» »

GTX 260 vs 4870

GTX 260 vs 4870

«
1
2

furion ::

No, se informativno me zanima, kaj je boljse GTX 260 ali HD4870?
Resolucija 1680x1050, zelja igranja Crysis na very high...
  • zaklenil: Zheegec ()

batista bomb ::

4870

frudi ::

Nobena ni dovolj za Crysis na Very high...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

furion ::

utemeljitve?

kaj je dobro pri 260 kaj pri 4870?

kaj pa tale?
http://www.elektronika.si/product_info....

280 vs 4870?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

darius ::

gtx280 ni toliko boljša da bi dal 150€ več, kvečjemu še je 4870 v nekaterih testih boljša. Tak da HD4870 za kakih 230€ pa si zmagal.
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

NoDrugs ::

al pa počakaš mal(če maš časa kakšen teden ali dva), da pride 4850x2 :D bi bil dober nakup za tistih 260-300 EUR
lp Tilen

AapocalypseE ::

Pomoje bo ta 4850x2 za takšno ceno čista zmaga. Boljša od 4870, gtx260 in baje, da tudi od gtx280.

frudi ::

Dokler Crossfire tako slabo skalira v Crysis, je kupovanje kakihkoli X2 kartic ali Crossfire kombinacij za igranje Crysisa, nesmisel. Niti SLI ni kaj dosti na boljšem, razen če vklopiš še FSAA, kar pa še na 3-way SLI ni igralno.
Tako da, z današnjimi grafičnimi pozabi na Very High v Crysis, vsaj v 1680x1080 resoluciji.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

tilinho20 ::

Upejmo da bo 4850x2 res okrog 300 eur.

furion ::

No, sem preklical nakup 4870x2 in sem kupil GTX 280 OC (da vem da je $200 overpriced).
Razlogi:
-Overclockable
-Dober FPS na Crysis pri very high na 1680x1050 - 20-30fps (ce dam modele pa texture na high dobim konstantnih 40FPS zagotovo)
-Nvidia PhysX
-Cuda
-ker sm Nvidia fan...

Poleg tega imam 1680x1050, kar pomeni da je 280 boljsa od 4870x2 (4870x2 se izkaze le na visjih resolucijah, na navadnih je zanic)

Aja, pa 280 pri FarCry 2 totalno unici 4870x2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

AapocalypseE ::

http://www.guru3d.com/article/far-cry-2...

http://www.guru3d.com/article/brothers-...

http://www.tomshardware.com/reviews/487...

poglej kera je boljša v Crysis ;)

4870x2, 1920x1200, 34,7fps 4xAA/AF 30,4fps
gtx280, 1920x1200, 29,9fps 4xAA/AF 19,3fps

Pri 1680x1050 bi blo podobno.

Jaz bi na tvojem mestu vzel eno 4870 in jo navil. Bi blo čisto dovolj za 1680x1050.

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

No, sem preklical nakup 4870x2 in sem kupil GTX 280 OC (da vem da je $200 overpriced).
Razlogi:
-Overclockable
-Dober FPS na Crysis pri very high na 1680x1050 - 20-30fps (ce dam modele pa texture na high dobim konstantnih 40FPS zagotovo)
-Nvidia PhysX
-Cuda
-ker sm Nvidia fan...

Poleg tega imam 1680x1050, kar pomeni da je 280 boljsa od 4870x2 (4870x2 se izkaze le na visjih resolucijah, na navadnih je zanic)

Aja, pa 280 pri FarCry 2 totalno unici 4870x2


Čestitam, da si tako globalno zajebal:D
280GTX je malo boljša od 4870, VELIKO dražja in spet veliko slabša od X2:)) Ravno kar si vrgu 150€ stran, sam je itak tvoj dnar...

batista bomb ::

Se strinjam z M-XXXX:D

furion ::

Ja sej sm reku da vem da sm vrgu dnar stran, samo... Nvida FTW 4ever

batista bomb ::

če bi tale gtx 280 stala 1000eur, bi jo ti vseeno kupil samo zaradi tega ker si Nvida fan:\

furion ::

Ja, sej mogoce bom res zapravu 1000eur ... kak 3sli k ima 90% izgube bo moj

Jst ::

X2, GX2, SLi, CF. Vse imajo dva GPUja in to se po mojem mnenju ne splača. Preslaba skalabilnost, za vsak špil morajo poštimati driverje, pa še to: če igra uporablja kompleksno shader kodo je izkoristek minimalen. V nasprotju je CoD4, ki ima relativno enostavne shaderje, zato ta igra tako pospeši v primeru dveh GPUjev.

