» »

Zvočniki Logitech Z-5500

Zvočniki Logitech Z-5500

BuzzFuzz ::

Ne čakat na Logitech Z906 ker bodo lansirani komaj aprila meseca naslednje leto. (vir Google)
Slik seveda še ni, tako da 3man, ne vem kje si ti sliko videl. Mislim da je nisi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BuzzFuzz ()

tt1024 ::

Če je pri koritu je seveda sliko lahko že videl ;). In ja se strinjam da po videzu niso na ravni Z5500. Lahko bi se bolj potrudili. Pa tudi sama kontrolna enota nima več LCD zaslona ampak samo LED diode ob napisih, kater izhod je v uporabi ipd.

BuzzFuzz ::

Jzs folk, najprej nabijanje o tem in onem nakar pa NE slike.

jest10 ::

3man je izjavil:

Logitech Z906, 500W RMS, nova konzola.
pomoje višja cena sledi...


500W RMS? Da daj me smejat no:D

Janac ::

zakaj pa ne ?
ali se potem splača nakup z-5500 ?
ali raje počakam na z906

__Devil__ ::

Kupi Z-5500, nebo ti žal. Ne splača se čakat na z906.

Janac ::

ati maš te z-5500 ?

__Devil__ ::

Da.

Double_J ::

Kaj pa 2.1, kaj se splača za zmerno ceno?

Z323 ali Z523?
Dve šivanki...

Janac ::

mislim da Z523.

Double_J ::

Ja... sej od teh so zgleda boljši samo z623. Samo ne verjamem, da je tako huda razlika pri 2.1 sistemu, ki bi upravičila nakup toliko dražjih.

http://www.mimovrste.com/artikel/190004...
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Janac ::

ali se mi splača iz x-530 na z-5500 ?

jRk0 ::

x-530 je govno, tako da ja:)
You fuck up once, you loose two teeth.

Nwanko ::

Se ti splača iz pecikla na motor :D

Janac ::

haha,s kakšni zvočniki konkurenca z-5500 ?

jRk0 ::

jaz bi vzel edifier s550d sicer ;)
You fuck up once, you loose two teeth.

Janac ::

sej cena je podobna sam logitechi majo 500 rms ,edifier pa 285...

RazzorX ::

Janac je izjavil:

sej cena je podobna sam logitechi majo 500 rms ,edifier pa 285...


optimist ;)

Janac ::

toj pa že kr razlika :)

jRk0 ::

lej, 500 RMS logitechi nimajo :) oboji so preko dovolj glasni, s tem da majo edifier zagotovo bolsji zvok :)
You fuck up once, you loose two teeth.

Ciklamen ::

Nimajo 500, imajo 505 :P Saj zvočniki Logitech sploh niso slabi, samo manjka jim srednjih tonov, ima pa malo preveč bassa..Čeprav imam rad bass, ga v veliki večini vsaj pri Z2300 nisem koristil.
- End of the Post ->

s1m0n ::

So kar dobri Z-5500 za svojo ceno samo 500RMS res nimajo! verjetno še polovico komaj!
Doma imam Pioneerjeve že 20let pa imajo skupaj 280RMS pa so dosti bolj glasni, imajo več basa, pa tudi višji in srednji toni so bolj pokriti.

Nevem zakaj pri teh sistemi tak lažejo z RMSi ali jih kak drugače merijo ali kaj :) ?

__Devil__ ::

Z-5500 imam že kaki 2 leti pa so mi še vedno super. Ne moreš se jih naveličat. :D

Ciklamen ::

Hehe, saj tudi mam kolega, ki je kupil (kot bi danes kupil) sistem za 400EUR, ima jih že 5 let pa mu odlično služijo. Leseni zvočniki, dober zvok, skratka zelo je zadel z nakupom.

Danes daš 1000EUR ven preden se sploh zaveš da si dal kaj, če hočeš kvaliteto..
- End of the Post ->

DejaVu ::

ce bi kdo rad kupil brezhibne Z5500 (samo parkrat rabljene pri vecjih jakosti) z garancijo, mi naj poslje ZS (cena 200 eur).

Pirnat ::

jRk0 je izjavil:

jaz bi vzel edifier s550d sicer ;)

mogoče veš kje bi jih blo možno kupt?

harvey ::

jRk0 je izjavil:

jaz bi vzel edifier s550d sicer ;)


Primerjalni test


With the Edifier s550 (5.1) costing this moment 250-300 euros (338-406 USD),and the Logitech z-5500 (5.1) going from 300 euros to 500 euros (406-677 USD), I found the Edifier speakers cheaper and more comfortable to ear for a better listening experience,without the need to jealous something from the z-5500,because they are providing you louder sound than the Logitech,better frequency response,and are suitable for all the Multimedia applications,plus casual music listening.


