» »

Zastonj telefoniranje iz računalnika na telefon !!!

Zastonj telefoniranje iz računalnika na telefon !!!

1
2
3

Raw ::

Mal ste zmedl vseskupaj.. Govorite o treh razlicnih programih in vse pomesate. Naj edn napise IME programa in KAKO mu dela, mogoce se postopek, kako mu je uspelo to izvesti.

Moje izkusnje z VoipBusterjem so take: klical ene 10x potem pa je 'trial' potekel in ne morm vec klicat. ("The maximum free calls has been reached") Delovalo pa je zastonj po eno minuto, potem je prekinilo. Sledil sm istalaciji programa in nic tikal nastavitev. Zadovoljen bi bil, ce bi tole delovalo po eno minuto, vec ne rabim. Aja, uporabljal sem ga cca en tedn.

Izkusnje z X-lite pa so: sel po DSIjevih navodilih in ustavlo se je pri aktivaciji racuna - ista napaka kot pri Kaufmann-u.. zgleda, da jim je cifr zmanjkal, a to se vlece ze vec kot mesec, ce sm prav razbral iz njihovga foruma. Je pa objavljen en datum 4.marc .. takrat naj bi dobil nove cifre.

To je vse kar vem o teh zadevah.
I am what I am and I do what I can

mrkva1 ::

Ali je kdo tukaj ki je plačal 10 evrov za uporabo voipbusterja. Sam imam namen narediti to. Ali se države ki imajo brezplačne klice res stalno menjajo.

hysteria ::

A še komu ne dela ta šment od VoipBusterja? Zloudal sem si zadnjo verzijo 2.09 build 303 beta, pa mi pri klicu na moj stacionarni telefon napiše tkole;

Dialing...
Ringing...
Call ended (The other party ended the call)

Potem pa klic na to isto številko ponovim in napiše;

Dialing...
Call ended (The number you dialed is invalid)

WTF, se komu kaj sanja kaj bi to blo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hysteria ()

mrkva1 ::

meni dela. Ali si pravilno vnesel telefonsko številko

krisb ::

jast sem en tistih naivnih kej so vplacali 10 eurov. Zadeva sicer deluej brez problema in sem do sedaj klical po 30min brez prekinitev in stroskov a teh 10 eurov ti po 4 mesecih izgine. Se ti jih splaca porabit, tako da klices se na mobitele. Do sedaj sem klical samo v Slovenijo in Italijo.

lp

boyan64 ::

jast sem en tistih naivnih kej so vplacali 10 eurov. Zadeva sicer deluej brez problema in sem do sedaj klical po 30min brez prekinitev in stroskov a teh 10 eurov ti po 4 mesecih izgine. Se ti jih splaca porabit, tako da klices se na mobitele. Do sedaj sem klical samo v Slovenijo in Italijo.

Preberi med FAQ kjer piše da je 10EUR za 120dni. Moj šef kar lepo kliče v USA in ni problemov. Če veliko klicariš v tujino je 10EUR za 120dni drobiž.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boyan64 ()

mrkva1 ::

Ali bo slovenija še dolgo free zone(brezplačni klici). Nekje sem prebral da se države menjajo kot nogavice.

Pa še to: ali je možno, da kličem na stroške tistega, ki ga kličem?????

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mrkva1 ()

hysteria ::

mrkva1: meni dela. Ali si pravilno vnesel telefonsko številko

Številka je prava, ampak čudno se mi zdi, da najprej kliče, nato napiše Ringing..., nato
Call ended (The other party ended the call). Se pravi nič se ne zgodi, ko pa takoj zatem ponovim klic na to isto številko, pa napiše da ni veljavna.

Mrkva1, katero verzijo VoipBusterja pa imaš?

p.s.