Za 1680x1050 je pomoje sedaj idealen 4870 z 1GB rama, price/performance wise. Tudi gtx260 Core 216 ni slaba izbira. No dejansko je to super izbira, če ti ni odveč dati malo več denarja.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

jrtjtejtt ::

V zadnjih dneh je pa tolk tem že blo na nevemkere hude grafe, da moram neki napisat.

Pa eni niste normalni, koliko denarja mečete stran, grafe za nevemkoliko sto evrov8-O. Jaz sem Crysis igral na svojem athlonu 3200+ in x800gto2. Jebiga slaba resolucija in grafika, ampak igraš zarad vsebine ne pa grafike. Jaz sedaj razmišljam da bio nabavu eno staro 8800gt za 90€ ampak se mi zdi škoda, pa bom iskal kaj v rangu do 50-60€.

Tle vidim da je ta 280 grafa 400+€. ZOMFG;((, jaz za to kupim cel abak

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jrtjtejtt ()

furion ::

No, ja imam 280 OC k je kr boljsa od 260 216, ampak sem dal 400eur... 4870x2 je samo 50eur vec, samo nima smisla, ker ne na moji resoluciji isto... 280 ali 4870x2

sm da z 4870x2 bi imel zastonj AA

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

furion ::

pa directx 10.1 dela na obeh, tist pr ati je slab izgovor, pa 280 ima 512bit memory, pa tudi vecji bandwith in 2xvec rasterizerjev(zadnji step rendering pipelinea), zal pa ima 280 samo 240 stream procov...

furion ::

Ok, pa primerjave 4870x2 pa 280...

Warhead: (1920x1200)
Obe kartici priblizno enako dobri, na 1680x1050 pa bi itaq zmagala 280 (YAY zame)
http://news.softpedia.com/news/Running-...

Far Cry 2: (1600x1200)
4870x2 je sele na 4 mestu, 280 NA PRVEM (YAY zame)
http://www.guru3d.com/article/far-cry-2...

Poleg tega sm prebral na razlicnih forumih, da imajo igre na 4870x2 precej neprijetnih bugov (YAY zame).

Torej, 280 je moja, pa ceprav jo $200 preplacam!

Zanima me, ce se mi splaca narediti 2SLI - 2x 280OC

Kaksen nasvet?

Ok, sm prebral ta review:
http://www.guru3d.com/article/geforce-g...

In se odlocil da pocakam na DX11 graficne...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

RC14 ::

jan1024188

Ko vidim kake bedne kvasaš, mi gre kr na smeh oz prej bi mi moralo iti na jok.
Da tko denar stran mečeš, že res da je tvoj, pa bla bla, ampak važno je zate da piše na grafični Nvidia, pa si cel moker, to je kupčija leta,. :\
Najbolj žalostno je pa to, da se še hvališ s tem, da si nek nvidia fan in podobno, ti jo kar preplačaj, najbolje zate je, da najdeš trgovino, kjer je najdražja ta kartica in ne najcenejša, ma svašta.
Se opravičujem za ta post, ampak se nisem mogel zadržat.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

batista bomb ::

RC14 ni se ti treba opravičevati ker si napisal čisto resnico

furion ::

RC14, se strinjam s tabo. Pac, nekateri podlezemo trgu. NVM, grem kupit se eno 280, tko da bom mel 2SLI - 20% pridobitev za samo 800eur...

batista bomb ::

katero plato pa imaš oz. katero boš kupil?

tilinho20 ::

jan1024188

Ko vidim kake bedne kvasaš, mi gre kr na smeh oz prej bi mi moralo iti na jok.
Da tko denar stran mečeš, že res da je tvoj, pa bla bla, ampak važno je zate da piše na grafični Nvidia, pa si cel moker, to je kupčija leta,. :\
Najbolj žalostno je pa to, da se še hvališ s tem, da si nek nvidia fan in podobno, ti jo kar preplačaj, najbolje zate je, da najdeš trgovino, kjer je najdražja ta kartica in ne najcenejša, ma svašta.
Se opravičujem za ta post, ampak se nisem mogel zadržat.

