» »

Avto na vodo - SPET

Avto na vodo - SPET

«
1
2

nurmaln ::

A ma kdo kakšno idejo kako POPTVju na učinkovit način sporočit da so njihovi novinarji bedaki?

ste vidl tole?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Pyr0Beast ::

Nope ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

OChack ::

se mi zdi da je avto na vodo biv na voljo 10 let nazaj vendar je izumitelj stanley mayer končov pod rušo, ker je nafta bla prepocen
Int€l inside, IDIOT Outside

hamax ::

Fantje, vi ne razumete. To je cist zares :D

dzinks63 ::

A so res za hece, ali pa mogoče ne???
Motorcycle Runs on Water - Auckland NZ

nurmaln ::

lej mene so prepričal :D

ah sej nima smisla
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

-ziga- ::

Ja, POPTV ima včasih prav obupne.

Ko smo že pri tem. Kje na internetu pa se sploh najdejo kakšne spodobne, preverjene novice?

El Barto ::

G-Wiz na vodo - ma ja ... :P

Test korete ko gre na akumulatorje:
Klik

Pa še "izboljšana" verzika korete:
Klik

Pa še crash test: :'(
Klik
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

SmeskoSnezak ::

Jao, a niste prebrali avtorja, če že berete novice. Zgoraj lepo piše "Reuters". Kaj ima 24ur s tem, razen da so prevedli novico? klik Originalna reporterka pa je Michelle Carlile-Alkhouri.

torej, kdo je zdaj bedak? :P

(z samo vsebino se sploh nisn ukvarjal)
@ Pusti soncu v srce... @

nurmaln ::

torej, kdo je zdaj bedak? :P


Bedak je tisti ki je novico spisal in tisti ki jo je povzel/prepisal/prevedel/objavil.

Če jaz v svojem cajtngu objavim da so me ugrabili vesoci sem bedak jaz, če potem to novico objavljajo še drugi mediji so bedaki oni (najbrž večji kot jaz)
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

poweroff ::

Bedaki so še vedno pri 24ur, ki bi morali videti, da so dobili bedarijo in je sploh ne prevesti.

Sicer se pa že iz videa vidi, da je zadeva totalno fake.
sudo poweroff

Grey ::

OK, ampak lejte. Ta model z motorjem je dal novinarjem za pogledat stvar, demonstriral, z žensko sta dala vodo v tisto napravo pred kamero. Pogledali so tudi not v napravo (čeprav tega ne pokažejo zaradi očitnih razlogov), dali vodo ven, jo je model nekaj spil in jo nalil v motor, ki je potem veselo kresnil in se odpeljal z njim. Če to ni dovolj velik dokaz, da je to možno, potem ne vem kaj je.

Čeprav, če se izkaže za resnično, bi model moral to pokazati pred kamero in narediti razkritje. Najboljša varnost pred "izginotjem". Pohlep pokoplje ljudi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

OChack ::

no fake sigurno ni, namreč mitsobushi je pred kakim letom že idelal kombi na vodo
sicer pa avti na vodo niso stara zadeva:



nj povem da tud sam delam na reaktorju za cepitev vode, problem mam samo z dobavo ustreznega generatorja (visokofrekvenčni visokonapetostni) ker so dragi ko hudič
Int€l inside, IDIOT Outside

nurmaln ::

Če to ni dovolj velik dokaz, da je to možno, potem ne vem kaj je.


joke right?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

poweroff ::

Zanimivo je, da v videu kažejo samo prtljažnik, ne pa tudi kaj je pod sprednjo "havbo".

Poleg tega ni nobenih razlogov da ne bi te tehnologije pokazali javnosti v detajle. Obstaja namreč zelo preprost način, s katerim se to tehnologijo zaščiti, imenuje pa se patentiranje.

Vprašanje pa je, OCHack, ali je tisti avto res razliv Mitsubishi alu MitsuBUSHi. Bi rekel, da kar slednja firma... :-)
sudo poweroff

nurmaln ::

@OChack
Če bi poslušal mal v srednji šoli se ne bi niti trudil
useless
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Grey ::

So že kdaj probali pridelovati vodik z visokofrekvenčnimi EM valovi? Ali pa z zelo močnimi UV obsevanjem vode? Me zanima, koliko bi tukaj pridobili...vodik je visoko eksploziven (če bi ga uporabljali kot konvencionalen motor), lampe pa najbrž ne bi morale biti toliko močne, da bi bili v minusu, kar se tiče izkoristka.

gzibret ::

Grey - preberi si kakšen zakon termodinamike. 2. bi ti prišel zelo prav.

