» »

POmoč (dead pixel)

POmoč (dead pixel)

«
1
2

seminal ::

POzdrav
Kupil sem samsung 970p v trgovini sem lepo šel skozi in ni bilo nobenega mrtvega pixla.Zaj ga imam doma 2 dan in se je pojavil 1 dead pixel zelen.
Kaj naj storim???
Baje da obstaja programček, ki lahko dead pixle zopet oživi
zaj kako je s to vrnitvijo v 14 dneh za drugega brez napak:D
LP

#000000 ::

Nes nazaj, najbolj sigurno. LP

klemen22 ::

Ne vem kaj tako jokate zaradi dead pixlov. Sej če vzameš drug monitor boš pa dead pixel lahko fasal pa po enmu letu.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Han ::

Programa, ki bi 'oživil' mrtev piksel, ni.

Ali nima Samsung pol leta garancije na tudi samo en defekten piksel?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

bastadu ::

Baje da obstaja programček, ki lahko dead pixle zopet oživi
Aja? Še nisem čul:P
Drugače pa ti ga zaradi enega dead pixla niso dolžni vzeti nazaj in zamenjati za drugega, ker z monitorjem ubistvu ni nič narobe, to je normalno za LCDje, da so včasih dp...

seminal ::

monitor je star 2 dni , tak da nevem kaj naj naredim.
JE pa čist v desnem spodnjem kotu tak da se ga sploh ne vidi, sam na črni podlagi se vidi da je zelen:\
Ga naj vrnem ali ga imam doma. Kr se boji da bom nasljednega dobu še z več pixli. Pa baje ima ta monitor 14 dnevno vrnitev za kakršnikoli pixel. Ali je to res??:D

#000000 ::

Ne vem sicer ali menjajo al ne zarad enga piksla, vem pa da men bi ga zamenjal 'sicer bi že v štacuni pogledal če je vse v redu' ampak če bi mi po 2 dneh pakazal enga bi pa garant hotu zamenjavo, in tist pametnjakovič ki bi me hotel prepričat da mi lahko legalno uturijo LCD z določenim številom mrtvih pikslom ter da ga jest moram vzet, E tistmu bi ga pa razbil na glavi, in vzel drugega 'seveda brez doplačila'

Mislim kdo te lahko prepriča da moraš vzet tak LCD ?? In kje piše da ga moraš plačat kot da bi bil BP ? Tega preprsto ne verjamem, nes ti zadevo lepo nazaj, in naj ti ga zamenjajo. LP

dejcoo ::

V osmih dneh od dneva nakupa imaš pravico zamenjat vsak izdelek, ampak mora bit brez fizičnih poškodb in v originalni embalaži neglede na garancijo.

#000000 ::

Ne verjamem da to z originalno embalažo velja v tem primeru, sej ne moreš vedet če zadeva dela ali ne dokler ne odpreš, to bi blo smiselno za kak DVD al CD kjer če ga odpreš ti ga ne zamenjajo 'jasno' za monitor pe to pomojem ne velja. LP

SasoS ::

Če na črni podlagi sveti je to t.i. bright dead pixel in mislim da ima samsung za to 14 dnevno garancijo (vsaj včasih je imel).

bastadu ::

dejcoo: To v primeru fizičnega nakupa v trgovini velja samo v primeru, da kupljen izdelek ni brezhiben, torej če najdeš kakšno napako imaš 8 dni da ga takoj lahko zamenjaš za novega ali pa denar nazaj...

-Jani- ::

Samsung je mew Zero Bright 14 dni pr npr. 173p+, 193p+.
Pri 970p (ki je naslednik 193p+) tega vsaj na SLO straneh ne zasledim...

kabum ::

ehm, po zakonu o varstvu potrošnikov lahko vrneš katerokoli stvar po petnajstih dneh brez kakršnekoli razlage... more pa met original embalažo zraven...

preberite se 43 člen TEGA ZAKONA

bastadu ::

kabum: To velja samo za pogodbe sklenjene na daljavo, se pravi za naročevanje preko katalogov, telefona, internet trgovin...

Korenchek ::

Če pa skleneš pogodbo na prodajalčevemu mestu, pa velja povsod osem dni. In kolikor jaz vem, ti trgovec ni dolžan vrniti denar, če prineseš blago nazaj v originalni embalaži, lahko le zamenjaš za drugo blago. Monitor z enim dead pixlom za mene nikakor ni brezhiben, zato ga nesi nazaj, kot so že drugi svetovali.
For those about to rock - we salute you!