Si mislil pravilno vnesel, v "obliki" +386? Npr da imam cifro 0199999 potem vpišem +3860199999? Kaj pa v nastavitvah programa, porti, itd je treba tam kaj se poigrat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hysteria ()

Pro ::

Če imaš telefonsko 013456789 vneseš +38613456789!

boyan64 ::

Meni se pa dogaja sledeče. Program sem v firmi naložil na PC in mi vsakič ko pokliče neko številko resetira računalnik. To mi dela samo na mojem PC-ju. DOma imam dva in na obeh dela BP . Tudi v firmi na še enem dela brez problema. Kaj bi to lahko bilo? A ma kdo kako idejo?

mrkva1 ::

Mrkva1, katero verzijo VoipBusterja pa imaš?


Imam vezijo 2.09
Portov nisem štimal vse sem prepustil programu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mrkva1 ()

boyan64 ::

Ali bo slovenija še dolgo free zone(brezplačni klici). Nekje sem prebral da se države menjajo kot nogavice.

Pa res??? Slovenije danes ne vidim med free.

cubus ::

Slovenija pri voipBusterju ni več brezplačna, kaj je zdaj to?
Mislite da bo prišla kdaj nazaj na seznam free držav?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cubus ()

Eagle ::

hehe sn malo raziskavo naredo ker pri ipovbusteru ni več slovenije med državami for free.. in sem našel identično stran, identični program, le da se drugač imenuje in je slovenija noter pod free državami :>

cubus ::

In ta program je...........?

MaterVola ::

Eagle je napisal:

hehe sn malo raziskavo naredo ker pri ipovbusteru ni več slovenije med državami for free.. in sem našel identično stran, identični program, le da se drugač imenuje in je slovenija noter pod free državami :>


Pravi mali detektiv, a? http://www.internetcalls.com/en/index.h...

Eagle ::

MaterVola če sn jaz detektiv si ti zgleja fbi agent.. sn pa mislo še en tretji program, tak da kul da jih je tolko z free klicanjem v našo državo..

hysteria ::

Pro: Če imaš telefonsko 013456789 vneseš +38613456789!

Thx Pro, zdaj mi deluje. Nekdo je omenil da v SLO ni več free? Meni še zmeraj kliče zastonj 8-)

fritzz ::

Nekaj mi ni jasno... -ko plačaš teh 10€ lahko 120 dni neomejeno kličeš ali pa se ti ta kredit glede na klice, ki ji opraviš ustrezno zmanjšuje? Klical bi predvsem slovenska mobilna omrežja in se mi 10€ ne zdi dosti če bi lahko štiri mesece neomejeno klical.

boyan64 ::

Probaj :) . Skoraj sigurno se ti zmanjšuje, zato pa je objavljen cenik.

Raw ::

FYI.. na http://www.voipuser.org so dobil nove cifre ..
I am what I am and I do what I can

steev ::

Tri dni pa bo.
Ej, kje se dobi ta x-lite. K men se zdi kot da je plačljiv.
:|

Stihler ::

x-lite mas tuki ... drgac pa voipuser dela ful dobr, lohk klices na stacionarne pa tut na mobitel lohk (samo 051)

atomc ::

Pozdravljeni, a mogoče kdo ve, če se da v Sagem-u@3344 spremenit VOIP-SIP nastavitve.
Hvala za odgovor

steev ::

Zakva je pa sam 051. Lahk bi ble use mobitelove cifre.
:|

mamamia ::

Decki, imam problem z X-lite programom. Sem na T-2ju, registriran na voipuser.com.. Nastavitve sem delal po tistem vodiču, vendar mi skos meče naprej login timed out, contact system administrator.. Uporabljam staticen IP...

Če že tukaj ne gre, pa vsaj kaksna alternativa, kjer se dejansko da neomejeno klicat? LP

steev ::

A si se sam registriru, al si aktiviru sip account? Če si ga, si dobu mejl po 3 denh? Treba je čakat tri dni od aktivacije SIP-a.

Jez pa lahk kličem na mobitel, mewhahaha ....
:|

mamamia ::

ja, sem, samo sem se sele danes registriral.. Je to potem zaradi aktivacije? če ja, kul:D

bomo pol cez 3 dni vidl:)

lp

steev ::

Da! Drugič pa bolj beri ... :O
:|

mamamia ::

Sem dobil potrditveni email, pa xlite se vedno javlja tisti error, contact network admin..