Takšen proces NIKOLI ne bo pridobil več energije, kot si v njega vložil. Prav tako NIKOLI ne bo pridobil enako količino energije. Kvečjemu manj.
Vse je za neki dobr!

OChack ::

ja elektroliza.....samo elektroliza nima pozitivne energetske balance, izkoristk je samo 10-20%, kar mi pride edino prav kot dodatek za zmanšanje porabe goriva.
za pozitivno balanco (torej da dobimo več kot vložimo) rabmo ali tako kot dela majerjev poskus z 20khz izmeničnim HV (high voltage) generatorjem ali pa (moja ideja)
da mamo podobn generator ki generira frekvenco čimbližje resonančni frekvenci vode, tako bi manj energije porabili za cepitev (bdv-mikrovalovka dela okoli tega področja vendar z magnetornom ni uspeha, voda kvečjemu zavre, ker sam magnetron nima neke polaritete da bi ga priklopil med 2 plaiti ter vrgel v vodo).
in ja Matthai hvala da si me popravil :) nism ravno nek avtomobilistični fan pa nism točno vedu kako se micobuši napiše :>
Int€l inside, IDIOT Outside

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OChack ()

1024 ::

" izkoristk je samo 10-20%"

No, mal več pa le je. Zgornja številka drži za dizla/bencinarja.
Fish knows everything.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1024 ()

OChack ::

am mislu sm kot potrebn vložek energije da dobimo dovolj vodika da poganjamo mašino
primer:
za generator porabimo 5 litrov goriva, ta proizvede toliko elektrike ki jo uporabomo v elektrolizi vode, iz katere dobimo toliko vodika da lahko z njim poganjamo ta isti agregat le tolik časa kolikor bi ga lahko z 1 litrom navadnega goriva.
upam da ni prezakomplicirano :)
Int€l inside, IDIOT Outside

jype ::

Potrebujemo samo tak lijak, ki vodo devle na pol, da gre v eno lukno vodik, v drugo pa kisik, pa je!

In to lahko objavite na 24ur!

Utk ::

Sej nič zato, če damo več energije kot je potem ven dobimo. To je itak nujno. Če je vse skupaj cenejše od bencina, se splača, sicer pa ne, simpl ko pasulj. Elektriko bomo že naredili, nove nafte pa ne.

R33D3M33R ::

CrniE: Sintetična tekoča goriva znajo delati že skoraj 100 let: Fischer-Tropsch process - Wikipedia, the free encyclopedia
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Utk ::

Ja bi rad videl kako bi tega naredili vsak dan toliko kot načrpajo nafte.

jest10 ::


za pozitivno balanco (torej da dobimo več kot vložimo) rabmo ali tako kot dela majerjev poskus z 20khz izmeničnim HV (high voltage) generatorjem ali pa (moja ideja)
da mamo podobn generator ki generira frekvenco čimbližje resonančni frekvenci vode, tako bi manj energije porabili za cepitev (bdv-mikrovalovka dela okoli tega področja vendar z magnetornom ni uspeha, voda kvečjemu zavre, ker sam magnetron nima neke polaritete da bi ga priklopil med 2 plaiti ter vrgel v vodo).
in ja Matthai hvala da si me popravil :) nism ravno nek avtomobilistični fan pa nism točno vedu kako se micobuši napiše :>

Znova...
Pozitivne bilance NE MOREŠ dobiti! Na noben način. Vedno boš za cepitev vode porabil več energije, kot jo boš dobil nazaj pri gorenju.

OChack ::

ni nujno, voda se recimo cepi če vanj damo AlOH3
sicer si pa poglej tole:

700% izkoristek.
osebno mislim da je možno vendar ne z hidrolizo na enosmerni tok
Int€l inside, IDIOT Outside

BigWhale ::

> za pozitivno balanco (torej da dobimo več kot vložimo)

Hehehe, a se hecas al kaj? ;>

jest10 ::

ni nujno,
osebno mislim da je možno vendar ne z hidrolizo na enosmerni tok

Nima veze, kaj ti osebno misliš. Važno je, kaj je v realnosti;)
voda se recimo cepi če vanj damo AlOH3

Res?
sicer si pa poglej tole:

700% izkoristek.

