» »

1024/ 256kb = cca 12K

1024/ 256kb = cca 12K

royt ::

siol naj bi v bljižnji prihodnosti ponudil nov paket oz. hitrejši paket... bil je že čas

podatki o ceni so še neuradni oz. najava paketa, je pa iz prve roke;)

komaj čakam.
[Microsoft... ker se cenim!™]

tejo ::

končno povišanje hitrosti :D samo ne zame, že za 512/128 jim preveč plačujem ;((

Ko bo znana cena jo takoj napiši, me zelo zanima.

MEDENA ::

UPAJMO DA RES!!!

Predator ::

( blazen smeh v ozadju )

jah kaj naj ti rečem, iz prve roke :>

ne poznam nikogar ki bi mel adsl 1024/512 ( belgijci majo naprimer 1024/128, nizozemec je rekel da je edin za normalno ceno paket 1024/256... ); in to govorimo o državah kjer je konkurenca in ne monopol nad normalnimi uporabniki za adsl, tako da ne sanjat prosim, download bojo mogoče dvignili, uploada pa NIKOLI nad 256 ker bi se jim s tem podrla vsa strategija najetih vodov :\

Predator ::

aja pa tejo

komentarja da ste revčki in da preveč plačujete ne bom komentiral ker mi je slabo od vašega jamranja

royt ::

no predator, če si pa tako pameten, pa bodi :\
[Microsoft... ker se cenim!™]

tejo ::

no mogoče pa le teh 8k ni tolk velik v primerjavi z dial-up :\

zile ::

Dej Predator ne pametuj no. Paket bo na voljo jeseni, morda pa se mu pridruži tudi paket "presenečenja" :).

Predator ::

jaz pameten vi bolj pametni ne :)
po novicah iz prve roke ( v takih postih kot je tale ) se sedajle že že kar nekaj mesecev prodaja adsl brez isdn, siol je pred pol leta upgradal na 1024/256 za isto ceno, stalen ip je za 2k doplačila :)

natančne vire mate fantje ni kaj :)


tejo ::

Sergio ::

user klemenr je zelo dober in zanesljiv vir. torej bo 1024/256 za 12 jurjev s fiksnim IPjem jeseni. raduj se, narode. :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Tomi ::

Še vedno ga ni boljšega kot 100Mbit, 255 stalnih IP-jev in cena 0 sit na mesec. Škoda, da je študijsko leto samo 9 mesecev, vsaj zame.
metrodusa.blogspot.com

Matri[X] ::

Hehe, kako sem vesel da je moja tema na SiOLu pognala korenine :)

Na siol forumu sm doctesla :)

royt ::

čudno, da prejšnji post ni obljavljen... napisal sem, da sem se pri naslovu teme zatipkal, in napisal 512 namesto 256kb. se oproščam, zato prosim moderatorje, da popravijo naslov... prav tako se opravičujem predatorju
[Microsoft... ker se cenim!™]

Sergio ::

popravljeno.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

||_^_|| ::

ampak 12k je kr huda.

iration ::

pa folk!! pa sej to je carskooo!!!
prodano..
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

[t502] ::

ne poznam nikogar ki bi mel adsl 1024/512 ( belgijci majo naprimer 1024/128, nizozemec je rekel da je edin za normalno ceno paket 1024/256... );
---
Švedska: ADSL 768 al 1024/512, Kabl: 10MBit $20/mesec ... :)

Lime ::

Kitajska 1024/512 10$ na mesec

Gandalfar ::

Lime: ja kitajcem itaq ni problem, ker jim vlada dovoljuje samo intranet promet pa ene tri strani v tujini ..

Lime ::

Preko ICQ kontaktiram z eno Kitajko, pa ni nič omenila kakšnih omejitev.
Še celo nekaj slovenskih strani je pogledala, ki sem ji jih predlagal (informacije o naši državi).
Po moje nimajo omejitev.