Lp

Podpis.

AapocalypseE ::

jan1024188, jaz ti predlagam naslednje... zakaj bi mel SLI, če lahko maš Triple SLI?

Nabavi naslednje:

Matična:
http://www.nakupovanje.net/matina-ploa-...

Grafična 3x:
http://chiptrade.si/index.php?menu=Ra%C...

Napajalnik:
http://www.nakupovanje.net/napajalnik-e...

SKUPAJ cca.: 2655eur

To nabavi. Nimaš kaj zgrešit, ker vse ostalo kaj boš kupo ne bo dovolj dobro.

furion ::

Nah, ne bom sel SLI, raje se malo pocakam. Naslednje leto, pa 3SLI ZAGOTOVO!

Komi cakam!

furion ::

Sej 280 je odlicna kartica, na njej delajo vse igre in programi katere nameravam uporabljat. Crysis na Very High - 20-30FPS, ampak nic zato, bom pa igral na High, kjer bo odlicen fps.

Ce pa dam $200 samo za ime, to je moja stvar (pa sej to ni tolk dnarja, pa se hitro se zasluzi)...

_Dejan_ ::

Komi cakam!

Da se med padcom iz postelje zbudiš?
Prosim pojdi še enrat brat celotno temo od začetka in boš videl kakšne bedarije trosiš...

Sej 280 je odlicna kartica, na njej delajo vse igre in programi katere nameravam uporabljat. Crysis na Very High - 20-30FPS, ampak nic zato, bom pa igral na High, kjer bo odlicen fps.

Ce pa dam $200 samo za ime, to je moja stvar (pa sej to ni tolk dnarja, pa se hitro se zasluzi)...


Ni nihče rekel da je problem zaslužit oz. da ne smeš kupiti te kartice, ampak da se je ne izplača ker AMD/ATI kartico istih zmogljivosti dobiš ceneje in lahko razliko porabiš za kaj drugega...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Dejan_ ()

jrtjtejtt ::

Ce pa dam $200 samo za ime, to je moja stvar (pa sej to ni tolk dnarja, pa se hitro se zasluzi)...


A posesaš stanovanje in ti fotr stisne 200€?

tilinho20 ::

Ce pa dam $200 samo za ime, to je moja stvar (pa sej to ni tolk dnarja, pa se hitro se zasluzi)...


A posesaš stanovanje in ti fotr stisne 200€?

Tale je dobra.:D

Jst ::

Ja no, enim je hobi rihtat avto: poznam enega človeka, ki mu je hobi terenc. Kuri mu 20+L, ampak ker mu je hobi, plazenje z tem terencem tam, kjer še peš težko prideš. Ljudje smo si različni. Drugim je hobi procesor imeti pod suhim ledom. So be it. Tretji dajo raje več denarja za super low power consumption, pa čeprav tega denarja ne bodo dejansko prišparali na porabi. Eni bodo pač imeli Triple SLI. Kaj naj bi bilo narobe s tem?

Sicer ne vem, kakšna je distribucija uporablikov po starosti, ampak mislim, da nas veliko dela in nekaj se nas bavi z development&stuff, kjer si lahko to privoščimo. Če se splača je druga debata. Kaj pa zbiranje redkih predmetov, kjer so cene sky high?

Jaz sem si tudi kupil 88gts512, samo zato, da sem lahko normalno poganjal ut3 in unreal.engine3 based games (Gears of war, Frontlines). Q6600 sem pa potreboval za development nekaj programov in sem ga dejansko dobil zastonj od firme, za katero sem moral narediti projekt.