Pa dedek mraz tudi obstaja ane?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

OChack ::

če maš gnar plačuj drago nafto, jst delam na tem da bi šov na vodo, če mi rata hvala bogu če mi ne jebiga......video upam da si pogledov, modela so ravno zarad tega ubil tako da bo že nekaj na tem
Int€l inside, IDIOT Outside

Smurf ::

Jejhata, prespane ure fizike v osnovni šoli se še kako močno poznajo.

Perpetuum mobile pač ni mogoč, pa če se vsi na glavo obrnemo.

R33D3M33R ::

Upam si trditi, da je video en velik nateg. Vezi se pri elektrolizi vode cepijo in nastajajo. Pri cepitvi se energija potrebuje za razcep vezi, energija se sprošča pri nastanku vezi. Račun pokaže, da je razcep vode endotermna reakcija (energija se porablja) in ta energija mora od nekje priti. Kalkulator v roke pa malo poračunaj...
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Zgodovina sprememb…

Doman ::

Ni nihče gledal dokumentarca na Discovery o tej tematiki. So v Franciji že nekaj časa nazaj izdelali tak avto in ga želeli tudi serijsko proizvajati, a je bil pritisk s strani vlade premočan. Zato je nek šejk kupil patent in se veselo vozi na vodo, medtem ko mi kupujemo nafto in gradimo đamije po celem svetu :/

jest10 ::

video upam da si pogledov, modela so ravno zarad tega ubil tako da bo že nekaj na tem

Ubili(če so ga sploh) so ga kvečemu zato, ker so imeli dovolj kotaljenja buč:P
Daj no, vzemi v roke srednješolski učbenik za fiziko in si poišči 1 in 2 zakon termodinamike. Ali pa poglej na wikija.

jest10 ::

Ni nihče gledal dokumentarca na Discovery o tej tematiki. So v Franciji že nekaj časa nazaj izdelali tak avto in ga želeli tudi serijsko proizvajati, a je bil pritisk s strani vlade premočan. Zato je nek šejk kupil patent in se veselo vozi na vodo, medtem ko mi kupujemo nafto in gradimo đamije po celem svetu :/

Ti res verjameš vsaki bedariji, ki jo slišiš?

Avta na vodo NI in ga NE BO bilo. Ni nobene koristi porabljati energijo za razcep vode, če lahko to energijo porabimo direktno za pogon.

A. Smith ::

Ni nihče gledal dokumentarca na Discovery o tej tematiki.


Discovery je po dolgem in počez izrojen. So še slabši od 24ur!

Takega odkritja se ne da ustaviti. Če bi do izuma zares prišlo, bi imeli do sedaj že vsi avtomobile na vodo, pa če bi ga moral vsak doma sestaviti.

Tukaj si lahko preberete kaj o temle Stanleyu. Tip je patente PRODAL, nakar so ga kupci tožili, ker jim je prodal mačka v žaklju.

In že od konca 80tih dalje se pametnjakoviči za šankom pogovarjajo, kako že čez par let nafta ne bo več nič vredna.

Forget it!
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

poweroff ::

Emm, z dolžnim spoštovanjem, a avto na vodo je možen.

Low tech varianta je, da anrediš en zelo visok rezervoar, vodo pa potem spuščaš dol po turbini, ki skrbi za prenos oz. premikanje. Seveda pa bi moral biti tak rezervoar ogromen, pa tudi polnjenje bi morali biti na vsakih nekaj deset metrov.

Druga varianta je pa fuzija. (IRONIJA ON) Kot vemo, je fuzijskih reaktorjev že zelo veliko, pa tudi izjemno poceni so. Ravno včeraj sem v naši lokalni trgovini gledal enega, pa se mi je zdel za 50 EUR predrag. Je pa res, da je bil zelo majhen in lahek, lahko bi ga spravil celo v žep. (IRONIJA OFF)
sudo poweroff

nurmaln ::

pri obeh varjantah je sicer problemček nagativne energetske bilance ampak ne pustimo da nas malenkosti ustavijo
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

gzibret ::

Eh, Matthai, zakaj hodiš v antikvarijat. Pejt v eno moderno štarcuno. Tam prodajajo generatorje, ki delajo na zero point energy. Ena kapljica vode, pa imaš zastonj štrom za celo življenje. Sicer so malo dražji, samo se splača dat malo več, pa maš pol mir.
Vse je za neki dobr!