SLOWWWeb.net ::

Sam tolk, tudi paket z 512UL bo, saj tako mi je zagotovila Maja Končar. Cena :\ => :O
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

iration ::

jest sm prpravlen dat 20 čukov na mesec za 1024dl in 512ul. men se splača. sam tok da vejo na siolu da majo tut take k sm jest da pripravijo paketek ;-))
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

zile ::

1024/512 ---> 12k
2024/1024 ---->16k

iration ::

najhitrejši paket je ponavad neracionalno dražji (tako kot pri vseh drugih stvareh). bi blo pa fajn, ja. katerega leta bomo pa sdsl dočakal? 2048/2048 npr.8-)
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Mikrohard ::

Jaz bi bil zadovoljen s paketom 2048/512 za 16k SIT :)
BTW: Pri ADSL ne bomo dočakali hitrejšeha uploada od 756kbit/s ... tehnologija ne omogoča višjih hitrosti --> Maximalen ADSL 7800/800
2048/2048 bodo ponudili šele s tehnologijo SDSL ... na to boš čakal še kar nekaj časa in namenjena bo pravnim osebam, podjetnikom :\

[t502] ::

Ne, mislim da maksimalna hitrost z ADSL-om je 8 Mbit download in 1 Mbit Upload :)

Gandalfar ::

ja ce si v radiju kaksnega kilometra od dslama. Ne pozabi da kapaciteta adslja pada z razdaljo oddaljenosti od tvoje centrale..

Asymmetric means that a higher speed is available from the exchange to the user (downstream) and a slower speed from the user to the exchange (upstream) . For example the user can download web pages or videos at high speed, but can only send at a significantly lower speed. Capability varies with distance - up to 9 Mbps downstream can be supported up to one mile from an exchange and 2 Mbps up to three miles. 64 kbps is the usual upstream speed. Note that the distance is the length of the cable, because of the way networks are routed a 3 mile cable may mean only 2 miles physical distance. ADSL can operate in parallel with conventional analogue voice telephony over the same line.


nekaj v tem smislu uglavnem. Pojavlja se zanimivo vprasanje. Recimo da siol res uvede drugi paket 2M/1M. Ali bodo vsi dejansko imeli moznost ga dobiti. Kaj pa ce si za en kilometer predalec od postaje? Potem bo pac se zmeraj 'pocasnejsa' varjanta zate...

Matri[X] ::

Potem pa navijemo dslame na centrali in modeme doma, vmes pa damo še kakšen ojačevalnik >:D >:D >:D

MEDENA ::

GIVE ME SPEED!!!!!

LIME : boš vzel večji speed ? :D

2048/1024 WOW !!!!!

Lime kok sva midva oddaljena od centrale ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

r5r ::

pazi tole :D

tejo ::

škoda k ni za fizične osebe :(

DixieFlatline ::

Od SDSL-a je še veliko hitreješi V-DSL. Žal sem že pozabu kolk je downstream.
:D

TESKAn ::

Jeah, jst sm par deset metrov od telekomove centrale...:D.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

G[e]c ::

Vdsl to je kao very high digital subsc. line nese do 50 mbit sam pomojo ne na dolge razdalje caa 2 km nisem pa cist preprican.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: G[e]c ()

pivmik ::

Tukaj imate eno slovensko stran ki vse lepo razloži:
http://adsl.web1000.com/uvod.htm

Drugače je cel naslov strani adsl.web1000.com
LP, Gregor GRE^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

K2.net pričel ponujati brezplačni priklop ADSL

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
373056 (3056) DarkoB
»

ANKETA:Kaksno povezavo v svet imate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
914763 (3632) roCkY
»

Novi ADSL paketi - uradni thread

Oddelek: Omrežja in internet
253555 (1876) Gandalfar

se hitrejsi ADSL (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
766405 (4420) Gandalfar
»

ADSL iz 512/128 na 1024/128 (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
60734218 (17300) RedOS

Več podobnih tem