Ce kdo stvar uporablja, bi prosu za screenshot nastavitev? Sicer sem delal po vodicu, sam vseeno ne dela..

@steev, kaj ti uporabljas da klices 4 free?

lp

tomaz 06 ::

Včas ga mot windows Firewall, probaj ga omejit.

mamamia ::

Omejit? V Win firewallu je dodan pod exceptions, tud tiste neke porte sm naknadno dodal pod exceptions:S

Voipbuster dela kul, eno minutko, pa zdej mi je zacel tezit za keš... Bedno:(

pumaxx ::

A mi lahko kdo razloži delovanje tega voipuser.org. Bolj ko gledam manj mi je jasno. Vse dela kot treba, klici so sedaj omejeni na 10min zaradi deficita v februarju (tako piše). Zanima pa me kdo to financira oz kako deluje (paypal donacije pokrivajo?)

kolombo ::

@mamamia. Problem je v X-Lite. Meni tudi ni delalo, pa sem preizkusil vse mogoče nastavitve. Nikakor se ni dalo povezati preko UDP porta 5060 na TCP server na Voipuser. Nekje ga blokira požarni zid ali router. Vse sem probal pa ni šlo. Potem sem pa naložil SipXphone SipXphone. Vpisati je bilo potrebno samo ime in geslo. Vsa ostala konfiguracija je že nastavljena. S tem programom pa lahko telefoniram.

steev ::

A mi lahko kdo razloži delovanje tega voipuser.org. Bolj ko gledam manj mi je jasno. Vse dela kot treba, klici so sedaj omejeni na 10min zaradi deficita v februarju (tako piše). Zanima pa me kdo to financira oz kako deluje (paypal donacije pokrivajo?)


Tudi mene to zanima ...
:|

imott3791 ::

A kdo uporablja VoIP vmesnike za na PC ali vmes med modemom in ruterjem in ima prklučen navadn ali pa analogni brezžični telefon? Kako se to obnese? Deluje normalno, softver, kake težave, omejitve,...?
Najboljša ženska je Miki Miška, ko se je naveličaš ugasneš risanko.

Zgodovina sprememb…

sitriani ::

Men tud zdej zadeva deluje pri voipuser.org, 10 min je kr ql ,ker je zastonj :D . Še boljš bi blo če bi se dal klicat na vse mobitel cifre. Pol bi blo pa hudo :D. Glede financiranja se pa mogoče kej dogaja v tistih 72ih urah registracije :\

ZigX- ::

Kolombo bi mi prosm povedu kaj pa napism pri (sipXphone) tistem okencu na zacetku .. kar koli probavam .. 0 ne rata .. mi prosim das "primere" kaj pod kaj pase ?:8)
Ni zime, ni zime!

kolombo ::

@[Poli]Salama. Kje imaš probleme? Ti je instalacija uspela, ali ti že tukaj ne gre? Vse nastaviš pri instalaciji. Vpraša te za ime in geslo. Pri zagonu programa sipXphone se ti pokaže številčnica in na vrhu Menu. Odtipkaš številko in kličeš.

Spc ::

kak pa je kaj pri teh programih z anonimjostjo?

tomaz 06 ::

Hej to sm se tud jaz vedno spraševal, kok ljudi mi prluskuje...

ZigX- ::

@Kolombo .. sm ze zrihtu .. neki sm se zmotu ;> .. tnx usen ..
Ni zime, ni zime!

Spc ::

Ja bi bilo zanimivo vedeti to glede prisluškovanja in traceanja iz kot kličete recimo.

1. Če ti nekdo lahko prisluškuje.
2. Če ti lahko hackerji spoofajo paketke in neposredno prisluškujejo.
3. Ali pa če ti nekoga anonimno pokličeš in če te lahko izsledi kdo si.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

imott3791 ::

Kaj se vtipka za password v sipXphone če hočem pridet v User maintenance opcije?
Kje se nastavi audio periferna enota?

