» »

Zastonj telefoniranje iz računalnika na telefon !!!

Zastonj telefoniranje iz računalnika na telefon !!!

1 2
3
»

madmitch ::

fiction, zelo enostavno. To lahko primerjaš z našim ljubljenim Telekomom. Ponudnik ADSL je defakto Telekom preko pogodbenih ponudnikov (SiOL, Amis, Sinfonika...). Ti pri Telekomu ne moreš skleniti pogodbe za ADSL, lahko jo le pri enem od ponudnikov. Evo, to je isto.
Pozabil si še Voipcheap, ki ima, vsaj meni se zdi, trenutno najboljšo ponudbo iz te skupine. Pa še dober fičer so uvedli, in to je Direct Callback. No ja, ima ga tudi Voipbuster. Odlična zadeva in super dela.

Sedaj pa še vprašanje. ISDNja se ne morem in nočem odpovedati, obenem pa bi svoj tfl. račun rad kar se da znižal (sedaj je od 50k do 130k sit).
Rad bi tudi združil oba sistema (Konferenčna zveza, preusmeritve, bla, bla bla). Idealen za to je FRITZ!Box Fon WLAN. Sedaj pa me zanima, ali je res, da ne morem SiOLove kište zamenjati s tem, kot trdijo na SiOLu ali je to le njihova kaprica. Nekaj so mi ropotali o prilagoditvi njihovemu omrežju in podobno. Ne vem zakaj bi delalo po drugih državah, pri nas pa ne? A je to podobno kot to, da je ADAL možen samo preko ISDN ali je res kaj na tem?
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

Eagle ::

Na prejšni strani sn zasledil, da vas je dosti ko jih zanima kako deluje voipuser.org. No in če bi vsi prebrali mail ki ga dobite ob prijavi bi vsi vedeli zakaj se gre, samo ste zgleja preveč lame. Torej prej so denar dobivali samo z inbound klici na te njihove stevilke, samo ker iz dostih drzav ne gre klicat na te stevilke, ker niso geografsko razdeljene (tudi naši balkanski ponudniki ne omogočajo klicanja teh številk) je bilo preliva denarja premalo, zato so tudi zmajnšali dolžino outbound klicov, zaj so pa te še uvedli paypal donacije.. In če ti kot uporabnik uporablaš samo outbound klice, in te noben ne kliče na to tvojo številko, in če še ne doniraš nič keša, se ti zmajnša rating accounta in poslednično lako vedno majn kličeš..

fiction ::

madmitch: Pomoje pa ni cisto tako kot pri Telekomu.
Pogodbeni ponudniki niso v lasti Telekoma (no ja, khm, razen nekateri).

Za vsemi tistimi VoIP zadevami pa dejansko stoji BetaMax - ni tako
da bi vsi samo uporabljali BetaMax kot ponudnika storitev.
Torej nekako tako kot ce bi Telekom ustanovil CheapTelekom in potem to firmo
prikazal kot konkurenco.

In kaksna prilagoditev naj bi bila kao potrebna za Siol?

madmitch ::

Kakšna prilagoditev naj b bila potrebna, seveda nihče na SiOlu noče povedati. Samo tulijo, da če zamenjam njihov modem za Fritza, nimam več podpore. To se sliši podobno kot podpora za pošto. Ko sem spraševal, če je kaj narobe s strežnikom, me je najprej vprašal, kater program uporabljam. Ko sem povedal da TheBat, je ves srečen odvrnil, da za tega pa ni podpore (kljub očitnemu mrku poštnega strežnika).

Sicer pa niti ni važno, ker sem ga pač postavil za njihov modem kot ruter in zadeva dela.


