» »

Težava z USB v Win 10

Težava z USB v Win 10

boros ::

Windows 10 nadgradnja z Win7. Upravitelj naprav prikazuje, da vrata, zvezdišča ali kontrolniki USB delujejo; pa ne spozna ničesar, kar vtaknem v USB, kot da ni ničesar. To se je sicer pojavljalo že v Win 7.

Han ::

Za Upravitelja naprav (Device manager) in gonilnik (driver) si že slišal?

Miha 333 ::

V večini primerov pomaga namestitev gonilnikov matične plošče (najdeš jih na spletni strani proizvajalca m. plošče).

boros ::

Han, sem slišal, saj pravim da mi Device Manager pravi, da USB deluje pravilno. Trdi tudi, da so pravi driverji naloženi. Se to morda kje drugje vklopi ali izklopi?

krneki0001 ::

driverje naloži. lahko tudi od starejših win.

Han ::

Ali zazna kakšno USB napravo, če v Upravitelju naprav odstraniš vse v zvezi z USB, ponovno zaženeš računalnik in pustiš sistemu, da gonilnike znova namesti?

Katero osnovno ploščo imaš - za kateri računalnik gre?

krneki0001 ::

Miško in tipkovnico imaš USB?

Duhec ::

Vtakni v usb2 in ne usb3, če bo kaj drugače.
http://blackbird.si/

boros ::

miška in tipkovnica sta PS2; osnovna plošča je ASUS A8N-VM z SATA2 priključki. USB mi niso delali že na WIN7 (prenehali), čeprav je sistem kazal, da je vse OK in da delujejo pravilno. Zato sem mislil, da je možno to izklopiti kje v ostalih nastavitvah (morda nehote, s kakšno drugo nastavitvijo) - zdaj sem nadgradil na 10 in upal, da bo popravilo pa zopet isto.

AC_DC ::

Daj bios na default nastavitve in v kakšnem live linux prvo preveri, če usb porti sploh delajo.
Naprave so priklopljene v usb zadaj ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

Duhec ::

Najprej izpuli vse USB naprave iz kompa in naredi Clear Cmosa po teh korakih (jumper CLRCT je zraven sata vtičev):
1.Izklopi PC in obvezno izštekaj 230V~ kabel ter stisni tipko za vklop, da se raztelektrijo vski kondenzatorji !
2. Odstrani baterijo
3. Premakni jumper iz pozicije 1-2 na pozicijo 2-3 in ga po 10-ih sekundah daj nazaj na 1-2
4. vstavi baterijo nazaj
5.Vklopi 230V~ kabel nazaj v PC, štartaj komp in stiskaj DEL tipko, da padeš spet v Cmos nastavitve Biosa.
6.Preveri datum/uro/boot enote ter pod zavihkom Advanced vklopi (Enable) Legacy USB support.
7. Zavihek Exit in Exit&Save.
8. Restart in pusti, da se sistem normalno dvigne, morebiti poinštalira nove najdene naprave in če to naredi še 1x restart in test USB naprav.
Poročaj !
http://blackbird.si/

Han ::

Zelo verjetno so vsi USB mrtvi. Nisi osamljen primer...

Če rabiš USB, uporabi PCI ali PCIe kartico ali menjaj plato.

boros ::

Duhec, hvala - poskusil; ni sprememb! NE DELA.
Han sem preveril povezavo in točno to se dogaja: sistem javlja, da vse OK - "stvar" pa ne dela. Imam dva diska SATA, ne spomnim pa se, ali je bilo to v kakšni korelaciji z menjavo diskov na iz IDE na SATA. Na IDE 2 imam dva DVD.
Srečno novo vsem, Hvala

boros ::

Duhec in Han, hvala

Naredil sem, kot je svetoval Han: uporabil sem PCI na USB in sedaj mi vse dela, nerodno je le, da so USB zadaj.
Srečno in zdravo v letu 2016.

LP, Boros

Han ::

Na voljo so tudi PCI(e) USB kartice, ki imajo "notranje" priključke, prek katerih lahko uporabljaš USB spredaj, če ne drugače s pomočjo dodatnega panela, ki ga zmontiraš v ohišje... Ali pa si pomagaš s podaljškom oziroma USB hubom...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik Lag-a

Oddelek: Pomoč in nasveti
221082 (689) MatevzV
»

Težave z USB 2.0 porti pod Windows XP SP3 (Asrock „mamaplata“)

Oddelek: Pomoč in nasveti
71279 (1200) Barbarpapa2
»

izklop naprav in procesov pri bootu

Oddelek: Pomoč in nasveti
5943 (857) Spajky
»

Matična plošča in usb 2.0?

Oddelek: Strojna oprema
292350 (1816) itsmeanthony
»

2 problema: BIOS čaka + onboard -> pci grafična !

Oddelek: Pomoč in nasveti
331585 (1191) Suly

Več podobnih tem