» »

USB kluček dela,miška in tipkovnica ne

USB kluček dela,miška in tipkovnica ne

miraldinjos ::

Jaz imam pa en problem in to sledeči,imam štiri leta star računalnik z Windowsi XP.Tipkovnica in miška sta na usb in normalno delujeta že skoz.Učeraj pa sem kupil USb ključek in ga vklopil v računalnik katerega mi je use lepo zaznalo in odprlo potem pa miška in tipkovnica nista več delovali kr nekak zmrzlni sta..

A mi lahko kdo prosm pove v čem je problem,da prej miška pa tipkovnica delata normalno,ko pa vklopim USB ključek pa zamrzneta miška in tipkovnica?

gorenjc ::

Ali sta tipkovnica in miš tudi priklopljeni preko usb-ja?

miraldinjos ::

Ja tipkovnica in miška sta priklopljena preko usb-ja in normalno delata,ko pa zraven uklopim še usb ključ pa tipkovnica in miška zamrzneta(nedelata) usb ključ pa samo zažene(odpre)sam kaj k nemorem nč naložit na usb kluček k miška pa tipkovnica nedelata,nimam pojma kaj je narobe :S

s1m0n ::

Prosim povej točne podatke o računalniku (matična, grafična...)
Ter naštej čisto vse naprave, ki jih imaš priklopljene na USB priključke!

miraldinjos ::

Računalnik je že starejši in sicer:Matična plošča ASUS,Procesor AMD Athlon 2800+,1280MB RAM,Grafična ATI Radeon 9600 Pro,600GB disc.

Računalnik ima zadaj 4 USB priklope,uporabljena sta samo 2 eden za miško drugi za tipkovnico in to je use kar
imam priklopljeno na USB.

s1m0n ::

A si probal priklopit zraven tipkovnice in miške še kakšnu drugo USB napravo razen USB ključeka ?
Če imaš možnost probaj kak drug ključek.

Imam doma en starejši računalnik pa mi pri enem ključeku dela enako (no ja meni zmrzne celoten sistem), ključek dela drugje normalno pa tudi drugi ključeki, ki jih imam delujejo na tem :)

miraldinjos ::

Ja sem probu tudi 4GB ključek pa 8GB ključek pa isto nardi.Probu sm tud tko da najprej USB ključek uklopim pa pol miško pa tipkovnico,al pa sam miško pa USB ključek pa razne fore pa isti rezultat..

Enron x86 ::

Tukaj je podanih nekaj možnih rešitev: http://www.techrepublic.com/forum/quest...

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Xserces ::

Problem z matično ploščo P7P55D
poglej si to... mogocče kaj takšnega... tudi če ni ista plata je morda problem isti...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

primozve ::

A maš inštalirane v XP vse posodobitve? Kateri service pack maš ( aa maš že SP3 ) ?

miraldinjos ::

mam posodobitve za xp sam nevem ker servis pack mam,a se da to kje pogledat mogoče?

Xserces ::

hm... mensezdi da desn klik na moj računalnik pa properties in ti tam piše...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

s1m0n ::

Je pa tudi možno, da ga matična jezi!
Če imaš kakšno možnost probaj z USB PCI kartico.

Duhec ::

Pa daj povej katero Asusko imaš ?
V Cmos nastavitvah biosa poglej, če lahko kje nastavljaš kako bo USB port deloval kot Usb 2.0 ali tudi kot 1.1 in vklopi support za oba.
Poglej, če obstaja novejša verzija biosa in ga flešaj. Samo, če niti ne veš kje pogledat katero verzijo XPjev imaš, potem ti telovadbo s flešanje ne priporočam. Ko najdeš kateri service pack imaš pa napiši (SP2 ali SP3).

primozve ::

Maš štiri USB-je si napisal. Poskusi miško in tipkovnico preklopit na kteri drugi usb, mal eksperimentiri :)

Xserces ::

ima 4 USBje... 3 porabnike... ful se da eksperimenterat... res
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

gorenjc ::

Vzrokov za to težavo je lahko kar nekaj. Tukaj je nekaj namigov glede odpravljanja težav.
Naj se zažene mašina v varnem načinu in preveri, če je tudi tam problem. Če ga ni, potem je skoraj verjetno nameščen software(antivirusni program, daemon tools, spyware doctor..), ki povzroča težave.
Z usbdeview naj se preveri, koliko ma porabi miš in tipkovnica, ter na kateri root hub je obešena. Lahko je problem, da usb ključ preveč porabi in potem vse 3 usb naprave prebijejo 500ma. Nič ni napisano, za kateri tip usb ključa se gre. Če je možno, naj se testira še s kakšnim drugim usb ključem. Problematični usb ključ naj se pa prav testira še na kakšni drugi mašini.

Xserces ::

zato sem mu pa dal link do podobnih težav ampak zgleda še pogledu ni...

poglej si to
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

miraldinjos ::

Evo pa sem zrihtu da mi dela USB ključek tipkovnica in miška skupaj.Problem je biu zarad daemon toolsov je nekak blokiral in k sm ga odstranu z računalnika mi je USB ključek delov.TKo da hvala usem skupaj za nasvete:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sestavil nov PC, gori rdeca lučka! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
506252 (5129) konspirator
»

Snemanje TV programa na USB ključ

Oddelek: Zvok in slika
148460 (5899) refosk
»

usb device not recognized

Oddelek: Strojna oprema
143036 (1506) RutS
»

Windows xp bluescreen

Oddelek: Pomoč in nasveti
222003 (1684) Duhec
»

Tu je WUSB - brezžični USB

Oddelek: Novice / Ostale najave
314929 (3656) MrStein

Več podobnih tem