In ne, ni čisto tako kot pri Telekomu, je pa najbliže temu. Torej eno podjetje skrbi za "vse" kar se trži preko večih podjetij. Se mi pa ne zdi, da je BetaMax lastnik vseh VoIPxxxxxx, ki ponujajo njihove storitve. Ne vidim namreč razloga, zakaj bi bila njihova ponudba sicer konkurenčna in različna.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

madmitch ::

Evo, zadnjih 15 dni telefoniram samo preko VoIPBusterja in VoIPDiscounta. Sem danes naredil malo bolj natančno primerjavo, za klice, ki sem jih opravil (20ur, 23min, 53sec) od tega večino v EU, Hrvaška, Srbija, Rusija in USA, cca 3h na mobilne v EU in Rusiji sem zapravil 12,82€, s telekomom pa bi porabil okoli 40K SIT (150-160 EUR). Zvok je presenetljivo dober, morda malo odmeva z rusijo in kakšnim mobilnim drugače pa BP.
Vsekakor sem že povrnil nakup Fritza (140€ v Nemčiji s poštnino).

Telekom bo ob okoli 150K SIT na mesec. >:D
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

sitriani ::

In SLovenija je spet ven padla iz free call držav. Lol pa ravno sem kupil kredit. Jao jao :D

sitriani ::

Pri Voipbusterju sem pozabil omenit :|

harvey ::

InternetCalls v glavnem vse aktualne države free s kupljenim kreditom za 120 dni (Slovenija, Hrvaška, Italija....).Kredit je postal pri free klicih limitiran na 300 minut na teden.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

madmitch ::

A bi se dalo komu narediti stran ali pa program, ki bi vlekel cenike od več ponudnikov in naredil primerjalno tabelo? Itak imajo vsi iste države, le cene so druge.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

nokia6310 ::

Pozdravljeni! Jst bi pa rad pohvalu internet calls!
Tako čiste linije brez prekinitev in tako naravnega zvoka še nisem doživel pri nobenem drugem programu.
Povezuje se hitro in je zanesljiv.
Account sem si sposodil od kolega pa ga oba s pridom uporabljava.
Po sloveniji so vse stacionarne številke zaston Na mobitele pa vam ne svetujem da kličete, ker vam bo začelo odštevat dnar še preden bo sploh začel telefon zvonit tako da take so moje dosedanje izkušnje!
Programček je enostaven za uporabo kar pa ga uvršča med posebnost je dobra kvaliteta zvoka brez popačenj in prekinitev.

ssimon ::

Alo, sem pravkar dol potegnil Intenetcalls.

Stvar zgleda super, samo nikjer nisem zasledil koliko denarja je potrebno minimalno naložiti, da ti deluje tisith 300 min na teden???

A keteri ve?

Hvala

Eagle ::

bo treba očala gor dat? 10€ je potrebno za 120dni nalozit

madmitch ::

Ravnokar sem preko VoIPDiscount probal +386 599 XXXXX, mislim da je to SiOL in je ravnotako brezplačno, le kvaliteta je malenkost slabša (malo odmeva) a ni sile. In ja, tudi tu je brezplačno.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

steev ::

Vmesniki so pa res enaki od Voipbuster, internecalls, VoIPDiscount. WTF?
:|

madmitch ::

Poglej About čisto spodaj, pa ti bo jasno. Vsi so od enega podjetja - Betamax.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

sidney ::

bad vse tole ... neomejeno ponudnikow, ki ponujajo free calz ... ampak noben ni pa res free ... sej je res samo 0.00001 eu ...(kao) ampak ni free je pa poceni ...
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

Eagle ::

sydney kaj bi še te rad? me zanima kdaj bo telekom ponudo tako free storitev da boš lahko klicau po 50+ državah po stacioniranih telefonih zastojn.

madmitch ::

sidney, prav maš, ampak še bolje bi blo če bi ti jurja dali za vsak klic. Res nemogoče da vsak mesec priščparam samo 30-40K SIT in ne več.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Detelfone - zamenjava za Skype? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7615972 (9270) N-E-O
»

NOKIA E60/E61/E70/E65/N80/N95 - SIOL VoIP - NASTAVITVE za cenejše oz, brezplačne klic

Oddelek: Mobilne tehnologije
115746 (5195) Apple
»

Voip telefon SKYPE BRONDI

Oddelek: Omrežja in internet
274321 (3490) leechen
»

Voipstunt in brezplačni klici v nekatere države

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
257015 (5362) Jst
»

SKYPE

Oddelek: Pomoč in nasveti
151870 (1674) #000000

Več podobnih tem