» »

Garancija pri nakupu LCD televizorja - da ali ne?

Garancija pri nakupu LCD televizorja - da ali ne?

WODAK ::

Pozdravljeni!

Odločil sem se kupiti LCD televizor Sony 40W4000. Me pa zanima na splošno kako je z pokvarljivostjo LCD televizorjev? Ali se splača doplačati npr. 60 EUR za dodatna 3 leta garancije oz. 120 EUR za dodatnih 6 let garancije? Kakšne so vaše izkušnje z pokvarljivostjo? kakšne so cene rezervnih delov oz. popravil?

Hvala!
huh? :)

Zako ::

Seveda se splača doplačat za garancijo, sja nikoli ne veš če kaj crkne ali pa če ti kdaj strela udari;)
Drugače pa ja normalno doplačaj garancijo, saj nikoli ne veš kdaj bo kak mrtev piksel.

LP
Zako je zakon!!!

Yossarian ::

Zako, pa si siguren, da ti garancija krije mrtev piksel? Raje v garancijskih pogojih oz. povprašaj prodajalca o tem, da ti pove, pri kolikšnem številu pikslov velja garancija za to televizijo, ker je to lahko različno. Kar se tiče pikslov, sem nekje zasledil, da če crkne, crkne baje po prvih 2-3 tednih prdvajanja, potem naj ne bi bilo problemov; ampak ne me držat za besedo.

Sicer pa imam npr. računalniški lcd monitor od iiyame že 5 let in vse b.p. Imam pa tudi npr. Sonyjevo TV, staro pol leta, pa me zeza en scart priključek.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Zako ::

Saj zaradi tega pa pravim, da je boljše doplačat tistih 60€ oz. 120€ za garancijo ker Yossarin: praviš, da te scart zeza; tako bo lahko WODAKa zezal npr. mrtev pixel ali pa kak drug konektor. Nikoli ne veš.

Kar se pa tiče garancijskih pogojev za mrtv pixle, pa se moraš pozanimat če ima ta tv zero death pixel ali kako se že reče temu, da ti zamenjajo tv po 1 mrtvi piki.

Jst bi vsekakor doplačal 60€ za 3 ltno garancijo. Po 3 letih boš pa verjetno zamenjo TV.

LP
Zako je zakon!!!

bi_đi ::

Jaz nebi podaljševal garancije ker je pomoje to čisti nateg. TV ima 2 leti garancije, če boš vzel podaljšanje za 3 leta se ti bo dejansko podaljšala le za 1 leto. Proti streli lahko daš zavarovati skupaj s stanovanjem(hišo). TV nima mehanskih delov da bi se kaj uničilo, če pa bi bilo kaj narobe pa imaš garancijo.

Oddin ::

Podaljšanje garancije se, morda, izplača pri kamerah, fotoaparatih, gps-ih in ostalih predmetih, ki jih veliko valjamo po rokah. Ta garancija pokrije tudi, ča ti izdelek pade na tla, ga pohodiš ali podobne nerodnosti (in še to ne v celoti), ki jih redna garancija ne pokrije . TV ne spada med take predmete, zato je po moje, dve leti redne garancije dovolj. Govorim o garanciji "se zgodi", ki jo ponujata BigBeng in Merkur.

ajde
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

bi_đi ::

Se popolnoma strinjam, pa mogoče še kaki pralni pa pomivalni stroj, če že v osnovi nima 5 let garancije.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Garancija in pravne osebe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
519858 (8457) St235
»

Big Bang 'se zgodi' zavarovanje po 45 dneh... (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22951945 (28638) primorc007
»

Mrtev piksel na zaslonu novega prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8411656 (9759) coffeetime12
»

POmoč (dead pixel) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
595642 (4701) Izi
»

Comtron ne da reklamacije na en mrtvi piksel

Oddelek: Loža
474303 (2777) kuglvinkl

Več podobnih tem