» »

zastonj telefoniranje preko mobitela v Slovenijo

zastonj telefoniranje preko mobitela v Slovenijo

MUC ::

Verjetno poznate FRING in ga tudi uporabljate. Je komu uspelo preko Fringa in SIPa se prijavit na sipdiscount.com, ki omogoča brezplačne klice v Slovenijo in telefonirat prekom mobitela zastonj.

Meni se sicer prijavi, samo klicat noče. Preko računalnika pa deluje.

V-i-p ::

Kolikor vem, naj bi bili zastonj klici samo v stacionarna omrežja, mobilna še vedno plačaš, res pa da ceneje...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Veron ::

Malo sem len, pa se mi ne da vsega brat, torej tale SIP program na telefonu, če kličeš, deluje preko mobilnega interneta? Torej ti kuri internet in ko dobiš račun za telefon, dobiš večinoma obračunane "kb" za prenos podatkov?

OmegaBlue ::

Ja.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

V-i-p ::

Jah, če se povežeš preko wifi dostopne točke imaš zastonj...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

MUC ::

Na M4 maš 1 GB brezplačno.

hesoyam ::

kako sploh kličeš prek neta !!!!!!!!!!!!!!

Veron ::

to omogoča samo klice v slo brezplačno al povsod?
Nevem točno kako je treba pravilno klicat, da bo klicalo preko interneta in ne preko oparaterja? Torej enostavno grem v program in zberem tam fring in kličem iz imenika?

edit: aha
YES, fring charges you nothing! The software is completely free and as calls are routed over the internet rather than the mobile network, you need only pay your regular service provider for the data costs.

hm, torej lahko kličem v ameriko brezplačno, če se povežem s telefonom na domači wifi ali ... ?

edit2: Fring.com
Jst tole razumem, kot da lahko tud kličem v ameriko brezplačno (oz. mi simobil računa samo internet KB).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

ta-mau ::

@veron: klici so brezplačni tam kjer ti jih ponudnik naštima (npr voipdiscount maš tudi slovenijo notr). torej najprej nardiš account pri ponudniku voip storitev, nato pa delas konfiguracijo na fringu kjer postimas sip streznik pa username in pass (navodila mislim da so tudi na voipdiscount).

ja, če maš možnost dostopa do wifija in če ima ponudnik tvojih voip storitev brezplačne klice v tujino potem je vse skup brezplačno..

Zadeva pa deluje samo z 3g/edge omrežjem pa še to z zamiki..

Veron ::

hja, za slovenijo piše trenutno cenik: Slovenia (Mobile) 0.210 0.250 in landline [laendlain] noun electrical
daljnovod
sam kaj je mišleno kot "landline"?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

black ice ::

@veron: landline verjetno pomeni stacionarno omrežje

Veron ::

se mi kar zdelo, torej ubistvu zadeva ni kaj prida uporabna :)

Brainstorm ::

Uporabno je če si v tujini in kličeš v Slovenijo na stacionarni telefon zastonj, na mobilnega pa po 0.250€ na minuto.
Moraš pa kupiti vsaj za 10€ pogovorov in imaš potem zastonj klice na stacionarne telefone, vsaj pri voipdiscount je tako.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zastonj klici iz interneta na normalno omrežje

Oddelek: Mobilne tehnologije
164852 (4178) shinko
»

voip discount

Oddelek: Omrežja in internet
224725 (2599) madmitch
»

Detelfone - zamenjava za Skype? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7615978 (9276) N-E-O
»

telefonija preko interneta

Oddelek: Omrežja in internet
323056 (2403) wifi4all
»

Zastonj telefoniranje iz računalnika na telefon !!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11721542 (12397) madmitch

Več podobnih tem