» »

voip discount

voip discount

Taubi19 ::

Živjo!

zanima me, če je ta stvar res brezplačna, torej da ne nabija kakšnih stroškov klicanemu. niker nisem zasledil te informacije in me zato močno zanima
Hvala!
LP

5er--> ::

Res je.

Taubi19 ::

pa to velja tudi za sms-e in klice v vsa mobilna + stacionarno omrežje? tko neverjetno se mi zdi :)
hvala

vidi ::

Zadeva je brezplačna, vendar se ti bo zaklenila po npr. 20-30 klicih! Drugače pa mislim,da SMSji in Mobi številke niso brezplačne- vsaj pri nas ne (brezplačno piše samo za landlines only - stacionarne)!

Drugače pa je zadeva taka, da po tem, ko ti zablokira lahko denar naložiš gor in potem imaš 120dni spet brezplačno in to je vsakič ko rukneš gor denar - mislim da je tko nekak. Moje izkušnje so dobre s tem, deluje mi v redu, ceneje je kot npr. skype in lahko imam nastavljen VOIP na mobitelu (SIP)!
Prodajam bučke!
Dej kup si liziko!

Taubi19 ::

torej če prav razumem mi bo stvar crknla po 20 dneh vendar v primeru da naložim gor neko simbolično ceno(npr 1 eur) bom lahk telefoniral free na stacionarna in to cele 4 mesece?!?! zanimivo :) a mi lahko še razložiš kako deluje to na mobitelu? ne vidim prednosti niti namena takih programov kot je ta in Skype. me lahko še kdo razsvetli ;)
Hvala vam!

madmitch ::

Po dolgi uporabi naj ti razložim iz prve roke.
Imaš neko poizkusno obdobje, ko lahko kličeš povsem brezplačno številke, ki so za brezplačne tudi označene na strani. Če nakažeš 10€ dobiš 120 dni brezplačnega obdobja za te iste številke, ostale kličeš po ceniku. Po preteku free obdobja lahko free številke kličeš po ceni, zdi se mi, 1Ct. Če ponovno nakažeš 10€ so te številke spet free.
Ni nobenih skritih zaračunavanj drugi strani (klicanemu). Če prijaviš svojo mobi ali stacionarno številko, se bo le-ta pokazala klicanemu.
Kakorkoli se nekateri pritožujejo (saj se itak vedno in za vsak drek), meni zadeva funkcionira 99,9999%. Uporabljam storitev s FRITZ!Box Fon WLAN 7170 VoIP routerčkom. Dela k' šus.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Taubi19 ::

Če nakažeš 10€ dobiš 120 ....
to si mislil 10 evrov ane? ja zanimivo, k js večkrat kličem na stacionarne cifre in je veliko breme za simobil oziroma za mene. in se mi bolj splača vsake 4 mesce naložit 10 eur pa mam stacionarno free pa še po 120 dneh kličem za 1cent. če sem narobe razumel me popravite :D tnx
LP

Ted ::

Tako je. Po mojih iskušnjah je od VOIP discounta sicer "cenejši" www.poivy.com , vsaj za klice na Hrvaško, ki niso zastonj (EU je zastonj). Tudi meni VOIP klient laufa na Nokii E61 brez problema.
Madmitch, kako si prijavil številko?

edit: Zdaj ugotovil da nekateri VOIP providerji že omogočajo klice na hrvaško zastonj (www.lowratevoip.com).
Mah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ted ()

madmitch ::

Madmitch, kako si prijavil številko?


Njihov SW si moraš naložit na PC, potem v nastavitvah nekaj počaraš, dobiš SMS (na mobi) al pa avtomatski klic (na stacionarno št) s kodo, to vpišeš v nastavitvah, kjer si prej čaral in evotigana.



PS, kje točno v nastavitvah, se ne spomnim, sorry.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

-ziga- ::

Ali je program VoIP discount še vedno najboljša izbira? Iščem nekaj kar ima poleg brezplačne stacionarne telefonije še čimcenejše klice v mobilna omrežja (tujina).

madmitch ::

Mah, čist odvisno v katere države kličeš.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

cattom ::

Sam uporabljam voip od siola in imam klice na mobilca in stacionarne številke trenutno zastonj.Ali so kakšne omejitve in podobno ne vem.Če še kdo uporablja voip od siola, naj napiše kaj več.

madmitch ::

Sam uporabljam voip od siola in imam klice na mobilca in stacionarne številke trenutno zastonj.Ali so kakšne omejitve in podobno ne vem.Če še kdo uporablja voip od siola, naj napiše kaj več.

