» »

Matična plošča in usb 2.0?

Matična plošča in usb 2.0?

itsmeanthony ::

Seos :)

Zanima me ali je možno da na moji matični plošči niso usb vhodi 2.0, kje naj to preverim, ker ko na računalniku odzadaj vklopim noter recimo usb kabl povezan s fotoaparatom, mi napiše, če povežete na vrata z 2.0, dela hitreje (torej očitno niso 2.0). Sem pa zadnjič nekje prebral, da če maš service pack 1 ali višjega, je za to avtomatsko že poskrbljeno (jaz mam sp 3, na enem drugem kompu pa 1). Kako lahko to preverim, ali kje lahko kupim dodatne usb 2.0 priključke? Verjetno imam zaradi tega tudi take probleme z zunanjo zvočno kartico (AudioBox USB).

Lp,

Housy

Han ::

Preveriš lahko v navodilih od osnovne plošče, na spletni strani proizvajalca, v Upravitelju naprav...

PCI kartico z USB priključki lahko kupiš v vsaki bolje založeni trgovini z računalniško opremo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

darkz ::

mislim da to lahko preveriš v biosu .. če maš že integriran usb 1.1 ter 2.0 bo ta v intergrated peripherals pod drugimi naštetimi integiranimi ... če je prever da je enabled pa seveda driverji morajo biti :)

itsmeanthony ::

Sem v biosu pogledal, pa mam vse omogočeno, še slika --> klik.

Tak da ne vem kaj bi lahko blo, bo mogoče res najbolše, če kupim še dodatne usb 2.0 slote.

filip007 ::

Zdaj je itak vse USB 2.0, lahko izklopiš USB Legacy pol bodo vsi USBji laufal na 2.0

itsmeanthony ::

Zdaj je itak vse USB 2.0, lahko izklopiš USB Legacy pol bodo vsi USBji laufal na 2.0


Sem onemogočil legacy, pa še vedno dobim tole sporočilo --> klik, ko priključim fotoaparat. Tako da to z legacy ne reši mojega problema. Ali bo dodatna pci karta z dodatnimi usb 2.0 vhodi rešila moj problem? Kaj bi še lahko bilo krivo?

Lp in hvala,

Housy

Zgodovina sprememb…

filip007 ::

Meni je to včasih pokazalo za USB key, probaj preklopiti na kakšen drug USB.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Han ::

Pojdi v Upravitelja naprav, izbriši vse USB priključke in ponovno zaženi Windows XP. Če to ne bo pomagalo, naloži gonilnike za čipovje na mama plati...

OK.d ::

se bom navezal imam matično z usb 2.0 in imam ne eden vhod priklopljen tudi usb hub, na katerem se mi po vstavitvi raznih naprav pojavlja zgoraj omenjeno sporočilo, ok zgleda da je 1.1 na njem ne piše nič ali potem zadnja povezava diktira način povezave ne glede če je v osnovi matična 2.o?
LPOK.d

ender ::

Zdaj je itak vse USB 2.0, lahko izklopiš USB Legacy pol bodo vsi USBji laufal na 2.0
Legacy nima veze s hitrostjo USBja, pač pa je namenjen podpori USB tipkovnicam, miškam in napravam za shranjevanje v BIOSu in DOSu (drugače ne moreš v BIOS če imaš USB tipkovnico).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

itsmeanthony ::

Pojdi v Upravitelja naprav, izbriši vse USB priključke in ponovno zaženi Windows XP. Če to ne bo pomagalo, naloži gonilnike za čipovje na mama plati...


Kaj čisto vse kar sem na tej sliki (klik) označil, izbrišem?

Lp in hvala,

Housy

ender ::

Da, pa začni pri USB Root Hubih.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

aco111 ::

Probaj zbrisati, no jaz sem tudi že mel tak problem, niso pomagali chipset gonilniki, brisanje iz sistema tudi ne. Enostavno sem si mislil te še samo, da USB vmesnik v okvari na plati, zato pa sem si PCI USB kartico kupil in deluje lepo :).

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

itsmeanthony ::

Sem vse odstranil pa potem še gonilnike za chipset ponovno naložil, pa še vedno dobivam obvestilo --> "če priključite na 2.0 dela hitreje". Bom zgleda res moral kupit dodatne usb vhode. Mogoče kdo ve za kakšno dobro pci usb kartico, ki je kompatibilna z vsemi operacijskimi sistemi? Bo ta ok --> klik?

Zgodovina sprememb…

aco111 ::

Sem vse odstranil pa potem še gonilnike za chipset ponovno naložil, pa še vedno dobivam obvestilo --> "če priključite na 2.0 dela hitreje". Bom zgleda res moral kupit dodatne usb vhode. Mogoče kdo ve za kakšno dobro pci usb kartico, ki je kompatibilna z vsemi operacijskimi sistemi? Bo ta ok --> klik?