Namreč mam USB adapter in pri vseh softfonih se to da naštimat kera audio kartica naj bo privzeta tu pa ne najdem opcije.
Najboljša ženska je Miki Miška, ko se je naveličaš ugasneš risanko.

Zgodovina sprememb…

sitriani ::

This is an automated e-mail from voipuser.org.

Our server has detected an unusually high outbound call usage for this
account and has sent this e-mail to remind you that the VoIP User PSTN
service is not free, but community funded.

lol ;)

danielka84 ::

Ja placat bote moral kolko ste se menili.

To bo ena dobra fora, ko boste dobili poloznice na dom. :D

steev ::

Ja sej nevejo, kje si doma.
:|

fiction ::

Tudi jaz sem si za cenejse klicanje omislil VoIP.
Registriral sem se na internetcalls.com.
Vse skupaj izgleda dobro, tudi kvaliteta je se kar spodobna.
Problem je le s tistimi 120 dni po katerem tvoje dobroimetje propade.
Torej le ni cisto zastonj. Kot ze receno: ocitno je edini nacin, da tisti denar koristno
zapravis, da ga porabis za klice na mobilno omrezje.

Po malo Googlanja sem odkril se par podobnih storitev:

http://www.voipdiscount.com
http://www.voipbuster.com
http://www.voipstunt.com
http://www.sparvoip.de
http://www.netappel.fr
http://www.sipdiscount.com

Strani izgledajo podobno, le v malo drugi preobleki, isto je tudi z
Windows clientom (drug skin). Pogledal sem katera firma vse skupaj trzi in
zmeraj gre za isto - Betamax iz Nemcije. V cem je fora?!

Razumem, ce bi imeli vec domen za doloceno storitev, ampak ocitno
ponuja ena in ista firma isto storitev pod razlicnimi blagovnimi znamkami.
(So to mogoce hcerinska podjetja v katerih je Betamax samo lastnik?)
Pri tem so cene klicev oz. zastonjske drzave vcasih tudi razlicne!

Je to le navidezno ustvarjanje konkurence ali poskus zavajanja uporabnikov?
Recimo tako da bi se ljudje registrirali pri vseh ponudnikih
(ker bo pac Slovenija enkrat na spisku "zastonjskih drzav" pri enem ponudniku
drugic pa pri drugem) in Betamaxu tako vsakih 120 dni nakazali n-krat toliko denarja kot
sicer.

matej0000 ::

kolombo!
Dej mi prosim napiš primer za številko in kam jo vpišeš v programu sipXphone.

Pa a lahko s tem programom govoriš pol neomejeno časa al kako je s tem?

kolombo ::

@matej0000. Vidim da si čisto "frišen" na forumu. Če že imaš sipXphone naložen in si že registriran pri ponudniku, kar je opisano če si prebral vse poste v temi, potem ko zaženeš sipXphone vidiš na spodnjem delu številčnico. Klikni na številke in izpisale se ti bodo na menuju Dialing na vrhu. Klici pri vopiuserju so omejeni na 1o minut. Pa tudi ne smeš pretiravati s klicanjem, ker ti bodo blokirali račun. Kot je napisal nekaj postov višje sitriani: Our server has detected an unusually high outbound call usage for this
account and has sent this e-mail to remind you that the VoIP User PSTN
service is not free, but community funded.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Detelfone - zamenjava za Skype? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7615975 (9273) N-E-O
»

NOKIA E60/E61/E70/E65/N80/N95 - SIOL VoIP - NASTAVITVE za cenejše oz, brezplačne klic

Oddelek: Mobilne tehnologije
115747 (5196) Apple
»

Voip telefon SKYPE BRONDI

Oddelek: Omrežja in internet
274322 (3491) leechen
»

Voipstunt in brezplačni klici v nekatere države

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
257016 (5363) Jst
»

SKYPE

Oddelek: Pomoč in nasveti
151873 (1677) #000000

Več podobnih tem