» »

POMOČ: autochk.exe not found / FAT32 -> NTFS brez izgube podatkov

POMOČ: autochk.exe not found / FAT32 -> NTFS brez izgube podatkov

Biz ::

Ob zagonu mi računalnik stalno javlja, da ne najde autochk.exe in da ne more sprožiti autocheck. Potem se normalno naloži in je vse OK. Problem je v tem, da zaradi tega ne morem pognati chkdsk /f na sistemskem disku in ne morem odpraviti napak v particiji. In zato mi ne dela partitionmagic, ker javi napako 504: file not found. In posledično ne morem spremeniti FAT32 na mojem eksternem USB disku v NTFS brez izgube vseh podatkov ob tem, ker bi rad imel tam tudi datoteke daljše od 4 GB (sedaj ne morem).

Včasih sem imel gor diskeeper in to mi je baje bootexecute v regedit pokvarilo. Sedaj sem poskusil vse mogoče pogooglat in sem ugotovil, da v registru sploh nimam multistringa "bootexecute" z vrednostjo "autocheck autochk *". Zanimivo pa je, da če ga dodam, ni nič bolje in po restartu tega vnosa sploh ni. Ali bi bila to lahko posledica dejstva, da uporabljam Lavsoftov ad-watch?

1. kako spremeniti register z vnosom bootexecute za stalno?
2. ali je to rešitev za moj problem glede autochk?
3. ali poznate kako drugo varianto, da se fat32 spremeni v NTFS ne da bi moral premikati datotek - vroč convert?

Pyr0Beast ::

Kupi še en velik disk (če čš tut zunanji lahk), ga formatiraj v NTFS, prenesi vse podatke na njega in šele nato konvertiraj tisti drug, prazen disk.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Biz ::

Ja, to je varianta za 100 evrov. :) Najbolj varna v končni fazi.

Samo jaz rad povrtam v tale windows in zadevo rešim po ta težki poti.

Pyr0Beast ::

Ni vredno podatkov ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Biz ::

Samo moraš vedeti, da je to moj 3. disk na katerem so samo filmi in backup od drugih dveh diskov... Da bi zdaj kupoval še en disk, na katerega bi presnel zadeve samo za ta primer, pa se mi ne zdi vredno.

Pyr0Beast ::

Ahh ja, jaz sem mislil, da imaš to kakšen sistemski disk.

Mogoče res ima tisti ad-watch kej prste pri tem.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Biz ::

V glavnem ratalo mi je - delno. Za vse tiste z enakim problemom zapisujem rešitev:

- adaware sem izklopil (ker bi mi sicer izničil vse moje spremembe registra)
- v regedit sem dodal multistring vpis "bootexecute" z vrednostjo "autocheck autochk2 *" (ker brez tega ne dela; dvojka je dodana zaradi tretje alineje)
- v system32 mapi v windowsih sem kopiral autochk.exe v autochk2.exe (mogoče malo redundančno, ampak pomagalo je že drugim, ki so imeli napako v autochk.exe, da se datoteke ni dalo premikati; pri meni je sicer ni bilo)

Po rebootu je windows izvedel autocheck (chkdsk /f v bistvu) na sistemskem disku, kar se ne da dokler že teče windows. Zdaj tega problema ne javlja več.

Žal partition magic še vedno ne dela...tako da problema nisem rešil.

Stestiral sem še free programe CPM in BOOTIT NG, ampak nobeden od njih ne najde USB diska, ker vsi delujejo še v DOS-u (boot up iz CD-ja). Tako da bom še malo brskal...

Biz ::

Evo takole mamo... partition manager mi je 12 ur mlel in na koncu javil neko bedasto napako. Končni rezultat: že formatiram disk in ustvarjam ntfs particijo na čisto.

Pyr0Beast ::

hehehe [:D]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows XP in Autochk.exe not found ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
11790 (704) s1m0n
»

Windows Disk Check se samodejno zažene

Oddelek: Strojna oprema
71287 (1205) amigo_no1
»

Kako izklopiti chkd pri zagonu XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
71251 (1149) Izi
»

Ne morem defragmentirati diska!

Oddelek: Programska oprema
91239 (1187) |Luka|
»

windows xp disk check

Oddelek: Pomoč in nasveti
101294 (1172) schejk

Več podobnih tem