» »

A64 2800+ problem z ramom

A64 2800+ problem z ramom

AnubisOfDoom ::

Zanima me, ce je to v redu, ker dvomim da bi to moglo bit na 100 MHz




danes sem vgradil se eno palcko 1 giga ram Transcend. Torej imam sedaj noter 2x512MB + 1x1GB. Vse je DDR400, pa mi laufa na 100 MHz?

kaj mi je storiti?

opeter ::

Mislim, da je v redu. Odvisno od tvoje matične. DDR deluje na načeli x2. Torej 400 MHz-ni RAM v resnici deluje na 200 MHz-ih (x2).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

kurjač ::

Ne vem če bo držalo.
Imam Athlon xp2500+, ki ima privzetih 166x11=1826MHz
Navit je na 200x10,5 in mi CPU-Z izpišuje DRAM Frequency 199.2 MHz

Xequerin ::

Katero matično plato imaš?

kurjač ::

Če si mene vprašal
Asus A7N8X-E Deluxe
Moram rečt da matična počasi spušča dušo, ker sem ravno včeraj pri čiščenju sistema opazil napihnjen kondenzator. Enega sem menjal že konec lanskega leta pa takrat pri natančnem pregledu ni bilo videt nič narobe.:8)

AnubisOfDoom ::

imam Gigabyte K8NS-pro, verjetno bi tam moglo pisat 200 MHz

Lynx ::

200mhz po moje kar se mi zdi prav more tam pisat..
ČIMPREJ menjaj kondenzator da ne bo kaj skurjenga po nepotrebnem

AnubisOfDoom ::

kaj naj menjam? kaksen kondenzator. Tega nisem storil se na nobenem racunalniku, pa imam tega 4 leta, doma imamo enega v redni uporabi ze 5 let, prejsnjega pa sem tudi imel 6 let...

Xequerin ::

Ta plata podpira 400MHz, tko da bi ti kokr so že drugi rekl kazat 200MHz in poj še 166MHz.

A če probaš kj navit rame a se kj dvignejo MHz-i?

AnubisOfDoom ::

se dvignejo, ampak itak da ce nastimam na 200 MHz pol se mi sistem ne zboota. Imam pa zdej nastimano FSB:RAM 2:1

AnubisOfDoom ::

danes sem malo eksperimentiral, ce imam na plosci samo 1 palcko (vseeno katero), mi deluje s 400 MHz, ce imam noter 2 mi deluje s taktom 333 MHz, ce pa imam 3 palcke pa mi deluje z 200 MHz...

se slika ce imam samo eno



zanima me se, kaj bi bilo najbolje narest, na razpolago imam naslednje:
- dam noter vse 3 palcke, imam 2 GB RAMa in tiste nastavitve kot so pri prvi sliki
- uporabljam 1 GB na teh nastavitvah (400 MHz DDR in te latence)
- prodam 2x 512 GB in kupim 1 GB modul, ter poganjam na 333 MHz

Mertelj Pero ::

Idi v bios pritisni Ctrl + F1 in dobiš dodatne funkcije. Tam potem lahko ročno nastavljaš hitrost ramov.
Sem mel isti problem na K8NS (ne-Pro).

AnubisOfDoom ::

hm, kaj pol nastimam?

ubistvu se mi pokaze nek advanced chipset settings, ampak tam ni nic za nastavljat ram ali karkoli takega...

Zgodovina sprememb…

Mertelj Pero ::

fsb nastavi na manual in na 200mhz!
ce pa se ti vec ne bo pokazala slika - resetiraj bios in nato povecaj timinge ramom!
vsaj tako sem jaz ta problem resil,ker ta gigabyte,...jao

AnubisOfDoom ::

ne vem, to mi pac ne rata pod nobenim pogojem... pa se mi zdi da 1 giga na 400 mhz dela hitreje kot 2 giga na 200

Mertelj Pero ::

To ti verjamem.

Glej, če bi še imel Gigabytko bi ti slikal nastavitve, kako sem imel, ampak je žal (na mojo srečo) nimam več.

Vglavnem jaz sem naredil tako:
- vstavil en ram, zagnal, si v bisou vklopil advaced settings in si zapisal vrednosti
- vstavil oba rama, zagnal in nastavil točno take vrednosti
- če se mogoče slika pri takih timingih ni pokazala, sem pri nekajkratnem resetiranju prišel v bios in povečal timinge....

Upam da sem ti pomagal.