Torej iz mojega stališča, če nekdo želi GTX280 triple sli, naj si ga le kupi. Bomo zelo veseli, če bo objavil rezultate tukaj.

Za racionalne playerje obstajajo druge grafične kartice: gtx260, 4870, 4850, ki sploh niso slabe. Čeprav je 88gts512, katero imam sedaj, ravno na meji za resolucijo 1680x1050 in moram v večini iger znižati detajle, da igram na min avg 50-60fps. V FPS igrah manj ne prenesem.

Če mu je všeč nvidia, naj jo le kupi. Drugi, ki gledamo na best buy, pa imamo drugačne kriterije. In ne moremo na naših osebnih preferencah nekomu nekaj vsiljevati in ga klicati imena.

Drugače je, če pa nekdo sprašuje, kaj naj kupi, kaj je best buy *za njega.*
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

furion ::

jah, desjtva so taka:
Ta mesec sm prek neta zasluzu $3000, zakaj jih nebi porabu? BTW: Danes sm dobil MSI P45 Platinum, in gor bom mel samo 1x 280 OC, ker nima smisla, da kupujem SLI samo za crysis.

Ce ma gdo to plosco, gor sm dal Quad core Q8200 pa stock hladilnik od intla. Zraven plosce pa pride se nek Zalmanov ogromen hladilnik, k pase skupaj z Dr.Mos hlajenjem na plosci.

Zanima me, ali bo intlov hladilnik dovolj, al moram tega zalmanovega gor dat?

LP,

Jan

Ce ne, a se da intlov fan na hladilniku mal oc da ma vecji rpm, tko da dobro hladi se DrMos...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

jrtjtejtt ::

V tem primeru: bog ti požegnaj, svoj denar maš pravico zapravt kakor ti paše.

Sicer boš pa tud malo pripomogel k povečanju potrošnje v teh kriznih časih, tako da go for it8-)!

furion ::

no, kaj je zdej s tem hladilnikom?

jrtjtejtt ::

Zalmana se vsekakor splača gor montirat. Tišji je, bolje hladi, plus izgled je fantastičen. Men je temperature znižal za okoli 10-15 stopinj. Je pa zaradi konstrukcije tega hladilnika stvar taka, da hladi res samo procesor. Stock od intela mi je prej še malo popihal po ramih, ki sedaj niso deležni niti sapice (nimam nobenih ventov na ohišju, stvar rešil tako, da imam odprto stranico).

furion ::

no, sej ce ne bom nc overclockal je stock tudi OK, a ne? K sm res ze vse montiral, pa stock se je tko izi instaliral, pri zalmanu pa je ogromno dela...

sm maticna je narejena tko, da zalman piha zrak navzdol, pod CPUjem pa so pipe, in gre zrak skozi, in to hladi celoten DrMos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

Jst ::

Stock hladilnik je zelo dobra zadeva, tudi če malo naviješ procesor. Sicer je pri quad procesorjih res priporočljivo za OC dati drug aftermarket hladilnik, ampak ob zmerjen OC-u ne bi smel imeti težav s pregrevanjem.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

furion ::

Ja, zdej je na 2,33Ghz, a do 2,66 lahko grem z stock (pa malo thermal grease-a sm po nescreci pustil na prstu, sej itaq ostalo se razmaze po celem CPU a ne?)

jrtjtejtt ::

Jst sm najdu tole sliko:


Pri taki instalaciji se ona rebra ne hladijo nič. Če se da pa zalmana za 90 stopinj obrnet pa ne vem, mislim da bi blo zelo tesno, pa tud vetrnica bi pol vlekla iz napajalca zrak - no go. Mislim da tole ni lih najblj posrečena kombinacija. Stock vent pomoje boljša izbira.

OChack ::

jah, desjtva so taka:
Ta mesec sm prek neta zasluzu $3000, zakaj jih nebi porabu? BTW: Danes sm dobil MSI P45 Platinum, in gor bom mel samo 1x 280 OC, ker nima smisla, da kupujem SLI samo za crysis.