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

Jest sicer mislim 'nisem pa 100' prepričan, da lahko v določenem roku za kerga se mi zdi da je celo večji od 15 dni, brez kakršnega koli obrazložila, blago vrneš 'menda pa ne sme biti odprto' če pa zadeva je ofnana pa verjetno treba navest razlog vračila. am not šur. Ampak če si pogledate predavanje na ciberpipi linka ne vem, 'predavanje o spletnih trgovina' vendar teče beseda tudi o tem vračanju blaga, nekje na sredini je govora o tem. lP

klemen22 ::

Kabum, to velja le za pogodbe, ki so bile sklenjene na daljavo. Če pa skleneš pogodbo na prodajalčevemu mestu, pa velja povsod osem dni. In kolikor jaz vem, ti trgovec ni dolžan vrniti denar, če prineseš blago nazaj v originalni embalaži, lahko le zamenjaš za drugo blago. Monitor z enim dead pixlom za mene nikakor ni brezhiben, zato ga nesi nazaj, kot so že drugi svetovali.

Dej dej, seveda je brezhiben. To je isto kot da kupiš Mercedesa CL s 350 konji, potem ga pa za nalašč odpelješ na valjarje da ti zmerjo konjske moči in se izmeri da ima 349 KM -> pelješ ga nazaj.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Korenchek ::

:D Pri mercedesu bi mi dali za to 1 konja, sam ziher ne Lipicanca.

Sicer me 1 konj nebi motil, ena pika na monitorju bi me mogoče bolj motila :)
For those about to rock - we salute you!

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

rudis Bolša primerjava bi bla če ga naročiš s temnimi stekli edin zadnje desno ni temno, seveda se nič na zbuniš. sj kul

klemen22 ::

Hja glede na to da boš mel na monitorju ponavadi precej praha je tisti pixel še najmanj kar te bo motilo.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

klemen22 ::

Še enkrat:
Monitor z enim dead pixlom za mene nikakor ni brezhiben, zato ga nesi nazaj, kot so že drugi svetovali.

Glede na razred v katerega monitor spada je tak z enim dead pixlom BREZHIBEN. To je popolnoma ista zadeva kot da imaš 4096/512 paket pri siolu in ti dela le na 3000/300 (le da se tukaj pogovarjamo o storitvi). Pač tudi tukaj so določene tolerance (žal precej visoko).
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Korenchek ::

Ne vem, tvoje primerjave mi niso ravno posrečene, na LCD-je se pa ne spoznam, tak da... a je to kje zapisano, ali zakaj si tako prepričan? A to pomeni, da manj denarja kot ga dam za monitor, več pixlov bom mel mrtvih?
For those about to rock - we salute you!

#000000 ::

Ja men se tud zdi mal glupo tole, se prav če men kakih par čukov manjka tud ne smejo delat kake velke drame iz tega. ??

bastadu ::

A to pomeni, da manj denarja kot ga dam za monitor, več pixlov bom mel mrtvih?
Ne čisto tako. Cenejši kot je, večja bo toleranca mrtvih pik, se pravi več mrtvih pik lahko ima, pa se bo še vedno smatral za brezhibnega. To je pač ena velika slabost LCD tehnologije...

#000000 ::

Da ne bo zgledal d sitnarim, ampak res Đe piše. ? lP

BluPhenix ::

Ah, ko da ste s hruške padli. Vpiši v google LCD class in dobiš kolikor hočeš linkov, večina pa pravi nekako takole:



http://www.behardware.com/articles/519-2/lcd-screens-dead-pixels.html

NE bit preveč pametni, včasih se je treba tudi kaj pozanimat. Ne monitor z 1bright pixlom ni defekten, ker je v mejah tolerance, za monitor. To, da ti ga prodajalec zamenja je njegova dobra volja.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

#000000 ::

OK. Važi. Ampak v trgovini ga lahko sprobam in če ima kak mrtev piksel, ga pač ne vzamem, ampak zahtevam naj mi prodajo takega ki bo v redu. Sam spet če čez par dni crkne, res kaj pa pol narest ??

Zheegec ::

Malo čudno si zakone razlagate - če zadevo kupiš v navadni trgovini in je brezhibna (v tem primeru LCD je brezhiben), je NE MOREŠ vrniti (vsaj po zakonu ne). Če je še originalno zapakana, potem ti bo zadevo kdo vzel nazaj (seveda gotovine ne dobiš), ampak ni mu pa treba.

