima nobenga dodatnega napajanja za grafično.


Hm ja ko sem se uporabljal agp vodilo ( ati radeon 9800 pro ), sem to grafično napajal z tem napajalnikom.

Zdaj napajalnik je LC 6420 version 2.0, sem googlal pa nisem zasledil verzije te , da bi vido kako kablovje ma stvar.

IksPEEkju ::

Živjo.

Pomagalo bi, če bi še omenil za kaj bi grafično kartico uporabljal.

Lp.


Uporabljala bi se predvsem za rač. igre.

particle ::

Če bi rad igral igre potem vzemi 5750 in menjaj napajalnik ker ta ne bo več dober.

IksPEEkju ::

Niti nebi delala grafična na tem napajalniku pod stocked? Torej, brez vsakrsnjega navijanja..

particle ::

Po pravici povedano, še nisem sprobal te grafične v kombinaciji s 420W napajalnikom, ampak po logiki sklepam, da je 420W le malo premalo za to grafično. Probaj! :) Če se pc ne bo prižgal, veš da moreš še po nov napajalec :D

Lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: particle ()

AngelOfDeath ::

Po pravici povedano, še nisem sprobal te grafične v kombinaciji s 420W napajalnikom, ampak po logiki sklepam, da je 420W le malo premalo za to grafično. Probaj! :) Če se pc ne bo prižgal, veš da moreš še po nov napajalec :D

Lp.



420W je prek zadosti za grafično. Problem je v tem da ta LC ni 420W.
edit: Slovnica

IksPEEkju ::

Ja in koliko je če ni 420 w ?

svetetko ::

Piše že da je 420w, vendar so prisotne izgube pri moči. Recimo enermaxov 420w (primer) bi bil precej bližje dejanskim 420w kot pa LC.

IksPEEkju ::

Hm ja zaj iskreno povedano, se nimam dodatnega budgeta za napajalnik, vsaj se kaksna 2 tedna. Torej naj tvegam, mogoče bo zadevo dejansko poganjalo ali... ??

Sem pa direkt pred potrditvijo naročila, tak da res nevem al naj potrdim al..

jan01 ::

NE! Problem je ker je na tem 420W napajalniku na 12V le 180W.

IksPEEkju ::

Torej najbol poceni resitev glede napajalnika, da bi stvar funkcionirala? ali sestavi.si ali agt.si, mogoče pa celo rabljen napajalnik

particle ::

Jaz ti nebi svetoval rabljenega. Kupi 550W novega pa je. Mislim da so okoli 30-40EUR

IksPEEkju ::

Zdaj če pogledamo http://www.agt.si/racunalniska-oprema/n...

ta napajalnik 550w ima iste ampere kot moj 420 w

boogie_xlr ::

Delalo bo že, sam bo napajalc počepnu, ko boš zalaufal kako igro.

IksPEEkju ::

Torej v najbolsem primeru se zadeva restarta, v slabsih primerih pa da crkne napajalnik in po moznosti osnovna plosca zraven?

particle ::

V najslabsem primeru se ti PC sploh prizgal ne bo, ker ne bo dovolj moci da se prizge graficna kartica. Mislim pa da z LC420 najboljsega primera ne bo z to karto :)
Ta napajalnik ki si ga linkal bo ok.. ne glej amperov ampak : 1 x 6/8-pinski PCI Express

IksPEEkju ::

Ma nevem, moj napajalnik ma 1x 6 pin pcie priključek, tak da bom probal zalaufat na tem napajalniku, mogoče pa bo celo bp delalo, trenutno si nemorem privoscit se novega napajalnika.

particle ::

Vso srečo. :D

IksPEEkju ::

Najlepsa hvala, bom pa seveda porocal kako se je zadeva obnesla (če se je). Mi je pa zelo žal za antec true power 430w napajalnik, kateri je spustil dušo.

axee ::

Kaj pa če se nebi zajebavu z temi LC-ji in nabavil npr Corsair CX 400W? 30A na 12V liniji (360W)+ 80+ rating? Pa imaš za 49EUR kvaliteten brandname napajalnik na katerega se lahko zaneseš, tvoj sistem pa nebo v sanjah nikoli prišel čez 300W (še do 250W ne). Premisli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

particle ::

Ja če ti bo tvoj trenutni napajalec počepnil (kar verjetno bo) ti svetujem da narediš tako kot ti je axee napisal.

janezek101 ::

Malce bi si sposodil temo za eno hitro, upam da ne preveč trapasto vprašanje; katero izmed teh dveh grafičnih izbrati? :)
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
http://www.mimovrste.com/artikel/263006...

