» »

Kocka - za fotografe in druge, povejte svoje mnenje

Kocka - za fotografe in druge, povejte svoje mnenje

perci ::

Brat od punce se ukvarja s fotografiranjem in mi je pokazal spodnjo sliko in me izzval naj ugotovim kaj je na njej nenavadnega, kaj je na njej spešl. Rekel mi je še naj vam povem, da ni uporabljal nobenih posebnih objektivov. Torej, meni ni jasno v čem je fora. Pa vam?



Aja, še to: slikana je takale rdeča prozorna kocka


  • spremenil: perci ()

viper ::

kaj pa vem... sem bolj laik v tem, ampak - poglej pike tuki zadaj. povsod so pike svetlejse od okolice, zadaj, k so 4 pa so temnejse. dvomim da pride do take razlike kr tako? morda ... pac ugibam.

pa se osvetljena je od levo zgoraj, pa je spredaj v tem vogalu temna, zadaj pa svetla, v oddaljenem vogalu, ce me razumete. kar je tut nenavadno, glede na to da je prozorna kocka.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: viper ()

perci ::

tut sam sem to opazu, sam ne vem, če je to to; men se zdi zanimivo tudi to, da je zgornja leva stran šestice osenčena, zakaj to; a še kdo drug vidi črko P pri štirici?

Jebiveter ::

Stvar sploh ni tako zakomlicirana. Kocka je osvetljena od zadaj (iz smeri fotografiranja oz. malo z leve zaradi desne sence) da se izognemo prozornosti. Z črnim alkoholnim margerjem pobarvamo pike od stirice, da zgledajo vdolbine se pa svetloba ne odbije prav in niso bele. Nakar uporabimo zelo obcutljiv (800-1600 ISO) crno-bel film, da dobimo zrnat vzorec (zelo velika zrnca srebra v emulziji). No, in za namecek uporabimo dober makro objektiv, ali pa si pobagamo tako, da obrnemo obratno navadnega in ostrimo z priblizevanjem in odaljevanjem od predmeta, vedar se tukaj zgodi, da je v fokusu lahko le ena tocka (od tod zelo neostro ob straneh). To je to!
Ce om imel kaj casa (in volje) bom probal to tudi prakticno dokazat in vam pokazat.
Druga moznost pa je kasnejsa obdelava na povecevalniku, sam se mi ne da zdej vec pisat!
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jebiveter ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nastavljanje goriščne razdalje po zajemu posnetka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
15020733 (16341) gzibret
»

Srečna linija. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
549420 (4848) GLAVNI
»

Slike Apolla 11 odmrznjene (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
11210675 (10675) Metabond

Več podobnih tem