Če ti crkne monitor - garancija je 3 leta, tako da pač uveljavljaš garancijo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

#000000 ::

Ma me da crkne monitor piksl sem mel v mislih. Aja gotovino lahko 'baje dobiš' nazaj

klemen22 ::

#000000: jah neki pametuješ spet o stvari o kateri ne veš prav veliko. Preberi si kaj piše v posameznih classih LCD monitorjev, tolerance do mrtvih pikxlov itd. Potem pa poglej kam spada P970 in lahko lepo vidiš. Tako da ne o tem da monitor ni brezhiben. Je! In kot je rekel Alien3001, dobra volja prodajalca je da človeku zamenja stuff.


OK. Važi. Ampak v trgovini ga lahko sprobam in če ima kak mrtev piksel, ga pač ne vzamem, ampak zahtevam naj mi prodajo takega ki bo v redu. Sam spet če čez par dni crkne, res kaj pa pol narest ??

Pač uporabljaš takega ki ima mrtev pixel. Big deal. Po enemu dnevu uporabe bo to najmanj kar te bo motilo. Sej vem da bi bilo perfektno da ne bi bilo nobenega samo to je ena od slabosti LCD tehnologije.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

Korenchek ::

Pol boš pa res moral pustiti, da se prah nabere in bo manj opazen, kot je rekel klemen22. Pa tvoje (klemen22) primerjave so se tud izkazale za kar primerne. :)
Mogoče bi s kakšnim temnim flumastrom pritisnil na tisto piko, da bi bila manj opazna.

>>Gotovine ne moreš dobiti nazaj v nobenem primeru, edino če je blago lepo zapakirano v originalno embalažo, vendar je tudi to odvisno od trgovca. Uradno ni dolžan vrniti gotovine.
For those about to rock - we salute you!

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Če ljudje ne bi znali kaj je to mrtev pixel, sploh ne bi znali, da ga imajo:)
Drugač ti pa vse piše v garancijskem listu, preberi si ga že enkrat.

#000000 ::

Jah neč ne pametujem, samo zanima me kako gre. In ker vidm da eni se pač spoznajo, bom povedal samo tole. Men osebno BI ga zamenjal in to 1000% pa tud če bi šlo za pol kurčevega piksla nima veze, ker se pač ne strinjam da mi uvalijo vsaka jajca. Bi pa blo fer če ne že kr obvezno, da nekam v trgovini nelepijo tablo najboljš kr zraven police z LCD-ji kako je s temi piksli, ne pa de se delajo budale in se kasnej zgovarjajo na neke norme, 'sej zgovarjanje na normo ni nič hudega pač tko je' samo nekam bi blo fino to normo postavt, da se tud kupci seznanjijo s tem šitom, in glede vračila keša ipd. tud nebi blo slabo.

No sj itak, zgleda nakonc vedno kupci podudlajo. PS: od zdaj naprej zahtevam da mi prvo razložijo vse v vezi pikslov in vračila blaga kupnine, pol 'če mi bodo pogoji ok.' mogoče tud kej kupim. >:D

ej sej res klemen22 v keri štacuni delaš ? mogoče naletim nate celo ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Ndrej ::

00000, malo čudne pišeš. Čisto od prodajalca oz. trgovine je odvisno ali ti bo priklopil monitor. Seveda če ti ne bo, boš pa šel drugam, ane. Če se ti pojavi mrtev piksel in ni monitor v prvi klasi, se lahko buniš sto na uro pri prodajalcu, šefu ali pa Janši, pa ti ga ne bo nihče zamenjal. Drugače pa ima CrniE prav. Po parih dneh uporabe ga ne opaziš več.

Žal je tehnologija LCD taka, da se to dogaja.

LP

nsane ::

Klemen22 ti jo bo eno okol kepe stisno....

RAZRED 1 : ni okvarjenih pikslov in sub-pikslov.
RAZRED 2 : dopušča eno ali tudi vse od naslednjih pomanjkljivosti :
- 2 svetla ali temna piksla
- 5 enojnih ali dvojnih temnih/svetlih sub-pikslov
- 2 sub-piksla znotraj razdalje petih pikslov (cca 2mm za 15''in17'' monitorje).
RAZRED 3 : dopušča eno ali vse izmed naslednjih pomanjkljivosti :
- 5 svetlih pikslov
- 15 temnih pikslov
- 50 enojnih ali dvojnih temnih/svetlih sub-pikslov
- 5 sub-pikslov znotraj razdalje petih pikslov (približno 2mm)


In vsi Samsungi spadajo v 2 razred...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsane ()

Dark Angel ::

Če kdo rabi:
Zakon o varstvu potrošnikov / Uradno prečiščeno besedilo

Zdej kako je če si kupil blago v trgovini ne vem točno... Lahko greš brat zakonik...