Je okej ja :D. Pač eno usb kartico kupiš niti nima veze katero, samo za tako malo stvar bi raje v trgovino stopil pa tam kupil. Kakor želiš.

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

itsmeanthony ::

Sem šel malo po računalniških trgovinah pogledat, pa majo cene okoli 30€, tak da sem kr preko mimovrste naročo, me pride pol ceneje.

Lp in hvala za odgovore,

Housy

itsmeanthony ::

Sem vstavil v kompjuter pci usb 2.0 kartico, pa še vedno dobivam enako opozorilo --> "če priključite na 2.0 dela hitreje...". Kaj je kaka opcija da noter na matični plošči kaj ni vredu priklopljeno? Ker sem takrat jaz ta računalnik sam sestavil, sem ga namreč po delih kupil. Mi bo ta zvočna požrla živce, se zajebavam že tak dolgo, pa mi ne rata.

Lp in hvala,

Housy

Zgodovina sprememb…

ender ::

A si priklopil zadevo na USB priključek na kartici?
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

itsmeanthony ::

Ja noter med strojno opremo ni nobenga usb kabla, ki bi ga lahko konektal na pci usb kartico, je samo neki usb kabl, ki pa ga lahko samo na pinska vrata (al kako se reče) priključim oz. ga lahko samo direkt na matično ploščo vštekam. Kaj naj naredim?

Lp, Housy

Zgodovina sprememb…

ender ::

Sprašujem, če si svojo USB napravo (npr. fotoaparat) priključil na USB vrata na kartici, ki si jo vgradil.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

itsmeanthony ::

Sprašujem, če si svojo USB napravo (npr. fotoaparat) priključil na USB vrata na kartici, ki si jo vgradil.


Seveda, pa dobim enako opozorilo. Ne vem al je kaj narobe z matično mogoče? Sem probal tudi jumper-je prestavit tak kot v knjigi piše, pa to nič ne pomaga.

Zgodovina sprememb…

ender ::

Poizkusi za vsak slučaj še s kakšnim drugim USB kablom. Včasih, če je kje slab stik, lahko pride to teh težav.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Han ::

Po moje imaš Windows sesut. PCI kartica, ki ima USB 2.0 priključke, mora delat tudi na 10 let starih platah (preverjeno na Asus P2B in WinXP SP3).

itsmeanthony ::

Bom poskusil še windowse ponovno naložit, pa se pol javim

Tnx, Housy

tony10 ::

kater servis pack pa maš gor naložen?? Pr XP in pa starejših platah si moral dat SP2 najprej, da je delal USB2.0 ...
kruha in iger

itsmeanthony ::

Mi je ratalo usposobit zvočno kartico, sem ponovno naložil windowse in zaenkrat dela brez problemov. Kar se pa tiče usb 2.0 pa mi še vedno ni jasno zakaj dobivam tisto opozorilo. Imam namreč SP3, toda ali obstaja kakšna možnost, da usb vhodi so 2.0 in da vseeno dobim opozorilo? Ker očitno so 2.0, saj mi zdaj zvočna dela.

Duhec ::

1.Človek pa daj povej že 1x katero plato imaš to !?
2.Imaš furmane za chipset za točno to plato že naložen ?
3.Imaš v Cmos nastavitvah biosa (pa ne na tisti sliki, ki si jo že napopal tle gor) kje način izbire hitrosti na USB portih (USB1.1 ,USB ali oboje 1.1 + 2.0 ) ?

itsmeanthony ::

1. Asus M2A-VM HDMI
2. Jaz sem čisto vse gonilnike inštaliral iz priloženega originalnega cd-ja.
3. To pa morem prvo najt v biosu =)

Zgodovina sprememb…

darkz ::

imeu sem podoben problem... po installiranju 2.0 driverjeu mi je še vedno zaznalo samo 1.1

-updejtau sem biose
-installirau nove chipset driverje
-installirau nove usb 2.0 driverje
... deluje brezhibno

itsmeanthony ::

USB driverjev meni ne gre inštalirat, to pa zato, ker imam service pack 3, sem to že probal in mi je takoj ko sem zagnal inštalacijo za usb 2.0 javilo, da če imaš SP1 ali višjega, je za USB 2.0 že poskrbljeno, tako da tukaj ni problem. Edina možnost so še novi chipset driverji in pa update biosa. Bom poskusil.

Lep pozdrav in hvala,
Housy


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zanimiv USB problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
91173 (951) Han
»

usb device not recognized

Oddelek: Strojna oprema
143033 (1503) RutS
»

Vtaknem USB --> PC se obesi

Oddelek: Pomoč in nasveti
291604 (1238) hojnikb
»

Mybook zunanji trdi disk

Oddelek: Strojna oprema
161629 (1349) solatko
»

Počasen prenos podatkov

Oddelek: Pomoč in nasveti
121743 (1551) MrStein

Več podobnih tem