Vikking ::

low tech varianta, podobna kot jo je opisal matthai.

 waterfall

waterfall

gzibret ::

> Discovery je po dolgem in počez izrojen. So še slabši od 24ur!

Tukaj se pa strinjam. Samo sranje vrtijo zadnja leta. Edino, kar še pogledam, je "How it's made", pa morda kdaj še dirty jobs. Drugače pa je 90% tega, kar povejo tam en velik BS.

Pa National geographic ni nič kaj dosti boljši, da ne bo kdo mislil.
Vse je za neki dobr!

Good Guy ::

mater ste vsi pametni. u resnic pa ne veste pol ku*ca za kva se sploh gre..

sploh pa ko so kitajci pri stvari..

počakmo kaj ob cajt prnesu
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

jest10 ::

Rovtar, ne sodi drugih po svojem neznanju/neumnosti.

Smurf ::

mater ste vsi pametni. u resnic pa ne veste pol ku*ca za kva se sploh gre..

V tem primeru lahko stvar ovržeš že z malo bolšim osnovnošolskim znanjem fizike (ali pa kemije).


sploh pa ko so kitajci pri stvari..

Ja, zelo dober argument. A za Kitajce pa fizikalni zakoni ne veljajo?


počakmo kaj ob cajt prnesu

Marsikaj, ampak ne 700% (oz karkoli nad 100%) izkoristka ;).

Pujcek ::

vcasih se ne morem nacuditi naivnosti ljudi...
:)

sverde21 ::

Sam a ste vi prepričan, da ob tem, ko pravite da ne mora biti izkoristek večji od 100% upoštevate ves input? Vsakdanji primer je toplotna črpalka. Dejansko (električno) delo, ki ga vložimo za segrevanje je manjše od dela, ki ga prejme voda za segrevanje. To je zihr nek nateg ane? No ja če gledaš sam input (električnega) dela in output energije za segrevanje vode stvar ne gre skupaj, če pa upoštevaš še energijo, ki pride zraven iz "zraka" pa gre vse skupaj po vseh zakonih termodinamike.
<?php echo `w`; ?>

nurmaln ::

Sam a ste vi prepričan, da ob tem, ko pravite da ne mora biti izkoristek večji od 100% upoštevate ves input?

upoštevamo ves input ki je naveden
če je slučajno kje privezana še kakšna kantica bencina, ki ni omenjena, potem ne upoštevamo vsega inputa

če pa nisi mislil kantice bencina pa ti povej kaj si imel v mislih pa ti razložimo kaj in kako


in če je še kak dodaten input potem je tudi ta del teh 100% in še vedno ne moreš dobit več ven
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

overlord_tm ::

Ko natočite vodo, generator iz vode izloči elektrone in jih pretvori v električno energijo.

The car has an energy generator that extracts hydrogen from water that is poured into the car's tank.


Humm, če še malo 24ur šimfamo, tud prevajat ne znajo :)

WarpedGone ::

>> Sam a ste vi prepričan, da ob tem, ko pravite da ne mora biti izkoristek večji od 100% upoštevate ves input?

Opozorilo povsem na mestu ampak avtomobil je mobilna stvar, torej mora bit delovanje motorja kar se da neodvisno od okolice. Če hočeš izkoriščat zunanje vire, morajo ti viri biti vedno na razpolago in še dovolj ga mora bit. Nedvomno si opazil da avtomobili na jadra niso ravno pogosti. Tudi resnih avtomobilov z direktnim zajemom sončne energije ne bo nikoli, ker ta energija enostavno ni dovolj "gosta". Max imaš kak kW na kvadratni meter, kar je vsaj 10x premalo za premikanje objektov z maso par sto kilogramov. Pa lahko še tako čaraš in obračaš, več kot gre noter, ne more pridet ven.
Zbogom in hvala za vse ribe

poweroff ::

Hja, odgovor je preprost.

Recimo, da nekdo ustanovi firmo in zbira kapital za vodni avto.

Bi vložili? :-)
sudo poweroff
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Proizvedli bencin iz ogljikovega dioksida in vode

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
4012505 (9452) nekikr
»

Zaloge nafte (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
6710474 (6594) Matev

Hydrogen on demand (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24635327 (32356) imagodei
»

HHO (r)evolucija (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
5710005 (8783) Pyr0Beast
»

Motocikel na vodikove celice (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5710559 (9314) gzibret

Več podobnih tem