WamPIRe- ::

@janezek101: vseeno.. obe sta namreč referenčni... vzemi ugodnejšo ;)

hudychk ::

Odvisno je tudi od tega, kater procesor imaš v računalniku, koliko diskov itd, drugače pa mislim, da bi ta napajalnik brez problemov poganjal HD 5750 in 5770, če smo že pri tem. Prva grafična kartica potrebujeta max 7-8A iz 12V linije napajalnika, kar pomeni cca 80-100W,druga pa približno 10W več, njegov napajalnik pa da ven 15A samo na 12V liniji (180W), če sem prav prebral in tudi če ne da toliko, bo vseeno dovolj za vse. Malo poslušam okoli na kakšnih napajalnikih poganjajo grafe in če lahko ena HD 4890 Vapor-x laufa na LC 550W brez problemov, mislim, da bi tudi njemu 5750 na 420W LCju. Za več informacij, si preberi tukaj: http://www.guru3d.com/article/radeon-hd...
The Devil himself!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hudychk ()

axee ::

Sapphire HD 4890 sem poganjal na mojemu Corsair HX 450W brez težav, tako da ni debate da številke na večini "testov" lažejo. Napajalnik sem samo predlagal ker od takega LC-ja ne pričakujem nobene stabilnosti oz zanesljivosti. Nekako pa to vsak potrebuje kajne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

IksPEEkju ::

hudychk,

Procesor je amd athlon II x4 620 2.6 ghz 95 w , en disk 320 gb wd sata II.., ostalo pa nič resnega.

Se eno vprasanje. Imam Samsung 913 n lcd, kateri ima vga priklop, kok sem zasledil ima ta 5750 hd med drugim dvi priklop.

Ali dobis kak priklop zraven graficne same ali je potrebno se to dokupit?

Hvala

Zgodovina sprememb…

svetetko ::

Ponavadi zraven grafične dobiš tudi vga-dvi konverter.

hudychk ::

Js mislim, da bi moralo špilat in še nekaj malega ti bo ostalo rezerve. Kar se tiče stabilnosti, kot je napisal axee zgoraj, je res tale najcenejši LC, kar jih imajo bolj tako tako, ampak če si ne moreš trenutno privoščiti novega napajalnika, bo tud ta uredu. Vsekakor pa prihrani kaj denarja za nov napajalnik (za cca 50-60 EUR dobiš že kar spodoben napajalnik).

Zraven kartice hd 5750 pa dobiš adapter DVI --> VGA, tako da boš lahko priklopil monitor, če ima VGA priključek.
The Devil himself!

IksPEEkju ::

Da da sploh ni vprasanje glede napajalnika, saj je tud moj namen v bodoce stisnit z komponent kok se le da z navitjem samega sistema.

Ampak kot sem rekel trenutno gre malo v navzkriz z denarjem in se bi teh 50-60€ kr poznalo.

Koliko bi bil vreden procesor amd athlon xp 2500+ mobile ( navit se je dal brez tezav na 2420 mhz, z malo bolsimi rami tud na 2600+ mhz). Sluzil mi je cca 4 , 5 let brez problema.

hudychk ::

To pa poglej malo v malih oglasih. Težko bi karkol reku.
The Devil himself!

dzinks63 ::

Je tudi možnost dodatnega napajanja same grafične kartice, FSP Booster X-3, /review/

hudychk ::

To je pa fajn zadeva :) Samo kako pa pol kabel napelješ, če je vgrajen v kompu??
The Devil himself!

IksPEEkju ::

Je tudi možnost dodatnega napajanja same grafične kartice, FSP Booster X-3, /review/


Zanimiva stvar..

AngelOfDeath ::

http://www.enermax.outervision.com/

Tukaj imaš stran na kateri si lahko izračunaš kako močan napajalnik potrebuješ. Po mojih izkušnjah kar precej točno deluje.
edit: Slovnica

IksPEEkju ::

Računalnik kupljen, napajalnik dela. Ostalo pa bol bogo :

internet & ping


edit: stvar deluje. Se vidi da je 13ti, kr samo od sebe je zacel net delat tak kot mora.
rabim pomoč

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sestavljam Računalnik, prosim za pomoč !

Oddelek: Pomoč in nasveti
472909 (1659) barocco
»

Nova desktop za max. 600eur

Oddelek: Kaj kupiti
162980 (2788) Dejk0
»

PC za 300€

Oddelek: Kaj kupiti
182316 (1995) solatko
»

katero graficno od nastetih naj kupim

Oddelek: Kaj kupiti
8743 (613) 69charger
»

Računalnik do 800€

Oddelek: Kaj kupiti
102497 (2291) fr4nc

Več podobnih tem