» »

ob zagonu zahteva geslo

ob zagonu zahteva geslo

Belcebub ::

Pozdravljeni
Ker sam ne najdem rešitve se obračam na vas:
-po inštalaciji nekega programa, je ob zagonu sistem zahteval, da kliknem na svoj uporabniški račun (čeprav imam samo enega)
-ker želim, da se XP-ji zaženejo brez mojega posredovanja, sem pri uporabniških računih odkljukal ,da me ob zagonu sprašuje po uporabniškem imenu in geslu
-sedaj me ob logonu sprašuje po geslu (verjetno zgeneriranem) za uporabniško ime, ki sploh ni moje (predvidevam, da sem to uporabniško ime moral vnesti pri inštaliciji tistega programa + to zgenerirano geslo)
-ne pomaga "safe mode", ker se mi vedno pojavi okence z tem neznanim imenom in zahtevo po geslu
-poizkusil sem že z ophcrack-xp-livecd, ki pa mi ni našel nobenega gesla pri uporabiških imenih
-poizkusil z CD-jem od XP in repair

Skratka ne vem več, kaj naj še storim, da bi lahko prišel v windows-e.
Če si srečen, in če srečo rad bi še delil z nekom, če si srečen, brž z dlanjo udari v dlan!

solatko ::

Če nič ne pomaga, bo treba na novo instalirat, še prej pa poizkusi s kakšnim live CD-jem.

MrGTO ::

A si probal z adminom prit notri?
Ce se spomnes gesla od administratorja, drzi Ctrl + Alt + del ko imas za izbirat uporabnike pa pejdi z adminom not, pol pa itaq lahk vse nastelas.
Drugace pa ce mas kasne nujne podatke za resit, priklopi se en disk, bootaj pa skopiraj ( ce imas podatke pod my documents al kaj podobnega lahko uporabis GetDataBack program za resit podatke ki so pod geslom).

Lp, Blaž

Belcebub ::

@solatko:
sem že poizkusil ophcrack-xp-livecd, ki mi ni našel nobenega gesla

@The Hero
ne da se prit mimo tistega okna takoj ob zagonu. Poizkušal sem že z 2x Ctrl+Alt+Del, pa ne pomaga. Če se ne bo našla kakšna rešitev, lahko prosim kdo malce bolj natančno razloži (ali da link), kako je s priklopom še enega diska? Ali bi lahko vzel disk iz starega compa ven, ki ima delujoče XP-je, ali mora biti disk prazen? Bi morda bila rešitev tudi inštalacija Viste na drugo particijo (dual boot)? Se da v tem primeru dostopat do podatkov iz My Documents na C particiji z XP-ji?
Če si srečen, in če srečo rad bi še delil z nekom, če si srečen, brž z dlanjo udari v dlan!

solatko ::

Klemenn ::

kaj pa če probaš brez da bi geslo vtipkal? pustiš prazno pa probaš enter :)

Belcebub ::

@Klemenn: ne pomaga
nekaj bi vprašal: če ne bo uspela nobena druga rešitev...ali bi lahko ustvaril dual boot in bi na drugo particijo dal Visto? Bom lahko prišel do podatkov na C particiji?
Na zdajšnji C particiji je še približno 20 GB, na D pa 200 GB. Na katero particijo bi lahko inštaliral Visto in na kaj moram bit pozoren?
Če si srečen, in če srečo rad bi še delil z nekom, če si srečen, brž z dlanjo udari v dlan!

solatko ::

Poizkusi instalirat na disk C - stare windowse in ostalo ti bo dal v mapo old.windows. Dokumentov pod geslom tudi tako ne boš odprl. Si poizkusli na linku, ki sem ti ga skopiral iz podobne teme, par dni nazaj in je model svoj problem rešil.

Belcebub ::

Podatke rešil tako, da sem z liveCD-jem ustvaril novo particijo, in na njo inštaliral Visto. Iz Viste sem potem lahko prišel do podatkov in jih skopiral.
Problema z geslom pa se ni dalo rešit, tako da je pomagala le naložitev novega sistema.
Če si srečen, in če srečo rad bi še delil z nekom, če si srečen, brž z dlanjo udari v dlan!

imagodei ::

S praznim geslom si seveda poskusil?
- Hoc est qui sumus -

solatko ::

Važno, da si porihtal, verjetno da je s praznim geslom najprej probal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Geslo za po spanju ne dela več - win 8.1 64b (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
525719 (4871) jedateruk
»

[Windows XP] Vaš račun je potekel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
11913692 (10527) fosil
»

Sprejeta novela Zakona o kazenskem postopku (ZKP-J) opredeljuje postopke za zaseg dig (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
5510359 (8795) Macketina
»

[WinXP] Kako postaviti učinkovit & odporen sistem za 'navadne' uporabnike?

Oddelek: Operacijski sistemi
101607 (1329) dronyx
»

problem z glavnim geslom

Oddelek: Pomoč in nasveti
203187 (2880) StratOS

Več podobnih tem