AnubisOfDoom ::

razumem te ja, ampak sedaj bolj gledam v smeri nekaj rabljenega na s939, kjer bi se lahko vgradil svojo agp graficno ampak mel dual chan ram in seveda msijevo plato

Mertelj Pero ::

Jaz sem sedaj tudi preklopi na S939 in nForce 4.
Grafična žal ni mogla iti zraven, ampak je integrirana za filme čisto dovolj. :)

AnubisOfDoom ::

sedaj imam doma MSI Neo2, torej plosco z nforce3 ultra cipovjem, s939 in AGP reza. Zanima pa me glede rama, ker ta plosca ocitno podpira dual channel (afaik vsi s939 sistemi to podpirajo) bi bilo verjetno fino, da bi kupil 2 x 1 GB palcke? Ali se veliko pozna, ce imam dual channel?

GrimReaper ::

Kje točno naj bi se poznalo, imaš AGP in A64, tko da nove igre že tukaj odpadejo, zahtevni programi za CAD pravtako, 1080p filmi pravtako.
Ne vem kaj sploh delate s takimi starimi računalniki, za brskanje po forumih, seminarske v Wordu in Xvid filme pač nima veze al maš single al dual channel, in tudi ne al maš socket 754 al 939, tko da ne vidim zakaj si šel menjat plato. Če rečem v procentih, recimo da 5% med single in dual. Pa tut 100/200MHz vprašanje kolk se pozna.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

AnubisOfDoom ::

wow, grimreaper... sam delam dosti v autocadu, 3d studio max mi sicer malo pocasneje dela, spilam itak samo stare igre, adobe flash mi super dela, filmi pa pravtako. 1080p pa itak ne gledam, predvsem zarad prepocasne linije, tiste nekaj programiranja v Cju mi pa tut tale procesor ne bo vzel tolk casa ad bi umrl...
mathematica mi tudi dobro in hitro dela, prav tako derive, no ne vem, pac se mi ne zdi smotrno kupovat novega racunalnika, medtem ko sem sedaj pac kupil novo plosco zaradi novega procesorja (2800+ proti 3800+)...

aja, kaj delamo s takimi starimi racunalniki? Delamo to kar naj bi se delalo z racunalnikom...

Zgodovina sprememb…

Mertelj Pero ::

Pa saj dandanes res ne rabiš kaj več kot to, če ne laufaš Viste in kakšnih 1080p filmov. Za internet + kakšno programiranje je pa to čisto dovolj.
Tudi jaz sem že razmišljal o 2x 1GB. Kaj večja razlika se mnda nebo poznala, proti 2x 512MB, razen če laufaš kakšne večje programe oz. več programov skupaj, da bi se ram zafilal.
Je pa mogoče smiselno kupit še sedaj DDR1 rame, saj bodo sčasoma vedno dražji....

clix ::

Samo tale cpu bi mogu itak prebavt 1080p filme!

GrimReaper ::

Milsim da enojedrnik težko, že dvojedrni Athlon 64 na 2.6GHz komaj da jih.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Steinkauz ::

CoreAvc bi mogu

madog ::

Aljo, opazu sem že na prvi sliki da ti delajo rami v single chanel imaš pa 2x512MB + 1GB, te dav 512Mb daj v dual ch. 1G pa pač nekam, drugače pa si raje kupi še 1x1Gb pa oba v dual, zato ti pa plačko 1GB vleče samo 100MHz, v dual bo definitivno 200MHz

AnubisOfDoom ::

bom ja, sedaj sem presaltal na MSI NEO2 s939 plosco in 3800+ procesor, se kar pozna pri HDju (o 720p govorim seveda), lahko delam se kaksno stvar zraven, pa mi ne steka...

ja zame je to povsem spodoben PC, je pa res da ni za igre in kaksno hudo, profesionalno rendranje ali pa obdelavo v photoshopu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje AMD Athlon 3000+ 64

Oddelek: Navijanje
392489 (2489) bluefish
»

Računalnik noče delovati z novimi rami

Oddelek: Pomoč in nasveti
241273 (1002) ab1tone
»

Stirje RAM moduli in konflikt?

Oddelek: Strojna oprema
261607 (1329) Tilen
»

A64 3000+ acting up

Oddelek: Strojna oprema
351689 (1030) PrimozR
»

Kingston HyperX KHX3200

Oddelek: Navijanje
231205 (899) PrimozR

Več podobnih tem