» »

Tečen pop-up IE/E

Tečen pop-up IE/E

cesko ::

Upam, da se je ta tema znašla na pravem mestu na forumu. Ne mi zamirit, če se ni.

Pa da ne bom dologvezil, grem kar na problem: moj problem je sledeč.

Vsakič, ko pričnem brskati po Internet Explorerju ali samo pregledujem mape in datoteke z Raziskovalcem (Explorerjem), se mi že po parih sekundah pojavi na ekranu naslednji pop-up oblaček:

Pop-up



Če pritisnem na DA se mi odpre v Mozilli tale stran, s katere naj bi downloadal programček in si z njim "sčistil" računalnik.

da



Zdi se mi, da mi ni treba govoriti, da le ta programček (ko ga inštaliraš na računalnik) ne naredi ničesar razen najde 20 virusov na mojemu računalniku, ki v resnici sploh ne obstajajo, v 1 minuti (ja v eni minuti "pregleda" celoten računalnik, vseh 280 GB). Nato pa mi sporoči, da če hočem te viruse odstraniti, naj plačam 50 € za celo (in ne demo, kot tista prej) verzijo... In naj še omenim, da sama inštalacija tega demota ne odpravi pop-upov.


Če pa pritisnem na pop-upu NE, se zgodi samo to, da mi (spet) v Mozilli odpre novo stran, ki pa zgleda nekako takole:

ne



Naj pa pritisnem karkoli, se mi stran, na kateri sem ravnokar hotel priti, spremeni v blank page. V Raziskovalcu pa se mi takoj za tem odpre še en pop-up.

Ker se ti pop-upi ne pojavljajo, ko operiram z Mozillo, sklepam, da so le-ti vezani na Microsoftovo programsko opremo (to potrdi tudi to, da je samo ime programa, ki ga "oglašuje" pop-up, IEAntiVirus.

Upam, da ste dobili idejo, kaj se dogaja, ker meni osebno ni jasno...:(

Prosim, da če ima kdo že kaka srečanja s takim pop-upom ali pa če ima mogočo rešitev, naj mi rešitev pojasni v tej temi.

Hvala.
  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

Bojevnik ::

100% virus oz. nek drugi škodljivec. Dol si potegni kakšen zastonjski antivirus, anti-malware,any-spyware...

cesko ::

100% virus oz. nek drugi škodljivec. Dol si potegni kakšen zastonjski antivirus, anti-malware,any-spyware...


Sem že prej probal s AVG, Search&Destroy, Norton... ne pomaga, ga sploh ne zazna kot virus.

(sej možnost je še, da sformatiram računalnik, sam kaj ko se ne bi rad zdej še s tem zajeb***):(

Voip ::

Problem si še povečal s tem ko si program inštaliral na svoj rač.

Če ti ni uspelo z zgornjimi potem le format.

gumby ::

Če pritisnem na DA se mi odpre v Mozilli tale stran, s katere naj bi downloadal programček in si z njim "sčistil" računalnik.


A dejansko si kliknil "DA"? 8-O
my brain hurts

preem ::

hehe, jezus kristus. in pol se ljudje čudijo da ima 90% uporabnikov viruse gor. NIKOL NE KLIKN DA. Pa linux si dej gor, pa teh problemov ne boš mel ;)

blackbfm ::

Bo mel na linuxu še hujše.. (vsaj na začetku)

R33D3M33R ::

Najbolj hecno je ono: Spyware has stolen your personal information - verjetno je točno to kar je ta virus napravil :)
Znebi se ga čimprej preden ti začne krasti kaka gesla in podobno.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čuden prikaz Microsoftove strani v vseh browserjih.

Oddelek: Pomoč in nasveti
181085 (616) mat11
»

problem z internetom

Oddelek: Pomoč in nasveti
8578 (477) xxxgeekxxx
»

Pop - ups

Oddelek: Pomoč in nasveti
6831 (782) polde66
»

Nadležno odpiranje IE

Oddelek: Programska oprema
191796 (1538) steev
»

Samo Konqueror prestal varnostni test (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
685712 (5712) MrStein

Več podobnih tem