Ce ma gdo to plosco, gor sm dal Quad core Q8200 pa stock hladilnik od intla. Zraven plosce pa pride se nek Zalmanov ogromen hladilnik, k pase skupaj z Dr.Mos hlajenjem na plosci.

Zanima me, ali bo intlov hladilnik dovolj, al moram tega zalmanovega gor dat?

LP,

Jan

Ce ne, a se da intlov fan na hladilniku mal oc da ma vecji rpm, tko da dobro hladi se DrMos...


kupi raje 4870 X2, boš bl frajer pa še bolša je :)pr takem gnarju sploh nebi 280 serije gledov
Int€l inside, IDIOT Outside

WamPIRe- ::

Nah, ne bom sel SLI, raje se malo pocakam. Naslednje leto, pa 3SLI ZAGOTOVO!

Komi cakam!


To ja take rabjo trgovci!!! Kontaktiraj me ti bom zrihtal js po noro dobrih cenah! >:D
Sam ne vem zakaj bi čakal do naslednjega leta!? Ti starši nočejo dati dodatnih 1000€? BARABE!!!!
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

furion ::

Mimogrede, js sm se staremu kupu Pc z dnarjem k zasluzim (zasluzim 2000€ na mesec, zakaj nebi porabil). ATI vs Nvidia debate je konec.

Roky, misim da bom kr stock obdrzal, tnx za screen.

jrtjtejtt ::

Pri taki plači bi pa lahko mal varčeval (oziroma veliko varčeval).

Rekel bi da nimaš kakšnih ekstra stroškov za življenje pri 16 letih, tako da premisli malo. Lahko si v nekaj letih pridelaš zajeten kupček denarja in si zagotoviš malo bolj brezskrbno prihodnost (nikoli ne veš kako ti bo šlo čez deset, dvajset let).

T-Majo ::

Hehe kira debata.


Jan102....

Po moje pa več zaslužiš? Ne bit tak skromen no. Težko ti verjamem da pri rosnih 16 letih, ko po domače neveš zakaj ga imaš, služiš 2000€ rednega prihodka. Če je to res, vsaka ti čast, samo po se preko spleta ven mečeš, v resnici si pa čisto drugačen. Se motim?

Glede kartic...tisti ki je pameten vedno kupi best-buy -če že mora!

Se pa vidi da v tej temi delujejo samo mlajši zato se pa kregate zaradi tako otročjih stvari.

furion ::

Ce sem nor na Nvidio, to je moj problem. Ni 2000eur rednega, ta mesec je blo 2000eur, september je bil slabsi (samo 880eur)...
Upam da bo november tko dober kot oktober...

tilinho20 ::

Poleg tega imam 1680x1050, kar pomeni da je 280 boljsa od 4870x2 (4870x2 se izkaze le na visjih resolucijah, na navadnih je zanic)

Pol je tako 4870x2 kot 280GTX za tako resolucijo.:))
Drugače pa si nabavi tole ohišje...mislim da je zdele najboljše ohišje na trgu.:D
Ohišje

furion ::

O super, hvala za nasvet, ampak to bom kupil sele nasledne leto ko kupim 3SLI...za zdej je ta staro ohisje cist zadosti...

aja, pa ni najbolse ohisje, 100€ das sam za nvidia logo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

Stark ::

mah kup kar ti paše. Dream as if you will live forever, live as if you will die tomorrow!!! :P

jest bi tudi mel tako grafično. samo vedno je tako, v roku 3 let bo postala prešvoh.

sicer pa nasvet: kupi si delnice dokler so tako nizke ;)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NVIDIA GeForce GTX 295 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1028873 (6053) BuBBle.D
»

Katero grafično kupiti za novi Crysis Warhead (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
627770 (6207) Veron
»

Naj grafika zame

Oddelek: Kaj kupiti
162026 (1632) Rippy
»

Best buy grafična? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
676711 (4265) Volta
»

Pošast je tu HD 4870 X2 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
35525674 (15769) tilinho20

Več podobnih tem