Dej ti tole podčrtano malo razloži, ker po ceniku temu ni tako in po mojem računu tudi ne.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Ted ::

Na mobilca je eno, na mobitelovo omrežje pa je drugo :) .
Mah...

-ziga- ::

Sem gledal ta SiOLov komunikator pa ne najdem cenika. Mi da kdo link?

madmitch ::

Na mobilca je eno, na mobitelovo omrežje pa je drugo :) .


Tut za mobitelovo omrežje ne bi rekel. Ko gledam koliko sem prereglal, mi za klice v mobitelovo, telekomovo... (vsa razen SiOL) veselo zaračunajo.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

cattom ::

Sam imam predplačniški račun pri mobitelu,tako da ko kličem preko voip telefonije mi z računa na telefonu ne odbije dol niti centa.Ni pa važno ali kličem na mobitel , ali pa na stacionarno številko.Zanimivo pa je, ko pogledam na siolove servisne strani, mi napiše da nisem naročnik VoIP telefonije.

Ted ::

madmitch:

Če maš registrirano številko in si s symbian telefonom prijavljen potem plačaš samo prenos podatkov oz. sprejemaš klice zastonj če imaš wlan. To sem mislil. Siolov komunikator pa dejansko ni zastonj, zastonj je le omejeno število minut v Telekomovo omrežje in klici v siolovo ip omrežje če prav vem. Vsi ostali klici so precej dražji od voipdiscounta in podobnih.

cattom:

Ti plačaš s klicem iz komunikatorja ne pa s telefonom/sim kartico. Ta klic ti potem obračuna Siol.
Mah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ted ()

cattom ::

Ti plačaš s klicem iz komunikatorja ne pa s telefonom/sim kartico. Ta klic ti potem obračuna Siol.


Tistega komunikatorja ne uporabljam.Uporabljam samo številko od komunikatorja.Kako pa mi obračuna siol pa ne vem,ker mi na njihovi servisni strani piše da nisem naročnik VoIP telefonije.

Brainstorm ::

A še komu ne gre več pošiljat SMS-ov slovenskim uporabnikom mobilnega omrežja z voip discountom, od včeraj piše "the number is part of a restricted region, SMS to this region is prohibited".
Ali so se naši operaterji pritožli, ker so jim voip ponudniki odžirali promet ali kaj?
Ne vem a to zdaj ne gre pošiljat samo pri voipdiscountu ali pri nobenem voip ponudniku več?

madmitch ::

Internetcalls - isti šmorn. Itak sta oba od iste firme.

Popravek, z VoipDiscount na SiMobil spet dela.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

B0rg ::

Naložil sem voipdiscount, se registriral, ker sem želel sem sprobati kako kaj delajo brezplačni klici (tudi v slovenijo). Ko zavrtim številko 00386xxxxxx in poklčem, mi takoj javi da sem presegel dovoljeno količino brezplačnih klicev. Pa še enega klica (nit itestnega) nisme naredil. A brezplačni klic ne delajo več, a jaz delam kaj narobe? Morda polog 10€pomaga... ali pa tudi ne.

Rabil bi ponudnika, ki ima zastonj klice v Slovenijo preko interneta (rabim za klice z dopusta na Hrvaškem v Slovenijo) - ma kdo izkušnjo koga izbrati/uporabiti?

madmitch ::

Meni VoipDiscount dela BP, je pa res, da imam vedno nekaj denarja naloženega gor za klice na mobitele po EU. Ja, tistih 10€ vsekakor pomaga. Poglej v servisne strani, kaj ti piše.

Si.naIP, če imaš slučajno SiMobil. Mobitel ima tudi nekaj podobnega, če se prav spomnim.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zastojn SMS-i

Oddelek: Mobilne tehnologije
263608 (2944) NOOB-ek
»

SiOL komunikator na voljo

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
428472 (5589) lalan
»

Brezplačno klicanje v 50 držav (iz ZDA)

Oddelek: Omrežja in internet
103276 (3019) carniolan
»

telefonija preko interneta

Oddelek: Omrežja in internet
323063 (2410) wifi4all
»

Zastonj telefoniranje iz računalnika na telefon !!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11721569 (12424) madmitch

Več podobnih tem