@pirnat edifiers550 na demise-pc.si jih imajo.Samo je tale demise pred časom nekaj mučkal. Kakšna je njihova trenutna "kondicija", pa žal ne vem.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

Meizu ::

Meh, kot sem že povsod povedal, bom še tukaj - Z-5500 je metanje denarja vstran. Z-5500 ni vreden svojega denarja, ker preveč zanemarja srednje in visokotonce in je edina stvar omembe vredna na teh zvočinkih woofer. Tako, da če ti je samo do tuc tucanja, potem kar vzemi, ne morš falit. Če pa daš kej na kvaliteto glasbe, potem pa le 5x premisli, preden zagoniš več 100EUR za z-5500, da na koncu ugotoviš, da sploh niso nič posebnega. ;)

LordTado ::

JA če ni srednjih tonov potem filmi nimajo pravih efektov

Pirnat ::

mogoče še kere druge predlagate? mogoče isti cenovni rang ali malo nižji?

LordTado ::

A se lahko z 5500 zvočniki primerjajo z kakim hišnim kinom sestavljenim z av reciverjem+ 5 zvočnikov za tam okrog 400EUR?

Se mi zdi da preko računalnika z kako x-fi zvočno kartico dobiš lepši zvok kot z kakim hišnim kinom...tam do 300EUR...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordTado ()

Janac ::

ne xD

RC14 ::

Za tiste, ki niste neki audio experti in kupujete 5.1 zvočnike za solidno ceno, mislim, da so Genius SW-HF5.1 6000 super zvočniki.
Sam sicer dost gledam filme pri punci na starih genius 5.1 home theater zvočnikih in je dosti srednjih tonov, tile Genius SW-HF5.1 6000 pa so še malo izboljšani in malo močnejši, tko da mislim, da za filme in tudi za glasbo so super.

Logitech Z-5500 pa verjamem da so super zvočniki. Za to kar ponujajo, niti niso dragi, sam si lastim Z-560 (4.1), torej podobna moč kot Z-5500 in so res glasni in tudi lepo igrajo, res pa je, da jim mogoče res včasih malo zmanjka srednjih tonov. Za govor v filmih se to še kak pozna.

Škoda, da pri Z-5500 ki so top ponudba pri logitechu, ni montiran malo večji in močnejši srednjetonec, ali pa mogoče dva srednjetonca, da bi bolje pokrivali srednje tone. To bi potem bilo tapravo.
Edifier S550 5.1 zvočniki verjamem da dosti lepše zvenijo od logitechovih, so pa malo dražji.

Pač moje skromno mnenje ;)

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Meizu ::

RC14 je izjavil:



Škoda, da pri Z-5500 ki so top ponudba pri logitechu, ni montiran malo večji in močnejši srednjetonec, ali pa mogoče dva srednjetonca, da bi bolje pokrivali srednje tone. To bi potem bilo tapravo.
Edifier S550 5.1 zvočniki verjamem da dosti lepše zvenijo od logitechovih, so pa malo dražji.

Pač moje skromno mnenje ;)

Lp


Se popolnoma strinjam.

LordTado ::

že pri geniusu so dali v center tri zvočnike...
pa so 100EUR zvočniki,ne vem pa če je not kretnica ali ne nisem odpiral...

Je pa tudi res da z xfi kartico delajo enkrat lepše kot navadni on board ali kako cheap 5.1...
Jaz sem si nardil en woofer zraven in deluje res fajn srednji toni so pokriti
dost bol kot pri logitechu...

JAKAF1 ::

Hvala za info.

ne_ti_si ::

ko sem jaz kupoval Z5500 še je creative imel podoben 5.1 sistem ki pa mislim da je bil ziher bolši sistem in malo močnejši več W..drugače sem pa jaz z svojimi Z5500 in X-Fi Fatal1ty Platinum VEČ KOT ZADOVOLJEN je pa res da imam sprednja dva zvočnika od sony dvosistemska prav zaradi sredjih tonov....lp vsem
ASUS Rampage III Extreme / i7 950 4.5Ghz / Nvidia 2x GTX570 SLI 950/1150/1800
G-Skill 3x2GB / X-fi Fatal1ty Platinum / WD1002FAEX SATA 6Gb / SSD Corsair 64GB
EKWB CPU + GPU / SAITEK R.A.T.7 / Logitech G15, G35, THX Z5500 / Corsair HX1000W

batista ::

Imam tele z5500 in je treba povedat da včasih prav neprijetno brenčijo (tudi ko so ugasnjeni). Tako da če spiš v isti sobi zna biti problematično...