En nasvet: blago naroči preko interneta. (lahko ga greš pol tudi osebno iskat) V tem primeru je to pogodba sklenjena na daljavo za katero velja 43. člen tega zakonika. In v točki 43.č) piše da lahko v 15 dneh od nakupa na daljavo vrneš blago brez utemeljitve razloga.

Zato vedno kadar je možno naročim blago preko interneta in se po potrebi sklicujem na to točko. Sem že enkrat eno stvar vrnil po enmu tednu in so bli v trgovini na začetku mal nejevoljni ampak smo se kmalu lepo zmenili da so pač dolžni vzet nazaj blago. :)

#000000 ::

Manual
Klemen22 ti jo bo eno okol kepe stisno....
jest pa teb ene tri tko za preventivo ko te srečam :D

Jebiga pač treba pazit ko kupuješ, in ja tale finta z spletno štacuno je dobra, tko se elegantno izogneš da bi ti blo treba vzet, tist kar ti ne paše. LP

bzp ::

O takih stvareh se pozanima predno kupis. Ko sem jaz LCDja kupoval sem lepo prodajalca vprasal kaksne so moje sanse da vrnem, ce bo dead piksel (ker se ne meni ne njemu ni ljubilo tam embalaze odpirat), pa je rekel da ni panike, da za tist monitor (samsung 913N) dajo 14dni 0pixel garancijo.

Ce jo ne dajo, pa pac tam odpres in pogledas monitor. To je avtor teme tudi storil, in ker je pixel crknil kasneje (ob predpostavki da ni 0 pixel garancije), sedaj lahko samo se jamra na soncni upravi ali pa se z #000000 zmeni, ker njemu bodo 1000% zamenjal (kterkol trgovc z jajci tega seveda ne bo storil).

#000000 ::

Ha ha jajca ali procenti gor al dol, men bi ga zamenjal, tako ali drugače, sej je kr nekaj načinov za uveljavit svoj prav. Right ? Tko da pametovanje v tej smeri je brez veze. LP

klemen22 ::

#00000: ma kaj ti je tako težko razumeti da tukaj ne gre za okvarjeno robo niti za uturjenje "pokvarjene" robe stranki. To je ENA od slabosti tehnologije LCD (ki jih roko na srce ni veliko). Po par urah uporabe tistga dead pixla še pogledal ne boš več, razen če si pikolovski ko ena p****.
Maš možnost nakupa preko spletne trgovine, tam pa ti morjo vrnit robo.
Jest imam doma dva Samsunga 193P+. Oba sem kupil brez dead pixlov. No eden je še sedaj brez, drugi pa ima dva dead pixla ki jih je dobil nekak po treh mesecih. Pa tudi če bi imel jih takoj ne bi šel nazaj in menjal, ker če ima monitor 1280*1024 pixlov dva še opazil ne boš.
Še enkrat naslovljeno nate #000000:
Recmo da bi s sosedom kupil dva identična PCja. In bi sosedu v 3d marku pokazalo 500 pik več. Je to zate tut zadostni razlog da neseš nazaj v štacuno stuff?

p.s.: ne delam v nobeni računalniški trgovini, vendar me področje okoli hi-tech veseli in pač vem tudi veliko reči + diplomo mam iz FRI UNI tako da nekaj moram vedet.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

#000000 ::

Ne kje pa kaki pikolovski, tud men na prenosniku ne dela ene par pikslov 'se ne obremenjujem' Glede menjave pa ne vem, če bi se to zgodlo meni verjetno 'če glih nebi bil DPiksel na sredini' ne bi dost težil, bi pa težil če bi me začel kdo prepričevat da pa to ne in ne gre ipt. potem bi hotel zamenjat zadevo 'ne zarad tega ker me moti' ampak iz principa, da pač nekomu dokažeš, kaj vse se da narest če je volja. Pa ne me spet narobe razumet. LP

klemen22 ::

bi pa težil če bi me začel kdo prepričevat da pa to ne in ne gre ipt.