__Devil__ ::

Jaz nisem opazil nobenih zvokov. Tudi ko so prižgani. Razen, če igra glasba :))

ne_ti_si ::

tudi jaz nisem opazil nobenega "brenčanja"
ASUS Rampage III Extreme / i7 950 4.5Ghz / Nvidia 2x GTX570 SLI 950/1150/1800
G-Skill 3x2GB / X-fi Fatal1ty Platinum / WD1002FAEX SATA 6Gb / SSD Corsair 64GB
EKWB CPU + GPU / SAITEK R.A.T.7 / Logitech G15, G35, THX Z5500 / Corsair HX1000W

servo ::

Mogoče kdo ve kakšna je razlika (če je kakšna poleg cene) med zadevami na sledečih linkih:

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

???
:|

Janac ::

naj ne bi bilo razlik,uzami najcenejše.

Nwanko ::

Mogoče so kake stare zaloge,zato tut taka cena.

ezyman ::

Pozdrav

Mi lahko prosim kdo pove ali so kabli pri teh zvočnikih že direktno speljani v satelite, ali jih imajo posebej?

Lp

Nwanko ::

Nič ni direkt speljano gor.

ezyman ::

Hvala, sprašujem zato ker imam kable za surround že iz zidov napeljane.:) Da nebom rabo cvikat satelitov:)

kratos ::

lep pozdrav
Zanima me če bi moja zvočna bila dobra za te zvočnike, sicer nimam pojma katero zvočno imam vidim pa da je intergrerana na matično če se ne motim (neda se je snet fdol - vsaj zdi se mi, ker je samo en tak kvadratek železa ob strani matične) ima podporo za 5.1 zvok in do zdej ko sem uporabljal 5.1 slušalke mi je dobro nucala, zanima me če bo tudi dobra pri teh zvočnikih in ali bom mogu kupit novo zvočno ter kakšno priporočate? (recimo če grem v Bigbang kaj bi mogu rečt pod specifikacije zvočne?)
zanima me pa še kaj se zgodi v primeru da kupim novo zvočno in jo dam v prazno režico na matični, bodo obe zvočne delale al je treba eno nujno dat dol oz. zbrisat driverje za njo ?
Ker totalno nimam pojma o zvočni in bi rad izkoristil te zvočnike kar se le da sem se ponovno obrnil na slo-tech :D
hvala za odgovore!

T-Majo ::

RC14 je izjavil:

Za tiste, ki niste neki audio experti in kupujete 5.1 zvočnike za solidno ceno, mislim, da so Genius SW-HF5.1 6000 super zvočniki.
Sam sicer dost gledam filme pri punci na starih genius 5.1 home theater zvočnikih in je dosti srednjih tonov, tile Genius SW-HF5.1 6000 pa so še malo izboljšani in malo močnejši, tko da mislim, da za filme in tudi za glasbo so super.

Logitech Z-5500 pa verjamem da so super zvočniki. Za to kar ponujajo, niti niso dragi, sam si lastim Z-560 (4.1), torej podobna moč kot Z-5500 in so res glasni in tudi lepo igrajo, res pa je, da jim mogoče res včasih malo zmanjka srednjih tonov. Za govor v filmih se to še kak pozna.

Škoda, da pri Z-5500 ki so top ponudba pri logitechu, ni montiran malo večji in močnejši srednjetonec, ali pa mogoče dva srednjetonca, da bi bolje pokrivali srednje tone. To bi potem bilo tapravo.
Edifier S550 5.1 zvočniki verjamem da dosti lepše zvenijo od logitechovih, so pa malo dražji.


Pač moje skromno mnenje ;)

Lp


Center je namenjen govoru v filmu. Center dvigneš jakost napram ostalim štirim zvočnikom ter za odtenek zmanšaš bass.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

bastadu ::

Kolikor sem na hitro pogledal ima Edifier S550 eno veliko pomanjkljivost napram Z-5500 in to je, da ima Edifier samo analogne vhode, torej ni možno pošiljati digitalnega signala preko koaksialnega SP/DIF ali optike ...

Janac ::

si siguren ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

5.1 zvok v PC igrah?

Oddelek: Zvok in slika
384726 (1142) KTr1sk
»

[5.1] Logitech zvočniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19626768 (14024) psytoma
»

katero zvočno kartico (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14018113 (10449) sash69
»

Zvočniki k LCD TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5310497 (9772) T-Majo
»

Theatron Agrippa DTS 7.1

Oddelek: Zvok in slika
455186 (3501) jRk0

Več podobnih tem