Bravo, bom raj tiho ker s tabo itak nima veze kej debatirat.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

bastadu ::

Enako ima tudi pri CRTjih Trinitron in pa Diamondtron dve horizontalni tanki črti (kaj je ubistvu še veliko bolj opazno kot 1 mrtvi pixel na LCDju), ki je enako slabost teh tehnologij pa se jo navadiš že po nekaj urah uporabe in je sploh en vidiš več... Pač moraš verjet da je to brezhiben monitor. Če pa imaš v glavi, da si že kupil 'pokvarjenega' pa boš itak nonstop bulil v tist mrtvi pixel in ti bo šel na živce...

klemen22 ::

Enako ima tudi pri CRTjih Trinitron in pa Diamondtron dve horizontalni tanki črti (kaj je ubistvu še veliko bolj opazno kot 1 mrtvi pixel na LCDju), ki je enako slabost teh tehnologij pa se jo navadiš že po nekaj urah uporabe in je sploh en vidiš več... Pač moraš verjet da je to brezhiben monitor. Če pa imaš v glavi, da si že kupil 'pokvarjenega' pa boš itak nonstop bulil v tist mrtvi pixel in ti bo šel na živce...

Natanko tako. Eni se res preveč obremenjujejo zaradi teh pixlov. Je že skorajda v glavah potrošnikov zakoreninjeno da gre v tem primeru za napako kar je daleč od tega.
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zheegec ::

Sem mel že Diamondtron in imam LCD z mrtvim pikslom (skoraj center ekrana), pa se ne sekiram, komaj opaziš oboje.

#000000 - delam v eni štarcuni in če bi ti prišel k meni s takšnim odnosom kot ga kažeš sedaj ("vem da jim ni treba zamenjat, ampak bi šel pa se zbunil pa bi 1000% dobil drugega") ti NIKAKOR ne bi zamenjal artikla. Glede na to da po zakonu ni treba menjati bi ustrezna dvo-smerna komunikacija potrebovala še prisotnost besed "prosim" in "hvala" ter še kakšen vprašalni stavek več, kot pa ti misliš. Upam da v drugih trgovinah mislijo enako, sploh pa tam kjer si monitor nabavil.

Drugače imam pa vedno zakon pri roki >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

bajsibajsi ::

OFFTopic: Ne da se mi vsega brati... imam pa nenavadno in "zanimivo" izkusnjo. Na zaslonu 930BF se je kar naenkrat na temni podlagi (modro, crno... ozadje) opazila zelena pikica; na beli podlagi je ni bilo opaziti in ni bila fizicna smet. Nakar zacnem prizgan monitor narahlo gladiti s hrbtno stranjo dlani od vrha navzdol in ta pikica (verjetno mrtev piksel) izgine. Zanimivo ne?

p.s. Zna to kdo pojasniti strokovno? Kaj se je pravzaprav zgodilo... ?

Matev ::

Enako ima tudi pri CRTjih Trinitron in pa Diamondtron dve horizontalni tanki črti (kaj je ubistvu še veliko bolj opazno kot 1 mrtvi pixel na LCDju),


imam 19"crt z trinitron tehnologijo in linij ne opazim nikoli
(razen takrat ko je govora na forumih o teh linijah - takrat jih pa lahko najdem)

Nejc Pintar ::

Okej, tip lahko vsaj poskusi zamenjat, ne pa da ga nekateri prepričujete naj ne gre zamenjat. Zakaj ne bi imel brezhibnega monitorja namesto enega z dead pixlom:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

BluPhenix ::

Ker z enim bright pixlom je brezhiben monitor, glede na klaso v katero spada.

Tudi ni bilo govora naj ne gre, le nekateri so malo preveč intenzivno zagovarjali kako bi jim sigurno zamenjali.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Ndrej ::

Seveda naj proba in naj se naredi neumnega. Mogoče bo imel srečo in mu ga bodo zamenjali. Čeprav po moje mislim da mu ga ne bodo.

LP
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mrtev piksel na zaslonu novega prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8411541 (9644) coffeetime12
»

mrtvi pixli

Oddelek: Pomoč in nasveti
408064 (7024) Pyr0Beast
»

Mrtev pixel na lcdju

Oddelek: Zvok in slika
132433 (1943) miwche
»

Comtron ne da reklamacije na en mrtvi piksel

Oddelek: Loža
474285 (2759) kuglvinkl
»

Rdeča pika na zaslonu novega Gericom prenosnika?

Oddelek: Operacijski sistemi
232566 (2152) Lime

Več podobnih tem